نظر منتشر شده
۶۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501504
مرگ یک دست فروش پس از درگیری با ماموران شهرداری قم/ شهرداری قم: هیچ برخوردی با این راننده نشد/ ۵ مأمور شهرداری بازجویی شدند/ پزشکی قانونی: به دنبال نزاع لفظی، احتمالا علت مرگ سکته قلبی بوده باشد
بخش اجتماعی الف، 22 مراد 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۵
 پس از خبر دلخراش خودسوزی یکی از مراجعان شهرداری منطقه ۶ قم، شامگاه شنبه خبر دیگری در رسانه‌ها مبنی بر فوت یک راننده وانت میوه فروشی پس از درگیری با ماموران سد معبر شهرداری قم منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری ها، از صبح امروز خبری با عنوان مرگ مرد دستفروش در درگیری با ماموران شهرداری قم در فضای مجازی در حال انتشار است. بر اساس آنچه در فضای مجازی و کانال های تلگرامی منتشر شده، عنوان میشود که یک میوه فروش وانتی بعد از درگیری با ماموران سد معبر شهرداری قم جان خود را از دست می دهد و فوت می کند.

فیلم

با انتشار فیلم درگیری ماموران سد معبر شهرداری قم با این فرد روابط عمومی شهرداری قم نسبت به این حادثه واکنش نشان داد. حمید رضا عابدی خرسند مدیرکل روابط عمومی شهرداری قم در پاسخ به این حادثه حاضر شد و اظهار داشت: ساعت 19:30 امروز ماموران سد معبر شهرداری قم به یک راننده وانت میوه فروش بخاطر سد معبر تذکر می‌دهند که منجر به واکنش وی می‌شود و راننده وانت اقدام به شکستن شیشه خودروی خود می‌کند.

وی با تاکید براینکه هیچ برخوردی با این راننده نشده است گفت: پس از اخذ تعهد بدون هیچ مشکلی راننده وانت از محل دور می‌شود. به گفته عابدی خرسند، پس از مدتی حال این راننده بد شده و سرش به جدول کنار خیابان برخورد می‌کند، با حضور اورژانس به بیمارستان الزهرا منتقل می‌شود و پس از 2 ساعت فوت می‌کند.

توضیحات برادر مرحوم
البته گفته‌های روابط عمومی شهرداری قم در حالی مطرح می‌شود که برادر مظفر عباسی راننده فوت شده در شب گذشته طی صحبت‌هایی اعلام می‌کند که مأموران سد معبر با رسیدن به وانت بارها به آن‌ها فحاشی کرده‌اند و با هول دادن راننده وانتی که از ماشین خود پیاده شده منجر به افتادن وی بر زمین و اصابت سر این راننده به جدول شده‌اند که این امر باعث شده تا سر وی خونریزی کند.

 http://www.qomnews.ir/images/docs/000052/n00052226-r-b-002.jpg
حال و هوای خانه دستفروش فوت شده در منطقه نیروگاه قم
وی ادامه داد: سپس مأموران اقدام به بردن ماشین وانت بار کرده‌اند که منجر به درگیری راننده با مأموران شد و در ‌نهایت موجب شده تا این فرد هنگامی که به درب منزل خود که در نزدیکی محل درگیری بوده عزیمت می‌کند در میان راه از هوش رفته و فوت کند.

شاهد عینی: همسایه‌ها و کسبه در حمایت از راننده وانت وساطت کردند
محمد محمدی از همسایه‌های مرحوم عباسی و شاهد ماجرا با بیان اینکه مرحوم مظفر عباسی نان آور سه فرزند بود اظهار داشت: مرحوم عباسی وانت میوه فروشی برای امرار معاش خانواده خود داشت که مقابل منزل خود اقدام به فروش میوه می‌کرد و مردم هر روز به او مراجعه می‌کردند، هیچ مزاحمتی هم برای همسایه‌ها نداشت. وی ادامه داد: حدود ساعت 19 ماموران شهرداری به وی تذکر دادند و از او خواستند که ماشین را به پارکینگ منتقل کنند. از سروصداهای این مشاجره‌ها متوجه شدم که اگر ماشین وی را به سمت پارکینگ ببرند حدودا 6 ماه درگیر خواهد بود.

محمدی ادامه داد: مرحوم عباسی فقط برای انتقال وانت خود به پارکینگ تقلا می‌کرد و دائم می‌گفت قسط دارم، گرفتارم، آبروی من در خطر است، همه سرمایه من همین وانت است که یک میلیون تومان بار دارم. وی با بیان اینکه ماموران شهرداری اعلام کردند ماشین را می‌بریم اما بار را تحویل بگیر ادامه داد: با این وجود مرحوم عباسی گفت اگر ماشین برود بارم هم از بین خواهد رفت.

به گفته این شاهد عینی، مرحوم عباسی مدام اصرار داشت که اگر لازم است تعهد می‌دهم، با بالا گرفتن بحث‌ها همسایه‌ها، کسبه و پدر وی وساطت کردند اما ماموران سد معبر شهرداری کوتاه نیامدند. محمدی گفت: یکی از ماموران شهرداری کوتاه نیامد و برای انتقال وانت به پارکینگ مصر بود.

