نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450303
حقوق بازنشستگان به مرز ۲ میلیون تومان می‌رسد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ گفت: مصوبه مجلس درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان صرفا شامل بازنشستگان کشوری و لشکری که ماهانه کمتر از دو میلیون تومان حقوق می گیرند، می شود.

به گزارش تسنیم، محمد مهدی مفتح به تشریح مصوبات جلسه عصر دیروز مجلس پرداخت و افزود: یکی از مصوبات مهم امروز مجلس همسان سازی حقوق بازنشستگان بود.

وی تصریح کرد: بر این اساس بازنشستگان لشکری و کشوری که کمتر از دو میلیون تومان حقوق بازنشستگی می گیرند در سال 96 با بازنشسته همتراز خودشان باید به میزان 90 درصد همترازی حقوق داشته باشند.

وی گفت: بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی قوانین خودشان را دارند و این سازمان از بودجه دولت برای پرداختی مستمری ها دریافتی ندارد.

او در ادامه اظهار داشت: در مصوبه دیگری مقرر شد دستگاههای اجرایی برای بازخرید کارکنان مازاد رسمی و غیر رسمی و پاداش پایان خدمت، بتوانند از محل فروش اموال و املاک مازاد خودشان تامین مالی کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 96 ادامه داد: در مصوبه دیگری مقرر شد حقوق مجموعه کارکنان دولت که در سال اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری به دلیل اجرای این قانون افزایش یافته در سال آینده نیز استمرار داشته باشد .

وی تصریح کرد: مصوبه دیروز مجلس به منزله افزایش حقوق حقوق بگیران نیست.

مفتح ادامه داد: دیروز همچنین 100 میلیارد تومان برای تجهیز آتش نشانان سراسر کشور اختصاص یافت.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد 500 میلیارد تومان برای خرید بالگرد و تجهیزات امینی و مقابله با حوادث در اختیار هلال احمر بگیرد.
 
کلمات کلیدی : حقوق بازنشستگان + کمیسیون تلفیق + بودجه ۹۶
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۲:۱۰:۱۷
همسان سازي را شنيده بوديم حقوق بازنشسته با شاغل اما بازنشسته همتراز اختراع جديد مجلسي هاست خوب قانون به نفع خودشان تفسير مي كنند از نظر اقايان كسي كه دوميليون سيصد مي گيره نياز به همسان سازي نداره و پولدار است اين قوانين نا عادلانه فقط مردم نا اميد مي كنه. (4181624) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۳:۳۶:۱۱
آقای مفنح ومجلس محترم باز نشستگان تامین اجتماعی آدم نیستند اهل این کشور نیستند .این سازمان مگر شما نمیگید از بودجه دولت استفاده نمی کندو سربار دولت نیست چرا دست شما تو جیبشه120 هزار میلیارد تومان دولت به این سازمان بدهکاره شما انصاف وایمان دارید .این سازمان مال کارگر و بازنشسته است چرا شما دولتیش کردید برای اینکه آن را بچاپیدوکارگر و بازنشسته هم که متولی درست و حسابی ندارند .بترسید از آه مظلوم که اگر این دنیا هم دررفتید در دادگاه عدل الهی و آنجا که دستتان خالیست باید جواب دهید (4181791) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۳:۴۱:۲۲
ااون چند ملیاردی که از دولت طلب داره روپس بدین اونا (4181797) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۳:۴۷:۲۰
ممنونيم ، منت بر سر بازنشستگان بعد از يك عمر زحمت گذاشتين !!!!!!
سقف حقوق مديران رو 24 ( بيست و چهار ميليون ) ميليون تصويب مي كنيد بعد حقوق بازنشستگان كه بعد از يك عمر تلاش هزار تا هزينه دارن 2 ميليون تعيين مي كنيد !!!! ممنونيم ، نمايندگان واقعي مردم !!!!!!!!!! (4181807) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۰۵:۲۳
کاش هر سال انتخابات ریاست جمهوری بود (4181852) (alef-13)
 
ناشناس
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۰۷:۱۶
خدا رحم کند مردم را؟ حقوق بازنشسته ها دو میلیون تومان ، گرانی چهار برابر میشود . (4181853) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۲:۰۷
حقوق تو چقدر است الآن ؟ آقای مفتح ؟
حقوق بازنشستگی شما چقدر خواهد بود ؟؟
آیا درآمد دیگری هم داری ؟ (4181896) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۰۲:۰۴
واقعا به طرز فکر این نمایندگان با ید تاسف خورد که بیعدالتی را دارند گسترش می دهند آیا یکنفر با توجه به تحصیلات مثلا کارشناس با گروه 16 با سی سال خدمت قبل از سال 86 بازنشسته شده بطورمثال2/5 میلیون تومان حقوق میگیرد واختلاف حقوق80% با بازنشسته هم طراز خود که بعد از سال1386 بازنشسته شده دارد با مصوبه مجلس نباید همسان سازی بشود ولی یک بازنشسته که با گروه11 بازنشسته شده والان یک میلیون نهصد هزار تومان حقوق میگیرد با ید حقوقش همسان سازی شود وهمچنین مدیران که تافته جدا بافته هستند بعوض حقوق 7 برابری در قانون مدیری خدمات کشوری 20 برابر حداقل حقوق دریافت نمایند آیا این است عدل علی (ع) که در منبرها به مردم می گوئید (4181990) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.