توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378378
هند بعد از برجام چقدر نفت ایران را خرید؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۵۹
منابع مطلع در دهلی نو اعلام کردند واردات نفت هند از ایران در ماه ژوئیه (تیر- مرداد) با ۲۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۴۶۱ هزار بشکه در روز افزایش یافت .

به گزارش ایرنا، براساس گزارش آمار ورود نفتکش ها و پیگیری حرکت آنها، میزان واردات نفت هند از ایران در ژوئیه سال ۲۰۱۵، روزانه ۲۱۵ هزار بشکه در روز بوده است .

شرکتهای 'پترولیوم هندوستان'و 'بهارات پترولیوم' دومین و سومین شرکتهای پالایشی دولتی در هند که به دنبال تحریم ها، واردات نفت از ایران را متوقف کرده بودند،بار دیگر واردات نفت از ایران را از سرگرفتند.

خبرگزاری رویترز نیز درگزارشی اعلام کرد واردات نفت خام هند از ایران در سال مالی که از آوریل آغاز شده به بالاترین سطح در هفت سال گذشته رسیده و دست کم به ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است .

براساس این گزارش ،در هفت ماه نخست سال ۲۰۱۶ ،هند حدود ۲۵۹ هزار بشکه در روز نفت خام از ایران وارد کرده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۶۷ درصد افزایش داشته است.

در چهار ماه نخست سال مالی کنونی (از آوریل تا ژوئیه) خرید نفت خام هند از ایران با حدود ۴۳ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۵ به ۴۰۴ هزار بشکه در روز رسیده است.

در دوره مشابه سال گذشته هند حدود ۲۸۳ هزار بشکه در روز نفت خام از ایران وارد کرده بود.

صادرات نفت ایران به چهارمین خریدار نفت در آسیا در ماه ژوئن نیز با ۴۷ و یک دهم درصد افزایش نسبت به ژوئن ۲۰۱۵ به بالاترین سطح در بیش از چهار سال گذشته رسید.

وزیر نفت هند نیز هفته گذشته اعلام کرد با استمرار افزایش واردات این کشور از ایران، جمهوری اسلامی در جایگاه چهارمین تامین کننده بزرگ نفت هند قرار گرفته است .

'دارمندرا پرادهان 'افزود:هند در سه ماهه آوریل تا ژوئن سالجاری پنج میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرد و با این میزان این کشور در جایگاه چهارم تامین نفت هند قرار گرفت .
 
کلمات کلیدی : هند+نفت ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.