نظر منتشر شده
۵۰۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 188270
صبحانه انتخاباتی الف؛
جلیلی و جناح امام صادقی ها/پایداری در اغما/ ائتلاف باطل شد
بخش داخلی الف، 4 خرداد 92
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۱
اعلام احراز صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان تکلیف نامزدها و طرفدارانشان را مشخص کرد. یکی ماند و دیگری رفت. برخی با بهت و حیرت پا پس کشیدند و برخی دیگر خود نیز باور نمی کردند که مجوز وزن کشی بگیرند. هاشمی رفت و همه را هم دعوت به وحدت کرد. لنکرانی قبل از اعلام ردصلاحیت، خود را به ستاد جلیلی معرفی کرد. زاکانی از صدا و سیما شنید که صلاحیتش احراز نشده است و به حمایت جلیلی یا حدادعادل فکر می کند. ابوترابی هم قبل از اینکه ردصلاحیت شود با نامه و درخواست نمایندگان عبای رقابت از تن افکند. شریعتمداری و متکی و سعیدی کیا و باقی هم مجوز ورود به رختکن نگرفتند. اما غرضی آمد. می گوید نه ستاد دارم و نه پول. دیروز هم یکی از اعضای خانواده را فرستاد برای قرعه کشی در رسانه ملی.

۸ نفر وارد گود شدند و با رسمی شدن تبلیغات انتخاباتی، رقابت ها نیز وارد فاز جدی تری شده است. روز گذشته قرعه کشی صداو سیما برای برگزاری مناظره ها و فیلم نامزدها برگزار شد و از امروز باید منتظر حضور تلوزیونی کاندیداها بود. نظرسنجی با آغاز تبلیغات تلویزیونی کن فیکون می شود. چه بسا صدرنشینان به پائین کشیده شوند و برخی دیگر از ته جدول بالا بکشند و برج عاج نشین نظرسنجی ها شوند.

جلیلی با فرزندان آیت الله مهدوی کنی امد
شب گذشته اولین همایش سعید جلیلی برگزار شد و بالاخره اولین نطق انتخاباتی وی در معرض داوری قرار گرفت. سالن شیرودی شب گذشته چنین جمعیتی کمتر به خود دیده بود. جوانان پرشور و علاقه مند به جلیلی تا روی سن نشسته بودند. روی زمین نشستن طرفداران نوعی رجز خانی و به رخ کشیدن تبلیغاتی است. سالن هم پر نباشد عده ای مأمورند که روی سکوها نشینند. اما شب گذشته اینطور نبود. همه سالن پر بود. جلیلی با چفیه شبیه شال آمد. پیراهن روی شلوار به سبک لباس پوشیدن حزب اللهی های سنتی. کاپشن نداشت و شبیه هیچ کس هم نبود.

جلیلی خیلی ساده صحبت کرد و بدون هیجان. از فرهنگ و اقتصاد و سیاست هیچ نگفت. از گفتمان انقلاب گفت و اینکه با گفتمان امام(ره) هیچ قدرتی را نباید به رسمیت شناخت. از اسلام ناب علوی گفت. گفتمانش را هم بجای سوم تیر، سوم خرداد نامید. بیشتر سخنانش از مقاومت و سیاست خارجی بود. اولین نفری را هم که نواخت حسن روحانی بود. روحانی پیشتر آمریکا را کدخدای جهان نامیده بود و همین مورد طعنه جلیلی قرار گرفت. برخی معتقدند جلیلی طرف اصلی خود را در این انتخابات روحانی می داند. حامیان جلیلی معتقدند که او از مدیریت هسته ای روحانی حرف ها دارد.

شاید هیچ کاندیدایی مثل جلیلی طرفدار متعصب نداشته باشد. همراهان پای کار و با انگیزه. همه سالن پر شور شعار می دادند: "حرف ما یک کلام جلیلی قهرمان"، "تا فتح بدر و خیبر یک یا حسین دیگر"، "حسین حسین شعار ماست جلیلی افتخار ماست." سخنان جلیلی کمتر شعار داشت. برای همین جوانانی بودند که وظیفه شعار چاق کردن داشتند.

اما دیروز در همایش جلیلی یک نکته قابل تامل بچشم می خورد. مدیریت برنامه با جوانانی بود که اغلب آنها از دانشگاه امام صادق(ع) آمده بودند. ریاست ستاد جلیلی هم با علی باقری فرزند آیت الله باقری کنی از اعضای مجلس خبرگان است. او هم مثل جلیلی دانش آموخته امام صادق(ع) است. امام صادقی ها سال ۸۴ نیز در رای آوردن احمدی نزاد سهم چشمگیر داشتند. قالیباف سال ۸۴ از حضور در دانشگاه امام صادق(ع) خاطره خوبی ندارد. همین ها امروز یاران وفادار جلیلی شدند.

آیت الله مهدوی کنی اگر چه خودش با جلیلی نیست ولی تربیت شدگان مکتبش راه او را نگرفتند. فرزندان آیت الله مهدوی کنی او را ستایش می کنند و عاشقانه دوستش دارند اما راه سیاسی اش را نمی پسندند و در اغلب موارد با او همراهی نکردند. البته طبیعی است. شیخ وظیفه ای دارد و جوانان پرشور و متعصب تکلیف دیگر. جناح امام صادق چون یک حزب عمل می کنند. حسینی وزیر ارشاد هم آمده بود. او هم یک امام صادقی است. حسینی اگرچه از جبهه پیروان است و احتمالاً به حکم رفتار حزبی باید از ولایتی حمایت کند اما به جناح امام صادقی ها وفادار مانده است. نوید ادهم معاون برنامه ریزی حاجی بابائی هم حضور داشت. او هم امام صادقی است.

جناح امام صادق جای خالی گروه های سیاسی را در اطراف جلیلی پرکرده است. باید از این پس جلیلی را با فرزندان آیت الله مهدوی کنی رصد کرد.

پایداری در اغما
خبر انتخاب لنکرانی بعنوان رئیس ستاد جلیلی تکذیب شد. علی باقری معاون شورای امنیت ریس ستاد دبیر شورای امنیت شد. با این انتخاب دیگر جایی برای پایداری ها نمانده است. از طرفی جبهه پایداری برای حمایت از جلیلی اتفاق نظر ندارد. جلیلی در سفر به قم موفق نشد آیت الله مصباح را ببیند. جلالی رئیس دفتر آیت الله مصباح به یکی از رسانه ها گفت که هنوز پایداری برای حمایت از جلیلی به جمع بندی نرسیده است. وی بیانیه لنکرانی در حمایت از جلیلی را شخصی دانست. قاضی زاده سخنگوی جبهه پایداری نیز همین موضع را داشت.

این روزها پایداری در اغما است. بر چه چیز پایدار باید ماند؟ حسینیان که تند ترین موضع را علیه جلیلی گرفته بود اخیرا در مصاحبه ای گفته است که اصلح جلیلی است. مادر که نیست چاره ای جز ساختن با زن بابا نیست.

اما لنکرانی در حمایت از جلیلی تنها مانده است. از یک طرف نمی تواند رابطه مرید و مرادی با آیت الله مصباح را فراموش کند و از سوی دیگر نیز حداقل حیات سیاسی خود را نیز در حمایت از جلیلی می داند. این روزها به جناح اقلیت پایداری نزدیک شده است. شاخه هفته نامه ۹ دی و خروج کنندگان اولیه تشکیلات محصولی.

اما آیت الله مصباح هیچ موضعی مبنی بر ردصلاحیت لنکرانی نگرفته است.خبرنگار الف کسب اطلاع کرد که آیت الله مصباح چند روز قبل از اعلام عمومی احراز صلاحیت ها از سرنوشت لنکرانی خبر داشته است. با این حال بر راه تکلیف اصرار می کند. برخی هم می گویند نامه ای اعتراضی به شورای نگهبان نوشته است. البته این خبر تائید نشده است.

ائتلاف سه گانه قبل و بعد هاشمی
ائتلاف سه گانه تا به حشر لنگ است. هیچ خبری دال بر سامان یافتن این ائتلاف وجود ندارد. نکته بامزه ماجرا سرنوشت ائتلاف قبل و بعد از هاشمی است. هنوز هاشمی نیامده بود که ولایتی ساز جدائی از ائتلاف زد. ولایتی اعتقاد داشت که نظرسنجی ملاک نهائی نیست و باید سراغ نظر رفت. نظر جامعتین یا جای دیگر. ائتلاف روزگار خوشی نداشت تا اینکه آیت الله ساعت 5 و نیم روز شنبه بلند شد و به دخترش فاطمه گفت که بسم الله برویم. همان روز ائتلاف به کما رفت. تا اینکه قالیباف شوک نهائی را وارد کرد. صریح موضع گرفت و گفت که دیگر ائتلاف معنا ندارد و باید سراغ وحدت رفت.

آیت الله جنتی که بر نام آیت الله هاشمی خط کشید برخی گمان کردند ائتلاف رنگ می گیرد. اما ولایتی در رشت ابرو به هم کشید و تیر آخر را بر پیکر ائتلاف زد. ائتلاف شکست. ولایتی با صدای بلند گفت که تا آخر هستم و به نفع هیکس کنار نمی روم مگر با دستور رهبری.

البته ائتلاف دیگر ضرورت هم ندارد. با این حال پیشنهاد خیلی ساده به اضلاع ائتلاف این است که دور هم جمع شوند و سر سفره عهد و وفا همدیگر را نمک گیر کنند و صادق و شفاف حرف آخر را به مردم بزنند. مردم قول می دهند قسم ها و عهدها و وعده های گذشته ائتلافی ها را فراموش کنند. به شرط این که مردانه بیانیه ای دهند و اعلام کنند که: "ائتلاف باطل شد."

هاشمی تحلیل الف را تائید کرد
روز چهارشنبه صبحانه انتخاباتی الف درباره اولین موضع آیت الله هاشمی بعد از ردصلاحیت بود. الف پیش بینی کرد که هاشمی می گوید به تکلیف عمل کردم و با تاکید بر اینکه باید سختی ها تحمل کرد همه را دعوت به وحدت و حضور در انتخابات می کند. از هاشمی روز پنج شنبه سخنانی منتشر شد و روز جمعه نیز بیانیه چهارم که در هر دو همین محتوا مرور شده بود.
صبحانه روز چهارشنبه الف چند پرسش هم از شورای نگهبان داشت که در نهایت احترام پرسیده بود. با این حال مجریان قانون نظرشان این بود که انتشار این مطلب به صلاح نیست. الف نیز همان کرد که ناظران محترم خواستند. سوال ها قبل از اینکه پاسخ داده شود حذف شد.‬
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۰۳:۲۵
ایا شما حاضرید فرزندتان رابر ای معالجه بیماری به یک پزشک بی تجربه بسپارید؟ جلیلی آخر چه تجربه ای دارد؟ (1359373) (alef-2)
 
شبیه راز
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۱:۴۸
فکر نمیکنید تخریب جلیلی یا هر کس دیگه ای کافیه. شما کاندیدای خودت را تبلیغ کن. مردم خودشون میفهمند به کی رای بدن. مگه ازادی نیست. بس نیست این دیکتاتوری روشن فکری؟ (1359466) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۵:۲۳
تخریب نیست واقعا تجربه نداره مثل احمدی نژاد (1359551) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۳۵:۲۰
جلیلی حتی ضعیف تر از احمدی نژاد سال هشتاد و چهاره. احمدی نژاد حداقل شهرداری و استانداری رو تجربه کرده بود (1360175) (alef-6)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۰۷:۰۹
جلیلی نسخه جدید احمدی نژاده
ورژن 2013

فکر کردین چرا اجمدی نژاد صداش در نمیاد؟ چرا مشایی میگه تا شب انتخابات ما فعال هستیم؟
چرا تو گفتگوی خبری امشب جلیلی از دولت انتقادی نشد؟ چرا مشکلات اقتصادی حال حاضر از زبان جلیلی خارجی (تحریم ها ) و داخلی اعلام شد .؟ و هیچ نقدی به عملکرد ریس دولت وقت نکرد.
چرا مساله واردات را یک فرصت دانست ؟ با اینکه واردات بی رویه اقتصاد را فلج کرد

دو سه شب مونده به انتخابات احمدی نژاد از جلیلی حمایت میکنه و مردم هم به اون رای میدن و جلیلی راه بهار را ادامه میده (1362446) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۷:۲۵
راس گفتی
احتمال زیاد همینطور بشه
من با اینکه از اصولگراها بدم میاد ولی توی اونها قالیباف شایسته ترینه (1364610) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۰۱:۰۷:۱۸
من به حرف هیچ کدوم گوش نمیدم.رئیس جمهور باید رضایی بشه چون اقتصاد خونده و یا قالیباف چون 12میلیون نفر رو داره ادره میکنه.شهردار برتر دنیا شده.
هرکدوم رئیس جمهور شدن نامردی نکنن بقیه کاندیدا رو بزارن وزیر خودشون (1370237) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۱۹:۴۷
هیچکس، حتی شاید بیشتر نزدیکان شان هم به این فکر نمی کردند که اسفندیار رحیم مشایی یک عنصر حواس پرت کن و فرعی می باشد.

سعید جلیلی همان حلقه گمشده ماجراست که قرارست احمدی نژاد و مشایی و خیلی های دیگر با به سرکار آمدن اش بهار را پایدار نگه دارند.

حال با خود نمی گویید در شرایطی که مشایی رد صلاحیت شده است و چند نفری هم مثل جوانفکر و رحیمی هم که کاندیدا شده بودند انصراف دادند، تکلیف کاندیدای دولتی ها چه می شود؟ اگر دولت دیگر کاندیدایی ندارد و مشایی هم که رد صلاحیت شده است و با آن همه « مشایی یعنی احمدی نژاد و احمدی نژاد یعنی مشایی » گفتن ها چه شده است که به یکباره همه دولتی ها و در راس آنان رئیس جمهور کناری نشسته و صدایی هم از او نمی شنویم؟؟؟
سعید جلیلی اما نسخه دیگری از احمدی نژاد است و به نظر می رسد با یک تدبیر بی نقص و برنامه ریزی شده برای چنین روزهایی آماده شده است. (1362476) (alef-13)
 
امین زمانپور
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۴:۱۱
قسمت کوچکی از برنامه اقتصادی دکتر سعید جلیلی و تفاوتش با احمدی نژاد در
http://hayattayyebeh.blogfa.com/ (1360402) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۴۹:۰۵
احمدي نژاد هم كلي شعارهاي رنگارنگ و فريبكارانه و عوامانه داد سال 84 . يادتون كه نرفت؟! (1360780) (alef-6)
 
ز.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۳:۳۷:۰۶
نباید فراموش کرد که ما می خواهیم رئیس قوه مجریه رو انتخاب کنیم و ارتباط اون با مجلس مهمه. نباید کسی رو انتخاب کنیم که برنامه هایی ارائه بده و نتونه اونها رو در مجلس تصویب کنه. بیان کلی گویی به معنای برنامه نداشتن یا بی تجربگی نیست. باید پای بند به جایگاه بود. به جایگاهی که رئیس جمور در کشور داره. رئیس جمهور امور اجرایی رو داره و باید برای کارهای اجرایی از الان برنامه داشته باشه همون که جلیلی در مورد تحول ساختار اجرایی اداری کشور میگه نه برنامه هایی که محاله اجرایی بشه. (1363869) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۴:۴۹
امین زمانپور در این ادرس که من چیزی که در حد برنامه باشه ندیدم یک سری خبر و سابقه های گذشته که خودش نشون می ده ایشون تجربه و مهارت های لازم برای ریاست جمهوری رو ندارند
برنامه به اون کتابچه هایی که قالیباف در سایت گذاشته میگویند که در هر زمینه ای اعم از اقتصادی - سیاسی - اجتماعی به تفکیک مطالب بیان شده و حتی مشکلات هر استان هم شناسایی شده و برنامه ارائه شده (1360872) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۵۱:۰۸
بنده خدا باید میدیدی که نخبه های شریف وامیر کبیر وعلو صنعت و تهرانو وخیلی از دانشگاه های دیگه چجوری برای برگزاری مراسم جلیلی از دل و جون مایه میگذاشتن
خدا وکیلی تا حالا ندیده بودم بچه شریفی بیاد وسط راه مردم دادبزنه کمک فکری یدی مالی خدا وکیلی دمشون گرم
ضمنا من داشتم میرفتم باشگاه اصلا متعجب شدم از دیدن این همه دانشجو اونم تو یه همچین شرایطی (1361095) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۴۴:۲۳
ما که دانشگاه تهران خوندیم امثال شما رو فقط تو تلویزیون دیدیم که به عنوان دانشجوی دانشگاه تهران معرفی میشدید! (1362305) (alef-13)
 
خوزستانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۴۵:۳۹
لطفاٌ میشه بگی چطور متوجه نخبه بودنشون شدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1362522) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۹:۲۳:۴۹
خواهشا از دانشجو ها مايه نذاريد من خودم دانشجوي دانشگاه تهرانم. اما مي بينم كه در دانشگاه هرچقدر طرفدار جليلي هست ده برابر مخالف او هست بعد هم نخبه ي درسي نخبه ي سياسي نيست كه حكمش حكم قطعي باشد و دور انديشي زا نميتوان با آي كيو سنجيد. بخصوص كه اين ايام با امتحانات ما همزمان شده و فرصت مطالعه در احوال كانديدا ها نداريم. (1369218) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۰۱:۱۲:۳۲
4سال پیش ما دانشکده علم اجتماعی تهران بودیم بجز یک استاد (فیاض) و یک سری بچه بسیجی جو گیر هیچ کس از احمدی نزاد حمایت نکردند،و دوباره داره تاریخ تکرار میشه،امروز تو شهر ما بچه بسیجیهای چفیه به گردن داشتن ستاد جلیلی رو دیزاین می کردن. (1370253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۳۸:۳۳
جلیلی حرفهایی زده که حتی معنی آنها را نمیداند وگرنه میدانست برای رسیدن به این اهداف باید با حامیانش وارد جنگ شود. (1362288) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۱۲:۱۴
دوست عزیز در برنامه 22.45 دقیقه کامل برنامه اقتصادیشون رو توضیح دادن
همش کلی گویی بود و معلوم بود که هیچ برنامه ای ندارند
اینکه بگویید ما سند چشم انداز را دنبال می کنیم برای ملت مهار تورم و حل مشکل بیکاری نخواهد بود
این اقا هیچ برنامه ای ندارند
امیدوارم خدا به ما الان بصیرت بده که بعد 8 سال نگویید اون موقع اشتباه بود (1362455) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۰:۱۳:۴۳
این که همان زرهای ۸۴ است. در حرف که همان است. در عمل خدا (1374628) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۲۲:۵۵
به نام خدا .
و بر خلاف ادب نامه نگاری بعضی از با تجربه ها !!! سلام علیکم .
دوست من قیاس مع الفارق می فرمایید .
چرا احمدی نژاد را با جلیلی مقایسه می کنید ؟!
در ضمن یادتان باشد سخن هاشمی درباره احمدی نژاد را فراموش نکرده ایم !!!
راستی هاشمی با تجربه اش توانست از فتنه دفاع کند ؟!!!
و یا تجربه دوستان آمریکایی _ کروبی و موسوی - را در زمین او برد ؟!!!
و یا اصلا !!!
از اینها بگذریم که اگر به تخریب باشد بعضی از با تجربه ها نیازی به تخریب ندارند !
آقا از نماینده خودتان دفاع کنید و برنامه هایش را بگویید .
شما حرفی برای گفتن ندارید تخریب میکنید ؟!!!
بگذارید مردم انتخاب کنند ...
جدیدا هم که دوست آقای هاشمی به مطهری زمان توهین کرده اند !!!
این هم حتما از تجربه اش است !!!
بروید و تکلیفتان را با دوستان فتنه تان روشن کنید تا مردم تکلیفشان را روشن نکردند .
و باز هم به خلاف ادب نامه نگاری بعضی با تجربه ها !!! والسلام . (1362481) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۰:۲۶:۴۸
علی جان، دوست من، خیلی عصبانی نشو و احساساتی برخورد نکن.
ببین عزیزم ما بعد از اینکه از احمدی نژاد زخم خوردیم، از احمدی نژادی که شناخته شده نبود، احمدی نژادی که فقط به واسطه ی حرفهایش و ساده زیستی و قیافه ی مظلومش مورد اقبال قرار گرفت، دیگه نباید فریب این رویه و رفتار رو بخوریم و دوباره اشتباه بکنیم.
آقای جلیلی واقعا شناخته شده نیستند. انتخاب ایشان به عنوان رئیس جمهور یک ریسک بزرگ است. واقعا کشور در موقعیتی نیست که بشود ریسک کرد. یعنی وقت اینو نداریم که ریسک کنیم. از طرفی اگر ایشان با دولت بسته باشند خطر بزرگی کشور را تهدید می کند.
بچه حزب الهی ها باید دقت کنند که جانباز بودن، پراید سوار شدن، حضور در نماز جمعه در صفوف مردم و چیزهای دیگری که نشان از ساده زیستی و خاکی بودن ایشان دارد، امتیازاتی مثبت است ولی به هیچ وجه نمی تواند تضمین مناسب بود ایشان برای سمت بسیار حساس ریاست جمهوری باشد. که بسیاری اشخاص در طول تاریخ بوده اند که در کمال ساده زیستی ضربات دردناکی به اسلام وارد کرده اند.
بنابراین بیائیم شخصی را انتخاب کنیم که از اول انقلاب تا حالا بر روی یک مسیر، آنهم مسیر مستقیم حرکت کرده است و امتحان خود را در ادوار مختلف داده است و ولایتمداری را نه تنها در حرف و با احساسات، بلکه با عمل نشان داده است. و عمر خدماتش آنقدر بلند است که بشود فهمید که صالح است یا خیر. و تجربه کافی دشته باشد و از طرفی هنوز توانایی کار را نیز داشته باشد. یعنی تجربه و توان جسمی او را شایسته ی این مسئولیت سنگین نموده باشد.
بیائید تدبیر کنیم و اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم. (1366805) (alef-6)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۰:۱۰:۱۰
سلام دوست من
صحبتهاي شما قسمتي از واقعيات حال رو بيان ميكنه. اما متاسفانه ما ملتي جو گرا هستيم عجله نكن نميخوام توهين كنم بلكه به ظرافتي از رفتار مردم و خودمون اشاره ميكنم. ما اصلا اهل مطالعه نيستيم. فرهنگ در گفتمان رتبه بالايي براي خودش داره ولي واقعا در عمل و نمود عيني و اجتماعي در سطحي بسيار پايين بوده و هست . راستش رو بخواي ما اصلا فرهنگ و ديد سياسيي، اقتصادي و اجتماعي و حتي ديني قويي نداريم. مگه فرهنگ جز اين نمادها ميتونه باشه. در رابطه با موضوع پيش اوردن بحث فرهنگ در پي اش و در امتداد اين بحث مورد توسعه رو داريم . اون هم وضع خوبي نداره. توسعه سياسي، اجتماعي، اقتصادي ، فرهنگي و ... اصلا رضايت بخش نيست. همه كساني كه در انتخابات واسه پيروزيشون از اين شعارها ميدن اصلا در سابقه خدمت گذاريشون اين موارد و اين دغدغه هارو نشون ندادن. واقعا اين امري فانتزي واسه اين آقاييونه. حالا داريم ميريم به سمت بحثمون... كدوميك از اين حضرات دغدغه مردم گرايي رو داشته و در جامعه تونسته به مردم نشون بده. هيچكدوم
نتيجه اماري كه در دولت نهم و دهم ارائه ميشه بسيار وحشتناكه با علم به اينكه اين امار اصلا وجاهت و صحت لازم رو نيز ندارن ولي تا حالا كدوم يك از حضرات كاري كرده..
قانون گرايي همه مسئولين زبانزد عام و خاص شده در احمال كاري و سخره پردازي.
وظيفه فقط رفتار شخصي شده و خرد جمعي به پوچي گراييد. اثار پوپوليستي و عوام فريبي بزرگ همه كشور رو فرا گرفته . وضعيت اقتصادي كشور به وضعيت افتضاحي در اومده كه ادعاي اصلاح اون در سه ماه و يا يك سال بسيار كم خردانه هست.....
همه شوون اجتماعي و فرهنگي نيز زير سوال رقته. خلاصه اگه ما در اين اوضاع قهقرايي فرو نپاشيديم به دو دليله...
1- از اوضاع ما رقيبان و علي الخصوص دشمنان نهايت امتيازگيري رو دارن ميكنن. اين از ديد و بعد خارجي هست اما اونا هم نميتونن وارد معركه و تقابل مستقيم بشن
2- و تنها عامل پايداري و حيات اين مملكت در حال حاضر فقط به واسطه تدابير امام گونه مقام معظم رهبري و نيز برخورداري ايشان از امكانات حكومتي بود. و واقعا من هر روز خدارو شكر ميكنم كه به واسطه وجود حضرت آقاست كه ما نظر كرده امام زمان صلوات الله داريم پيش ميريم.
بهترين راه درمان گذشته ناجور و نافرم ما مطالعه و آگاهي هستش. و دوري از شتابزدگي و ...
والسلام (1375576) (alef-13)
 
Ukraine
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۳:۴۷:۲۷
واقعا هیچ شباهتی بین اقای مصباح و استاد مطهری هست؟ (1372280) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۵:۲۶
من حاضرم 8 سال دیگه احمدی نژاد رئیس جمهور بشه ، جلیلی نشه (1364600) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۶:۴۸:۱۰
قضاوت با مردم است 24خرداد جواب میگیرید همانطور که قبلا درس گرفته اید (1364645) (alef-6)
 
سرباز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۱:۲۴:۴۰
آقاي جليلي نه تنها تجربه كافي را ندارد بلكه تيم برجسته اي را هم با خود ندارد و مجبور مي شود از تيم افراد فرصت طلب يا دولت كنوني استفاده كند.
آقاي جليلي حتي برنامه مشخصي را هم تهيه نكرده و آقاي باقري كه معاون او و رييس ستاد او هست گفته كه افرادي در حال تهيه برنامه براي ايشان هستند يعني فعلا برنامه اي وجود ندارد.
آقاي آيت ال... مصباح در جلسه پايداري با ايشان ديروز گفتند كه برخي از كانديداها براي جمع كردن راي مردم به مسائل اقتصادي مي پردازند ولي هدف نظام اسلامي رونق اقتصادي نيست. اين حرف در توجيه آقاي جليلي گفته شده كه برنامه مشخص اقتصادي ندارد ولي همه مي دانيم كه مقام معظم رهبري چند سال است كه شعار هر سال را مباحث اقتصادي قرار داده اند و تاكيد دارند افراد كارآمد براي رفع مشكلات كشور انتخاب شوند و همه اذعان دارند كه مشكلات اقتصادي اكنون مشكل اصلي نظام ماست كه امسال بايد با حماسه اقتصادي و سياسي به مقابله به دشمنان برويم. (1371321) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۴۲:۲۸
برادر این تخریب نیست واقعا دکتر جلیلی تجربه اجرایی ندارد (1359589) (alef-2)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۲۱:۴۴
دوست من اگه مردم بلدن انتخاب کنن چرا هاشمی که استوانه انقلاب بود تایید نشد؟
نکنه مردم مثل کشورهای دوست و برادر آزادن از بین یک کاندیدا انتخاب کنن (1359771) (alef-13)
 
یه نفر بغل اتوبان امام علی تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۷:۲۵
عشق است قالیباف که به جای افتتاح پروژه که این همه زحمت کشیده بود رفت خرمشهر

ادم هر چی میبینه باید بگه دیگه (1359954) (alef-6)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۴۶:۳۵
البته پروژه ها رو هم افتتاح میکنه.. فک میکینی قالیباف آدمی باشه مه این جور فرصت ها رو از دست میده.. زهی خیال باطل.. (1361072) (alef-6)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۲:۳۳:۵۶
قالی باف دوست داریم . فقط خودت کار اجرایی کردی می دونی اجرا یعنی چی. (1363558) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۳:۴۹:۲۴
برادر برو پرونده هاي فساد مالي شهرداري رو هم بخون
شايد نظرت عوض بشه! (1363940) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۰۱:۰۴:۴۰
اجرای قالیباف اززمانی شروع شد که آقامحسن ایشون رو به فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الا نبیا منصوب کردند.این روخود آقای قالیباف میتونن شهادت بدندالبته اگرحافظشون یاری کنه. (1370224) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۶:۲۰:۲۸
یک سال مردم رو معطل کرده و دقیقا با شروع تبلیغات افتتاحش کرده !!!!!!!!!! (1362706) (alef-6)
 
یکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۲:۰۰:۵۵
ببخشید که بزرگراه 21کیلومتری رو یک سال طول دادند!!!!!!!! من معذرت میخوام (1366167) (alef-6)
 
یکی دوست
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۴:۰۰
باز بهتره از پروژههای چندصدمتری(نه چندکیلومتری) که چند سال طول کشیده ! یا چند بار افتتاح شده! شما شروع کن به معذرت خواهی در رابطه با اون پروژه ها !!!! (1367018) (alef-6)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۵:۱۸
استوانه انقلاب بود به فعل جمله دقت کن مال گذشته اش
قرار نیست کسی بخاطر خدماتش تا آخر عمرش ارش تقدیر کنن مخصوصا اگه یار غار دشمنان نشاندار انقلاب و رهبری باشه
ایشون در امتحان فتنه فرزندانش مردود شد اگه رهبری نبود خیلی وقت بود مضمحل شده بود
همه جا فیلترهایی وجود داره حتی در کشور دوست و پدر شما امریکا (1360874) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۰۸:۵۵
تو رو خدا منفی ها رو برگردونید
تو رو خدا فقط لحن خط اخر رو بخونید !
بنظرتون این نوشته لایق چقدر منفی خوردنه ؟
توضیحی در رد مطالب این اقا ننوشتم چون توضیح واضحات بود . (1362447) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۵۲:۴۰
عده ای می خواستند با استفاده از ظرفیت آقای هاشمی کشور را دچار جنگ داخلی مثل سوریه و عراق کنند شاید اولین قربانی خود شخص هاشمی بود (1361548) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۵۷:۴۵
سلام .هموطن محترم.
عده ای میخواستن و..دهها جمله از این دست اینقدر تکراری شده که از شنیدنش ادم حالت تهوع میگیره.شرایط عراق و سوریه رو با ایران مقایسه میکنید یا تاریخ نخواندید ویا بسیار جوان هستید.عراق حاصل کار مشترک صدام و امریکاست وسوریه هم اسراییل و امریکا .در کدام یک ازاین کشورها متعاقب انتخابات تغییر حکومت و تغییرات بنیادین انجام شد.این طرز تفکر و هرچه بهفکر انسان امد برزبان بیاورد عواقب خوبی نخواهد داشت شما که نگرانید ایران عراق یا سوریه نشود مراقب باشید. (1362881) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۵:۱۳:۴۹
هیچ کدام از اینها که گفتید تضمین کننده عدم ایجاد جنگ داخلی نیست و ربطی به بحث من نداشت (1364289) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۷:۴۰
خیلی خوب ندارد این رو هم تو مناظره ها همه میگن و ایشون هم دفاعی داره نهایت مردم تصمیم میگرند همه پارا متر ها را در نظر میگیرند این که الاه جو بدیم که چون تجربه نداره بدرد نمیخوره این قضاوت زود وجنبه تخریبی داره (1359895) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۰۶:۴۹
کدام مناظره؟امتحانات دانشگاه ها را هم که جلو انداختند تا کاندیداها لازم نباشد در دانشگاه ها جوابگوی سوالات دانشجویان باشند. مخصوصا آقای جلیلی که هیچ برنامه خاصی ندارند. (1360324) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۴۳:۲۶
هنوزطرف نیومده حرف نزده میگین برنامه نداره! (1361694) (alef-6)
 
میم. نون
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۱:۵۲:۳۳
عزیز من پیک نوروزی نیست که روز 13 فروردین پرش کنیم
برنامه باید از قبل آماده و در اختیار مردم بذارن (1362166) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۰۸:۲۹
مناظره نداریم. مناظره جمعی جایی واسه بحث اینچنین نیست (1360329) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۴۴:۱۹
تجربه لازم نداره ایشون قرار نیست کاری کنه هستند کسانی که تجربه دارن.ایشون فقط بایذ بگه چشم که میگه (1362864) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۹:۰۰:۵۸
وقتی میگیم تجربه نداره ،صرف این نیست که می خوایم تخریبش کنیم ،این برای پیش گیری از مصائبیه که از این بی تجربگی قراره به سرمون بیاد !مقام ریاست جمهوری محل آزمون وخطا نیست! هنوز خرابیهایی که احمدی نژاد بابت بی تجربه گیهاش به بار اورده درست نشده!برادر من بفهم این تخریب نیست ،این فقط یاد اوری یک نکته ی مهمه (1362889) (alef-13)
 
شبیه راز
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۸:۳۱
تشخیص این موضوع بر عهده شما نیست. حیلی اصرار داری شما یه قانون اساسی بنویس. تشخیص کاندیداهای ریاست جمهوری را هم بر عهده خودت بذار. ببینم چند نفر بهش رای میدن. مملکت قانون داره البته میدونم که چند سالی هست که شماها یادتون رفته. (1359901) (alef-13)
 
Ukraine
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۳۳:۳۳
کاش قانونی بود و کاش برای قانون احترامی بود (1362578) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۳۴:۱۲
دوست عزیز تجربه آقای خاتمی در سال 76 بیشتر از امروز آقای جلیلی بود؟ بعید میدونم... (1360719) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۷:۲۰
خاتمی نماینده مجلس بود بعد وزیر شد بعد شد رئیس جمهور (1360885) (alef-6)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۵۵:۲۲
البته وزارتش رو به آخر نرسوند (1362323) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۱۱:۴۷
اقای خاتمی حداقل یه تجربه وزارت ارشاد داشت و در دولت بوده است اقای جلیلی فقط در وزارت امور خارجه مسئول یه اداره ای بوده است الان که شورای امنیت تجربه ایشون برای ریاست جمهوری کافی نیست (1360906) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۲۲:۱۰
هرچه باشد از تجربه وزارت ارشاد که بالاتر است شورای عالی امنیت ملی (1361220) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۱۲:۳۱
مهمترین و اولین برنامه ی آقای جلیلی فعلا این است که باید رئیس جمهور شود.بعدا به فکری به حال برنامه می کنند.امشب در تلویزیون به جز یک سری کلی گویی وشعارهای تکراری چیزی ازشون ندیدیم. (1362547) (alef-13)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۰۱:۳۱
دوست عزيز سلام جهت اطلاع شما عرض مي كنم كه رئيس شوراي عالي امنيت شخص رئيس جمهور است و دبير آن آقاي دكتر جليلي يعني يه چيزي شبيه رئيس دبيرخانه شورا كه كاملا شرح وظايف مشخص و اداري دارد واصلا با جايگاه يه وزير ويا نماينده مجلس(البته از نوع كاردان وكاربلدش)تفاوت فاحش دارد.به نظر شما چند درصد از افراد كار بلد كشور كه تشنه خدمت باشند نه تشنه قدرت حاضرند زير دست دكتر جليلي كاركنند
؟ماجرا مثل دو دولت آقاي احمدي نزادميشه يه عده افراد بي تجربه در كنار چند آدم با تجربه كه در نهايت تك به تك از اتوبوس پياده شدند.
ورودآقاي دكتر جليلي با اين سطح تجربه در اين زمان اشتباه وحيف بودشايد با قبول چند مسئوليت اجراي وكسب تجربه مي توانست يهتر تصميم بگيرند شايد هم به اين نتيجه مي رسيدند كه اصلا مناسب اين سمت نيستند
با آرزوي سربلندي ايران (1362796) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۳۴:۵۵
نگفتی وزارتش توی ارشاد چه جوری تموم شد ؟!! (1362580) (alef-13)
 
لقمان
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۰۰:۳۷
یه کم اطلاعاتت را بیشتر کن.
ایشون به دلیل کاری که داشتند به وضعیت اقتصادی داخلی نیز اشراف دارن این تو صحبت های ایشون در گفتگوی ویژه خبری نیز بارز بود (1362795) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۵۹:۵۴
دوست عزیز آقای خاتمی ده سال سابقه وزارت ارشاد، نمایندگی مجلس، و همچنین مسئول انجمن اسلامی دانشجویان خارج از کشور را در آلمان بودند جایی که قبل از ایشان مسئولیت آن را شهید بهشتی بر عهده داشتند در ضمن در زمان کاندیداتوری برای ریاست جمهوری ریاست کتابخانه ملی را نیز بر عهده داشتند. (1361381) (alef-6)
 
بچه محل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۱۸:۲۴
این را هم نمیشود نادیده گرفت که ایشان ید طولایی در سر گذاشتن طرف مقابلش دارد این را میتوان در بن بست سه ساله نشست هسته ای با گروه 5+1 دید که نتیجه هر نشست تعین زمان ومکان جلسه بعدی ودیداری تازه با کاترین خانم وتشدید فشارها بر ملت شهید پرور ....به این میگویند دیپلماسی فعال فرسایشی $ پس سالی که نکوست از بهارش پیداست! (1361438) (alef-6)
 
Ukraine
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۳۴:۳۴
اقای خاتمی یک اندیشمند به تمام معناست اورا با دیگران مقایسه نکنید (1362579) (alef-13)
 
بهنام
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۲۵:۱۰
ربطی به تجربه نداره نه که اصلا لازم نیست نه . خیلی از اونایی که تجربه داشتن مگه کم نیاوردن؟
باید کار بلد باشه سوادشو داشته باشه از روی اون عمل کنه .
خیلی از قبلی ها که عمل داشتن ولی سواد نداشتن خراب کردن. (1361456) (alef-6)
 
موجی
Italy
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۴۹:۴۲
اگر داشتن تجربه ملاک انتخاب است من نمیدانم چرا به تجربه تلخ مردم که بدلیل عملکرد آقای "هاشمی با تجربه" در چند انتخاب به او پشت کردند اعنتا نمیشود . آخه یکی بمن بگه تجربه بدون شفافیت آیا خطری ایجاد نمیکند
این آقایان تجربه مدار بفرمایند بعد از انقلاب کدامیک از روسای جمهور، نخست وزیر ، وزرا و تمامی مسئولین رده اول ما برای مناسبی که متقبل شدند دارای حد اقل تجربه قبلی بوده اند ؟ غیر از اینستکه بالا ترین تجربه را در انجمنهای اسلامی خارج از کشور و یا احیانا در تبعید و در زندان کسب کرده اند و حتی مدیریت یک اداره و مدرسه هم را نداشته اند؟ ایا کدامیک از این تجارب با تجربه کسی که سالها عملیات رزم و پیکار به خو دیده و سال ها در وزارت امور خارجه جزء خوشنامترین و کم توقع ترین ها بوده و درحال حاضر در عرصه بین المللی در مقابل حد اقل 6 هیات از گرگترین های سیاسی جهان در حال دفاع از حقوق یک ملت است قابل مقایسه میباشد . اگر جناحی هم هستید جا دارد حد اقل انصاف را رعایت کنید .
رای به جلیلی باز هم امیدی ست به آینده و گفتن نه به کسانیکه در عرصه مدیریت، مردم چند مرتبه به آنها اعتماد کردند و رای دادند و لی متاسفانه در عمل، غیر از شعار ،جواب قانع کننده ای از آنان نشنیدند و به دلیل عقل نمیخواهند از یک سوراخ دوبار گزیده شوند
موجی (1361535) (alef-6)
 
Ukraine
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۳۷:۵۳
مشکل انهایی هستند که از جلیلی حمایت می کنندانها خطرناکند (1362590) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۱۲:۱۱
آقای محترم که با نام موجی پیام گذاشتی با این توضیحاتی که شما دادی چرا ما به آقای قالیباف رای ندیم یا چرا به آقای عارف شاید هم بشود به آقای ولایتی تازه آقای رضایی شاید از هم مناسبتر باشه مقداری در تحلیلهای خود دقت داشته باشه اگر بخواهم توضیح بدهم خیلی طولانی میشه یکم فکر کنی متوجه میشی (1362807) (alef-13)
 
س
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۲۹:۴۶
خب جلیلی انسان با تقوا و ولایت پذیر هست ,در مورد کار اجرایی وعمرانی هم به نظر میاد که بتونه از سلایق مختلف بهره بگیره ,کار جلیلی خیلی سخته چون آرمانهای بلندی داره این اقتصاد مقاومتی که حرفش میزنه به کار علمی و تخصص نیاز داره ,در واقع جلیلی باید تیم اقتصادی قوی تشکیل بده واژ چارچوب اسلام و مقاومت در برابر هژمونی غرب ,اقتصاد مطلوب رو بکشه بیرون, اقتصاد مقاومتی,خوب اینکار به تیم متخصص متدینی نیاز داره وکار یک نفر نیست,یعنی یه جور برآیند نیروی متخصص و متدین جامعه,دوران سختی است ,همه باید به خاطر خداوند دست به دست هم دهند تا به اجماع برسیم.
از اون جایی که سنم اقتضا میکنه که آرمان طلب و طرفدار کارهای سخت باشم و حلاوت خاصی دراین این است که"هرچیزی"را نپذیری باید بگم که سلام بر جلیلی و مقاومتش... (1362575) (alef-13)
 
شیعه
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۷:۵۱:۱۱
برا اداره کشور به اندازه کافی برنامه وجود دارد(سند چشم انداز توسعه،سیاستهای اصل 44 تجربه دولتهای قبلی و ...)چیزیکه مهم است بیشتر نحوه اجرای این برنامه ها ست.یعنی تیمی که سرکار می آید چقدر تقوا داشته باشد و در اجرای این برتانمه ها خدا رادر نظر بگیرد مثلا در خصوصی سازی در واگذاری امتیاز ارگانهای دولتی به بخش خصوصی پارتی بازی نکند،یا بخاطر پربار کردن رزومه خود کارهای زیر بنایی را فدای کارهای سطحی نکند و...
آری باید تقوا و تعهدتیمی و حزبی که هر هر کاندید را همراهی میکند بررسی شود.
تمام نخبگان سیاسی و علمی از دکتر حمایت میکنند
در بین این کاندیداها جلیلی از همه سالمتر و اصلح تر است. (1362778) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۵۷:۰۴
اگه تجربه نداره تجربه دیگران راداره مگر اون باتجربه ها چه گلی کاشتند حالا هی تجربه را چماق کنید وبزنید تو سر این بنده خدا (1362880) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۸:۴۲:۳۱
ممکنه یکی از تجربیات اقتصادی ایشان را نام ببرید (1366509) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۴۷:۱۱
ملاک میزان ولایت پذیری کاندیداها است و نه چیز دیگری.

جلیلی نشان داده است که از این نظر بر کاندیداهای دیگر اصلح تر است. (1359615) (alef-2)
 
بی نام
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۰۷:۳۱
میگویند تقوا از تخصص مهمتر است قبول میکنم ولی کسی که بدون تخصص منصبی را میپذیرد بی تقواست

دکتر چمران (1359698) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۲۴:۳۱
شما درست مي گوييد اما اگر فقط اين ملاك باشد ولايت پذير در كشور زياد است (1359781) (alef-13)
 
محمدجواد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۲۱:۰۰
بسم الله
آفرین
مودبانه ومنطقی پاسخ دادی
من خودم موافق گفتمان دکتر جلیلی ام ولی حرف ناقص هم نظر منو خیلی متین رد کردی
ولایت پذیری شرط لازم است ولی شرط کافی نه... (1361447) (alef-6)
 
یادآوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۷:۲۲
جناب « ملاک میزان ولایت پذیری کاندیداها است و نه چیز دیگری » ... یادآوری میکنم که حضرت امام(ره) دو شرط را برای پذیرش مسئولیت لازم و واجب میدانستند : تخصص + تقوا
ایشان تأکید داشتند که داشتن یکی از این دو برای قبول یا سپردن مسئولیت برای/ به شخص کافی نیست . (1359844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۲:۰۷:۴۷
خدا رحمت کند امام را
تخصص و تقوا اما متاسفانه خیلی ها فقط تقوا را چسبیده اند (1366178) (alef-6)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۱:۴۸
برادر عزیز ولایت پذیری یک شرط ریس جمهور شدن است احمدی نژاد با همین شعا ر کشور را ویران کرد آقای جلیلی تا به حال حتی یک مدرسه را مدیریت کرده تا معلوم شود چه کا ره است کشور محل آزمایش و خطا نیست مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود تجربه احمدی نژاد برای چند قرن ایران کا فی است پس احساساتی نشوید که دو باره کلا ه سر کشور می رود (1359925) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۰۹:۵۰
واقعا که!!!!؟؟
دوست من پس مدیریت چی میشه؟؟؟!!!
واقعا فکر می کنی ولایت پذیری تنها چیزیه که یه رئیس جمهور باید داشته باشه؟؟؟
با جلیلی کشور شرایطی بدتر از احمدی نژاد رو تجربه خواهد کرد ..... (1360022) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۵۱:۴۲
حالم از شعار به هم میخوره (1362319) (alef-13)
 
mohamad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۳:۲۲
اگر فقط ولایت پذیری ملاک بود ؛قطعا رهبری میتوانستند خود این کاررا نیز پیگیری کنند.ولی بنا به گفته ایشان کشور نیاز به مدیری لایق در تمام زمینه ها ی سیاسی و اقتصادی دارد.
ولایت پذیری یکی از صفات ایشان میباشد. (1360048) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۲۳:۳۳
اگه کسی ولایت پذیر باشه و تجربه نداشته باشه و کاربلد نباشه اصل باعث بدبینی به نظام میشه که ولایت هم زیرمجموعه آنست. .. (1360107) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۴:۴۵
بله.
کاملا درست است ولی قالیباف کار اجرایی بهتری دارد.
به نظر من باید جلیلی رییس جمهور شود و قالیباف معاون اول
ولایتی امور خارجه.
رضایی وزیر اقتصاد
لنکرانی هم برود در بهداشت.
حداد هم باید رییس فرهنگ و ارشاد باشد همین
به نظر من جلیلی از همه اصلح تره (1360217) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۰۰:۳۱
واقعا که.... به این میگن بینش سیاسی و کابینه تخصصی (1360582) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۱۶:۱۸
نظرت اشتباه هست قالیباف باید رئیس جمهور شود و جلیلی وزیر خارجه چون اقای جلیلی در زمینه سیاست خارجی تجربه خوبی دارند (1360928) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۳۸:۳۹
لطفــــــــــــا تفاوت مواضع قالیباف نسبت به هاشمی در این 4 تا را بگید؟

1.قالــیباف 1384 دور اول
2.قالــیباف 1384 دور دوم
3.قالــیباف 1384 تا 1392
4.قالــیباف 1392 پس از ثبت نام هاشمی (1361035) (alef-6)
 
رحیم
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۴۳:۲۶
دوست عزیز طرفدار کاندیدای خاصی نیستم اما برای آشنایی با افکار کاندیدا ها 3 ماهه افکار شان دنبال می کنم آقای قالیباف درباره این صحبت شما جواب جالبی دادند ایشان گفتند از اببتدای انقلاب و جنگ ببینید در حوادث متفاوت من کجا ایستادم اگر ایشان قصد تخریب شخصی افراد داشتند بهتر از احمدینژاد می توانستند انجام دهند زیرا پرونده قاچاق ماشین وفرودگاه پیام درزمان ریاستشان بر سازمان مبارزه باقاچاق کالا رو شد وایشان کاشف این موضوع بودند حالا مردانگی کردند که مانور روی موضوع ندادند اما در مورد آقای دکتر جلیلی که انسان وارسته وساده زیست هستند خود در جلسه ای فرمودند من درد را شنا ختم اما برای درمان برنامه ای ندارم واین در بهترین حالت یعنی حداقل یک سال مدیریت سعی وخطایی که امروز با این شرایط بسیار خطیر است فکر می کنم همه باهم باید دنبال برنامه کاندیداها باشیم وراه خطای گذشته را نرویم فارغ فضای احساسی. (1362862) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۰۹:۲۹
قبلا هم بودن کسانی که ادعای ولایت مداری و ادعای التزام حرفی و عملی به رهبری داشتن و بعدها خودشون رو نشون دادن.این اصلا ملاک نیست (1360339) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۳۳:۲۶
ولایت پذیری را همه کاندیداها دارند ولی این کشتی درهم شکسته طوفانزده درشرف نابودی که ملت عزیز ایران رادرخودجای داده ناخدای گرم وسرد چشیده کار
بلد میخواهد تاانرابه ساحل امن وارامش رساند نه یک ملوان تازه کار .اقا ایندفعه غرق شدنمان حتمی است .. (1360457) (alef-6)
 
Ukraine
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۴۰:۲۱
افسوس که کاربلد را حذف کردند (1362591) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۴۵:۱۴
احمدی نژاد هم اولش خیلی ولایت پذیر بود اما پدر مملکت را درآورد.اقتصاد و سیاست خارجی را با توهم به قهقرا کشوند.الان هم سخنان اقای جلیلی نشون میده که اصلا برنامه ایی برای اقتصاد و سیاست خارجی نداره و فقط چسپیده به یک سری شعارهای احساسی (1360511) (alef-6)
 
a
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۵۸:۴۱
ولایتمداری یک ملاک مهم است ولی همه چیز نیست.
اگر شخصی بی لیاقت ولی ولایت پذیر (که البته یک تناقض هم دارد) رئیس جمهور شود همه چیز را خراب می کند و ضربه اش متوجه ولایت خواهد شد.
شما راضی هستی؟ (1360577) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۰۲:۵۸
اولا اصلح تر نداریم و اصلح. ثانیا ولایت پذیری شرط لازم هست و نه کافی. (1360587) (alef-6)
 
محمد سادات
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۳۲:۱۳
اول روشن کنید منظورتان از ولایت پذیری چیست ؟
اگر ولایت باریتعالی است که قاعدتا باید اینطور باشد( از دیدگاه یک مسلمان )، ولایت پذیرترین مردم با تقواترین آنهاست .. آیا شما ضامن می شوی جلیلی با تقواترین کاندیداها باشد ؟ او می گوید در مقابل آمریکا باید مقاومت کرد . آیا شما تضمین می دهی در مقابل نفسش هم بهتر از دیگران مقاومت کند ( جهاد اصغر در مقابل جهاد اکبر شما بگو کدام مهمتر است ) . اگر منظورت از ولایت پذیری اطاعت صرف از دستورات مقام معظم رهبری باشد این معیار چندان برای یک مومن قابل قبول نیست . چون این ولایت پذیری تنها شاخه ای ست از درخت تناور ولایت باریتعالی ... حالا تخصص و توانایی اجرایی و بقیه مطالب هم بماند به کنار ... (1360711) (alef-6)
 
France
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۴۹:۱۹
ولایت پذیری خوبه ولی این تنها مشکل مردم راحل نمی کنه (1360783) (alef-6)
 
صدر الملك
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۱۲:۰۵
برادر عزيز مگر كسى ميتواند ولايت پذير نباشد بخواهد منحرف شود خود ملت خدمتش ميرسند !
بايد ملاك قانون پذيرى رييس جمهور باشد كه در ان ولايت فقيه هم است و مهمتر بايد كاربلد و با تجربه و استاد باشد بايد باهوش و اينده نگر و واقع بين و معتدل باشد ، اين اقا نيامده حرفهاى ٣٥ سال پيش ادمهاى بى تجربه انروز را ميزند / بايد و حتما بايد به فكر اقتصاد و رفاه ملت باشد /. بايد و حتما بايد با جهان اهل تعامل و كار باشد / بايد به فكر سياستهاى برد -برد باشد / و با منم منم و فتح خيبر و از اين جور حرفها سر همين جاى خرابمان هستيم كه هستيم و البته دشمنان اين ملت هم همين را ميخواهند / براى انها بهترين فرد كسى است كه بجاى تعقل و خرد و عمل فقط حرف بزند و شعار بگويد كارى كه در ٨ سال گذشته شد !!! (1360907) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۱۳:۲۷
اشتباه میکنی قالیباف ولایت پذیری بیشتری دارد در ضمن کارامدی هم مهم هست وگرنه ابروی کشور در خطر قرار میگیرد (1360914) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۳۲:۵۴
رئیس جمهور به چیزهای دیگری هم نیاز دارد مملکت داری که کشک نیست دوستانتون خیلی درباره میزان ولایت پذیری احمدی نژاد مطمئن بودند. دیدی که چی شد (1361665) (alef-6)
 
سردار
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۱:۴۰:۱۵
ما حاضریم به جلیلی به خاطر ولایت پذیریشان رای دهیم مشروط بر اینکه اگر کشور را به منجلاب فرو برد نگویید منحرف شده است بلکه تمام مسئولیتشو مردانه قبول کنید فردا نگوید یکی مثل مشایی مثلا رسایی او را منحرف کرده است و از خط ولایت خارجش نموده چون من شخصا می دانم پست ریاست جمهوری اگر کار بلد نباشی و نتوانی با دنیا خوب بازی کنی کیش و مات شدن حتمی است (1362132) (alef-6)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۷:۴۱:۵۶
درودو سلام خدا به همه شهيدان
شهيد بهشتي ميگه براي مديريت 3 فاكتور بايد وجود داشته باشد 1-تقوا 2 تخصص 3 جنم مديريت يعني توان و قدرت مديريت
متاسفانه از اول انقلاب براي دادن پست به افراد فقط همين ولايت پذيري آن هم در زبان نه در عمل مورد توجه بوده و همين شده كه مملكت به اينجا رسيد (1362764) (alef-13)
 
فری
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۴۸:۴۳
این درسته
اما شما حاضری حتی اداره یک بانک را به جلیلی بدهی ؟
تا حالا فعالیت اقتصادی و مدیریت اقتصادی ایشون به مرز یک میلیارد تومن رسیده که میخاد مملکت را اداره کنه ؟!
این همه با خارجی ها بر سر انرژی هسته ای حرف زدند
چه شد ؟
تحریم روی تحریم
دلار رسیده به 3560 تومن
کارساده خودشو بلد نیست
: یکسری پیشنهادات هست که ....
این جمله همیشگی ایشون بعد از نشستهای بیفاده آقا هست (1359627) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۱:۰۲
قرار نیست خود رئیس جمهور یک تنه در همه کارها تخصص داشته باشه. رئیس جمهور باید یک تیم مدیریتی قوی داشته باشه. مشکل دولت در حال حاضر هم اینه که رئیس دولت فکر می کنه همه کار رو خودش باید انجام بده و به نظر متخصصین توجه نمیکنه. (1359811) (alef-13)
 
امیر هاشمی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۰۹:۵۶
جدی این منطق شما خیلی نوین و جدیده ، آخه برادر من وقتی تو دیدی نسبت به اقتصاد نداری هر حرفه غلطی رو قبول میکنی . یه حداقلی لازم است.
آقای جلیلی فقط مرد مذاکرات بن بست نشین است، مذاکره برای مذاکره و این داستان همچنان ادامه دارد. (1360619) (alef-6)
 
مقداد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۲۸:۳۵
نه اینکه آقای قالیباف دارای دکتری اقتصاد هستند ..... نکنه تو ریخت و پاش تو شهرداری استاد شدن هاااااااا (1361656) (alef-6)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۳۳:۵۴
كدوم تيم مديريتي قوي حاضره با جليلي همكاري كنه؟
اگه ميشناسي به ما هم معرفي كن. چند تا دانشجوي دانشگاه امام صادق ع ميشند وزير و معاون وزير!! (1360717) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۴۰:۴۱
خوشبختانه دکتر جلیلی مثل شما فکر نمیکنه. (1362592) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۴۵:۲۹
اگه ریئس دولت تخصص نداشته باشد حتی بقال سر کوچشونم دورش می زنند چه برسد به وزرا و معاونان قرار نیست همه کار ها رو خودش انجام بده بلکه اینقدر خبره و کهنه کار باشد که هیچ کس توان دور زندنشو نداشته باشد اون تیم وزرا هم که اون دوستمون ترسیم کرد افرادی هستند که سه سوت جلیلی رو کله پا می کنند (1360760) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۱۹:۲۷
نخیر عزیز درسته باید تیم قوی باشه ولی خود رئیس جمهور هم باید تجربه و توان مدیریتی لازم رو برای هدایت اون تیم داشته باشه و در حال حاضر فقط قالیباف این توان رو دارد . (1360936) (alef-6)
 
روزبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۴۲:۰۷
آقا تیم جمع کردن یه روال دقیق و علمی داره!!! تو مدیریت بهش میگن برنامه ریزی ، سازماندهی ، هدایت و کنترل... اگه ایشون ذاتن مدیر هستن پس ماها که مدیریت میخونیم به عنوان یه علم بیخیال شیم بریم پای رکاب ایشون!!!! (1361052) (alef-6)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۹:۱۷:۰۵
بفرمائید آقای جلیلی با کدام مدیر اجرایی کارکرده تا بتواند از آنها برای مدیریت استفاده کند؟مطمئن باشید ایشان همانند احمدی نژاد مدیران خودرا انتخاب خواهد کرد وباز 8سال کشور دست مدیران (خوش بینانه ) بی تجربه خواهد افتاد . (1361795) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۳۲:۱۳
مگه ايشون(آقاى جليلي)جزء همون تيم مديريتي قوي نيستند؟ (1362399) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۰:۲۱:۳۸
چطور در مورد آقای هاشمی که مدیریت و برنامه و تجربه داشت لازم بود ایشان را کنار گذاشتند گفتند سن اشان بلاست و خودشان نمی توانند امور را کامل پیگیری کنند حالا آقای جلیلی چابک که آمده باید دیگران کار کنند . مدیران ایشان لابد رسایی حسینیان طایب و الا ماشالله هم که فراوانند. (1371034) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۳:۵۱
ببين 5+ 1 در اخرين بسته پيشهاديش در زمان دولت اصلاحات چي مي گفت حال جي مي گيه. تفوات اون دو بسته دستاورد جليليه. قيمت دلار ربطي به کاري که به جليلي سپرده شده بود نداره. (1360399) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۴۷:۵۵
البته هزینه ای که از اون موقع تا حالا داده شده هم در نظر بگیر! (1361532) (alef-6)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۴۴:۳۲
دوست عزیز ببخشید مگه آقای رجایی، موسوی، یا خاتمی قبل از رئیس جمهور شدن یا نخست وزیر شدن، سابقه ای داشتن؟ سابقه ی مدیریت اقتصادی داشتن؟
کی گفته کسی که می خواد رئیس جمهور بشه حتما باید مدیر اقتصادی باشه؟
بعدشم راجع به مذاکرات هسته ای صحبت کردید؛ خو معلومه اگه ادم هرچی طرف مقابلش بگه، قبول کنه ، هیچ مشکلی براش پیش نمیاد... مرد اونه که خودش رو برای گرفتن حق و مقابله با مشکلات آماده کنه
ماشاالله قبل از آقای جلیلی مذاکراتی در کار نبود، تعلیق کرده بودم و در همه چیزم بسته بودیم... بعد مذاکره هم میکردیم... (1360758) (alef-6)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۱۰:۵۰
باید ببینی مذاکرات قبلا چجوری بوده و حالا چطوره.
در انتهای دولت آقای خاتمی، و زمان دبیری آقای روحانی، یعنی خرداد و تیر 84، برو ببین اروپایی ها چه پیشنهاد خفت باری به ایران داده اند و خود روحانی در جواب آنها مینویسد که این پیشنهاد اهانت به ملت ایران است (که البته حاصل وادادگی خود آقای روحانی و دولت آقای خاتمی بود).

پیشنهاد سه کشور در خرداد 1384:
تعهدات ایران: تا زمانی که ایران نتواند تضمین قطعی برای صلح آمیز بودن فعالیت هایش بده، حق داشتن "چرخه سوخت" را هم ندارد، یعنی هــــــرگــــــز.
تعهد آنها: در عوض آنها متعهد شدند که در زمینه حمل و نقل، توریسم، کشاورزی، فروش هواپیما و بـــــــدتــــــــر از همـــــــــه، حمایت از دانشمندان هسته ای ایران که در اثر تعلیق بیکار شده اند، با ما همکاری کنند!!!!

حالا شاید بهتر بفهمی جلیلی چکار کرده. (1361419) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۱:۵۴
خدايا اين كشور را دست افراد كه هيچ كار بلد نيستند وفقط شعار هاي تو خالي ميدهند اسلام را خرج منافعشان ميكنند نسپار (1359637) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۴:۵۰
جلیلی یک دهم افرادی همانند رضایی وروحانی نه کارایی داره نه مدیریت.بهترین کار اینست بنفع ملت ایران کنار برود.من اگه کاری ازم برنمیاد باید خودم بروم کنار (1359943) (alef-6)
 
خداپرست
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۴:۰۱
از کی تا حالا خدا رأی میده؟یعنی چه از خدا مایه میذاری؟ تا زمانی که ما به شناخت از خودمون وحقمون و حقوقمون دست پیدا نکنیم اوضاع بهتر که نمیشه، خرابتر هم میشه. پس اولین راه نجات مملکت وملّت آگاهی است وآگاهی وآگاهی و خصوصاً آگاهی از تاریخ . بیایید تاریخ این مرز وبوم را طی چند دهه اخیر دقیقتر واز منابع بیطرف بخونیم وبه آیندگانمون هم یاد بدیم. در این صورت متوسّل بخدا نمیشیم که برامون چیکار بکنه وچیکار نکه! (1360866) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۰۸:۴۳
کاندیدای من رد صلاحیت شد! (1359702) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۹:۳۶
سوال پرسیدند درباره کاندید مورد نظرتون شما هم جواب بدهید دیگه! این کجاش تخریبه؟ سوال پرسیدن تخریبه؟ اگر ایشون رییس جمهور بشه هم نباید ازشون سوال کرد؟ سواله دیگه! سوال! نکنه از سوال میترسید!؟؟ (1359763) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۲:۳۲
جناب < شبیه راز > ... شماها برای احمدی نژاد نیز از چنین توجیهاتی استفاده کردید . (1359822) (alef-13)
 
درد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۱:۲۹
ما رییس جمهور ملی میخواهیم نه فرقه ای... (1359921) (alef-6)
 
پر درد و بیکار
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۷:۰۴
مردم اگر بلوغ سیاسی داشتن 8 سال به احمدی نژاد رای نمی دادن (1360073) (alef-6)
 
احمدوند
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۸:۳۸
من جای جلیلی و ولایتی و حداد بودم خودم بنفع رضایی کنار میکشیدم آخه اینا خودشون هم میدونند مال اینکار نیستند (1360231) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۲:۲۸
ولی اگر همه این کسانی که گفتی به نفع قالیباف کنار بکشند خیلی بیشتر به نفع کشور هست چون کارهای قالیباف رو در شهر دیدیم و می دونیم که می تواند مشکلات کشور رو حل کند (1360951) (alef-6)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۰۷:۲۵
دوران پیرهن رو شلوار انداختن گذشته برادر (1360327) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۱۸:۰۶
خبر نداری ,تازه شروع شده ,نسل جدیدی در راه است که با هیچ چیز تعارف نداره. دیگه دوران تحجر گذشته ,الان زمان این نسل شروع شده ,سلام بر این نسل.. وقتی که مخالف خود را بکار میگیرد!! (1362473) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۴۲:۳۳
قشری نگر !! (1362594) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۳:۰۰
پس چرا طبق گزارش بالا جلیلی به تخریب روحانی پرداخته ؟! (1360392) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۱:۱۱
دیکتاتوری روشن فکری دیگه چه حرفیه؟اتفاقا این جمله شما که میگویید انتقاد نکنید خودش مصداق بارز دیکتاتوریه
اخه برادر من تجربه جلیلی چیست؟اصلا جلیلی رو من تا قبل مذاکرات هسته ای نمیشناختم ایشان کجا بوده؟
واقعا عجیبه (1360788) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۷:۱۱
ازانتخاب احمدی نژاد درس عبرت نگرفتی احتمالا شما از اون بسیجی های جنگ ندیده اید من فوق لیسانس دارم پدر وبرادرم هم شهید شدند ایا باید رییس جمهور شوم (1360827) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۸:۳۸
ای خدا دوتا از این کاندیدها کنار بکشند بعد توی مناظره ما ببینیم جلیلی چند مره مقابل رضایی هست اصلا"حرفی برای گفتن داره یا نه؟بعد این عاشقان سینه چاکش چی میگند ؟ای خدا رخ بده مناظره دو نفره جلیلی ورضایی. (1360834) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۷:۲۸
نشنيدم كسى بگه آقاى جليلى بده يا بگم بگم راه بندازه ، اين كه تخريب نيست، به نظر من خيلى هم ايشون خوب هستند ، بحث سر تجربه است، اى كاش ايشون پيش از رياست جمهورى سراغ تجارب سياسى كم مسئوليت ترى مى رفتند و حالا ما مى تونستيم به ايشون با خيال آسوده راى بديم تا مثل ٨٤ خام نشيم. (1360886) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۳:۲۰
آیا اطرافیان ایشان همین کار را که شما توصیه کرده اید می کنند؟ (1360957) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۲۷:۲۶
خودت داري ميگي آزادي هست، پس از چي مب ترسي؟ تو هم برو از اوني كه ميخواي طرفداري كن. (1361248) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۰۲:۳۱
عزیز من....
شما اول به اون کاندیدای محبوبت بگو کاندیدای دیگر رو تخریب نکنه بعد...
واقعیت رو باید پذیرفت که جلیلی توان هدایت کشور در این شرایط رو نداره (1361390) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۹:۳۵:۰۵
خوب بفرماييد ايشان چه تجربه اجرايي دارد احمدي نژاد كه چند سال استاندار اردبيل و شهردار تهران بود اينگونه فاتحه كشور را خواند جليلي فاقد تجربه چه بلايي سر كشور مي اورد خدا مي داند (1361851) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۰:۳۶:۲۰
اون وقت چرا جليلي روحاني رو تخريب مي كنه تبليغ خودشو بكنه ديگه (1361998) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۰:۴۹:۱۴
اگر جلیلی رئیس جمهور بشه باید فاتحه ی اقتصاد و این مردم رو خواند.آخه جلیلی چه سابقه ای داره که بشه رئیس این مملکت! (1362015) (alef-6)
 
Canada
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۷:۵۵:۵۳
"" جلیلی خیلی ساده صحبت کرد و بدون هیجان. از فرهنگ و اقتصاد و سیاست هیچ نگفت !! ""
( چون از این چیزها هیچی نمیدونه و......) (1362784) (alef-6)
 
آرمین
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۹:۲۶:۰۱
آهان خوب شدفهمیدیم که هرکی هیجانش بیشتره بیشترمیفهمه................. (1369229) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۰۹:۱۴
اصلا طيف طرفداراي احمدي نژاد و جليلي ( که کاملا يکي هستند) يعني تخريب. فقط تخريب با تمام وجود. با تمام قوا. بدون در نظر گرفتن وجدان. فقط کافيه یکيو نشونشون بدي تا لهش کنن نابودش کنن. از خودشون حرفي ندارند (1362806) (alef-13)
 
,
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۰:۵۱:۲۷
در این مقاله گفته شد که شاگردان دانشگاه امام صادق در انتخابات قبل حامی احمدی نژاد بودن....خوب یه سوال؟ پس این امام صادقی ها چرا الان پاسخگوی رفتارهای احمدی نژاد مورد حمایتشون نیستن؟نکنه سرشون رو کردن تو برف؟
الان باز میخام با حمایت از یه فرد مومن و خوب ولی ولی بی تجربه مملکت رو به کجا ببرن؟ادم بی تجربه از صد تا دشمن بدتره........بی تدبیری در چندسال اخیر مملکت رو به این روز دراورده پس خواهشا این پیروان و شاگردان دانشگاه امام صادق دیگه تحلیل و دخالت در سرنوشت مملکت نکنن توروخدا.........حیف اسم مبارک امام صادق که بر روی این دانشگاه هست (1363142) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۲:۱۰:۲۱
4ساله كه يا اشتون مذاكره ميكنه بانتيجه بسيار خوب آن هم تشديد تحريم ها.حالا برو به اون راي بده (1363446) (alef-6)
 
آريا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۲۲:۰۷:۳۴
يك كانديدا خراب شود بهتر از اين است كه كشور خراب شود. (1365579) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۰۱:۳۲:۱۱
وستان من یک ایده دارم یک عده می خواهند از تحریمها همیشه نون بخورند و اگر ایران از تحریم خارج بشه از رانتهای خود محروم می شوند.بنابراین به اسم ولایتمداری از کاندیدای بی تجربه مثل احمدی نزاد یا ... حمایت میکنند تا اوضاع بدتر بشه و آنها به مال و مکنت بیشتر برسند.موافقید؟؟
و دائم بر طبل ولایت میزنند.و مردم فریبی میکنند .کاملا خودجوش از کاندیدای خاص حمایت میکنند و در نمازجمعه بروشور ارزان چاپ می کنند بین مردم پخش میکنند و زیر آن مینویسند به دلیل مشکل مالی ،لطفا خودتان کپی کنید کنید وپخش کنید..و اینگونه مردم دلشان می سوزد.واقعا ساده انگارانه هست بخاطر ساده زیستی و ولایتمداری به جلیلی رای بدن!!!
همه ولایتمدارن و گرنه تایید صلاحیت نمیشدن.متاسفم برای کسانی که از روی احساس از جلیلی حمایت میکنند. (1370300) (alef-13)
 
آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۲۱:۴۷:۲۴
جلیلی ابهت رئیس جمهور شدن ونماینده ایران بودن را ندارد. (1378908) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۴:۳۰
جلیلی جانباز جنگ ،آدم شریف و خوب ولی اینها برای ریاست جمهوری کافی نیست. باید مرد میدان دیده باشد سرد وگرم چشیده باشد که نیست (1359484) (alef-2)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۲:۳۲
این حرف ها را بزنی کفن پوش ها پیداشون می شود (1359645) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۱:۱۰
جلیلی همان کاندید دولت است کاملا مشخصه یاران دولت با ایشان هستند دوباره همان راه رفته تکرار شده (1359918) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۲:۱۴
جليلي در وزارت خارجه و شوراي عالي امنيت ملي نشان داده كه مرد سياستمدار و مرد ازمايشهاي سنگين است حتي غربيها در مورد او گقتند سياستمدار سفت وسختي است و به توافق رسيدن با او(- در واقع پيروز شدن بر او و تحميل نظراتمان -) مشكل است .جليلي مقهور غرب نيست و به ايستادگي در مقابل زياده خواهي هاي غرب پايبند است (1360039) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۴:۰۷
خوب به خاطر همین میگم که قالیباف باید رئیس جمهور باشه و اقای جلیلی هم یاد در پستشون بمانند که غربی ها بیشتر مقهور بشوند یا وزیر امور خارجه بشن و این به نفع همه هست (1360965) (alef-6)
 
جعفر
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۱:۵۹:۱۸
واقعا غربی ها این حرفها رو زدند برادر من تو هنوز خامی مگه نمی دونی که غربی ها همیشه از افعال معکوس استفاده می کنند غربی ها می خواستند هاشمی رد صلاحیت بشه ازش طرفداری کردن تا شورای نگهبان را دور بزنند حالا هم این قضیه اگه باشه اونا خیلی خیلی دوست دارند حتما جلیلی ریئس جمهور بشه
از قدیم گفتند نه چک زدیم نه چونه عروس اومد تو خونه
خب اونا می خواهند بدون هیچ هزینه ای (مثل جنگ) بلایی بر سر ما بیاورند که تا هزاران سال دیگه کسی در خاورمیانه نامی از اسلام نیاورد (1362184) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۳۲:۱۲
یه مثل اسپانیایی میگه :
همه خوبند ولی نه برای هرکاری... (1360156) (alef-6)
 
علي
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۱:۴۴:۱۰
جليلي موقع فتح خرمشهر فقط 17 سال داشت تو دبيرستان هاي مشهد مشغول درس خوندن بود
منبعشم سايت تابناك برو نگاه كن (1362144) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۶:۳۶
این اقا روی دیگر سکه احمدی نژاد است (1359556) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۰:۵۸
جلیلی همان احمدی نژاد است دوباره راه قبلی تکرار میشود اگر به چهره اش نگاه میکردید اشفتگی موهایش ساختگی بود جلیلی در سفر های خارجی بسیار مرتب ولی برای تبلیغ انتخاباتی درست مثل احمدی نژاد سر و وضعش را اشفته کرده تا همان طور رای بیاورد...خلاصه این که اصولگرایان این کشور بر باد میدهند خدا رحم کند رفتارهای انتخاباتی کاملا هماهنگ از قبولی صد درصد جلیلی میگویند و این همان راههیست که ما را گرفتار دولت فعلی کرد مثل این که همه انصراف خواهند داد و فقط ایشان و یک فرد ضعیف خواهد ماند و نتیجه هم معلوم است (1359810) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۳۴:۴۲
من نمی دونم مردم چه علاقه ای به شلختگی و آشفتگی دارن.. (1360460) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۶:۵۸
فقط منتظرحکم حکومتی هستیم ولاغیر (1359560) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۹:۲۹
جلیلی هنوز نتونسته یه نتیجه، منطقی که هیچ بی منطق هم از این گفتگو با 5+1 بدست بیاره

چطور میتونه کل مسائل رو حل کنه (1359670) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۰۷:۳۹
8 سال قبل اینکار رو کردیم. یادت نیست! فرزندمان فلج شد (1359699) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۴:۱۵
ایشان از پایین ترین سطوح از کارمند رئیس اداره معاون و مدیر کل و معاون وزیر و الان در شورای عالی امنیت ملی هر روز بررسی مسائل اقتصاد فرهنگ سیاست حول محور امنیت بله برادر 6 سال است.تجربه و مدیریت بیل و کلنگ و شهرداری نیست همینطور ماجرای قهوه خانه میکونوس هم نیست سازش و تعلیق هم نیست ادارهمخابرات هم نیست توانایی مدیریت چیزی است که فارغ از اینهاست (1359732) (alef-13)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۱۲:۲۸
انسان بزرگوار اگر همين بيل و كلنگ نبود سازندگي هم نبود. چيزي نداري بگي از كاراي تشريفاتي ميگي. مرد مومن اين همه كا تو پايتخت به چشمت نمياد (1360348) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۶:۳۹
خوب عزیز مشکل همین هست که قالیباف به طور عملی و کاربردی مشکلات اقتصادی و سیاسی و فرهنگی رو میشناسه و برایش برنامه دارد ولی اقای جلیلی فقط بررسی کرده اند و در حد تئوری یه چیزهایی می دانند (1360973) (alef-6)
 
ebi123
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۹:۳۶
اگه يه كم به زندگي سياسي و مديريتي جليلي سرك بكشي و مطالعه داشته باشي چشم بسته نميگي تجربه اش كجاست؟ (1359762) (alef-13)
 
علیرضا قلیزاده
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۵:۱۹
به نظرم اگر فردی «رجل سیاسی» باشد، بدون «سرک کشیدن و مطالعه» باید تجربه اش مورد وفاق جامعه باشد. فارغ از اینکه افراد جامعه با سلایق و عقاید او موافق باشند یا نه. (1359944) (alef-6)
 
هوشنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۰۳:۵۵
تجربه کار اجرایی با تجربه کارمندی و کارشناسی و تحقیقی خیلی فرق دارد. ضمن اینکه به قول حضرت آقا در نطقشان در مورد بنی صدر - حد اقل کفایت سیاسی این است که ادمهای دور و بر شخص افراد درست و کاربلد و سالمی باشند (1359989) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۴۶:۳۵
معاونت فرعی یک وزارت خانه ستادی
تدریس در دانشگاه
مذاکره کننده ارشد

چیز دیگری هم هست اضافه کنم

اینها تجربه کافی برای نشان دادن توانمندی مدیریتی در حد یک کشور 70 میلیونی است؟ (1360519) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۱۶:۱۳
وقتی هاشمی یا خاتمی اومدن سر کار مگه تجربه کشورداری داشتند ؟! (1360636) (alef-6)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۳:۴۳
هاشمی: دو دوره ریاست مجلس + فرمانده جنگ + عضو شورای انقلاب + سابقه مبازراتی حداقل از سال 42
خاتمی: وزیر فرهنگ دولت هاشمی (دوره اول) چیز دیگه ای من نمی دونم. می تونین خودتون جستجو کنین. (1360864) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۵۰:۰۵
اینا که گفتی کدومش اجرایی یا مدیریتی بود ؟!
ضمنا فرمانده جنگ حضرت امام (ره) بودند هاشمی واسطه امام و فرماندهان نظامی بودند. خدمات برادران ارتش وسپاه و بسیج را به پای هاشمی ننویسید! (1362601) (alef-13)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۵:۵۰:۰۷
هاشمی فرمانده جنگ!! یکی از پسرای اقازاده ش هم جبهه نرفتن برو زندگینامه شهید صیاد شیرازی کتاب (در کمین گل سرخ) رو بخون خجالتت میاد هاشمی رو چیزی حساب کنی هاشمی در خوش بینانه ترین حالت طلحه و زبیری بیش نیست الف سانسور چی دست رسانه دروغ پراکن بی بی سی رو از پشت بستی شرم بر تو با اون ادعای جذب حداکثریو... . به عصو شورای انقلاب هم کلمه سبز رو اضافه کن. (1372900) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۳۴:۰۰
هاشمی که بعد از جنگ اومد که تجربه مدیریت جنگ رو داشت و به هر حال اوضاع بد جنگی بود و خاتمی هم حداقل یه تجربه وزارت داشت ولی الان دیگه وقت کارآموزی نیست که کسی بخواد با آزمایش و خطا و کلی هزینه تجربه ریاست جمهوری رو یاد بگیره الان یه کسی مثل قالیباف باید بیاد که کارآمد و کاردان باشه و بتونه با قدرت و مدیریت توانمند خود اوضاع کشور رو سامان ببخشد. (1361013) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۵۲:۱۴
به فرموده حضرت علی(ع) با مطالعه تاریخ و خواندن سرگذشت پیشینیان میتوان به تجربه های آنان دست پیدا کرد. (1362602) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۲۱:۰۳
نه تجربه نداشتند وآن زمان ما مجبور بودیم تنها به صداقت وپاکی آنها تکیه کنیم وحتی به خسارات ناشی از بی تجربگی آنها تن دهیم اما حالا دیگر مجبور نیستیم چون مردان با تجربه زیادی داریم حالا اگر بی تجربگان را سر کارها بگماریم عین بی عقلی است ! (1361448) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۹:۴۰
خوب شما که میدونی و مطالعه داری به ما بگو ، - عزیز دوره ی ادعاهای توخالی گذشته اقای جلیلی اگر تجربه ایی که برای رئیس جمهوری کفایت کند داشتن که شما الان اینجا لیستش کرده بودی به جای ادعای الکی

اقای جلیلی برای حفظ ظاهر هم که شده یک برنامه مدون و تفکیک شده در حوزه های مختلف ارائه ندادن اگر می خواهی بدونی برنامه چی هست یه سر به سایت قالیباف بزن تا متوجه بشوی (1360990) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۰۴:۰۲
شاید درک این نکته براتون سخت باشه ما همیشه فکر میکنیم که شخصی شایستگی جایگاهی رو داره که خودش به تمام زوایای اون جایگاه احاطه کامل داشته باشه اما در تعریف مدیریت آمده انجام امور با استفاده از بکارگیری دیگران(هم اندیشه و تعقل و هم توان فیریکی).
خوشبختانه در قرآن و روایات خیلی از مسایلی که مبتلا به آن هستیم حل شده و راه حل داده شده در ثانی دکتر جلیلی فردی مستبد و خودکامه نیست و مسلما از توان فکری اساتید و اندیشمندان در تمام حوزه ها (اقتصاد.سیاست.فرهنگ و ...) استفاده خواهد نمود.
امیدوارم ایشان برای بهره های بانکی بتوانند راه حل جامعی ارائه نمایند چون این پول های حرام برکت را از زندگی ما برده اند. (1362612) (alef-13)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۰۱:۱۳
آقای جلیلی خود شما هم میدنید اگه افرادی با توانایی شما بخواهند رییس جمهور این کشور بشوند شاید پنجاه هزار نفر توی این کشور هست پس شما هم یکی از همون افراد خواهشا"کنار بکشید (1359970) (alef-6)
 
نیلوفر
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۰۹:۴۲
درسته من هرچی گشتم هیچ تجربه اجرایی ندیدم همیشه در امور خارجه بوده . ضمن اینکه به چه حقی نزدیک یک ماه پرونده هسته ای را رها می کنند. آقای جلیلی و معاونش دکتر باقری. آیا ریاست جمهوری مهمتر از حل و فصل پرونده هسته ای آن هم در این شرایط کشور است. اگر هدف خدمت است بدون شک حل و پیگیری آن نهایت خدمت به جامعه امروز است و اگر نیست که...... (1360021) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۳۷:۴۳
آقای جلیلی خود شما هم میدنید اگه افرادی با توانایی شما بخواهند رییس جمهور این کشور بشوند شاید پنجاه هزار نفر توی این کشور هست پس شما هم یکی از همون افراد خواهشا"کنار بکشید (1360187) (alef-6)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۳۹:۱۰
نمی دانم چرا حس می کنم سعید جلیلی از افراد جبهه احمدی نژاد و افراطیون پایداری است. احمدی نژاد گفت: تازه راه ما آغاز شده وادامه دارد. بنظرم می رسد دولتی ها با سیاست توجه همه را به سمت مشایی که می دانستند رد صلاحیت می شود بردند تا کسی متوجه جلیلی نشود واو بتواند حمایت قشر اصولگرا را از آن خود کند. نمی دانم شاید هم من اشتباه می کنم... (1360194) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۱۶:۴۷
دقىقا و صد البته بسيار عالى فرمودين الف جان کاش شما ىه جورى اين رو به گوش مسىولين رده بالا مى رسانيد ايا اين مقدمه نابودى کامل ايران نيست (1361435) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۴۵:۴۸
درست حدس زدی برادر
توصیه میکنم لینک زیر رو بخونی
http://www.faryadgar.com/vdcftydm.w6dyvagiiw.html (1361524) (alef-6)
 
یک شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۲:۲۹:۱۳
نظر جالبی است اما خدا که اینطور نباشه!!
اصلا شاید سیاست اوناست که هی میخوان بگن مورد نظر رهبریه(هرچند که خود آقا تو مشهد گفت از رای من هیچ کس خبر نداره) مثل احمدی نژاد که اولش با همین روش جلو اومد اما بعدا ماهیتش رو نشون داد... وای نه ... اگر اینطور باشه خدا بهمون رحم کنه!!! (1366205) (alef-6)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۷:۱۹
احمدی نژاد تا جایی شان ریاست جمهوری را پایین اورده که هر کس دیگه ای هم رییس جمهور بشه یک سر و گردن از احمدی نژاد بلندتره (1360225) (alef-6)
 
Germany
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۰۵:۱۵
اکثر افرادی که امروز طرفدار بی چون و چرای جلیلی هستند. همان برادران حزب الهی هستند که به جای توجه به برنامه و استراتژی به ظاهر کاندید نگاه میکنند.

