نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 357371
تصاویر/ چادرنشینی مهاجران زابلی در سبزوار
تعداد ۲۵ خانوار از سیاه چاداران در حاشیه شهر سبزوار ساکن هستند که در طول روز با ورود به داخل شهر اقدام به تکدی گری می کنند. شغل اصلی این افراد که از منطقه سیستان و زابل به حاشیه شهر سبزوار می آیند خرید و فروش حیواناتی چون کبوتر و سگ می باشد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸
 
 
 
کلمات کلیدی : حاشیه نشینی+کارتن خوابی+فقر+زابل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۵۵:۲۷
متاسفانه هر چی سطح درامد و ... کمتر میشه، زاد و ولد بیشتر میشه. خدا به آینده کشور رحم کنه. فکر کنید 30 سال بعد درصد جمعیت مربوط به خانوارهای با فرهنگ و آموزش پایین چقدر بالا خواهد بود،‌ و وای به فردای کشور (3730550) (alef-11)
 
zzz
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۴:۳۵:۱۹
اینقدر ب سیستان و هامون نرسیدند ک هامون خشک شد و عزیزان اون استان همه مجبور ب مهاجرت از خانه و کاشانه شان شدند، استان سیستان و بلوچستان مظلومترین استان ایران ، خیلی راحت بردنش تو کما . (3730821) (alef-1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۵:۵۸:۴۲
خدایا آخه چرا باید تو این وضع زندگی کنند! (3731015) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۸:۵۹:۴۵
یکی ماهانه در امد صد میلیونی دارد (آن هم به ناحق) و یکی هم باید بدین شکل روز و شب را سپری کند:( (3731280) (alef-3)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۰۸:۰۶:۴۱
باسلام اینهایی کهرگفتید سیستانی هستند اصلا صحت ندارد چون همینها در سیستان که حضور پیدا می ککند عنوان می کنند که ما از سمت سبزوار.قاینات وکاشمر هستیم.این افراد اصالتا از اقوام لوری در افغانستان هستند که درروستاههای سیستان نیز همین کارها را می کنند که متاسفانه از غفلت مسولین توانسته اند شناسنامه ایرانی برایشان تهیه کنند.به این افراد درسیستان چلی. .لوری گفته می شود
سیستانیها هرچند که 17سال خشکسالی را تحمل کردند ولی این کارها را نمیکنند چون فرهنگشان اجازه نمیدهد.
درجریان باشید که سیستان به دارالولایه ایران معروف هست ولی همجواری با کشوری همچون افغانستان باعث شده که چنین افرادی خود راسیستانی عنوان نمایند. (3731906) (alef-13)
 
سلام
Italy
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۱:۲۵:۵۲
سلام و وقت خوش بزرگوران . ممنون از عکس های زیبای این دوستان. ایشالا شاهد فقر و تهیدستی نباشم و سامام بیابند. سبزوار یکی از شهرهای کهن خراسان هستش که دارای تاریخ و اثار تاریخی فراوان هستش که میتونه با تبدیلشون به ثروت بسیاری از افراد رو براشون کار درست کنه و فقر رو کمتر کنه کالبته اگر مدیران انجام بدن. محله گلستان سبزوار هم از این حیث قابل تامله. موفق باشید (4483895) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.