توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477873
داروهای ضدسرطان با برچسب تقلبی در کشور/ سلامت بیماران بازیچه قاچاقچیان دارو
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر لزوم شناسنامه دار کردن تمامی کالاهای سلامت محور، ضعف نظارت و نگاه تجاری و غیرانسانی را عامل فروش داروهای ضد سرطان با برچسب تقلبی دانست.

به گزارش فارس، همایون هاشمی در رابطه با اظهارات مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو مبنی بر فروش داروهای ضد سرطان با برچسب تقلبی، گفت: متاسفانه سودجویان با بی توجهی نسبت به سلامت مردم اقدام به فروشی دارو با برچسب تقلبی و جعلی می کنند این در حالی است که نظارت کافی مناسبی بر این موضوع صورت نمی‌گیرد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با تشدید نظارت می توان از عرضه داروهای تقلبی و قاچاق جلوگیری  کرد بر ضرورت شناسنامه دار کردن تمامی کالاهای سلامت محور برای شناسایی کالاهای تقلبی و قاچاق تاکید کرد و افزود: رسانه ها باید با تولید برنامه های مناسب سطح آگاهی مردم را ارتقا دهند تا دارو و اقلام مورد نیاز خود را از مراکز معتبر مانند داروخانه ها تهیه کنند و تحت هیچ شرایطی برای خرید دارو به مراکز غیرمعتبر مراجعه نکنند زیرا کالاهای سلامت محور تقلبی و قاچاق، آسیب‌های زیادی را متوجه مصرف کنندگان می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در رابطه با بخش دیگری از اظهارات این مقام مسئول مبنی بر اینکه برای جلوگیری از داروهای قاچاق و تقلبی، سامانه رهگیری و ردیابی سازمان غذا و دارو به سامانه تجارت فرامرزی گمرک متصل شده است، گفت: این اقدام در جهت شناسایی کالاهای قاچاق و تقلبی بسیار مناسب و حائز اهمیت بوده و انتظار می رود سازمان غذا و دارو با تشدید نظارت و بکارگیری راهکارهای اصولی میزان کالاهای سلامت محور تقلبی و قاچاق در کشور را با این اقدام به حداقل برساند.

هاشمی با بیان اینکه مردم نباید بدون تجویز پزشک و خودسرانه اقدام به تهیه دارو کنند، تصریح کرد: متاسفانه مصرف خودسرانه دارو در کشور افزایش پیدا کرده و لازم است با اتخاذ تدابیر ویژه مصرف دارو به نرم جهانی نزدیک شود زیرا مصرف خودسرانه دارو مشکلات زیادی را متوجه سلامت افراد و همچنین اقتصاد کشور می کند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم، یادآور شد: برای شناسایی داروهای تقلبی باید نظارت دستگاه های مسئول افزایش یابد و همچنین تمامی داروها شناسه و شناسنامه دار شوند تا شناسایی داروی اصلی از تقلبی برای مردم قابل تمایز و تشخیص باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،  مهمترین عامل فروش داروهای تقلبی در کشور را نگاه تجاری و غیرانسانی دانست و به خانه ملت گفت: البته عدم نظارت کافی نیز می تواند موثر باشد در این رابطه نیاز است وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت بهداشت با همکاری دیگر دستگاه ها فروش و عرضه داروهای تقلبی در کشور را مدیریت کنند.
 
کلمات کلیدی : سلامت + غذا و دارو + بهداشت و درمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.