همان هایی که سالها قبل با دیدن لباس های ساده‌ی احمدی نژاد، با دیدن آن کاپشن معروف، طرفدار بی چون چرای او شدند و دیگران را بی بصیرت نامیدند.

و نمیدانستند کسی که لباس های ساده‌ی قشر زحمت کش ایران را می‌پوشد لزوما توانایی اداره کشور را نخواهد داشت.


ولی متاسفانه این قشر حافظه کوتاهی دارند. از احمدی نژادی که روزی اورا بسیجی و مومن مینامیدند روی برگرداندند و حالا در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی تیتر زده اند که جلیلی با لباس ساده و چفیه وارد کارزار تبلیغاتی‌اش شد. (1360320) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۱۷:۲۵
میزان حال فعلی افراد است. (1360644) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۰۵:۲۱
اگر دوباره سال 84 یا 88 میشد مجدد به احمدی نژاد رای میدادیم چون در آن وضعیت اصلح بود. (1362613) (alef-6)
 
يک منبع آگاه
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۰۷:۰۸
سابقه اجرايي به معناي بيل گرفتن است يا مديريت کلان؟
تيم جليلي چند سال است که مديريت تحريم‌ها را بر عهده دارد. ستاد تدابير ويژه اقتصادي زير نظر جليلي عمل مي‌کرد. خبر داريد؟
پرونده سه هزار ميلياردي را کسي جز جليلي جمع نکرد. خبر داريد؟
يکسال است که هر روز شنبه ساعت 7 وزرا و بزرگان مجلس و قوه قضائيه با محوريت جليلي متولي مديريت اقتصادي کشور هستند. بازار ارز، صرافيها، موسسات مالي غير مجاز، معوقات بانکي و همه اين مسائلي که در يکسال گذشته باعث شده مانع فروپاشي کشور بشه، با مديريت جليلي بوده. خبر داريد؟

زود قضاوت نکنيم!! (1360325) (alef-6)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۰۷:۱۷
بحران اقتصادی امریکا رو هم ایشون مدیریت کرد و مانع فروپاشی امریکا شد نه؟
اخه عجب تخیل قوی ای دارین شما! (1360606) (alef-6)
 
حافظه ضعیف
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۵:۵۸
ظاهرا منبع شما نشتی زیاد دارد یعنی میفرمایید 3 هزار میلیارد دلار به کشور برگشت
دلار 1126تومان شد
بازار ارز سامان گرفت
معوقات دریافت شده
اخه حرفایی می زنید که انگار عهده قجر است و مردم هیچی سرشون نمی شه
تورم دیگه تموم شده نکنه بنزین همین 400تومان قراره بمونه راستی تو این یکساله احمدی نژاد چکاره بوده چون میگن تمام بدبختیها تو این یکسال به سر مون اومده؟ (1360876) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۴۲:۴۵
عزیزم شما اگر مسلمان هستی درست نیست زحمات بقیه رو بخواهی به خاطر تبلیغ کاندید خودت زیر سوال ببری شاید در دایره کلمات شما به فعالیت های عمرانی و ابادانی میگن بیل دست گرفتن ولی ما بهش می گوییم قدرت مدیریت و توان اجرایی و مشکل اصلی این هست که قالیباف به طور عملی و اجرایی مشکلات کشور رو می شناسد و برای حل ان ها برنامه داده است ولی اقای جلیلی شما فقط نظری و تئوری با مسائل برخورد کرده است در غیر اینصورت چرا برنامه مدون و کاملی ارئه نداده است که در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی وسیاسی برنامه های خودش رو گفته باشد قالیباف از مسائل کلی تا جزئی برای هر استان برنامه ارائه داده هست به این می گویند مدیریت کلان نه اون چیزی که شما می گویید بعد ما باید دلایل اصلی رو شناسایی کنیم و برای رفع اون ها برنامه بدیم نه اینطور که شما می گید معلول های پیش امده رو فقط حل کنیم (1361055) (alef-6)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۴۹:۳۶
زود قضاوت نمی کنیم ؛میذاریم 8 سال دیگه که همه چی درب و داغون شد میایم قضاوت می کنیم؛ اونطوری راضی میشی منبع آگاه!؟
سابقه اجرایی هم کی گفته فقط بیل و کلنگه!؟ همین هایی که شما گفتی من یکی که کانلا توجبح شدم ؛ میگم تو این یه سال گذشته انقد وضعیت اقتصادی رو به بهبودی رفته نگو به برکت آقای جلیلی بوده! نمونه اش هم همین عدم افزایش قیمت ها تو بازاره! (1361089) (alef-6)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۱۴:۴۵
جلیلی متاسفانه رای میاره.همانطور که احمدی نژاد متاسفانه آورد.اما من خودم به قالیباف رای میدهم.هر چند که جفتشون همشهری ام هستند!! (1360924) (alef-6)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۱۸:۵۴
امام رحمه الله علیه : تعهد بر تخصص مهمتر است و
تجربه ای بالاتر از مدیریت بحران در شورای عالی امنیت ملی و گفت گو با ابر قدرت ها و تصمیم گیری های سریع و منطقی در مقابل زیاده خواهی جبهه ی استکبار وجود ندارد.
در ضمن کاراجرایی به بیل و کلنگ و پل ساختن نیست .
او علوم انسانی اسلامی خوانده است و دکترای سفارشی نگرفته است.و تکنوکرات نیست و نگاه مهندسی ندارد. (1360934) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۱:۱۸
توجه كنيد اقاى جليلى بايد سابقه كارهاى اجراييش را اعلام كند تا مردم به كار امدى ايشان اطمينان كنند و همچنين بگويند براى اقتصاد و رفاه و امنيت و اسايش اجتماعى مردم چه برنامه دارند ؟؟
فتح خيبر چه ارتباط دارد با رييس جمهور فرمانده كل قوا و فتح و جنگ و اينجور چيزها به عهده ولى فقيه است !!
رييس جمهور بايد صحبت از عمران و ابادى و كار و اشتغال و ازدواج و قيمت مسكن و كاهش اجاره ها و كاهش مالياتها و ارزان شدن اجناس و بالا رفتن اخلاقيات و امنيت جامعه و از اين جور حرفها / رييس جمهور نيامده كه جنگ و خيبر و اينكارها را بكند / اخر يك مقدار عقل و اينده نگرى و فكر هم خوب است
ملت ايران رييس جمهورى ميخواهد كه زير نظر ولى فقيه به اين ملت خدمت نمايد و براى مردم صلح و دوستى و معنويت و رفاه و اسايش بياورد اگر مرد اين كار است .. بسم الله (1360945) (alef-6)
 
ع ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۳۴:۰۱
با تجربه ترين و با تقوا ترين و معتدل ترين فرد در بين اين كانديداها اقاى دكتر ولايتى است. و با معاونت اول دكتر رضايى و وزارت خارجه اقاى روحانى و وزارت اموزش عالى اقاى حداد عادل اين مملكت بهشت ميشود ،. راى من اقاى دكتر ولايتى است (1361015) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۵:۵۷:۴۱
مگر شما در ایران زندگی نمی کنید؟! این سیستم ِ بیمار ِ آموزشی محصول ِ تلاش های نوابغی چون حداد است! هرچند که در نظر بزرگان آموزش اصلا یعنی همین! (1364474) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۳۸:۴۵
با تمام احترامی که برای جناب آقای دکتر جلیلی قائلم به نظر بنده ایشان عامل تحریم های فعلی هستند ایشان باید طوری مذاکرات را پیش می بردند که حداقل تحریم ها افزایش پیدا نکند. (1361037) (alef-6)
 
ابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۴۴:۲۹
صد رحمت به احمدی نژاد، باورم نمی شه ممکنه یک روزی بگیم احمدی نژاد هم خیلی بد نبود، اینم بخت ماست
به دور از هیاهو، رفقا من جلیلی رو خیلی کمتر از احمدی نژاد می بینم، احمدی که اینجوری در اومد ببین این چی میشه
ببنیدم رخت سفر رو (1361310) (alef-6)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۱۹:۳۵
جليلي يا غرضي كانديداي در سايه دولت است كه روز آخر معلوم ميشه .البته بيشتر جليلي مد نظر است (1361440) (alef-6)
 
یک امام صادقی قالیبافی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۰۷:۳۶
مومن از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه.

به دور و بریهای دیروز آقای جلیلی نگاه کنین: رسایی، کوچک زاده، حسینی و...

من از مردم عزیز خواهش میکنم بیان و به کسی که احمدی نژاد ازش متنفره یعنی قالیباف رای بدن، تا وضعیت مملکت 180 درجه به سمت بهتر شدن امورات برگرده.

مردی که در 8 سال شهرداریش هم تحریم داخلی بود هم خارجی.

جونم قالیباف. (1361597) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۰۶:۵۵
آقای امام صادقی قالیبافی
اگر جلیلی می خواست به این آقایون که اسم بردید بپیوندد ، به التماس های پایداری
توجه می کرد و از سمت آنها کاندیدا می شد و این بلا رو سر پایداری نمی آورد
که هنوز نمی دونند چه کنند. آقای جلیلی با پایداری و این دوستان که اسم بردید به شدت زاویه دارد
این دوستان علاقه دارن از جلیلی کسب اعتبار کنند
ضمنا این جور که شما و کاندیدای محترمتون درباره مشکلات حرف می زنید آدم یاد هری پاتر و چوب جادو می افته
شما چه قدر تیم آقای قالیباف رو می شناسی
من با حاج امیر خوراکیان و دکتر مجید حسینی که از نزدیک ترین افراد و تاثیر گذارترین نفرات و احتمالا در صورت پیروزی ایشان از وزرای ایشان می شوند بزرگ شدم
یک کم سوادتون رو افزایش بدید (1362445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۲:۳۷:۴۲
خوب شما بزرگ شدی ما چکار کنیم
اگر ایشون نمیخواد با پایداری باشه چرا میذاره در کنارش باشن؟؟؟؟؟؟ لابد از مردمداریشونه!! (1366214) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۵۵:۰۴
یه پیشنهاد جدی به جناب آقای جلیلی : لطفا شخصاً یا یکی از معتمدین خود را برای مشاهده اثرات شگرف مذاکرات موفقیت آمیز با 1+5 صبح تا ظهر به داروخانه13 آبان یا هلال احمر بفرستید . شاید بیشتر تفکر نمودید. ان شا الله که آدرس رو بلدند. (1362432) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۱۴:۱۵
چون شما تو باغ نیستی مثلا تجربه عملی رضایی چیست او فقط عضو تشخیص مصلحت است خب جلیلی هم هست جانم
فرقشون اینه که رضایی رسانه داره که یقه چاک میزنه براش اما جلیلی اهل این کارها نبوده
و یک فرقه دیگه که رضایی دکترای اقتصاد دارد خب این یک نقطه مثبت در این شرایط برای اوست
اما مشکل این جاست درس های دانشگاهی حاصله ازسیستم
غربی رو توی ایران پیاده سازی کردند (دولت فدرال ) به این اسانی ها هم نیست
چند نفراتان میدانید پشت مدرک دکترای اقتصاد رضایی چه نهفته من به سخنان او در سال 88 به دقت گوش میدادم
و این ایالتی کردن توی ایران شدنی نیست (1362460) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۳:۳۰:۴۹
شاهنامه آخرش خوشه. جلیلی قطعا مهره احمدی نژاده. خواهید دید. سیاست بی پدر و مادر است. رییس جمهور شدن جلیلی هزینه احمدی نژاد برای ماندن و نابود نشدن است. (1362673) (alef-6)
 
حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۷:۴۰:۵۴
همون تجربه که محسن رضایی,عارف,روحانی,حداد,ولایتی و هاشمی داره یعنی عضویت در تشخیص مصلحت نظام.مطمئن باشید توان اجرایی نیز دارد ولی همه چیز توان اجرایی نیست اولین چیزی که برای ریاست جمهوری مهم است تفکر رئیس جمهور است (1362762) (alef-6)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۰۷:۱۲
سلام من مي ترسم دوباره با انتخاب فردي كه تجربه ندارداشتباه 8 سال پيش رو تكرار كنيم و بعد از 6 ما همه بگيم خدا پدر محمود احمدي نزاد رو بيامرزه (1362802) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۹:۱۴:۲۲
آقاي جليلي هنوز براي رياست جمهوري زوداست .اتفاقي كه براي احمدي نژاد افتاد فردي كم تجربه كه درديگ آب جوش رياست جمهوري سوخت ! (1362913) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۰:۰۴:۰۱
تعصب ، عصبيت ، عصبانيت ، عصبي ها - 8 سال پيش هم همين افراد اين را به روز ملت آوردند كه مي بينيد و الان نه تنها خودشان ثمره اين تعصب و عصبيت 8 ساله يعني آقاي احمدي نژاد را قبول ندارند و پس ميزنند ، آنقدر در اين مسير تند و عصبي ميروند كه بديهيات اوليه عقلي را هم ناديده انگاشته و كانديد اصلحشان را به مخالفين سياسي خود نسبت ميدهند و بيشرمانه شانه از زير بار مسئوليت انتخاب اصلحشان خالي ميكنند اصولا" اين افراد افراد داغي هستند كه بجاي تامل و تعمق در امور زود داغ ميشوند و زود از زير بار عملكردشان در ميروند فقط مثل طبل توخالي صداي زياد بپا ميكنند ولي دريغ از يك جو انصاف و حيا! (1363043) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۱:۱۴:۱۸
به نظر شما 20 سال کار کردن در زمینه سیاست خارجی تجربه نیست؟؟
سیاست خارجه یکی از حوزه های مهم کشور هستش اگر درست بشود همه چی در کشور درست می شه. (1363196) (alef-6)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۰:۵۲:۱۱
شورای عالی امنیت ملی تمام مسائل مهم کشور در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی را رصد و مانیتور می کند و دبیر این شورا چند سالی است که آقای جلیلی است
حالا ایشان شده است بی تجریه و کسانی که تجربه شهرداری و استانداری دارند شده اند پرتجربه!!!! (1366020) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۲:۰۲:۴۶
باید آقای جلیلی قبل از نامزدی، از سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی استعفا میداد. زیرا غربی ها هم که ادامه مذاکرات را به بعد از انتخابات موکول کردن، منتظرند که:
1 - اگه آقای جلیلی رأی نیاورد، یعنی اکثریت مردم با ایشان نیستند. پس چنین کسی نمیتواند از حق مسلم همه مردم ایران دفاع کند!!
2_ اگر رآی بیاورد، به هر تعدادی که مخالف او بوده و به او رأی نداده اند، با حق مسلم هسته ای ایران مخالف هستند. پس به عنوان نمایندة 75 میلیون ایرانی، در دفاع از حق ملی ایران ناتوان و ضعیف خواهد بود.
در این میان ، غربیها به راحتی میتوانند آقای جلیلی را از صحنه خارج کنند و حق مسلم ایران ضایع شود.
نتیجه: 1- آقای جلیلی از سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی استعفا دهد و یا از ادامه نامزدی انصراف داده و با قدرت از حق مسلم هسته ای ملت ایران به عنوان یک امانت گرانبها دفاع کند.
2- جبهه پایداری که خود را عقل کل و قیم مردم ایران دانسته و ادعای بررسی همه جانبه در شناخت اصلح را کرده، باید این موضوع را تشخیص میداد و سراغ گزینه ای غیر از دکتر جلیلی میرفت.
3- ارجاع نامزدی غیر کاشناسی دکتر جلیلی – حد اقل به دلایل مذکر – به شورای فقهی جبهه پایداری برای صدور حکم حجت شرعی، شأن و منزلت فقه و فقاهت را مخدوش کرده و آن را به استفادة ابزاری برای اغراض سیاسی و جناحی تبدیل ساخته است.
امام بیان، امیر مؤمنان علی علیه السلام ، چه به حق فرمود و به تأسی از آن حضرت، مقام معظم رهبری مد ظله العالی بارها چه هوشمندانه تذکر داد که: و لایحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر والعلم بمواضع الحق.
ولایی بودن حکم میکند که دکتر جلیلی و حامیان اصلح ایشان با حجت شرعی، به فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین علیه السلام در روز دوشنبه 6 خرداد مراجعه کنند و خود با شاخص های اصلح که بیان فرمودند، تطبیق دهند.
امیدوارم بینی و بین الله اگر خود را در این اندازه ها نمی بینند، انصراف دهند تا عاقبت بخیر شوند. (1371562) (alef-13)
 
علی اکبری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۰۸:۰۶
کاملا مشخص است که جهت دار علیه جلیلی نوشتید. هرچند سعی کردید نشان ندهید. می خواهید بگوید که بی کس وکار است و حامی بزرگی ندارد. این همه از همایش دیروز نوشتید تا همان یک جمله که حرفی از اقتصاد و فرهنگ نزد و دیگران بالاجبار برایش شعار چاق می کردند را بنویسید. واقعا الف غرض دارد. (1359396) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۱:۲۷
شما خیلی متعصب هستی؟
جلسه دیروز همینطور بود که نوشته شده. حقیقت اینکه جلیلی اطلاعات و توانمندی در زمینه فرهنگی و اقتصادی نداره. البته جلیلی فرد خیلی محترمی که ممکنه توانمدی های زیادی داشته باشه ولی هنوز تجربه کافی برای ریاست جمهوری نداره (1359528) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۳۷:۱۷
بابای من هم آدم مومن و محترمیه ولی دلیل نداره بخواد رئیس جمهور یک مملکت بشه... (1360474) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۵:۱۰
چه چیز مثبتی دارند که روی آن تمرکز کنیم. شما بفرمایید!
باید فریاد زد. بازهم کلی گویی؛ گفتمان انقلاب، مبارزه با استکبار، مقاومت، فروپاشی غرب...
لطفا چشمتان را باز کنید مشکلات ما بیکاری، تورم، فقر و...هستند.
اگر کسی می تواند این مشکلات را حل کند بسم ا... و گرنه همه را معطل خود نکند.
آقای جلیلی شما چه گلی به سر برنامه هسته ای زده اید که به بقیه انتقاد می کنید. شب دراز است عزیز عجله نکنید! (1359549) (alef-2)
 
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۰۲:۲۸
انرژی هسته ایران هم هنوز به جایی نرسیده!
کل دنیا دارن رو انرژی هسته ای هیدروژن و هلیم کار میکنن ما هنوز تو اورانیوم موندیم و این همه تبلیغات هنوز یه نیروگاه درست و حسابی نداریم!
اما در عوض کل اقتصاد کشور رو فدای انرژی هسته ای کردیم!
کل دنیا هم الان ایران رو با کره شمالی مفایسه میکنن
لطفا منتشر کنید، برخلاف همیشه! (1359980) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۲۴:۰۹
جليلي در برنامه هسته اي چه بايد ميكرد كه نكرده ايا بايد كوتاه ميا مد و عزت واستقلال مان را ميداد تا شايد-تاكيد ميكنم شايد- تحريمها برداشته شود و حقوقي را كه ذاتا متعلق به همه ملتهاست با منت بهمان بدهند
رييس جمهور لازم نيست در همه شاخه ها سرامد باشد بايد توانايي مديريت داشته باشد ودر ميان مشكلات و همچنين زورگويي هاي غربيها خود را نبازد. (1360109) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۵۵:۰۵
قرار نیست که فقط یه کسی رو سمبلیک رئیس جمهور کنیم و فقط تیم قوی داشته باشه که اونطوری من هم می تونم رئیس جمهور بشم رئیس جمهور درسته نباید در همه زمینه وارد باشه ولی دیگه یه بی اطلاع هم نباید باشه اقای جلیلی اگر تجربه داشتن برنامه اقتصادی - اجتماعی و فرهنگی خودشون رو ارائه می دادن در ضمن اصلا اقای جلیلی سابقه مدیریت های کلان در حد بالا مثل وزرات رو هم نداشتن بعد یه دفعه می خوان بیان رئیس جمهور بشن بس دیگه چقدر باید برای آزمایش و خطا هزینه بپردازیم (1361105) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۱:۲۹
جلیلی همان کاندیدای اصلی دولت احمدی نژاد است . اوردن مشایی فقط یک طرح
انحرافی بود.لطفا این مطلب را متشر کنید (1359709) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۰۹:۴۶
کساني که به هر دليل احراز صلاحيت نشدند خوب است با حضرت حق خلوت کنند و اگر به نتيجه مطلوب رسيدند آن را به عنوان درسي براي جامعه مطرح سازند تا با طرح آن بهره مندي بيشتري نصيبشان شود اين راه جوانمردي و مردانگي است و آنهايي که امکان حضور پيدا کردند راه سخت و دشواري دارند و مسئوليتي خطير که بايد خيلي مراقب باشند. (1359405) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۰:۰۲
از شوراي محترم نگهبان که با صداقت و در اين برهه حساس وظيفه ديني و انقلابي و قانوني خود را به نحو احسن انجام دادند تقدير و تشکر مي کنم. (1359409) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۴:۰۴
آره دستشون درد نکنه، تکلیف ما رو روشن کردن که دیگه نباید تو انتخابات شرکت کنیم (1359479) (alef-2)
 
ببب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۲:۲۵
درود برشما بانیامدن هاشمی عزیر امید مردم برای تحول تنفس به یاس تبدیل شد
کجاست آن آرمانهای امام راحل (1359642) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۲:۲۰
چرا شركت نكنيد؟
اگر همه توانمنديها در هاشمي هم خلاصه ميشد، ميتونه به عارف كمك كنه!
چرا همه فقط اين افراد رو ميبينن؟ عارف بسيار فرد توانمنديه و تيم توامندي هم داره (1359712) (alef-13)
 
beh afarid
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۱:۴۲:۰۴
نه هاشمی نه خاتمی از عارف یا روحانی حمایت نکردن. من که بهشون رای نمیدم. اصلا رای نمیدم دیگه. (1366133) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۲:۱۶
در مورد لنکرانی بی انصافی میکنید. ودر مورد جلیلی اغراق (1359419) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۸:۳۸
شما شك داريد كه وي يك روز قبل از رد صلاحيت شدن انصراف داد ؟ (1359902) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۴:۲۵
بعد از احراز صلاحيت نامزدهاي واجد شرايط براي مسئوليت سنگين رياست جمهوري توسط شوراي محترم نگهبان و اعلام اسامي آنان اين وظيفه ملت است که با حضور چشمگير خويش در پاي صندوق هاي راي و انتخاب نامزد اصلح گامي ديگر در دفاع از استقلال و عزت کشور بردارد. (1359430) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۴:۴۸
اگر اعضاي محترم شوراي نگهبان در قبال صلاحيت فتنه گران و انحرافي ها مسامحه می کردند و چنين افرادي به قدرت می رسیدند هر خسارتي که به انقلاب وارد می شد مسئول می بودند و به نظر مي رسید نتوانند جواب خون شهدا و ايثارگران را بدهند. (1359432) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۴۲:۵۹
هم میهنی عزیز به نظر شما خسارتی هم مانده که به این کشور و انقلاب وارد نیامده باشد...خوشحال می شوم اگر برای آگاهی بیشتر من چند عدد از این خسارت هایی که وارد نشده اند ذیل کامنت این حقیر بگذارید شاید که متنبه شوم.. (1360497) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۵:۳۲
از کانديداهاي رياست جمهوري مي خواهم که ديپلماسي مقاومت و هسته اي را زير سوال نبرند تا دشمن براي آنها کف نزند. (1359435) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۲۵:۴۷
كار حسن روحاني هم مقاومت بود. فرق است ميان كسي كه با درايت مقاومت مي كند با كسي كه بهانه به دست دشمن مي دهد.
بلا تشبيه آيا آن امام كه صلح مي كند با آن امام كه نبرد مي كند از نظر مقاومت و ايثار متفاوتند؟ (1359790) (alef-13)
 
شبیه راز
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۰۵:۱۴
لااقل کتاب خاطراتش را بخوان بعد اظهار نظر کن. (1360319) (alef-6)
 
سلام سلام
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۸:۲۹
خفه کردید ملت رو با این کف وسوت دشمن!
دشمن غلط کرد انگار ما شعور نداریم اون ها هم این رو فهمیدن مرتب شیطنت می کنن یه بار دشمن رو شاد نکردیم احمدی نژادتون شد رییس جمهور حالا هی از شادی خودمون کیف می کنیم اونها شاد تر! (1359851) (alef-13)
 
مقاومت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۲۳:۴۰
اونا مقاومت کنن امثال من هزینه اش را می دهند. من پول و شغلم تامین باشد پدر اشتون را در میارم. (1362379) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۶:۱۴
رهبر معظم انقلاب با آن عظمت و جايگاه مردمي شان اعلام مي دارند من هم يک
راي دارم که حتي نزديکان من از اينکه به چه کسي راي خواهم داد اطلاعي ندارند . (1359436) (alef-2)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۴:۵۰
رسايي در كنار جليلي...!! كاملا مشخص شد كه جليلي كاملا مستقله!! (1360812) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۶:۳۴
جريانهاي سياسي و گروه هايي که هنوز به نظام اتصال دارند و بر اثر غفلت به آرمانهاي امام راحل(ره) و شهدا و ولايت و ملت پشت کنند بدانند که سيل خروشان امت حزب الله همانند حماسه 9 دي همه آنها را به کناري خواهد زد و انقلاب را تا سپردن به صاحب اصلي تداوم خواهد داد. (1359437) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۴۵:۵۶
این سیل خروشان چه اصراری دارند که همش یک عده را به کناری بزنند.نمی شد به جای سیل چیز دیگری بودند بلکه دیگران را با محبت در اغوش می گرفتند..یادمان نرود که هزاران دوست کم و یک دشمن زیاد است.با این سیاست کسی نمانده است به جز مشتی تند رو.. (1360515) (alef-6)
 
دلی خون
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۶:۳۶
انتخاب جلیلی تکرار اتفاقی است که ایران عزیز را سالها به عقب کشاند.. (1359438) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۴:۴۷
حقیقت همینه که جلیلی راه احمدی نژاد را می رود و بی دلیل نیست که احمدی نژاد چراغ خاموش از جلیلی حمایت می کنه (1359547) (alef-2)
 
سردار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۲۲:۰۴
اينهمه اعواجاج فکري حاميان هاشمي تابه کي؟!....شما هرکسي ديگر هم بيايد و راي داشته بشه ميگيد احمدي ن‍ژاد دارده از اون حمايت ميکنه!

اول براي ابوترابي بعد براي لنکراني حالا که هيچ کدام نشد براي جليلي ....

