توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415673
سیاست ترامپ برای کاهش تنش با روسیه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۳
کارشناس مسائل روسیه معتقد است که امریکا برای کاهش تنش خود با روسیه و جلوگیری از تحمیل هزینه‌های اتحادیه اروپا بر سیاست خارجی خود، مسئله اوکراین و جدایی کریمه را به یک موضوع حاشیه‌ای تبدیل می‌کند.
 
به گزارش تسنیم، محمود شوری، کارشناس مسائل روسیه در ارتباط با ادعای ترامپ در قبل از انتخابات آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن جدایی کریمه از اوکراین، گفت: آمریکا به طور رسمی اقدام به این کار نخواهد کرد و نه تنها این کشور بلکه سایر دولتها نیز به چنین کاری مبادرت نمی‌ورزند. حتی ایران هم این کار را انجام نداده است، زیرا این موضوع خلاف اصول حقوق بین‌الملل است که بخواهیم جدایی قسمتی از یک کشور مستقل را به رسمیت بشناسیم، مگر اینکه سازمان ملل متحد به این قضیه ورود پیدا کند.
وی افزود: ترامپ علاقه‌ای ندارد که چنین هزینه‌هایی را بر سیاست خارجی آمریکا تحمیل کند، به دلیل اینکه اوکراین موضوعی نیست که فقط به آمریکایی‌ها مربوط باشد و اتحادیه اروپا نیز به این موضوع بسیار حساس است. بنابراین موضوع اوکراین و به دنبال آن کریمه به یک مسئله حاشیه‌ای در روابط آمریکا و روسیه تبدیل می‌شود تا واشنگتن از هزینه‌های تنش با مسکو در امان بماند.
شوری با توجه به اینکه اعضای کابینه ترامپ می‌توانند در مناسبات آمریکا و روسیه تاثیرگذار باشند، تصریح کرد: اینکه ترامپ می‌خواهد چه کسانی را به قدرت برساند، موضوعی است که هنوز مشخص نیست، زیرا اگر نومحافظه‌کاران و کسانی که در گذشته در دولت جمهوری خواه‌ها بودند سر کار بیایند ممکن است تنش در روابط دو کشور حاکم باشد، چون مبنای عمل آنها تقابل با روسیه است.
کارشناس مسائل روسیه در اشاره به آینده روابط مسکو و واشنگتن گفت: در ابتدای کار، ترامپ ناگزیر است که شعارهای انتخاباتی خود در رابطه با گسترش همکاری با روسیه را رعایت کند و اولین موضوعی که به این مسئله پیوند دارد، موضوع بحران سوریه است که اگر بتوانند در این قضیه به توافقی دست پیدا کنند، نشان می دهد که مبنایی برای بهتر شدن روابط وجود خواهد داشت، اما اگر نتوانند این موضوع را حل کنند، روند تنش‌آمیز گذشته ادامه خواهد 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته