توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450808
لاوروف: براندازی نظام‌ها با دخالت نظامی، هرگز نتایج مثبتی ندارد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۰
وزیر خارجه روسیه گفت: اوضاع لیبی بار دیگر ثابت می‌کند که براندازی نظام‌ها از طریق دخالت نظامی خارجی، هرگز نتایج مثبتی نخواهد داشت.

به گزارش تسنیم به نقل از روسیاالیوم، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت که کشورش با همه طرف‌های لیبی همکاری و همه شخصیت‌های محوری حل و فصل بحران این کشور را به گفتگو تشویق می‌کند.

وی افزود که مذاکرات روز پنجشنبه‌اش با فایز السراج رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملیبی لیبی بر راه‌های پایان دادن به اوضاع فاجعه‌بار لیبی که بعد از دخالت نظامی ناتو در این کشور به وجود آمده، متمرکز بوده است.

وی افزود: تحولات کنونی در لیبی بار دیگر تاکید می‌کند که براندازی نظام‌ها از طریق دخالت نظامی خارجی، هرگز نتایج مثبتی نخواهد داشت.

لاوروف روز پنجشنبه در  دیدار با فایز السراج که به این کشور سفر کرده است گفت: مسکو خواهان یک لیبی یکپارچه و شکوفا و برخوردار از نهادهای دولتی و ارتشی قوی است.

وی افزود: لیبی یکپارچه در درجه اول به نفع ملت لیبی و در درجه دوم به نفع تقویت امنیت منطقه‌ای است.

فایز السراج نیز در این دیدار با اشاره به توافق سیاسی گروه‌های لیبی برای تشکیل دولت وفاق ملی که بعد از دو سال گفتگو محقق شد، بر ضرورت احترام همه گروه‌ها به این توافق و دستاوردهای آن تاکید کرد.

اعضای دو پارلمان لیبی که بر سر حکومت درگیر بودند در ماه دسامبر 2015 میلادی در شهر الصخیرات مغرب متن تشکیل دولت وفاق ملی را امضا کردند.

با گذشت 5 سال از پیروزی انقلاب فوریه در لیبی، نه‌ تنها این کشور هنوز به ساحل آرامش نرسیده است، که بعد از سرنگونی دولت، امور در این کشور متشنج شده و ناآرامی و هرج و مرج همه جا را فرا گرفته است. در واقع نه انقلابی در لیبی تحقق یافته و نه نظامی جدید تشکیل شده و نه نظام قبلی باقی مانده است.

از سوی دیگر گروه تروریستی داعش نیز بخشهایی از این کشور را به اشغال خود در آورده است.
 
کلمات کلیدی : لاوروف + روسیه + لیبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.