متاسفانه ذره اي ثبات فکري در اين طيف ديده نمي شود! (1359775) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۷:۴۸
بايد به نامزدي راي دهيم که مطيع صد درصد ولايت باشد و بتواند ايران را بدون پرگويي يا عمل زدگي از اين پيچ تاريخي به سلامت عبور دهد و ايران را به آن ابرقدرتي و تهديد ناپذير شدن برساند. اصولگرايان در اين انتخابات بايد ائتلاف کنند و از تعدد و کثرت بپرهيزند. چرا که تکثر خطر آفرين است. (1359443) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۶:۵۹
شما که دقیقا صفات قالیباف را گفتید. من به قالیباف رای می دهم چون با عمل توانمدی های خودش را نشون می ده. سابقش هم این را تایید می کنه (1359561) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۹:۰۶:۱۵
مگر احمدی نژاد 8 سال پیش ظاهراً مطیع صد در صد ولایت نبود؟ ملاک انتخاب باید چیزی باشد که قابل ظاهر سازی نباشد. (1362897) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۱۹:۲۵
وقتی رقیب ها به غیر از دو, سه نفر همه خودی هستند چه نیازی کسی کنار بکشه. (1359451) (alef-2)
 
عباس از کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۱:۱۱
توروخدا ای ملت فهیم و آگاه :زمام امورخود را برای 4سال دیگر دست یک آدم بی تجربه ندهید.اینجا محل سعی وخطا نیست به خدا. (1359461) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۴۰:۵۲
آقای جلیلی خودت که می دونی تجربه کافی نداری برو 8 سال دیگه بیا که بدرد مملکت بخوری. ما دوست نداریم مثل موش آزمایشگاهی باشیم (1359581) (alef-2)
 
اصولگرا یا افولگرا ؟
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۳:۵۵
آخر به که رای بدهیم ؟ خیلی کثرت احزاب و افکار و نگرش وجود دارد در این کاندیداها که آدم نمی داند به چه کسی رای بدهد !به این اصولگرا رای بدهم یا به آن اصولگرا یا به آن یکی اصولگرا !!!
به نظرم با توجه با کارنامه ی ضعیف این حزب در اداره ی کشور بهتر است نامشان را به افولگرا تغییر دهند!! (1359729) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۵:۴۶
واقعا فكر ميكنيد مجبوريد راي بدهيد؟؟؟‌اگر ندانسته به كسي راي دهيد خيانت بزرگي به خود و ملت ايران ميكنيد. اگر كانديد اصلحي را تشخيص نداديد راي هم ندهيد. (1360063) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۱:۳۳
چه شد که جلیلی سوپر قهرمان شد پس قالیباف با این همه کار های شایسته در حاشیه قرار میگیرد؟ (1359463) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۴:۴۲
رقابت بین روحانی و جلیلی است؟ یعنی بین دو مذاکره کننده ارشد هسته ای در دو دوره. میتوان صبر کرد و دید که مردم کدام روش و نتیجه را بیشتر می پسندند. من اولی را ترجیح میدهم و نمیدانم که جلیلی تاکنون چه دستاوردی برای کشور و نظام و مردم داشته یا سابقۀ اجرایی اش چیست.
اینکه سفت و سخت و بدون ابتکار در مزاکره، مقابل کاترین اشتون بایستی و فقط بگویی «نه»، یا هرچه گفتند بگو، همان را بگویی، که نشد کار! (1359488) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۸:۲۱
واقعا خیلی سادگی است که تصور کنیم رقابت بین روحانی و جلیلی باشد. مگر برای مقام چهارم یا پنجمی (1359569) (alef-2)
 
21
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۴:۵۳
من خودم نه طرفدار روحاني ام نه جليلي اما در مورد اينكه مردم بيشتر كدام روش و نتيجه را مي بسنديدند ؟ من خودم به شخصه مذاکره روحاني رو بيشتر مي بسنديدم (1360219) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۱۳:۴۴
مذاکره ؟!!
روحانی که فقط دستا رو سر و تسلیم بود !!
بالاترین دستاورد هسته ای ایشان تحت قیمومیت دولت خاتمی و مجلس ششم تعلیق کامل و پلمپ تمام سایتهای هسته ای بود !!
شما اصلاح طلب ها به این میگید دستاورد ؟!! (1362618) (alef-6)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۵:۵۴
صدا و سيما با اين برنامه اي كه هر شب پخش ميكنه (پايي كه جا ماند) مشخص شد از كدام كانديدا طرفداري مي كنه. لطفا به آقاي ضرغامي تذكر دهيد رعايت كند (1359496) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۸:۴۸
معلومه نه از متاب پایی که جاماند خبر داری و نه از نویسنده اش چیزی میدونی (1359573) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۸:۳۸
عوام فریبی امروز مد شده است با لباس و یافه و امثال اینها می خواهند خود را بر مردم قالب کنند. (1359508) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۱۴:۵۷
خوب شما فریب نخور !!
اون شخص خودشو در معرض انتخاب قرار میده شما رای نده !! (1362619) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۹:۲۵
شوراي نگهبان با تاييد جليلي ضربه به ارمانهاي انقلاب زد (1359516) (alef-2)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۰:۳۲
چرا عکسهای این استقبال را که میگید نذاشتید؟؟؟؟ (1359520) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۲۵:۴۵
وقتي کردي به جز بي بي سي به 4 تا سايت خودي هم سربزن! اون وقت عکس ها رو ميبيني! (1359789) (alef-13)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۲۹:۴۱
شما از کجا می دونید ایشون بی بی سی می بینه؟ یه سؤال کرده فقط همین!!! شاید فقط همین سایت رو می خونه! کی قراره این بی اخلاقی ها، پیش داوری ها و ... تموم بشه؟!!!! (1360148) (alef-6)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۳:۰۱
درست است که هاشمی باتجربه مثل همیشه با سیاست عمل کرد و دشمنانش را شرمنده. ولی حق مردم و طرفداران ایشان چه می شود. آیا اقای جنتی خواهد توانست قبل های شکسته طرفداران ایشان را که قطع به یقین طیف وسیعی از جمعیت چه اصلاح طلب و یا اصول گرا که طرفدار میانه روی بودند را ترمیم کند. این حقی است که از این بخش ملت گرفته شده است. اینده همچون 8 سال گذشته نشان خواهد داد که کشور را دست بی تجربه ها سپردن چقدر برای کشور هزینه دارد. اقای جلیلی به کدام موفققیتش می بالد. پس از هر مذاکره یک قطع نامه علیه ما با اکثریت آرا تصویب شده است. نیروگاه اتمی بوشهر هم که با اینهمه پولی که روسا گرفته اند راه نیافتاده (1359535) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۳:۰۹
با این حرفهای جلیلی بر ضد سیاست خارجی روحانی و سابقه کم اجرایی جلیلی به راحتی می توان افزایش قیمت دلار و گرانی کالاها در امسال را پیش بینی کرد (1359537) (alef-2)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۳:۳۱
صدا و سيما با اين برنامه اي كه پخش ميكنه (پايي كه جا ماند)مشخص شد از كدام كانديدا حمايت ميكنه . لطفا تذكر دهيد (1359539) (alef-2)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۵:۴۵
آقايان شوراي نگهبان توضيح دهند چطور آقاي پزشكيان كه تجربه وزارت و همچنين نمايندگي مجلس را دارد رجل سياسي نيست اما آقاي جليلي كه نه سابقه وزارت دارد نه نمايندگي مجلس و نه تجربه مديريتي قابل توجه . رجل سياسي است و تاييد صلاحيت مي شود؟! (1360819) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۳:۳۶
به به با چهار تا سوت وشیپور مملکت را ساختید و خوش به حال ملت شد
کار هر کس نیست خرمن کوفتن گاو نر می خواهد و مرد کهن (1359540) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۳:۳۹
دلایل رد صلاحیت هاشمی چه بود؟ قبل از اینکه رای دهیم باید این موضوع را بدانیم (1359542) (alef-2)
 
Abas
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۲۸:۱۳
من کاری به راد صلاحیت هاشمی‌ ندارم...فقط می‌خوام بدونم غرضی بر چه اساسی‌ تایید صلاحیت شده؟؟!!! (1361654) (alef-6)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۶:۳۳
تحلیل جالب و منصفانه ای بود.
البته طرفداران آقای لنکرانی باید بدانند که ایشان حتی در پست وزارت نیز مورد تعحب بودن چه رسد به ریاست جمهوری.
و در خصوص دکتر جلیلی برای من خیلی تعجب دارد که ایشان را فردی متعهد و با تقوی می دانم چطور در خود توان اداره کشور که یک سلسله فعالیتهای اجرایی پیچیده است را دیده اند.
واقعا به نظر من خیرالموجودین دکتر قالیبافه لااقل کارنامه موفقی را در هعر جا که بوده از خودش باقی گذاشته (1359555) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۸:۰۱
استاد حسن رحیم‌پور ازغدی در حضور جمعی از طلاب و دانشجویان در موسسه فرهنگی سیدالشهدا به تبیین ویژگی های یک نامزد اصلح از دیدگاه امیر مومنان(ع) پرداختند:
کسانی که برای مدیریت کشور برنامه می‌دهند برنامه‌های ضد سرمایه داری بدهند و از شعارهای غیر اسلامی پرهیز کنند و بدانند همه برنامه‌ها فقط پیشرفت نیست.

-انسان موجودی است که اگر به قدرت برسد ممکن است به طمع و طغیان دست بزند.

- نامزدها باید برنامه‌های خود را بر اساس توسعه و ضد فقر ارائه بدهند.
- کسانی که وعده های پیشرفت و اقتصادی می‌دهند باید بررسی شود که اسلامی است یا خیر.
- به کسانی رای بدهید که بین نزدیکان خود و دیگران تفاوتی قائل نشود و ثروت بیت المال را به همه یکسان پخش کند.
- رئیس جمهور باید تولید ثروت کند و در مدیریت اقتصادی جامعه تدبیر داشته باشد و به دنبال نشر عیوب مردم نباشد، شعارها و ارزشهای خود را تغییر ندهد و باید زندگی متوسط داشته باشد.
- باید مراقب افرادی که صورت مسئله را عوض می کنند باشیم.
- فرد منتخب باید در مقابل اشتباهات خود انتقاد پذیر باشد.
- حضرت امیر فرمودند آزمایشاتی پیش می آید که آدم های خوش سابقه را بر زمین می زند. در آتش فتنه قربانیان آنها مسلمانان هستند. افرادی که در آتش فتنه می سوزند افرادی سالم و خوب بودند.
- هرکسی که خجالت بکشد از ارزشهای انقلاب بگوید آن فرد دچار فساد اخلاقی و ارزشی میشود.
- درست عمل کردن از خوب حرف زدن خیلی بهتر است.
- عده ای در سخنرانی انتخاباتی خود می گویند فلسطین مسئله کشورهای عربی است ولی امام(ره) از سال ۴۳ میگفت اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود.
- اگر دیدید که افرادی صالح آمدند و بعد تغییر کردند ما وظیفه خود را درست انجام داده ایم.

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=158204 (1359567) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۰۲:۱۰
استاد رو خوب اومدي!!!!!!!!!! دبيرستان كه بودم به سخنراني هاي ايشون گوش مي دادم و در همون حد برام بس بود!‌سالهاست وقتي توي تي وي مي بنمشون كانال رو سريعا عوض مي كنم (1359680) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۹:۲۵
الف یک تفرقه انگیز است...
زنده باد پایداری....
زنده باد جلیلی... (1359574) (alef-2)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۴۱:۴۴
مهم اطاعت از فرامین رهبری است و ایمان و تقوی ، سپس توانایی و تخصص (1359586) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۴۳:۳۵
بعد شما توقع دارید کسانی که با خودشون تعامل ندارند در راستای تحقق اهداف این مملکت حرکت کنند . کسانی که یک ماه هم سر حرف خود نیستند ! (1359596) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۴۴:۵۹
مدیریت برنامه با جوانانی بود که اغلب آنها از دانشگاه امام صادق(ع) آمده بودند.

همین برای من حجت که به هیچ عنوان به جلیلی رای ندهم تا دوباره مملکت دسته کفن پوشا و تندورو ها نیفته (1359601) (alef-2)
 
زهرا
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۴۵:۳۳
منم امام صادقیم
ببین دشمن از کی هراس داره وچرا؟
به نظر من آقای جلیلی با وجود دیپلمات بودن وتجربه ی کم ،در عرصه ی ریاست جمهوری خلاق و توانمند عمل خواهند کرد
حداقل مانند بعضیها از هشت سال پیش برای این دوره نقشه نکشیدندو برنامه نداشتند
هر کاری به وقت خودش.واقعا امیدوارم رای بیارند
انشالله (1359605) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۳:۰۶
حرفتون مسخره است ایشون در حد وزیری هم نیست (1359719) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۷:۰۴
خواهر عزيز، دقيقا كسي كه ميخواد رئيس جمهور بشه بايد از 8 سال كه هيچ از 20 سال پيش براي اون برنامه ريزي كنه مطالعه كنه مشكلات رو بشناسه تا بتونه دردي رو دوا كنه كسي كه تا 2 روز قبل از ثبت نام تصميم نداشته با كدوم پشتوانه علمي و برنامه ي تحليلي ميخواد كشور رو اداره كنه با شعار خوب دادن كه كشور اداره نميشه! (1359750) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۷:۳۶
آره خب درمورد احمدی نژاد هم همه همین فکر را میکردند دیدید که چه شد مردم اگر کمی چشمشان را باز کنند اطرافیان جلیلی را ببینند خودشان میفهمند که ایشان چگونه اند امثال رسایی حسینیان ...... تندروهای بی برنامه و بی منطق (1359894) (alef-13)
 
سسسورنا
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۳:۳۲
همین بی برنامه اومدن فجایعی مثل دوران احمدی رو نتیجه میده
خواهران و برادران امام صادقی
خواهشا یه ذره تفکر هم بد نیستا! (1360861) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۹:۴۶:۲۸
سرکار خانم اتفاقا بی بی سی و وی او آ بدترین توهین ها و تهمت ها و برنامه سازی های کذب رو علیه قالیباف داشته که با اطلاع رسانی مجبور شد به دروغ گویی خودش اعتراف کنه یه سرچ ساده تو اینترنت خیلی راهگشاست
شما مثلا دانشجو هستید (1361873) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۵۹:۴۹
پس معلومه انگلیس وامریکا دوست دارن قالیباف بیاد بالا چون اگر با حضور کسی مخالف باشند ازش تمجید می کنن !! (1362885) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۲:۱۰:۳۴
اتفاقا voa و bbc با شناخت دقیقی که از به اصطلاح بصیرت بعضی از مردم ایران دارن دقیقا میدونن از کی حمایت کنن که رای نیاره و نتونه ایران اسلامی رو سرافراز کنه و امید مردم نسبت به نظام رو افزایش بده و نشون بدن که از کی هراس دارن که دقیقا همون رای میاره و خودش با دست خودش ایران رو به نابودی بکشونه دقیقا مثل این 8 سال که به اندازه 80 سال عقب افتادیم (1363449) (alef-6)
 
mohamad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۲:۲۱
اشتباهی که 8 سال پیش انجام شد نیز برهمین پایه بود.او ساده و دلسوز است و ...
ولی بعد وقتی به مشکلات برخورد دیدیم چه بلایی برسر کشور و بخصوص مردم آمد.
اکنون نیز در مورد آقای جلیلی همین مطلب صدق میکند.در خوبی و ساده زیستی و ...ایشان انشاءالله شکی نیست ولی این دلیل بر کفایت ایشان برای ریاست جمهوری نمیکند.
ایران نیاز به فردی با تجربه در سیاست و اقتصاد دارد نه اینکه دوباره یک کارآموز به میان بیاید و بخواهد از این راه تجربه اندوزی کند. (1359641) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۳:۱۹
تجربه داریم تاتجربه .این تجربه های شکست خورده که در کارنامه بقیه داوطلبان به چشم میخورد که ارزشی ندارد. (1359648) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۳:۴۳
متاسفم يك نقد كاملا علمي ومستدل وبا كمال ادب ونزاكت را هم در اين كشور تحمل نمي كنند / آنهم از يك خودي (1359651) (alef-2)
 
عباد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۴:۵۱
آیا آقای جلیلی کاراجرایی هم کرده اند؟ باچند وزیر تاکنون بحثهای جدی کاری داشته اند ؟ همین امام صادقی ها نبودند که برای آقای احمدی نژاد تبلیغ کسترده کردند ؟ آیا امام صادقی ها به اندازه ی حتی دانشگاه تهران ها در جبهه بودند ؟؟ سخنرانی آقای هاشمی رادر دانشگاه امام صادق یادتان است ؟ فکرکنم شما هنوز می خواهید ازایشان انتقام بگیرید .
در هر صورت پست ریاست جمهوری پست کار اجرایی است (1359652) (alef-13)
 
سروش
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۷:۲۷
دقیقا مشخصه که این خبرگزاری و صداسیما از چه کاندیدی حمایت میکنه ولی خداکنه مردم عزیزمون به اونی که لیاقتشه و شایسته ریاست قوه مجریه است،رای بدن.... (1359663) (alef-13)
 
قاسم مارین
Sweden
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۰:۵۹:۳۸
یه بار به یه بی تجربه متوهم اعتماد کردیم این شد سرنوشتمون ، آدم عاقل از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه (1359672) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۰۰:۳۶
ما مردم احساسی هستیم/ با همین احساس هم به احمدی نژاد رای دادیم و نتیجه اش را هم دیدیم. (1359675) (alef-13)
 
پروانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۳۶:۳۲
چيزي که ما امروز بدان نياز داريم. امتيازات "امروز"(امتيازات رئيس جمهور فعلي) منهاي ضعف هاي آن!

اين صحبت رو آقا براي هيچ کدام از دولت ها نکرده اند...

"اين دولت دولتي بود که قطار انقلاب را به ريل اصلي خود برگرداند(امام خامنه اي- شهريور 91)"

پس انتخاب مردم اصلا هم از سر احساسات نبوده است! بلکه از سر بصيرت بوده (1360180) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۰۹:۵۵
نتیجه این بصیرت رو هم داریم میبینیم خانم محترم .یک مقدار چشماتون رو وا کنید و مثل کبک سر در برف نکنید (1362348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۰۰:۴۸
عدم تجربه لازم، ناتواني جسمي ، و در كل نداشتن ملاك هاي رجل سياسي هيچكدام مانع تاييد صلاحيت جليلي نشد. (1359676) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۰۱:۲۱
بی تجربگی رئیس جمهوراینده دامان مردم بیچاره را خواهد گرفت (1359678) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۰۶:۲۲
زیاد اینو بزرگ نکنید این آقا دیروز سرجمع چهار هزار نفر با تمام در اختیار داشتن همه امکانات رسانه ای توی سالن نیاورده بود بعد محسن رضایی بی پول حدود 25 هزار نفر توی پارک لاله جمع کرده بود مطمئن باشید جلیلی نه گفتمانی دارد نه چیزی برای ارائه .رقابت هم بین قالیباف ورضایی هست--------------@این خط ونشون (1359692) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۱۶:۲۹
من خودم ديروز پارك لاله بود، دو هزار نفر هم نبودن، تازه عصر جمعه مردم خودشون ميرن پارك لاله، و به طور طبيعي اونجا شلوغه، اينا هم اومده بودن خودشون رو قاطي كرده بودن (1360357) (alef-6)
 
وجدان
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۰۷:۵۶
الفی های عزیز خدا را خدا را ...
زمستان می گذرد وسیاهی به زغال می ماند... (1359700) (alef-13)
 
مهدوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۲:۵۴
قالیباف اگر رزمنده است فرمانده اش محسن بود.جلیلی اگر جانباز شد فرمانده اش محسن بوداگر به فرموده رهبری عزیز در شرایط جنگ بدر وخیبر هستیم چه کسی شایسته تر از فرمانده عالی جنگ؟اگر مدیریت جهادی میخواهیم چه کسی جهاد گر وجهاد دیده تر از محسن رضایی (1359718) (alef-13)
 
امیر
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۵:۱۴
یعنی شما افتخار جانبازی آقای جلیلی رو به آقای رضایی نسبت می دهید.با این اوصاف تمامی شهدا مدیون آقای رضایی هستند.البته رای دادن به آقای رضایی با توجه به برنامه های ایشان کار منطقی به نظر میرسد ولی استدلال شما واقعا جالب بود (1360405) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۵۹:۴۱
اگر قرار به برنامه باشه که قالیباف کامل ترین برنامه رو ارائه داده در سایت قالیباف به تفکیک برای هر استان برنامه قرار داده شده است و در هر زمینه هم اعم از اقتصادی و اجتماعی و.. برنامه وجود دارد (1361123) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۲۲:۰۰
این برنامه ها فقط به درد سایت میخورن قابلیت اجرا ندارند.
با این سند سازی ها ژست برنامه داشتن ندهید لطفا !! (1362627) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۰۱:۱۸
خوب مشکل این هست که اقای رضایی به جز فرماندهی جنگ سایقه اجرایی دیگه ایی ندارند ولی قالیباف علاوه بر فرمانده بودن در جنگ سوابق کارهای اجرایی زیادی رو دارد که کارهای عمرانی و فرهنگی ایشون رو در شهرداری مشاهده می کنیم البته اگر انصاف داشته باشیم (1361131) (alef-6)
 
vahid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۵:۰۱
خدایش من یه چیز بگم ولی افراطی فکر نکنید من هرچی نگاه میکنم توی این هشت نفر کسی بهتر وبابرنامه تر از محسن رضایی نمیبینم وکسی بی برنامه تر از جلیلی هم نمیبینم (1359738) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۰۱:۵۳
ولی قالیباف که برنامه کامل تری ارائه داده است (1361136) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۷:۳۱
بنظرم اگه بوی عشق به قدرت نباشه باید چهار نفر از این کاندیدها کنار بکشند از جمله جلیلی.چون نه توان دارند نه برنامه نه سابقه وهشت سال دیگه بیایند.و قالیباف ورضایی وروحانی وعارف بمونند.والسلام من حرف دیگه ندارم (1359754) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۱۸:۵۱
با انتخاب جلیلی به ورشکستگی همه جوره می رسیم.. شاید راه نجاتمون همین باشه.. خلاص (1359758) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۲۱:۵۵
همینهایی که می گویید طرفدار سر سخت جلیلی هستند 8 سال پیش از این بیشتر طرفدار سرسخت احمدی نژاد بودند و حالا به جای اینکه اشتباه خود را بپذیرند دارند طرفداری فردی بسیار کم تجربه تر و بدون سابقه اجرایی را می کنند.
حداقل احمدی نژاد بخشدار و استاندار بود این هم کارنامه اش. من از روزی می ترسم که همینه بگویند صد رحمت به احمدی نژاد (1359773) (alef-13)
 
حقیقت طلب
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۲۹:۴۷
تمام تجربیات سیاسی جلیلی برگزاری چند جلسه گفتگو ی ناموفق با خانم اشتون و به بن بست کشیدن مذاکرات و نهایتا تحریمهای شدید کشورمان خلاصه میشود!!!!! ایا بیرون اوردن کشور از میان اینهمه مشکلات کار چنین فرد بی تجربه ای است؟؟؟؟ (1359804) (alef-13)
 
محسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۳:۴۱
آقای جلیلی انسان شریفیه ولی تجربه نداره لطفا آینده نگر باشید و این مهره رو نسوزونید و برای 8 ساله دیگه نگهش دارید
آقای رضایی مگه کم زحمت کشیده لطفا قدر شناس باشید همه ما به آقای رضایی و همرزمای شهیدش مدیونیم نگذارید آقای رضایی که یاراش شهید شدن تنها بمونه (1359825) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۵:۰۴
با درنظرگرفتن جمیع جهات وسابقه و کارنامه تمام کاندیداها باید تصمیم گیری کنیم.
البته اولین پارامتر،ولایت پذیری کاندیدا هاست.
نظر شخصی من محمد باقر قالیبافه کا انصافا امتحانشو خوب پس داده (1359832) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۵:۵۰
اگر چه آقای جلیلی تجربه چندانی ندارد و فکر نمی کنم رای چندانی داشته باشدولی از هم اکنون رییس جمهور آینده است. سایرین هزینه اضافی نکنند (1359837) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۸:۳۲
آیا تنها ولایت پذیری، میتواند انسان فاقد تجربه قوی مدیریت اجرایی کشور را قدرتمند سازد؟!!
آیا یک انسان ولایت پذیر و نماز شب خوان و مومن ، بدون داشتن مهارت کافی در هدایت یک هواپیمای پهن پیکر با هزار مسافر، میتواند خلبانی آن را به عهده بگیرد!؟؟؟
بقول آیت الله مصباح یزدی در مراسم معرفی دکتر لنکرانی به عنوان اصلح جبهه پایداری، پذیرش مسئولیتی که انسان توانایی آن را ندارد، خیانت است!!!
اینکه آقای جلیلی چگونه میتواند خلبانی این هواپیما را ، با این همه گردبادها و طوفانها ، به عهده بگید، جای تعجب است!!! (1359852) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۳۸:۵۸
باز هم دانشگاه امام صادق ؟بازهم تحمیل چهره ای غیر کارامد ؟؟ بازهم بسیج وم سپاه و حرکتهای خودجوش؟؟؟؟؟؟باز هم همان اش و همان کاسه؟؟؟؟راستی اقای باقری کنی معاون جلیلی بر طبق قانون میتواندبرای این شخص تازه به دوران رسیده متولد 44 که هیچ کار اجرایی ندارد تبلیغ کند؟؟؟؟ شاید برای اصولگراها خلاف نیست یاد رفت !!!!! (1359855) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۲۶:۳۴
اینا رو که به رگبار بستی کشور رو تو این امواج تلاطمات حفظ کردن. هر شخصی فقط یک رای دارد.
انگار فقط شما حق رای دادن داری !!!!!!
شما هم کاندیدای خودتو تبلیغ کن . (1362633) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۵:۳۹
عمرا" به جلیلی رای بدهم من توی اون دنیا باید پاسخگو باشم .خب اصلا من سابقه این آقا را نمیدونم چی هست خب عده ای برای منافع خودشون دنبالش افتاده اند (1359887) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۶:۴۱
سلام علیکم.چقد خوب است آقای ولایتی سر حرفش باقی بمونه.سعید جلیلی ایشاالله رای میاره. (1359889) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۷:۴۸
به نظر من بین این 8 نفر محسن رضایی تواناترین فرد هست. من به رضایی رای میدم. (1359896) (alef-13)
 
منصور علمی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۴۹:۱۳
تا جائیکه شنیده ام جلیلی دیگران را هم عاقل میداند و اهل نظر گرفتن و بهره گیری از داشن و تجربه دیگران هست . اگر جنین باشد نیازی به اینکه یک کارخانه را اداره کرده باشد نیست . رئیس جمهور ی اداره شهر و کارخانه و اداره نیست .
یک پیام مثبت از رئیس ستادش دیدم که گفته : اینکه به مردم وعده پرداخت پول بدهیم یکی بگوید 50 هزار تومن میدهم . دیگری 200 هزار تومن وعده بدهد ، .... غلط است . باید با کار و تلاش مملکت را اداره کرد نه با پول دادن . این اظهار نظر صریح نشان دهنده ئ صداقت ایشان و وعده های بی جا ندادن است .
منصور علمی (1359906) (alef-13)
 
ali reza
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۰:۴۱
با سلام
قبلا دیگاه الف را می پسندیدم وبا توجه به سن وسالم فکر می کردم دیگاههای رئالیستی دارد ولی با این تحلیل های جدید جانبداری را از تک تک جملاتش استخراج می کنم برای چه این کار را می کنید
موفق باشید (1359910) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۰:۴۶
آقای جلیلی از رزمندگان و ایثارگران عزیز جنگ تحمیلی است و روی تخم چشم ما جا دارد. ولی اینها دلیل نمیشود که بتوانند در مسند ریاست جمهوری هم حضور موثری داشته باشند. سابقه کار اجرایی مهم است که متاسفانه ایشان فاقد آن هستند. درثانی همین حمایت بروبچه های دانشگاه امام جعفر صادق (ع) هم دلیل موجه دیگری است که در انتخاب آقای جلیلی کمی شک به خود راه دهیم. (1359912) (alef-13)
 
hossein
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۱:۲۷
من نمیدونم این آدمهای ناشناخته چطوری یه دفعه میان بالا و بر مسند میشینند؟

همین امروز هم به خیلی از مردم بگی "جلیلی" میپرسن "چه کاره بوده؟" حالا ببین اگه چند وقت بعد معروفترین آدم ایران نشد. البته بعد از احمدی نژاد. (1359920) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۱:۳۸
جليلي كپي برابر اصل احمدي نژاده نه كمتر و نه بيشتر باور نداريد راي بديد و نتيجه رو هم ببينيد. (1359922) (alef-6)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۱:۰۵:۵۷
کپی هست اما خط و خش زیاد داره . صد رحمت به احمدی نژاد که باز حرف رو خوب می زد (1366053) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۲:۰۴
جلیلی سابقه ندارد تمومه ما یکبار چوب احمدی نژاد را خوردیم از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشیم در ضمن سابقه جلیلی با سابقه کاری احمدینژاد در سال84 هم قابل مقایسه نیست.میشه طرفدارانش بگند ما به چی جلیلی رای بدهیم؟ (1359929) (alef-6)
 
1392
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۴:۲۱
به نر من اصلح حسن روحانی بعد قالیباف اخرین نفر جلیلیه چون تجربه مذاکره نشد مدیریت که
من موندم سعدی کیا با اون سابقه رد میشه جلیلی نه چرا شورای نگهبان پاسخ بده بد نیست (1359938) (alef-6)
 
بصیر
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۱:۵۸:۳۱
اقای جلیلی اگر خیلی با تقوا هستند نباید وقتی از خودشان اصلح تر هست کاندید شود (1359960) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۰۸:۵۰
آقای جلیلی تجربه ی اجرایی نداره، تنها نتیجه ای هم از مذاکراتی که با غرب کرده این بود که هربار محل نشست بعدی رو تعیین کرده، ایشون از همین الان میگن به تنش زدایی اعتقادی ندارم و باید تهاجمی رفتار کنیم، این یعنی تحریم های وحشتناک تر و گرسنه تر شدن مردم (1360017) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۰:۵۵
آقای جلیلی به عنوان یک انسان رزمنده و ایثار گر آخرت خودت را فنای دنیای امثال رسایی نکن که آه این ملت پشت سرت باشه.. اینها همین یاران دیروز احمدی نژادند.. برگرد و همون استاد ساده دانشگاه باش و بازی اینها نخور.. خودت میدونی که در نزد مردم ایران نه شناخته شده ای و نه جایگاه سیاسی داری .. اگر هم مثلا با مکر و کید اینها پیروز بشی بیش از همه میدونی که پا در مسیر حرامی گذاشتی.. آخرتت را بردار و برو از این صحنه.. چون واقعا شما در حد و اندازه و ظرفیت رییس جمهور یک کشور آشوب زده نیستید.. من از شما نفرتی ندارم.. چون نمی شناسمت.. ولی اطرافیانت در نظر اغلب مردم ایران کریه و شیطان صفت هستند.. خودت از این بلا بکش بیرون و خسر الدنیا و الاخره نشی... از ما گفتن (1360031) (alef-6)
 
Serbia
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۳:۰۵
ولایتی تو همون جلسه ای که گفت به نفع هیچ کس کنار نمیرود تاکید کرد که از ما سه نفر یک نفر گزینه ی نهایی خواهد بود... الف تقوا پیشه کن... (1360045) (alef-6)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۲۲:۵۹
جلیلی بسیار خوبه، اما بدرد ریاست جمهوری نمیخوره، تجربه اجرایی نداره....
به نظر من پستی که الان داره براش خوبه. ایشون مرد گفتگو هستش... نه ریاست جمهوری (1360102) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۲۳:۱۷
خداوکیلی نسبت به اقای جلیلی شک داشتم نکنه احمدی نزادی باشه ولی ازاین بغض شما فهمیدم یک انقلابی منعطف است نه مثل شما افراطی متعصب (1360105) (alef-6)
 
قاسم مارین
Sweden
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۲۸:۰۶
آقای مهدوی مگه قراره فرمانده جنگ انتخاب کنیم که آقای محسن رضایی رو با این تمثیلها ، تعریف و تمجید میکنی ،اینجا میدان جنگ نیست ، عرصه سیاسته. (1360138) (alef-6)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۱:۳۹
ما که به رضایی رای میدیم از سر ناامیدی حالا هرکی رییس جمهور میشد کاریش نداریم (1360205) (alef-6)
 
سروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۲:۵۳
احمدی نزاد دقیقه 85 نماینده خود را وارد بازی کرد و دقیقه 90 با سیبل کردن مشایی هم حاشیه امنی برای کاندید خود ایجاد نمود و هم باعث رد صلاحیت شدن اقای هاشمی شد اما قربون برم بصیرت بعضی ها عجب زیرک این محمود خان (1360209) (alef-13)
 
ismail
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۵:۰۱
نظر شورای محترم نگهبان قانونی و فصل الخطاب است. اما خوب است این عزیزان گاهی برای افکار عمومی هم توضیحی بدهند.
چند وزیر که سابقه ای کمتر و مقبولتر از آقای غرضی ندارند مانند آقایان سعیدی کیا، شریعتمداری، متکی ، پزشکیان صلاحیتشان احراز نشد ولی چرا صلاحیت آقای غرضی احراز شد؟
یا مثلا آقای جلیلی که هیچ ساقه کار مدیریت اجرائی ندارد؟
نه این که به کار شورای نگهبان اعتراض دارم بلکه نکته مبهمی است که در ذهنم ایجاد شده است. (1360220) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۵:۴۶
من جای جلیلی و ولایتی و حداد بودم خودم بنفع رضایی کنار میکشیدم آخه اینا خودشون هم میدونند مال اینکار نیستند (1360222) (alef-6)
 
امید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۷:۴۹
حداد که رای نداره به احتمال قوی به نفع جلیلی کنار میره و تیر خلاص دیگری بر پیکر ائتلاف میزنه. (1360228) (alef-6)
 
درون گفتمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۹:۱۸
يک واژه ديگر به ادبيات سياسي امروز ميتونه وارد بشه انهم جنش قياسيون هستش يکي از اصول اعضاي اين جنبش قياس دکتر جليلي به احمدي نژاد دوردومه(نه اول). درحالي که اولين کسي که قياس کرد و رانده شد شيطان بود..دوستان قياس نکنيد. ....
ما انقلاب کردیم جنگ کردیم که مقابل اینا وایسیم میفهمید مقاومت..نه اینکه روحانی بیاد بگه امریکا کد خدای جهانه...کجاست امام ره ...ملت حافظه تون کجاست خاتمی مگه هشت سال تنش زدایی نکرد اخرش چی شد سال اخرش بوش ما رو محور شرارت خوند..بر فرض بعید هم که جلیلی مثل احمدی 84 باشه ما این ارتجاع رو به ارتجاع 72 و 76 هاشمی وخاتمی وایادیشون ترجیح میدیم..
شهید زنده ما برگ برنده ما. (1360235) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۴:۵۳
اگر روحانی اینطور فکر می کرد که از طرف آقا به عنوان مذاکره کننده ارشد انتخاب نمی شد! در ضمن شورای نگهبان اگر بویی به مشامش می رسید از وابستگی یا علاقه به امریکا رد صلاحیتش می کرد. (1360813) (alef-6)
 
محمد
Norway
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۵۱:۱۲
واقعا جناب جلیلی انسان بزرگوار و با کمالاتی هستند ولی آیا این مساله برای اداره ی کشور کافی است؟ البته شرط لازم هست ولی شرط کافی نیست . آیا کسی که جز مدیر کلی در وزارت خارجه سمت اجرایی نداشتند واقعا به درد اداره مملکت میخورند؟ بعضی ها میگویند که از جلیلی، اجمدی نژاد دوم نسازیم ! من با این حرف مخالفم چون جلیلی را انسانی متدین و متعهد میبینم ولی به درد ریاست جمهوری نمیخوره. (1360245) (alef-6)
 
امین زمانپور
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۵۴:۰۹
گویا تازگی ها معاون وزیر بودن ویا مدیر امور اجرایی دفتر رهبری بودن ، دبیر شورای عالی امنیت ملی بودن کار اجرایی نیست ، دوستان مدیر و مدبر بودن لازم است ، مدیریت کردن دولت چه ربطی به تخصص در اقتصاد دارد ، مگر دولت وزبر اقتصاد ندارد ، با این طرز تفکر شما رئیس جمهور باید 20 تا تخصص داشته باشه .. هنوز تو دوران قرون وسطی سیر میکنید ، من نمیگم به جلیلی رای بدید ولی حداقل ابتدائیات نقد رو رعایت کنید. (1360263) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۹:۵۱:۵۰
اقا امین بالاتر هم بچه ها جوابت رو داده اند
معلومه یه جوان کم تجربه هستی
منشی یک اداره کار اجرایی نیست

اینکه خودت وسط معرکه باشی و مدیریت کنی مثل قالیباف رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا باشی که بزرگترین پیمانکار پروزه های خاورمیانه است با ده ها مجموعه عظیم مانند موسسه نوح - قرب قائم-موسسه عمران- موسسه نینوا و ... بعد این قدر کارت خوب باشه رهبری شما را فرمانده نیروی هوایی سپاه بکند - بعد از شما بخواهند توی ستاد مبارزه با قاچاق کالا باشی و از طرق رهبری به فرماندهی نیروی انتظامی نائل بشی و شورای شهر 8 سال شما را شهردار تهران کند و در سال 2008 جزو 8 شهردار برتر جهان بشی (1361887) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۵۵:۴۶
همونهایی که احمدی نژاد را با خواب دیدن و ...بر مردم تحمیل کردند پشت سر جلیلی هستن لذا هوشیار باشید (1360273) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۰۲:۲۸
واقعا بیایید و کمی تفکر کنید شورای نگهبان آقای غرضی را تایید کرده ایشان اذعان دارند نه پولی دارد نه ستادی , نه بنامه ای و دیگر هیچ !!!!!!!!!!معیار تایید صلاحیت ایشان چه بوده و چرا آقای متکی ، زاکانی و غیره تایید نشدند جواب این سئوال را یکی به من بده ؟ (1360306) (alef-6)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۰۹:۱۶
با توجه به تایید صلاحیت ایشان از طرف مرجع قانونی(شورای نگهبان) لطفا در صلاحیت ایشان تردید نکنید و به برنامه هایشان توجه فرمایید. (1360337) (alef-6)
 
امیر
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۱۲:۳۶
دوستان به نظر من مهمترین فاکتور برای ریاست جمهوری تیم قویه تا خود فرد .هرکس با تیم قوی بیاید و به حرف متخصصین امر گوش دهد میتواند موفقیت خوبی بدست اورد.در اکثر کشورها روسای جمهور بیشتر کارهای سیاسی وحزبی انجام داده اند تا کار اجرایی ولی باروی کار آوردن یک تیم قوی می توانند کشور را به پیش ببرند.البته انجام کار اجرایی مطمئنا یک پوئن مثبت برای فرد به حساب می آید.بنده در صورتی که اطلاع کسب کنم آقای جلیلی با یک تیم قوی راهی رقابت می شود مطمئنا به ایشان رای می دهم درغیر این صورت به نامزدی که تیم قوی تری در اختیار دارد رای خواهم داد (1360349) (alef-6)
 
مصییب
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۲۵:۱۷
اقای عارف وقالیباف به دور دوم میروند (1360406) (alef-6)
 
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۳۵:۳۰
جلیلی کم تجربه است (1360465) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۴۶:۲۴
حضرت آقا در تاریخ 16/02/1392 در ملاقات مردمی و مسئولین ارشد نظام دقیقا" معیارهای رئیس جمهور اصلح را به قرار ذیل فهرست کردند

یه نگاهی به سایت حضرت اقا بیاندازید
عین عبارت:

کسانی که صلاحیت را می خواهند ملاحظه کنند
همه چیز را در کنار هم ببینند
رئیس جمهور باید:

1-کاری باشد
2-مردمی باشد
3-مقاوم باشد
4-ارزشی باشد
5-با تدبیر باشد
6-پای بند به قوانین و مقررات باشد
7-درد مردم را حس کند
8-طبقات مختلف مردم را ببیند

اینها خصوصیاتی است که فردی که می خواهد انتخاب شود و کلید مملکت را به دست بگیرد این خصوصیات را داشته باشد


خدا وکیلی و بینی و بین الله بین همه این عزیزان کدام کاندیدا این ویژگی ها و خصوصیات را از سایرین بیشتر دارد و سابقه اجرایی او نشانه همین موارد است ؟

به خدا ما با دوستان و همکاران و خانواده و عزیزان همسایه که بررسی می کردیم همگی معترف بودند دکتر قالیباف خیلی بیشتر از همه مصداق این خصوصیات است.

به خاطر این است که جلز و ولز BBC و شبکه ضد ایرانی VOA درآمده (1360518) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۰۱:۱۳
صلاحیت طبق قانونه.. نقدی گفت مملکت قانون داره مگه نشنیدی؟؟ مدیر و مدبر بودم و رجل سیاسی بودن شرط هست نه گدا و گشنه پرو بودن .. نتیجه این تفکر میشه احمدی نزآد و دولتش که مردم را فقیر کرد (1360585) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۵۷:۱۵
می گویند جلیلی تعهد دارد ولی من میگویم کسی که تخصص کاری رانداشته باشد و وارد آن کارشود تعهد هم ندارد (1360568) (alef-6)
 
زارعی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۳:۵۷:۴۴
کاندیدای مورد علاقه من حذف شد کل ارای جلیلی 500هزارتا بیشتر نمی شه
ریس جمهور اینده رو دانشگاهیان و جوانان انتخاب می کنند مثل سال 76انشا الله (1360572) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۰۰:۴۵
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/217287/%D8%AC%D9%84%D9%8A%D9%84%D9%8A-%D8%B4%D8%A8%D9%8A%D9%87-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%D9%8A-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%88-%D8%AC%D8%AF%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA (1360583) (alef-6)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۰۴:۴۱
در تدین و ولایتمداری جلیلی شک ندارم که لازم هست ولی کافی نیست. باید رییس جمهور اینده مکتبی ولایتمدار وکارامدباشد .کارامدی حاصل تجربه است سیاست اقتصاد وفرهنگ کشور دیگر تاب وتحمل مدیریت کوشش وخطا ندارد. (1360592) (alef-6)
 
آقاخانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۱۵:۳۸
من یک چیز را متوجه نمیشوم
کوچک زاده، رسایی و ... کنار آقای جلیلی چه میکنند؟
آیا دولت جلیلی ادامه راه دولت احمدی نژاد است؟؟؟ (1360633) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۶:۲۱:۴۰
شک نکن! (1368617) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۱۹:۱۲
بدنه مردم به برنامه و سابقه اجرایی و اینها کاری ندارند. فقط مهم اینست که چه کسی می تواند بر موج احساسات مردم سوار شود.
با این مدل تصمیم گیری مردم باید دست به دامان انواع نذر شویم تا اینکه خدای ناکرده جلیلی رای نیاورد که در اینصورت 8 سال دیگر مملکت به همین شیوه سعی و خطا اداره خواهد شد. (1360652) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۱۹:۴۶
واقعا دانشجویان امام صادق (ع) باید از اون دوباری که هیجان زده و بدون در نظر گرفتن همه ی جوانب، پشت سر یک نامزد بی تجربه قرار گرفتن و بعد هر کدوم به شکلی مجبور شدن ازش برائت بجویند، عبرت بگیرند و ملت رو به درد سر نیندازند. بابا جون، حالا چون آقای جلیلی هم دانشکده ای شماست باید چشم بسته حمایتش کنید؟ (1360655) (alef-6)
 
ياران انقلابي
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۲۰:۱۳
همه از شهدا و امام شهدا دم مي زنيم و مي گوييم كه مديون خون شهدا هستيم. بله هميتطو ر است صدرصد اما افسوس كه يادگا ر شهدا و برادر و فرمانده شهدا حاج محسن رضايي كه امام همه مي گويند علاقه خاصي به آقا محسن داشت تنها گذاشتيمش . كسي كه دانشمند است وامتحان داده ديروز در جبهه فرمانه بود امروز با يد فرمانده ميدان فقر و بي كاري باشد............ (1360657) (alef-6)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۲۳:۴۲
با سلام خدمت دوستان
ببخشید مگه سال 76 آقای خاتمی سابقه ای غیر از"وزیر فرهنگ بودن" رو تو کارنامشون داشتن ؟
بنظر شما سابقه الان آقای جلیلی بیشتره یا سابقه سال 76 آقای خاتمی؟
با احترام به همه و آقای خاتمی. (1360674) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۲۷:۲۰
ببخشید برای آقای خاتمی کشوری با زیر ساخت قوی از طرف دولت هاشمی داده شده بود
برای آقای جلیل داریم ویرانه تحویل میدیم
دوست عزیز تجربه آقای جلیلی چیه؟
چند مذاکره با خاتم اشتون که همش بی نتیجه بوده و تحریم بر روی تحریم انباشته شده
ما به فردی نیاز داریم که بتونه با دنیا سازش کنه و صلح طلب باشه و آقای جلیلی فاقد چنین شخصیتی هستند و این باعث میشه مردم زیر بار تحریم ها و اقتصاد له شوند
دوست عزیز من طرفدار هیچ یک از افراد موجود نیستم اما لطفا واقع بینانه رفتار کنید و رای بدهید
موفق باشید (1361652) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۳۶:۴۵
انقلاب نکردیم که سازش کنیم !
اگه قرار به سازش بود اصلا چه لزوم بود اینهمه خون ها ریخت شود ؟!!!
با کیا شدیم 75 میلیون !! (1362640) (alef-6)
 
قلي
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۳۲:۰۷
سلام چرا صلاح مملکت رو کسی در نظر نمیگیره؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جلیلی آدم خوبیه ولی بدرد ریاست جمهوری پنجاه سال دیگه هم نمیخوره (1360710) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۳۲:۳۳
کار رو نباید به آدم بی تجربه سپرد. آدم بی تجربه وقتی می بینه هر کاری انجام میده از توش یه خرابکاری در میاد کم کم تسلطش رو به اعصابش و به رفتارش از دست میده، به همه بی اعتماد می شه، همه رو دشمن می بینه و تنها به دو سه نفر اعتماد می کنه و اونها هم اگه ناخلف باشن می تونن به هر سمتی بکشونندش. در نتیجه یک آدم خوب اما بی تجربه که بالقوه می تونست چند ال بعد مفید باشه، در ظرف مدت چند سال تبدیل میشه به یک آدم بد و بی تجربه و یک مهره ی سوخته. با رأی احساسی، جلیلی رو تباه نکنیم. (1360712) (alef-6)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۳۵:۲۲
دوست دارم مناظره جلیلی و محسن رضایی یا با قالیباف رو به صورت دو نفره بگذارند ببینیم کی کم میاره در زمینه ارائه راه حل برای حل مشکلات مردم.
آقای باقری رئیس ستاد دکتر جلیلی گفتند رئیس جمهوری که میاد برنامه نمیخواد برنامه معین شده، سند چشم انداز موجوده و برنامه پنج ساله هم تصویب شده ،رئیس جمهور فقط میاد اجرا کنه.
با تمام احترامی که برای شخصیت ممتاز دکتر جلیلی قائلم ولی امسال به برنامه ها رای خواهم داد و نه به افراد (1360722) (alef-6)
 
امید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۵۱:۲۱
یکی نیست بگه همین سند چشم انداز که الان شده برنامه تبلیغاتی بعضی از این نامزدها رو رضایی و همکارانش تو کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص نوشتن.

پش احتمالا رضایی بهتر از جلیی میتونه این برنامه رو اجرا کنه چون خودش اون رو نوشته (1361096) (alef-6)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۴:۰۶
اولین مناظره وسخنرانی چنته خالی جلیلی را بر ملا خواهد کرد از جلیلی نترسید امکان ندارد حتا یک ملیون رای بیاورد . مراقب چراغ خاموش ها باشید مواظب باشید کشور بدست نظامی ها نیفتد . چون بدبختی ها خیلی بیشتر خواهد شد (1360805) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۵:۳۱
دوست دارم ببینم جلیلی مقابل رضایی بیاد توی یه برنامه بعد همه ایران از جمله حامیان دلبسته اش ببینند احمدی نژاد که اون همه حرف زدن؟ بلد بود مقابل رضایی چیزی برای گفتن نداشت وای بحال امثال جلیلی (1360816) (alef-6)
 
FGH
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۵:۳۹
تخریب جلیلی در حالی که هنوز به صورت رسمی برنامه ای نداده نشان از ترس و هول دشمنان ایران و مزدورانشان دارد (1360818) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۵۸:۴۹
هنوز نه به باره و نه به دار،منتقدان جلیلی را دشمن ایران نام نهادید
آدم های افراطی مثل شما نه قدرت تشخیص دارند و نه بصیرت!
یعنی کورکورانه از یک عده خاص پیروی میکنند،در صورتیکه خداوند انسان را دارای اختیار آفریده که در سایر مخلوقاتش این نعمت وجود ندارد
هر کسی آزاد است نظرش را بدهد ،و این دشمنی نیست برادر ،تا انتقاد نباشد هیچ کشوری پیشرفت نمیکند (1361378) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۳۹:۲۱
ای ول نقد بکنید ولی تخریب نــــــــــــــــــــــــــــــــه !! (1362641) (alef-6)
 
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۱:۴۰
واقعاً وقتی از جون و مال و ناموس 70 میلیون ادم مایه بزاری تا قلب اتش میشه با شجاعت پیش رفت و جدیداً هم تا اخر دنیا میتونی مقاومت کنی، در برابر هر چیز.
ولی وقتی خودت تنها و گروه جناحت قرار باشه هزینه بدن هیچ غلتی نمیکنی، درست مثل این روزای احمدی نژاد (1360846) (alef-6)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۰۲:۳۹
انشاالله عارف یاروحانی انتخاب بشوند (1360855) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۹:۱۳:۵۴
توی خواب ببینی اون روز که دوباره اصلاح طلبا برگردن به این مملکت... (1361776) (alef-6)
 
معصومه
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۱۴:۵۶
هیچ وقت یادم نمی رود که جناب آقای دکتر لاریجانی محترم در زمان دولت هشتم فرمودند که آقای حسن روحانی منافع ملی رو با آب نبات عوض کرد
دیری نپاید لاریجانی جانشین روحانی شد و منافع ملی را بدون آبنبات تحویل غرب داد
بعدش آقای جلیلی آبنبات نگرفت منافع را هم (ظاهرا)از دست نداد فقط کشور عزیزمان را هم تراز با کره شمالی نمود گرانی تحریم و غیره که من بعید میدانم انرژی هسته ای که حق ماست دیگر بتواند کاری از پیش ببرد چون قطعات دیگر حتی از بازار سیاه هم نمی توانیم برایش تهیه کنیم
تنش و تحریم حاصل گفتگو های خصمانه می باشد (1360925) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۳۹:۲۲
آفرین به تو خواهر آگاه . امیدوارم زنان این مرز و بوم روزی بتوانند آنطور که شایسته است بیندیشند (1361040) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۱۹:۰۴
رئیس جمهور بله قربان گو که به درد مملکت نمیخوره رئیس جمههور باید کسی باشه که ایران رو از افول در بیاره باید با تجربه باشه .دیدیم آقای احمدی نژاد جه کارنامه موفقی ارائه داد!! برنامه بودجه کشور که شاقول و معیار حرکت و عملکرد یک کشور است رو حذف کرد !! چه بر سر واحد پول کشور اومد .ضعیفترین واحد پول کشور در دنیا متعلق به ایرانه.واحد پول کشور ارزش و هویت اقتصادی تاریخی یک کشور است . اگه برنامه 5 ساله و 10 ساله نوشته شده و کاری نمانده به جز اجرای آن پس چرا الان به این مصیبت گرفتاریم !!!الان یک واقعیت انکار ناپذیر وجود دارد و آن این است که وضعیت اقتصادی ایران 100% وابسته به وضعیت روابط خارجی ایران دارد و تا روابط خارجی ایران درست نشه هیچ وقت وضعیت اقتصادیش درست نمیشه حتی اگر سوپر پروفسور و جایزه نوبل گرفته اقتصاد هم در ایران رئیس جمهور بشه نمیتونه کاری بکنه .تمام کشور های دنیا هم که در اقتصادشون پیشرفت کردند از طریق سرمایه گذاری خارجی بوده مثل هند و چین و برزیل و.....آآقای جلیلی الان هم که رئیس تیم مذاکره کننده است هم دستاوردی برای مردم نداشته .چه دستاوردی داشته برای ایران؟؟؟ قطعنامه علیه ایران صادر نشد که شد تحریم های بی سابقه علیه ایران وضع نشد که شد غنی سازی ایران را پذیرفتند که نپذیرفتند ایران امتیتازی از اونها گرفت که نگرفت .اینکه هنر نیست .هر کسی را جای ایشان بگذارند رئیس تیم مذاکره کننده و فقط بگه نه نتیجه ایی بهتر از آقای جلیلی نگیرد بدتر از اون هم نمیگیرد.ایشان فقط به درد تدریس در دانشگاه امام صادق میخورد نه به درد رئیس جمهوری اون هم در این موقعیت حساس کشور. (1360935) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۳۳:۵۲
اینکه گفتی "ضعیفترین واحد پول دنیا متعلق به ایرانه، و واحد پول کشور ارزش و هویت اقتصادی تاریخی یک کشور است"، را میتونم بپرسم به استناد کدوم علم اقتصاد داری میگی؟
بنابراین چین هم ضعیف ترین اقتصاد دنیا و کویت هم قوی ترین اقتصاد دنیا رو دارند!!
راستی این را هم بخونی بد نیست.
پیشنهاد سه کشور در خرداد 1384:
تعهدات ایران: تا زمانی که ایران نتواند تضمین قطعی برای صلح آمیز بودن فعالیت هایش بده، حق داشتن "چرخه سوخت" را هم ندارد... . یعنی هــــــرگــــــز.
تعهد آنها: در عوض آنها متعهد شدند که در زمینه حمل و نقل، توریسم، کشاورزی، فروش هواپیما و بـــــــدتــــــــر از همـــــــــه، حمایت از دانشمندان هسته ای ایران که در اثر تعلیق بیکار شده اند، با ما همکاری کنند!!!!
اونموقع تعلیق غنی سازی پیش شرض مذاکرات بود.
الآن پذیرش حق غنی سازی ایران، پیش فرض مذاکرات است.
می دونی بیشتر از همه چی اونها رو امیدوار کرد؟ فتنه 88. (1361481) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۲۳:۱۶
دوست عزیز بعنوان یک دکترای اقتصاد و استاد دانشگاه خدمتتان عرض می کنم که ملاک ارزش پول یک کشور قدرت خرید اون پول هست. با توجه به اینکه بر اثر تورم قدرت خرید پول کاهش پیدا می کنه و با توجه به اینکه نرخ تورم ایران بالاترین در دنیاست بنابراین بیشترین کاهش ارزش پول در جهان هم متعلق به ریال ایران هست. (1362244) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۰:۰۸
به نظر بنده که عضو هیچ گروه و حزبی نیستم و تنها یک ایرانی دوستدار وطنم هستم مردم باید هوشیار باشند که کارو به کاردان بسپارند و بین این هشت نفر کاردان ترین فرد انتخاب کنند تا مثل سال 84و88 نشه (1360938) (alef-6)
 
رزمنده 8 سال دفاع مقدس
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۳۳:۲۶
مثلا تیم استقلال رو بجای قلعه نویی بدی دست یک مربی دسته دومی چه ها نمی کند یا تیم دست دومی رو بسپاری به قلعه نویی برادر من همه چیز باید کامل باشد تا موفقیت حاصل بشه جلیلی مرد این میدان نیست تازه تو جنگ مگه فرمانده بوده من خودم رزمنده هستم و شیمیایی شدم دلیل نمی شود که الان دارای مدرک کارشناسی ارشد هستم حتی بشم استاندار یک استان چون اصلا تحمل ناملایمات را ندارم وسریع از کوره خارج می شوم و به نظر خیلی از دوستانم از همه ولایی تر م
و تا لحظه مرگ با ولایتم و تا بحال نه کار اقتصادی کرده ام نه دیناری حرام به جیب زده ام (1361009) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۴۳:۵۱
خوب که چـــــــــــی؟!!
چون تو نیستی پس جلیلی هم نیست ؟!
خودتو با دبیر شورای عالی امنیت ملی مقایسه می کنی ؟!! (1362647) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۳۵:۱۷
روحانی یا قالیباف یکی را انتخاب کنید بقیه تجربه ندارند (1361023) (alef-6)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۴۴:۴۳
روحانی ایده ال ترین نفر بین این افراد است
هم برای هسته ای هم به دلیل نزدیکی به آقای هاشمی و همفکری با ایشان برای ادامه مسیر کشور و هم سواد و تحصیلات و تجربه از اول انقلاب تا الان (1361066) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۳۶:۰۳
حداقل یه عکس از اون مراسم پورشود میذاشتید که نگیم تبلیغ الکی میکنید. اینجا که همه نظرات علیه جلیلیه (1361025) (alef-6)
 
امید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۴۷:۵۶
رای من رضاییه که هم تخصص داره هم تعهد. وجدانا دروغ میگم؟ (1361082) (alef-6)
 
جلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۴۷:۵۹
پیروزی جلیلی در انتخابات مساویست با تشدید تحریم ها وافزایش شدید تورم (1361083) (alef-6)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۵:۵۹:۲۰
آقای جلیلی اصلحه وکاراجرایی هم کردن (1361120) (alef-6)
 
ساماني
Norway
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۰۲:۳۵
بنده خودم جانباز و رزمنده هستم عليرغم احترامي كه به جناب آقاي جليلي قائلم ولي معتقدم كه ايشان فاقد تجربه كافي در اداره امور كشور 80 ميليوني ايران است چرا كه تجربه بالاتر از علم است و بايد افرادي انتخاب شوند كه مديريت را در جاهاي مختلف تجربه كرده باشند (1361141) (alef-6)
 
فرهادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۰۵:۵۰
...هر کسی که رسایی و حسینیان را کنارش دارد از او بپرهیزید که خطر ناک است . ایشان این بار در یک تاکتیک می خواهد بگوید مصباح با او نیست و رای مردم را بگیرد .چون مردم میانه ای با مصباح ندارند . ولی شاگرد مصباح نعل به نعلش می رود و می اید .وظیفه ماست که مردم را اگاه کنیم. (1361155) (alef-6)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۰۸:۲۴
فقط قاليباف.دور و اطرافيهاي جليلي رو ببينيد بعد تصميم بگيريد.انسان متاسف ميشه. (1361164) (alef-6)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۱۱:۵۱
همینکه اقای جلیلی تخریب کرده اقای روحانی را خودش دلیل رد ایشان است .. خاتمی می گوید اشتباه من این بود که از رقبایم مثا ناطق استفاده نکردم . جالا اقای جلیلی فورا دست به تخریب می زند . واحدی نزاد هم با تخریب هاشمی و ناطق همه را گول زد این نشان می دهد هم اشتراتزی و هم تاکتیک هر دو یکی است با تخریب دیگران برو بالا نمی گوید (1361177) (alef-6)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۱۴:۱۹
جليلي امتحانشو تو اين چند سال پس داده. بعد چند سال تو مسئله هسته اي به هيچ جا نرسيديم. (1361189) (alef-6)
 
حسين خرمي نيا
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۲۳:۴۵
در يكي از جلسات 1+5به جليلي گفته بودند حمله به ايران قطعي مي باشد .جليلي هم پاي مصنوعيش را در اورده بود گفت بدبختها 8سال جنگيديد چي گيرتان امد كه مي خواهيد بجنگيد پاي ديگر هم مي دهم/ (1361229) (alef-6)
 
سيد محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۳۷:۴۱
مي گويند دکتر سعيد جليلي،سابقه اجرايي ندارد، سابقه مديريت مراکز کلان کشوري را ندارد!
در جواب بايد بگوييم؛ در بحث مديريت، توانايي شخص در اداره کردن ملاک است. اگر شخصي توانايي آنرا داشته باشد که بتواند در سخت ترين شرايط بهترين تصميمات را بگيرد، مي توان گفت که آن شخص استعداد مديريت را دارد. اين سخنان فقط در قالب تئوري صحيح نيست بلکه در عمل، صحت و درستي خود را به اثبات رسانده اند.
براي مثال، مقام معظم رهبري قبل از رسيدن به پست رياست جمهوري، آيا سابقه مديريت مراکز کلان کشوري را داشتند؟! ولي آنقدر موفق ظاهر شدند که امام خميني (ره) از ايشان درخواست کردند يک دور ديگر هم وارد صحنه شوند.
مثال ديگر، شهيد حسن باقري، اين شهيد بزرگوار در ميان نظاميان لقب نابغه جنگ را به خود داده بود، سوال اينجاست، آيا ايشان تا به حال جنگ ديده بودند؟! آيا تا قبل از شروع جنگ در بين نيروي هاي نظامي بودند و سمت نظامي داشتند؟! ايشان يک معلم ساده بودند که هيچ ربطي به مسائل نظامي ندارد! و البته بسياري ديگر از فرماندهان نظامي دوران دفاع مقدس که جنگ نديده بودند ولي جنگ را مديريت کردند. در بارز ترين مثال بايد حضرت امام خميني (ره) را مثال زد؛ آيا ايشان که بزرگترين و مهم ترين مقام سياسي کشور را در سخت ترين شرايط در دست گرفتند، سابقه ي مديريت مراکز کلان کشوري را داشتند؟! چه بسا که همان موقع افرادي بودند که مي گفتند، حضرت امام انسان صالحي است ولي توانايي اداره کشور را ندارد که بحمدالله عکس آن ثابت شد.
يک رئيس جمهور بايد با شمار زيادي از موضوعات روز کشور آشنايي داشته باشد. اقتصاد، فرهنگ، امور خارجي، مسائل نفتي، تجاري و بازرگاني و ... . آيا همه ي رؤساي جمهور بايد سابقه ي مديريت کردن همه ي اين مراکز را داشته باشد؟! تونايي مديريت در درجه اول ملاک است.
جناب دکتر سعيد جليلي به عنوان دبير شوراي امنيت در جلسات مختلفي که با 6 کشور قدرتمند جهاني داشتند، نشان داده اند توانايي گرفتن بهترين تصميمات را در سخت ترين شرايط دارند. نماينده هاي غربي 1+5 در جلساتي که با جمهوري اسلامي ايران داشتند، براي گرفتن هر تصميم از مقامات بلند پايه خود کسب تکليف مي کردند ولي جانباز سرافزار کشور (دکتر سعيد جليلي) با توکل بر خدا و تکيه به تدابير خود بهترين تصميمات را گرفته و قدرت جمهوري اسلامي ايران را به رخ ابر قدرت ها کشاندند.
با تشكر از امین آقاجوهری (1361288) (alef-6)
 
هدایت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۱۹:۳۶
شما اگر بدونید که شهيد حسن باقري چه خون دلی خورد تا معنای حفاظت اطلاعات را به فرماندهان رده بالای ارتش و سپاه بفهماند، هیچ وقت این حرف ها را نمیزدید

کی گفته شهيد حسن باقري بی تجربه و یک دفعه به جایی رسید ؟؟ (1362233) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۳۱:۳۳
تورا خدا خودت اين حرف ها را قبول داري (1362576) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۷:۲۳:۱۸
ا این اگرها کاری درست نمی شود. ایشان آن شرایطی را که شما می فرمایید را ندارند و علامت آن هم این است که در مذاکرات هسته ای تا کنون فقط هزینه این مردم رنج کشیده را بالا بده اند وبس (1364768) (alef-10)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۴۷:۰۵
عارف =اگر تحصيلات داره، اگر سابقه مبارزاتي داره كه توسط ساواك سال 54 بازداشت شده ،اگه تجربه ست از اول انقلاب تو همه ي دولت ها حظور داشته اعم از وزير ومعاون وزير وحتي معاون اول ،پس گزينه ي خوبيه (1361320) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۰۳:۴۹
درخانه اگر کس است یک نقد بس است . جناب آقای دکتر جلیلی عزیز،با تقوا ،جانبازسرافرازجنگ،وتاج سر منِ حقیر اما با اطمینان می گویم ایشان مناسب پست مهم ریاست جمهوری نیستند . (1361395) (alef-6)
 
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۰۴:۵۴
اگر از اقای جلیلی انتقادی میشود فقط برای این است که مردم کشور خود را دوست دارن و نمیخواهند که به دست ادمی بی تجربه بیافتد
اگر سرنوشت کشور برایشان اهمیتی نداشت به هیچ وجه انتقادی نمیکردند (1361400) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۰۸:۱۱
خدا به داد این کشور برسد اگر جلیلی انتخاب شود اگر جلیلی انتخاب شود این کلمات و عبارات را خواهید شنید و بدبختی ماله شما خواهد بود
1-گفتمان
2-رویکرد صحیح یا رویکرد عادلانه
3-نگرش غرب
4-آزاد سازی فرصت ها
5-جمهوری دکمکراتیک دینی ایران
6-مذاکرات اتمی !!! :)
7-از دست دادن فرصت ها

....
...
..
.
و در عمل هیچی بدبختی
ایشان نه برنامه داره و نه سیاست مثل ضبط صوت است (1361411) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۴۹:۵۹
یعنی 6 قدرت بزرگ دنیا چند ساله دارن با "ضبط صوت" مذاکره میکنند ؟!! (1362654) (alef-6)
 
سیدمهدی موسوی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۷:۲۵:۳۴
من خودم بعنوان شخصی که سالهاست در خصوص توسعه اقتصادی و الگوهای رشد مطالعه می کنم از عصر میجی ژاپن -ماهاتیر محمد مالزی و لودویگ ارهارد آلمان و الگوهای اسلامی آن شهید صدر - شهید مطهری و ...
و در کنار آن سالهاست اقتصاد و سیاست ایران را طبق علاقه بررسی می کنم قطعا و بدون ذره ای شک می گویم تنها فرد مناسب از بین این کاندیداها صرفا

آقای قالیباف

می باشد.

چرا که حداقل حقیر 3122 صفحه برنامه های آقای قالیباف را که به کمک ده ها استاد دانشگاه های سراسر کشور نوشته شده را ملاحظه کرده و طبق تخصص مباحث اقتصادی آن را کامل و عالی یافتم که سابقه اقای قالیباف نشان از توان اجرا آن می دهد.
علی الخصوص احیا سازمان برنامه و بودجه و تخصصی تر شدن آن و استقرار شبکه های آن در قالب ادارت تخصصی در هر استان

امثال آقای جلیلی حتی سابقه اداره یک مهد کودک رو نداشته اند
حتی الفبای ساده مباحث اقتصاد رو نمی دانند
حتی یک صفحه برنامه ندارند و دوستانشان از این ور و آن ور در حال جمع کردن یکسری پرینت و ... می باشند
خود این بزرگوار تا ساعات آخر هیچ برنامه ای جهت حضور نداشتند و تحت فشار برادرشان آقای وحید جلیلی از مسئولین سایت صراط نیوز و فارغ التحصیل همان دانشگاه امام صادق و کارمند اخراجی حوزه هنری تن به این کار داده اند

جالبه بدانید در برنامه همایش دیروز آقای جلیلی در سالن شهید افراسیابی هم اعضا گروه پایداری شامل اقایان حمید رسایی - مهدی کوچک زاده - زاکانی و وزیر ارشاد آقای حسینی و الله کرم و ...به نیابت از طرف آقای احمدی نژاد حضور داشتند و از ایشان حمایت می کردند

نهایتا" اینکه بنابه فرمایش قران
عالمان و دانایان برتر هستند

هل یستوی الذین یعلمون ولا یعلمون

ایا آنان که می دانند با آنان که نمی دانند برابرند؟ (1361458) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۰۶:۱۷
مردم هوشیار باشید با این صحبتهای بدون برنامه و احساسی آقای جلیلی ما را به ناکجا آبادی میبردکه آخر و عاقبتش از کارهای شعاری آقای احمدینژاد ویرانگرتر است (1361590) (alef-6)
 
سید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۰۹:۲۷
باوجودیکه برای آقای جلیلی احترام قایلم نگرانم ایشان چیزی مثل احمدی نزاد شود (1361605) (alef-6)
 
nima
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۴۴:۱۵
کشور رو با شعار نمیشه ساخت الان به مرد عمل نیاز داریم خداییش کدوم یکی از این ها بیشترین کار اجرایی رو کرده.جلیلی فقط شعار میده و در مذاکرات هسته ای نا موفق بوده گواه حرفم تحریم هاست.ما باید طوری عمل کنیم که نه زیر بار حرف زور غربی ها بریم و نه به اقتصادمون ضربه بخوره مذاکرات فقط داره کش میاد. (1361695) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۴۵:۱۵
آقای جلیلی چه نتیجه مثبتی از مذاکرات با غرب داشتند؟ انتخاب ایشان ایران را از بحران خارج نمی کنه و چه بسا مشکلات بیشتر بشه این هم از طرفدارهاشون که امثال رسایی و کوچک زاده هستن . (1361698) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۱۷:۵۳
آقای جلیلی اگر می خواست با این دوستان همراه شود با پایداری توافق می کرد.
نتایج مذاکرات روشن است ما که حتی اجازه 3 تا سانتریفیوژ رو نداشتیم الان بیش از 3000 تا داریم و اونا اومدن التماس که سر 20 درصد مذاکره کنیم
اگر جلیلی رای بیاره مطمئن باشید غرب امتیازات بیشتری می ده چون متوجه می شه مردم ایران با راهبرد مقاومت همراهند
در دنیا جلیلی نماد مقاومت و ایستادگی همراه با منطق مردم ایران است این رو می تونید از تحلیل های نیویورک تایمز و بروکینگز در دوهفته پیش بخونید (1362472) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۶:۰۴
آفرین نکته همینجاست!!
دوستان نگران تجربه اجرایی هم نباشند ,مشکل با تشکیل یه تیم اقتصادی قوی حل میشه وبنظرم که اگه بتونه برآیندی از نیروی متخصص و متدین رو جمع کنه به هدفش نزدیک میشه! (1364820) (alef-10)
 
ماهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۸:۵۱:۱۵
ما رئیس جمهور معتدل می خواهیم. 8 سال تندروی کافی است. باعث نابودی ایران نشویم. (1361713) (alef-6)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۹:۲۶:۵۱
تخریب نکردن کاندیدا از اصول دکتر جلیلی هست
دکتر جلیلی نکات مثبت دولت قبل را داره ولی نکات منفی دولت را ندارد
ان الذین قالو ربنا الله ثم استقاموا...مقاومت رمز پیشرفت
شما هم خواهشا تخریب نکنید (1361830) (alef-6)
 
ساناز
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۱۷:۳۰
انگار برادر مسلمان شما و دکتر جلیلی عزیزتان که انگار مورد حمایت از بالا هم هست به وضع و اوضاع ملت توجه ندارید. هاشمی ناجی ملت را که رد صلاحیت کرده اید. حالا می خواهید احمدی نژااد دوم بسازید؟؟؟ حیا کنید حیا

مقاومت در مقابل چه؟ ما هستیم که در حال تهدید دنیا هستیم. شما حتی اجازه صحبت مخالف را نمی دهید. اجازه حضور نمی دهید. فقط خودتان را می بینید. فقط خودتان را... (1362470) (alef-13)
 
يك پزشك
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۶:۴۶:۲۵
شما اگه جاي أون مريض هايي بودي كه دارن إز نبود دارو زجركش مى شوند اين حرف رو نميزدى
اين قدر تحقير شديم كه مجبوريم به جاى پول نفت آشغال هاي چيني رو به ملت عزيزمون تحميل كنيم
اين كوته فكريه كه بگى اين پيروزيه
نسلى كه فردا با انواع سرطان و نابارورى مواجه ميشه ما رو مي بخشه كه با اين مذاكرات و پايدارى اين داروها ،مكمل ها،كود ها و...بيمارى زا رو بهش تحميل كرديم؟
ساده نباشيد، دشمن روش هاى مختلفى براى نابود كردن ما داره (1362712) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۲:۰۴:۳۳
‌با سلام
لطفا سوابق اجرايي جناب آقاي جليلي را بفرماييد تا كساني كه مطلع نيستن
به آگاهي برسند.
اشتباهات قبل تكرار نشه بهتر، نبايد احساسي عمل كرد با سپاس (1363411) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۹:۵۵:۴۶
زهرا خانم میدونی دشمن از کی میترسه از قالیباف که رویترز بهش گفته خطرناک ترین تهدید بر علیه منافع امریکا واسرائیل. دشمن از قالیباف میترسه که بهش در غرب میگن مرد اهنین سپاه پاسدران. (1361904) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۵۴:۴۲
تند نرو !!
اونکه در غرب میگن سرلشکر سلیمانی فرمانده سپاه قدسه!
چه رویی دارید بابا ؟!! (1362657) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۵:۳۴:۱۰
دیروز هم که تو کرمان امام جمعه کرمان صراحتا اعلام کرد هم سردار قاسم سلیمانی و هم خود امام جمعه از آقای قالیباف حمایت می کنند و به ایشان رای می دهند. (1368452) (alef-6)
 
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۰:۱۷:۱۶
با سلام خدمت شما گردانندگان سایت الف
با اینکه با مواضع سیاسی شما اختلاف زیادی دارم ولی از اینکه همه نظرات رو منتشر میکنید بسیار سپاسگذارم
انشاالله کسی که شایسته است بر کرسی ریاست جمهوری بنشیند
من الله التوفیق (1361953) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۵۶:۰۸
چرا خالی میبندی ؟!
بنده مخالف نظرات این سایت هستم هر کامنتی که به مزاجشون خوش نیاد نمیذارن !! (1362660) (alef-13)
 
ملینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۰:۴۴:۲۱
واقعا" تاسفباره ؛ رقابت اصولگراها با اصولگراها ! (1362011) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۰۱:۱۰
کسی که نه برنامه سیاسی دارد و نه اقتصادی و فقط شعار ( ان هم انقلابی) می دهد تنها اوضاع را بدتر می کند. ما با جهان واقعی طرفیم نه ایده ال. اکثر شعارهای انقلابی از روی شور و هیجان هست.
تو را به خدا برای یکبار هم شده از روی شعور و عقل تصمیم بگیریم نه هیجان و طرفداری کورکورانه (1362188) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۳۳:۴۷
آقای احمدی نژاد 8 سال به فکر مدیریت جهان بود ,آقای جلیلی هم به فکر اسلامی کردن جهان! واقعاکسی هست که به فکر مردم ایران باشه؟؟؟؟؟؟ (1362272) (alef-13)
 
جچح=-
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۳۵:۴۶
مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمیشود (1362280) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۳۷:۰۱
هدف از انتقاد از تجربه و بی برنامگی جلیلی اهمیت دادن به آینده کشورمون و الا کسی شخصیت ایشان رو نقد نکرده. افرادی که از جلیلی حمایت کرده و می کنن هم باعث نگرانی اکثر مردم هستن. همین حضرات با افراط از احمدی نژاد حمابت کردن و حالا با افراط از ایشان (1362284) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۴۰:۵۶
جلیلی = تجربیاتش - احمدی نژاد
=> انتخاب جلیلی ریسکش خیلی بالاست (1362294) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۲:۴۲:۳۰
مادرکجای دنیا هستیم هرکس ازراه می رسدبدون کوچکترین بررسی سکان مملکت رابه دست او می سپاریم از یک سوراخ چندباربایدنیش زدهشویم هرساعت عمری ازدنیاعقب تریم جلیلی احمدی نژاد 8سال پیش است بفکرااینده ایران اسلامی باشید (1362297) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۰۵:۱۰
چاه احمدی نژاد چاله جلیلی و ولایتی و حداد (1362337) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۱۳:۵۸
تجربه احمدی نژاد کافی نبود که سراغ جلیلی رفتیم. احمدی نژاد هم لباس ساده می پوشید و حرف از مقاومت می زد. اخرش با واردات کالاهای چینی و .........مردم را بدبخت کرد.

ای مردم خواهش می کنم چشمهایتان را باز کنید به کسی رای بدهید که منطقی باشه و برا اساس منطق تصمیم بگیره.

جلیلی تجربه کافی برای مقام ریاست جمهوری ندارد.

ای دوستان بسیجی و امام صادقی تو را به خدا، تو را به ان غیرتی که دارید و تو را به حرمت ایران و اسلام یک بار هم که شده فکر کنید و خودتان تصمیم بگیرید (1362354) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۱۷:۴۶
آقایان کاندیدا لطفا کم شعاردهید باهم همفکری کنید یکنفرازشما که دارای تدبیر وخرد بیشتری است بین خود انتخاب کنید وریاست را به او تحویل دهید و یک تصمیم بزرگ بگیرد الان دیگر وقت داستان تعریف کردن وشرح گذشته وچاپلوسی کردن نیست .دشمنان ایران درآستانه تصمیم بزرگ برای ضربه بر پیکره نیمه جان قتصادی کشور وبدنبال آن ایجاد آشوب وفتنه درداخل هستند . مطمئن باشید ملت ایران اگر ازاین تصمیم بزرگ شما حمایت خواهند کرد (1362362) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۲۵:۳۸
ولایتی تو این وضعیت میتونه مشکلات را حل کنه آدم باسواد /باتجربه /معتدل و عاری از فساد است. (1362384) (alef-13)
 
گلکار
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۲۶:۴۲
برای آن ایرانی که باحداقل توانایی مسائل مملکت رادنبال می کنند روشن است که جلیلی همان احمدی نژاد است وبس.مردی که بادروغهای مردم فریب آمدودستش دردست افرادی بود که همچنان برطبل دانایی وانقلابی بودن خودمی کوبند ودیگران رادرکارگاه تهمت سازی خود ذوب می کنند.آقای جلیلی اول باید به مردم که حدودهفت سال چشم براه یک خبرامید وارکننده ازرفت وآمدهای بی حاصل اوبودندپاسخ بدهد که باکدام منطق وتدبیر می خواهدسرنوشت مردم به فلاکت رسیده توسط دوست محبوبش احمدی نژاد رادردست بگیرد. (1362386) (alef-13)
 
نا امید
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۳۴:۳۰
ba saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalaaaaaaaaaaaaam be hame
1- ندگی در یک دنیا بدون رابطه نمی شه ====ما همرو دشمن خودمون کردیم پش یک کاتالیزور میخواستیم که نشد
2- اقایان حرفهای مفت زیاد زدن که منجر به تحریم و قطنامه شد این اسمش شجاعت نیست حماقته ===کاتالیزور می خواستیم که نشد
3-تکروی و کل شق بودن اقایون مملکتو به فنا داد === یکی می خواستیم که همه حرفشو بخونن که نشد
4- مردم شاکین --خسته ان --- امید نیست --- هرچی می دون عقبن ---پولدارا پولدار تر-ثروتمندا غنی تر----- این عدل علی بود --------یکم ارامش می خواستن که نشد
5- می گن همه سلایق-----کو؟؟؟؟؟؟؟؟ نشونم بدین........می خواین بگم کی رئیس جمهوره ...............اقای جلیلی......شک نکنین
6- جلیلی خوبه بد نیست اما بی تجربه است......ما انقلابی نمی خوایم ما مدیرو مدبر می خوایم........امام گفت استقلال------کو؟؟؟؟؟؟؟ استقلال چینی و روسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟..........موشکهای اس 300 کو؟؟؟؟؟؟؟ جنس های بونجول چینی چی کار کرد باهمون با کشورمون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
7- امریکا از این بهتر چی می خواد .........مخ های رو می بره........نفت و می بره.............هر گند کاری می ندازه گردن ما.......... تا حالا فکر کردن اگه ما و امریکا بودیم ........یعنی اسرائیل و همه کشورا باید بوق می زدند......ما نفت داریم واسه همین بد بختیم
8- من اعتقاد به تعویض نظام ندارم ........به اصلاح اعتقاد دارم.....به اینکه اول مردم باشن بعد نظام..............نظام بدون مردم اخه چه به درد می خوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من نه ضد انقلابم....نه طاغوتیم.........نه جاسوسم.........یه ادم عادی از توی مردم........قبلانم واسه احمدی نژاد تو هر دو دوره ستاد داشتم.....اما دارم می گم اگه جلیلی رئیس جمهور شه.........به فنا ست همه چی........خدارو شاهد می گیرم که دوست دارم اشتباه کنم و سال دومش خودم برم ستاد بزنم اما الان نظرم اینه (1362400) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۴۰:۰۹
سلام
البته به جای واژه قالی باف از واژه هاشمی استفده بکنید بهتر است چون قالیباف زیر نظر مستقیم هاشمی حرف می زند وعمل میکند بگویید قالیباف برنامه های نوشته شده آدمای هاشمی را به جای برنامه خودش توسایت گذاشته (1362406) (alef-13)
 
maziyar
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۲۳:۵۱:۳۵
خدابدادمابرسه جلیلی یک احمدی نزاددیگه س
چقدرماملت بدبختی هستیم ایکاش بساط این تندروهاجمع میشد مردم یه نفسی میکشیدن......... (1362420) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۱۳:۱۱
الف جان به شدت قالیبافی هستی
و با شیوه های بسیار ظریف داری با جلیلی مقابله می کنی اما بهت توصیه می کنم انصاف رو فراموش نکنی
اگر نمی دونی بدون اونایی که پشت سر و پای کار جلیلی اومدن بچه های امام صادقی نیستند
کافیه بدونی آقای روستا آزاد رییس دانشگاه شریف به اینکه بیاد توستاد و مسئول نخبگان بشه افتخار می کنه
ما تو ستاد مشهد بیش از 30 نفر دانشجوی ارشد و دکترا از برق تا رشته های انسانی و پزشکی داریم که اومدن پای کار دکتر
چند تا از معتبرترین اساتید دانشگاه فردوسی که نمی خوام اسم ببرم چون در کشور شناخته شده اند با ستاد همکاری مستقیم دارند و برای دکتر سخنرانی می کنن
بچه های نخبه حوزه قم و مشهد بسیاری از اساتید به نام حوزه مشهد و قم طرفدار این مرد هستند پس محدود کردن دکتر به بچه های امام صادق یک نامردی و بی انصافی است (1362456) (alef-13)
 
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۲۳:۲۵
اقای جلیلی کاندیدایی مشترک دولت و جبهه پایداری می باشد. و از اول هم مشایی هم کاندیدایی اصلی نبوده......؟ (1362483) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۲۸:۰۴
تو این هشت نفر بهترین تیم رو قالیباف داره صادق خرازی مشاور امورسیاسی وامور بین المللی عماد افروغ مشاورفرهنگی محمد خوش چهره که شامل یکی از بهترین اقتصاد دانان کشور است مشاور اقتصادی. اما حالا اطرافیان جلیلی رو ببینید معلومه که چرا بعضیا تحمل قالیباف رو ندارن. (1362492) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۰:۴۴:۲۸
باید منتظر باشیم ببینیم خاتمی و هاشمی ازچه کسی همایت می کنند اصلا از کسی حمایت میکنند یا نه (1362520) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۰۱:۰۶
با همه این حرفا جلیلی رای میاره.قالیباف هم بیخودی معطله.من از حامیان دکتر لنکرانی هستم ولی از فضای عمومی جامعه کشور معلومه که جلیلی رای میاره. (1362535) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۰۴:۰۳
فقط دکتر قالیباف ...

اقای جلیلی نسخه کپی برابر اصل احمدی نژاد است از اولین صحبتش معلوم است. (1362539) (alef-13)
 
کیهان
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۲۵:۵۱
وزارت خارجه آمريکا در سال 88 چه دستوري به VOA داد؟ (خبر ويژه)


«وزارت خارجه آمريکا در انتخابات سال 2009 ايران به بخش فارسي VOA دستور داده بود از ميرحسين موسوي نخست‌وزير سابق حمايت کند.»
اين خبر را کنت تيمرمن از عناصر تندروي فعال در حوزه براندازي و رئيس «بنياد دفاع از دموکراسي در ايران» منتشر کرد. وي ضمن مقاله‌اي در واشنگتن‌تايمز نوشت: انتخابات در ايران يک نمايش است اما ظاهرا روي سخنان و موضع‌گيري‌هاي برخي مقامات آمريکا تاثيرگذار است.
ريچارد آرميتاژ فوريه [بهمن] گذشته در جريان جلسه تاييد صلاحيت خود به وضوح ايران را يک «دمکراسي» خطاب کرد و در ادامه وزير دفاع جديد آمريکا چاک هگل هم اين اشتباه را تکرار کرد. اودر جلسه سنا اظهار داشت که چه مورد قبول ما باشد يا نباشد جمهوري اسلامي در ايران يک دولت منتخب و مشروع است.
هر چند که در ادامه جلسه سناتور دمکرات ميشيگيان کارل لوين، او را مجبور به تصحيح اظهارنظر خود کرد.
وي که از حاميان گروه‌هاي اپوزيسيون تندرو است مي‌افزايد: وزارت امور خارجه آمريکا هم همواره در اين مورد اشتباه خود را تکرار مي‌کند. در جريان مبارزات انتخاباتي «نمايش انتخابات» سال 2009 [1388]، وزارت ياد شده به بخش فارسي صداي آمريکا دستور داد تا از نخست‌وزير سابق ميرحسين موسوي حمايت کند.
درحالي که ميرحسين موسوي تا آخر و حتي پس از رسوايي فتنه‌گران در روز عاشورا از آشوبگران وابسته به گروهک‌ها حمايت کرد، تيمرمن موسوي را متهم به عقب‌نشيني کرد.
تيمرمن با بيان اينکه هرکس متعهد به حاکميت نباشد نمي‌تواند در جمهوري اسلامي رئيس‌جمهور شود، مي‌نويسد: نبايد درباره هاشمي رفسنجاني هم اشتباه کرد.
وي تصريح مي‌کند: حالا ديگر وقت آن است که به اين نمايش خاتمه داد. در عوض حمايت از نمايش انتخاب رفسنجاني، آمريکا و متحدين ما بايستي تقاضا کنند که رژيم ايران طبق استانداردهايي که خودشان به طور جهاني با آن موافقت کرده‌اند انتخابات آزاد و منصفانه را برگزار کنند. شکست در برگزاري چنين انتخاباتي آزادي‌هاي ما را با خطر مواجه مي‌کند، زيرا توانايي اين رژيم براي عدم بررسي اهداف برنامه هسته‌اي آن بيشتر خواهد شد.
وندي شرمن معاون وزيرخارجه آمريکا اخيرا با انتقاد از رد صلاحيت هاشمي و مشايي گفته بود آمريکا انتخابات ايران را آزاد و عادلانه نمي‌داند. مشابه همين مضمون از سوي جان‌کري تکرار شد با اين تفاوت که او حمله به شوراي نگهبان را نيز چاشني اظهارات خود کرد.
يادآور مي‌شود در فتنه سال 88 مقامات آمريکايي از جمله هيلاري کلينتون و اوباما علنا از قانون‌شکني موسوي و تحريک وي به اغتشاش حمايت کردند.
در حال حاضرمخالف این شبکه با سعید جلیلی است چون از نظر آنان بهترین جایگزین برای احمدی نژاد می باشد (1362568) (alef-13)
 
شهرام//////////////////////
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۱:۳۲:۵۹
من نمیدونم چرا هیچکدوم از مشکل اصلی ما که اگه اون حل بشه تمام مشکلات ما و تمام منطقه حل میشه چیزی نمیگه
.....آره درست حدس زدید مشکل" سیاست خارجی".......

واقعا اقای توکلی مسئولای کشورمون حواسشون هست دارن چکار میکنن...
بد حالم گرفته شده
یه جوری حرف میزنن که انگار بچه گیر آوردن.
بس دیگه, دارم خفه میشم
من که امیدی دیگه بجز خدا برام نمونده.واقعا این پست و مقام اینقدر ارزش داره

واقعا چه ایدئولوژیی شما دارید که حاضرید ما ملت اینقدر اذیت بشیم.هر روز که یه مفسد سرشو میاره بالا و...
تا کی تو خیابون به هر بچه نگاه کنم بگم اگه این بزرگ شه دیگه ایرانمون آباد شده
بچه های محله مون دیگه همه بزرگ شدن
آخه این همه فرصت رو چرا بباد میدید

هر روز داریم بدتر میشیم.برادر یا خواهر عزیزی که نظرات رو میخونی میدونم تایید نمیکنی اما گفتم یه کم خالی بشم
باور کن دیگه خسته شدم (1362577) (alef-13)
 
در خط ولایت
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۰۱:۵۱
حواریون هاشمی سعی کردند در این چند روز نشان دهند که بدون حضور هاشمی انتخابات رونقی نخواهد داشت و مردم ناامید شده اند. البته ایشان حضور مردم در انتخابات مجلس رو ندیدند یا نخواستند که ببینند! آینده ی نزدیک نشان خواهد داد که آیا حق با ایشان بود یا نه و نبود هاشمی باعث عدم حضور چند درصد از مردم خواهد شد.
زنده باد جلیلی این اصلاح طلب بزرگ که شور و حماسه را با هم می آفریند
جلیلی قهرمان امید پیرو جوان
همه ملت موظف به شرکت در انتخابات و رای دادن به دکتر سعید جلیلی می باشند

مرد مبارزه با استکبار (1362610) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۲:۰۲:۲۷
فقط محسن رضايي برنامه داره
بقيه شون بقول خودشون فقط بر حسب تكليف اومدن و به هزارتا حزب وامدار هستند و بايد كابينه شون رو بدن به حزبهايي كه ازشون حمايت كردن
ولي اقا محسن مستقل اومده و كلي برنامه داره
يكم فكر كنيد خواهشا (1362611) (alef-13)
 
محمد
United States
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۶:۱۷:۱۷
ما غیر چهارتا عکس یادگاری با اشتون چیز دیگه ای از جلیلی ندیدیم.
میترسم مثل انتخاب احمدی نژاد دچار اشتباه شویم.
احمدی نژاد اقلا چهارتا دوربرگردون زده بود تو تهران.... (1362705) (alef-6)
 
آرمین
۱۳۹۲-۰۳-۰۹ ۲۲:۰۱:۱۰
همه ی مشکلات ما ازهمین ظاهربینیاست. . . (1382384) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۷:۲۳:۴۵
جلیلی دیشب حرف زد دقیقاً احمدی نژاد است یک مشت حرفهای عوام فریب چوب بستنی بنزین تحریم فرصت در حد یک مشت ادم کوچه بازاری تنم لرزید از همه همشون یک مشت مترسک هستند قالیباف رییس نیروی انتظامی بوده چهار تا ابنما ساخته می خواد رییس جمهور بشه محسن رضایی که خود ... (1362737) (alef-13)
 
دبیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۷:۳۸:۳۱
آخه چرا بی خودی جو میدین؟؟ جلیلی که اصلاً نه طرحی داره نه برنامه ای. توی گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما کلاً پیاده اومده بود. تازه اگر هم طرح و برنامه داشت آدم ی نداره که بتونه براش کاری بکنه.
چرا انقدر نامردین؟؟ به شما ها چی میرسه؟؟ چرا مملکت رو دست کسانی میدین که هیچی تو چنتشون ندارن؟؟ چرا چشماتون رو کاستی ها می بندین و دهنتون رو باز می کنین و هر دروغی رو میگین؟؟ احمدی نژاد نتیجه همین نوع حرف زدن شماها بود. تجربه تلخی که تا همیشه تاریخ کام ملت ایران رو تلخ میکنه. هرچند بیشتر از اون رفتار زشت و نابخردانه اصحاب رسانه هست که برای پول فضای اذهان عمومی کشور رو پر از دروغ و دونگ ها و پر از مهملات میکنند.
آقایان اگر در اون باورهاتون ، روز جزا و عاقبت هم وجود داره لطفاً به این دروغگویی دسته جمعی پایان بدین. (1362757) (alef-13)
 
شاهين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۷:۴۵:۳۷
اگه آقاي جليلي رئيس جمهور بشه مملكت به طور كامل روبه نابودي خواهد رفت خدا شاهده اينو بدون هيج بغض و كينه اي ميگم. سياسيوني كه از ايشان حمايت ميكننداينو خواهند ديد.البته در مملكتي كه كسي قرار نيست پاسخ كارهاشو بده اين چيزا مهم نيست چون بدبختيشو مردم قراره بكشن. (1362769) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۰۲:۴۸
آقای جلیلی با خودم بیست رای برای گفتمانی که داری جمع کرده ام،این تخریب ها هم ناشی از عصبانیت طرفداران تفکر هاشمی است،ما می دانیم. (1362797) (alef-13)
 
مردم
Latvia
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۰۶:۰۶
با احترام به تمام خدمت گذاران نظام جناب جلیلی توان اداره کشور را ندارد من خواهش مکنم با توجه به شرایط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ، جناب جلیلی به نفع یک فرد اصلح کنار بکشد. (1362800) (alef-13)
 
محمد حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۰۸:۴۸
تخریب نامزدهای انتخاباتی اصولا کار ناپسندیست پس با درایت از نامزد انتخاباتی مورد حمایت خود طرفداری نمایید. (1362805) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۲۱:۱۷
متاسفانه کاندیدای قابل ریاست جمهوری در بین اين هشت نفر نیست. (1362819) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۲۲:۰۴
سعید جلیلی شخصیتی است که تا ماه های اخیر حتی ماجرای کاندیداتوری اش آنقدرها هم جدی نبود. در صورتی که از زمانی که کاندیدا شده است تبدیل به یکی از قطب های انتخابات شده است. این روزها صحبت از دو قطبی شدن سعید جلیلی و
قالیباف زده می شود.

تشکیلات متعددی از جلیلی حمایت می کنند و تقریبا یکی از افرادی است که احتمالا در مناظرات هم چالش های فراوانی پیش روی دیگر کاندیداها خلق خواهد کرد.

سعید جلیلی اما نسخه دیگری از احمدی نژاد ۸۴ است و به نظر می رسد با یک تدبیر بی نقص و برنامه ریزی شده برای چنین روزهایی آماده شده است.
مشایی هیچ وقت ستاد انتخاباتی بنا ننهاد و قرار هم نبود چنین کاری انجام دهد.
احمدی نژاد روزهای گذشته خبر از تداوم بهار می دهد و می گوید که این تازه ابتدای راه بهار است و این بهار پایدار خواهد بود و این پایداری را احتمالا جبهه پایداری رقم می زند.

آری ، می خواهیم دقیقا بگوییم که سعید جلیلی همان حلقه گمشده ماجراست که قرارست احمدی نژاد و مشایی و خیلی های دیگر با به سرکار آمدن اش بهار را پایدار نگه دارند. (1362820) (alef-13)
 
lمحسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۸:۴۲:۲۲
مرد پروژه های جهادی فقط دکتر قالیباف (1362859) (alef-6)
 
صهبا
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۹:۰۶:۲۷
دوستان عزیز مخالف دکتر جلیلی اولین برنامه تلویزیونی ایشوندیشب پخش شد مواع، برنامه ها و هدف ایشون تا حدودی مشخص شد . تخریب اشون نشانه ترسیه که از ایشون دارن چه در داخل کشور و چه در خارج کشور اما خمینی ره فرمودند هر وقت دیدید دشمنان اسلام برایتان کف و سو زدند بدانید که به بیراهه رفتید و هر گاه دیدید آنها شمارا شماتت کردند بدانید که به ره اسلام قدم گذاشتید
دوستان مخالف دکتر جلیلی هم بدانند این کلام امام سرلوحه ما برای تصمیم گیری است حالا شما هرچی دلتون میخواد ایشون را بکوبید ما به عزممون راسخ تر می شیم (1362898) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۹:۱۶:۳۱
فكر ميكنم تجربه ايثارگري كربلاي پنج كه مورد تمسخر آقاي مطهري نيز قرار گرفت و مدرك دكتراي ايشان و چند سال پاسخگويي بلا منازع آقاي دكتر جليلي در 5+1 كه مهمترين وحساس ترين بحث سياسي كشور بوده است كه به ياري خدا ايران با اقتدار يك طرف (سعيد جليلي)و آن طرف نمايندگان قدرتهاي جهاني پيروز وسربلند بوده است همه دليل بر باكفايتي ومجرب بودن ايشان ميباشد. (1362916) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۹:۴۶:۲۳
دیشب در گفت و گوی خبری آقای جلیلی نشان داد که فقط میخواهد با " اما و اگر " مملکت داری کند .. " اگر بتوانیم از ظرفیت ها استفاده کنیم " ویا " اگر بتوانیم از فرصت ها استفاده کنیم" ایشان در کل 45 دقیقه فرصتی داشتند فقط از " اگر " صحبت کردند و نشان دادند هیچ برنامه مشخص و مدونی برای اداره کشور ندارند ایشان را حتی با احمدی نژاد هم نمیتوان مقایسه کرد. (1362996) (alef-13)
 
صفری
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۰۹:۵۸:۴۸
یک کم واقع نگر باشید؛ جلیلی تو سیاست خارجه ید طولایی داره و به مشکلاتی که از داخل و خارج از کشور به ما تحمیل میشه واقفه و نباید در توانایی اون شک کرد؛ ضمنا ما در حال حاضر رییس جمهوری میخوایم که بتونه با کابینه قوی و تعامل و خونسردی و پیروی از رهبر معظم انقلاب به داد این مردم برسه. یقین داشته باشید جلیلی با ایمان و تقوایی که داره میتونه از مشکلات کم کنه و مملکت رو به ثبات برسونه. (1363030) (alef-13)
 
شفق
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۰:۰۳:۴۷
جالبه كه از بين همه كانديداها شما كمر همت به تخريب جليلي بستيد. و از طرف ديگه دائم از هاشمي كه نقشش تو فتنه بر كسي پوشيده نيست تمجيد مي كنيد؛ خود اين عياري براي امت حزب الله است. (1363042) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۰:۵۶:۵۳
این کشور شده برای تست و تمرین آقایان ، هر آزمون وخطایی رابر سر مردم انجام میدهند ببینند کدامش بهتر است . " احمدی " آمد با آن شعارهایش ،همه به به و چه چه ، حالا همه لعنت . اصلا کسی به گردن نمیگیرد که اورا از یاران امام زمان و.... میخواندند .
حالا هم جلیلی ، کسی جرأت پرسیدن از شورای نگهبان را ندارد که مدیریت این آقا کجا بوده ؟ طی مدتی که برای مسأله هسته ای نفر اول بوده نتیجه اش چه بوده ؟!!
(1363157) (alef-13)
 
سبحان
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۱:۲۳:۴۹
آدم اگه ولایتمدار باشه حتماً دلسوز مردمم هست (چون رهبرمون دلسوز مردمه ) و حتماً از جون و دل مایه میذاره تا مشکلات مردم رو حل کنه . الانم مشخصه کی از همه ولایی تره . حال خودتون قضاوت کنین ... (1363222) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۱:۵۰:۱۲
بهترین گزینه ها در بین نامزدها جلیلی است، ایشان فردی قانونمند هستند، شما می تونید در پروسه قبل از ثبت نام انتخاباتی ایشان، این مطلب رو ببینید، خیلی از نامزدها از 5 ماه قبل شروع به تبلیغ کردند که این خلاف قانون هستش ولی ایشون کاملا قانونی عمل کردند، چیزی که به درد جامعه ما در شرایط فعلی می خورد قانونگرایی، مقاومت و ایستادگی، ولایت مداری و داشتن روحیه و بینش قرآنی و رعایت اخلاق می باشد اگر اینها نباشد اگر شایسته ترین فرد رو هم پیدا کنید باز هم مصیبت خواهیم داشت. این صفات رو اقای جلیلی دارند، آقای احمدی نژاد قربانی فتنه 88 شد، اگر فتنه اتفاق نمی افتاد نه ارز گران میشد نه اختلاص به وجود می آمد،پس نتیجه می گیریم اخلاق مهمترین است. اگر در این دوره با رعایت اخلاق فتنه به وجود نیاید، آقای جلیلی بهترین و قوی ترین دولت را تشکیل خواهند داد.

الف خواهشاً منتشر کن تا حقایق معلوم شود. (1363324) (alef-6)
 
محمد همداني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۱:۵۲:۵۷
اين آقايان كه به يك ائتلاف اخلاقي دو سه نفره پايبند نيستند چطور ميخواهند به سوگند رياست جمهوري و قانون و راي مردم پايبند باشند . (1363342) (alef-6)
 
سید
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۲:۱۳:۴۵
آقای جلیلیلی اگه دلش خیلی به حال مردم ایران میسوزد با توجه به عدم تجربه کافی در مملکت داری باید کنار بکشد الان حضور یک رئیس جمهور کم تجربه برای کشور در این وضعیت بحرانی خیلی خطرناک است.الان وقت یادگیری و خراب کردن نیست استاد احمدی نژاد زحمت کشیدن توی این 8 سال به اندازه 30 سال خرابکاری کردند لازم نیست دوباره آقای جلیلی 8 سال دیگه زحمت بکشند! (1363469) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۲:۲۲:۰۲
اگر احمدی نژاد با سیاست ها ی غلط و عملکرد اشتباه ، کشور و مردم را تا مرز فلاکت و نابودی کشانده است مصاحبه دیروز آقای جلیلی نشان داد که اگر وی رئیس جمهور شود کشور دچار فروپاشی خواهد شد . (1363507) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۵:۵۶:۰۱
رای ما دکتر جلیلی....مقاومت و پیشرفت (1364465) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۷:۱۶:۴۳
توی این 8 سال به اندازه ی کافی پیشرفت کردیم دیگه بسه یه کم استراحت کنیم بهتره (1373294) (alef-13)
 
همدانی
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۳:۲۹
جلیلی گفتمان مقاومت را زنده نگه میدارد و توانایی خیلی بالایی دارد و مهمتر اینکه وام دار هیچ کس نیست (1364591) (alef-6)
 
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۷:۱۶:۱۴
اقای جلیلی بزرگترین کار زندگی خود را انجام دهند و این است که به نفع مردم کنار بکشند (1364734) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۷:۵۱
جلیلی ادامه راه مشائی ( انحرافی ) را خواهد داد (1365003) (alef-6)
 
hassan
۱۳۹۲-۰۳-۰۵ ۱۹:۳۹:۳۵
ما نسل جوون وظیفه داریم حق مونو از کسایی که تلاش کردن مارو از آرمان های امام منحرف کنن و ثابت کنن اونا فقط تو کتاباس و مارو نا امید کنن،پس بگیریم. فکر کردن اگه یکی از آرمان دچار انحراف بشه ما از راهمون نا امید میشیم. درحالی که ما اون کسی که منحرف شده رو میندازیم بیرون و آقا سعیدو میاریم جاش.تا اون آرمانهارو پیگیری کنه. (1365245) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۰:۲۹:۵۳
من نمیدونم خسته نشدید از بس کلمات کلیشه ای و تکراری انتخابات و بصیرت و حماسه شنیدید.
از هر چی انتخاب توش هست بدم میاد حتی از انتخاب همسر. کلمه انتخاب دیگه بی معنا شده. (1365960) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۰:۴۹:۳۳
مهم نیست خبر چیه فقط یه حرف با مردم دارم تورو خدا تک تک کاندیداها رو با محسن رضایی مقایسه کنید آهای شمایی که می خوای رای بدی یه نگاه به قالیباف بنداز هیچی نیست جلیلی از اون بدتر تورو خدا فکر کنید بسه رای دادن هیجانی به آدمایی که معلوم نیست چطوریهو اسمشون میوفته توی زبونا،یه کم جدی به برنامه محسن نگاه کنید (1366014) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۲:۱۲:۰۲
یا عارف یا ولایتی به نظر من این دو کمک بزرگی خواهند کرد واقعا جلیلی چیزی برای عرضه نداشت ف رضایی نیز خوب صحبت میکند اما فکر کنم رای نمی آورد (1366182) (alef-6)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۴:۲۵:۴۲
راستش شک داشتم به جلیلی رای بدم یا نه، اما با این حجم تخریب و توهین و با توجه به اینکه بعضیا میخوان با تخریب نظرشونو القا کنن دارم راسخ میشم. این آدم چی داره همه دارن میکوبنش اون بیچاره هم هیچی جواب نمیده. بعضیا که دیگه...مطهری که جانباز بودنشو مسخره میکنه، باهنر که جای رهبر نظر میده رای رهبر جلیلی نیست و خلاصه همه دست به کارن. آخه خوب برید از خودتون بگید با این بیچاره چیکار دارید.من که دیگه رایم جلیلی هست هر چیم تخریب بیشتر شه محکمتر. (1366275) (alef-6)
 
affa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۸:۲۵:۲۵
من تصاویر رو دیدم همه حاضرین اوون جلسه از دانشگاه امام صادق بودن (1366458) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۹:۳۸:۲۵
چرا دعواتون سر جلیلیه؟
ولایتی از همه مناسب تره. جلیلی جوونه. باشه دوره های بعد... (1366669) (alef-6)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۲:۰۱
تخريب كانديداها در دوره قبل هم به شدت انجام شد .نتيجه تخريب هم ديده شد .بياييد از روي احساس وجو سازي تصميم نگيريم .به شخصي راي بديم كه مورد نظر اكثريت متخصصان وعلما ي دلسوز باشد .جنگ ودعوا تا كي . آقا مردم عزت واحترام وآينده خوب ميخوان .پيشرفت علوم وصنعت را در دنيا نگاه كنيين ما كجاي كاريم .مگه ما متخصص كم داريم .دانشمند كم داريم چرا از ظرفيتها استفاده نمي كنيم.چرا همش تشويش ونگراني در جامعه رو زياد ميكنيم .فقط از همه ميخوام كه از روي علم واگاهي راي بدين .فرصتها بقول مولا علي (ع) مثل ابر در حال گذر ند .از زمان وتوانمندي همه احزاب وگروها استفاده كنيم اتوبوسي عمل نكنيم.همه ما ايراني هستيم وايراني فكر كنيم وبراي سربلندي ايران چه در توان داريم انجام بديم اگه انتقاد ي داريم سازنده باشه نه تخريب يكديگر و.......... (1367007) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۲:۰۴:۴۵
مگر حضرت علی که مالک اشتر را به فرمانداری یا به قول امروزیها ریاست جمهور ی کشور بزرگ ان دوران مصر فرستاد ایشان سابقه مدیریت یا وزارت داشت که شما بهانه های بنی اسراییلی در مورد صلاحیت اقای جلیلی میاورید.مگر اقای خاتمی جز مدیریت ارشاد تجربه دیگر مدیریتی داشتند که دو دوره مردم او را انتخاب کردند. (1367343) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۲:۲۲:۲۹
منطق + برنامه + پرستیژ = رضایی (1367466) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۳:۵۸:۱۶
دکتررضائی یه سروگردن ازبقیه بالاتره نیازامروزرفع مشکلات با برنامه مدون غیررضائی کدوم برنامه دارن ؟ (1368007) (alef-6)
 
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۵:۳۸:۲۴
جلیلی با کنار رفتن به نفع مردم بزرگترین کار زندگی خو را انجام دهند (1368475) (alef-6)
 
بردوک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۷:۱۵:۴۴
قبلا ها اسلام ناب محمدی بود الان خاتم الانبیا عوض شده که شده اسلا ناب علوی؟
گفتمان انقلاب اینه؟ (1368819) (alef-6)
 
محسن اکرامی
۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۱۹:۲۹:۱۳
همه نظرات رو خوندم و سرم درد گرفت ، میدونم حرف من ارزش چندانی نداره و تاثیر خاصی رو کسی نمیذاره ولی کارمون خیلی سخته ، انتخاب خیلی سخت شده و نباید ریسک کرد ، ای کاش میشد همه کاندیداها میتونستن یکی بشن و مصلحت کشور و نظام و اسلام رو در اتحاد و رضای خدا ببینن ...
از همه نوع افراد تو الف نظر دادن و خوشحالم که مردم ما حساس هستن و پای کارن ، همه دنبال اصلح هستند ولی سعی کنیم کسی رو تخریب نکنیم ، من به کسی رای میدم که آشتی ملی ایجاد کنه و کینه ها و کدورت ها رو بکنار بگذاره و صادقانه زیر سایه ولایت به مردم خدمت کنه ..... ای کاش (دکتر ولایتی ) بتونه اینی باشه که میخوایم .... (1369237) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۱۸:۰۹:۱۵
باهاتون موافقم آقا محسن ، همشون یه جورایی خوبن ولی ولایتی انصافا بالاتره از همشون ... انشاالله موفق میشه (1378320) (alef-13)
 
زینب
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۰۰:۴۰:۳۶
متاسفم براتون
رای ماجلیلی است
علتشم اینه که ما نه از رایمون به احمدی نژاد پشیمونیم و نه گفتمان 84 اون رو مشکل دار می دونیم
یعنی احمدی نژاد تا زمانی که درگیر جریان انحرافی نشده بود با تقوا بود ورییس جمهور مطلوب ما بود
وحالا جلیلی که از او باتقوا تر است وانشالله هم خدا اورا درراه راست ثابت قدم می دارد (1370141) (alef-13)
 
شریف زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۰۱:۴۵:۳۳
آیا بهتر نبود آقای جلیلی حداقل یکی دو ماه قبل جای خود را به کس دیگری می داد و پرونده ی به آن مهمی بدون مدیریت نمی شد. (1370333) (alef-13)
 
مسافر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۰۹:۴۶:۳۵
واقعا جای تاسفه که اینهمه بلوف رو مینویسید و ادعای اصولگرایی و عدالت و اخلاق هم دارید
از حمله و تخریب پایداری چه بهره ای می برید؟
هم دبیر ج پایداری هم علامه مصباح رسما حمایت کردن از جلیلی
هم دیدار کرد با علامه
این رفتار شما اطاعت از رهبری در عدم تخریب و رعایت اخلاقه؟؟
یا جلیلی رو می زنید یا از کاندیدای رد صلاحیت شده حمایت می کنین
اگه نظری به کسی دارید ازون حمایت و تبلیغ کنین (1370925) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۲:۰۵:۲۱
دکترجلیلی! شما خیلی آدم خوبی هستی ، ولی برای نفر دوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ساخته نشدی!!
مثل اینکه یه آدم بسیار متدین و مستجاب الدعوه ای را به خلبانی هواپیمای پهن پیکر با هزار مسافر بگذارند!!
اگه کسانی به شما تکلیف شرعی هم کردند: اولا از کجا که اینها در مسائل حاکمیتی تکلیف شناس باشند.
ثانیا خداوند به شما عقل داده و شما خوب میدانید که از عهدة این کار سنگین بر نمی آیید!!
ثالثا و نتیجه: زحمت خود و مردم را رضایت ندهید. هر چند برخی را خوش نیاید!
از همه اینها گذشته، با حمایتهای تابلو داران، معلوم میشه شما همان ادامه دهندة دولت احمدی نژاد هستید و همان افراد در کابینة شما جا خواهند گرفت!!!!! (1371586) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۲:۲۰:۴۰
برای سلامتی همه بچه های امام صادق صلوات (1371696) (alef-13)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۳:۴۴:۰۶
سلام
يك سوال از اين سه كانديدو هوادارنشون داريم يااين هاي كه به حرف خودشون محكم نيستند مي خواهند حرف به حرف هاي كه داخل تلويزيون ميزنن محكم باشند قضاوت از خودتون (1372259) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۲۱:۱۰:۲۱
اصلح قالیباف است. مومن معتدل منصف صاحب برنامه و اندیشه و روحیه جهادی است. (1374032) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۳-۰۸ ۰۱:۵۹:۱۲
متاسفانه الف تحلیل های جهت دهنده ای راشروع کرده و نسبت به کاندید های وورد نظرش سکوتی عجیب کرده...............

به نظر من ملاک حال فعلی افراد است و سابقه ها در پی اتفاقاتی همچون فتنه وطرز ونحوه ی عملکرد در سمت قبلی کم رنگ میشود..........
کسی که وقتی نزدیک به انتخابات میشویم یکهو رنگ عوض میکند .........

به نظر من اصلح کسی است که ولایتمدار باشد و روحیه ی جهادی داشته باشد


و از شما الفی ها میخواهم از زوایای دیگر هم انتخابات را بررسی کنید...... (1374904) (alef-13)