وی با تاکید بر اینکه هر چه همه برای تغییر نظر مامور شهرداری التماس کردیم فایده نداشت گفت: در ‌‌نهایت جرثقیل برای بوکسل وانت آوردند اما با مقاومت مرحوم عباسی مواجه شدند که رفت بالای ماشین و فریاد می‌زد چرا نمی‌گذارید کاسبی کنم؟

محمدی ادامه داد: یک مامور شهرداری به او گفت تعهد بدهید در این صورت ماشین را نمی‌بریم. همینکه رفت آن طرف خیابان با تصور اینکه قائله تمام شده ما هم از آن‌ها دور شدیم، اما مجدد سروصدایی شنیدیم که متوجه شدیم برادر مرحوم عباسی با ماموران شهرداری درگیر شدند.

این شاهد عینی با بیان اینکه ندیدم چه اتفاقی افتاد اما وقتی برگشتم دیدم مرحوم عباسی مقابل منزل خودش افتاده است خاطرنشان کرد: در این لحظه دیدم که برادر مرحوم عباسی با مامور شهرداری درگیر است.یکی دیگر از شاهدان عینی عنوان کرد: اورژانس خیلی سریع بالای سر مرحوم عباسی رسید، تلاش زیادی کردند اما در ‌‌نهایت موفق نشدند و مرحوم عباسی فوت کرد.
 
احضار 5نفر از ماموران شهرداری
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم گفت: در مورد حادثه قم پرونده قضایی تشکیل و ۵ نفر از ماموران شهرداری احضار و بازجویی شدند همچنین بازپرس ویژه قتل از همان لحظات اولیه حادثه در محل حضور یافته و در حال بررسی جزئیات و عوامل دخیل در فوت این دستفروش است. مهدی کاهه با اشاره به جزئیات حادثه اظهار کرد: در پی انتشار خبری مبنی بر فوت یکی از دستفروشان خیابان شاهد به علت درگیری با ماموران شهرداری موضوع جهت بررسی در دستور کار قرار گرفت.

این مقام قضایی بیان کرد: در این رابطه پرونده قضایی تشکیل و ۵ نفر از ماموران شهرداری احضار و بازجویی شد. همچنین بازپرس ویژه قتل از همان لحظات اولیه حادثه در محل حضور یافته و در حال بررسی جزئیات و عوامل دخیل در فوت این دستفروش است. کاهه گفت: بر اساس بازرسی و تحقیق از شاهدان عینی و همچنین بررسی مستندات، موضوع قتل عمد در این حادثه مطرح نیست.
 
دکتر صدیقی آخا، مدیر کل پزشکی قانونی استان قم نیز با اشاره به اینکه در بررسی های اولیه اثار ضرب و جرح ناشی از نزاع دیده نشده است گفت: به نظر می‌رسد به دنبال نزاع لفظی، احتمالا علت مرگ سکته قلبی بوده باشد. آخا افزود: نمونه برداری های لازم انجام و نتیجه قطعی پس از وصول نتیجه ازمایشات اعلام می شود.
 
روز پر التهاب برای شهرداری قم
صبح دیروز هم یک پیمانکار شهرداری قم که بعد از ماه‌ها تلاش نتوانسته بود طلب خود را از شهرداری منطقه ۲ وصول کند اقدام به خودسوزی در مقابل محل این شهرداری کرد که به علت شدت سوختگی و وخیم بودن حال وی، این مصدوم عصر دیروز به اصفهان منتقل شد.

گفتنی است صبح امروز ، از ساعت 9 صبح، تعدادی از وانت داران میوه‌فروش در میدان میوه و تره‌بار قم تجمع کردند. تجمع‌کنندگان به مرگ میوه فروش قمی پس از مواجهه با ماموران سد معبر شهرداری تهران معترض هستند.

http://static2.ilna.ir/serve/W2IsenUGBZyD/RL54z_netUE,/53.jpg

در این تجمع، میوه فروشانِ قمی، خواستار پاسخگویی مقامات شهرداری شدند. این معترضان  که با در دست داشتن پلاکارد، خواستار توقف برخورد ماموران سد معبر شهرداری با فروشندگان شدند، می‌گویند: بایستی علت مرگ همکار ما به دقت مشخص شود و شهرداری در این زمینه به ما پاسخ بدهد.
 
کلمات کلیدی : درگیری ماموران سد معبر ، قم ، شهرداری قم، میوه فروش
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۷:۴۶
ماست مالی شد ؟؟؟ (4517993) (alef-3)
 
باقر پناهی از قم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۴۴:۵۷
میان و حکم اعدام قاچاقچی رو حذف میکنن
میوه فروش رو میزنن میکشن !!!!!! (4518108) (alef-3)
 
آمایش سرزمینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۳۸:۳۸
خوب شاید میوه خارجی قاچاق کرده بوده !!!!! (4518220) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۲:۱۵:۵۰
الان میخوای چی بگی؟ این به دولت ربط داره یا شهرداری؟ (4518385) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۲۰:۰۶:۱۳
نه آدم فضاییا بودن. (4522359) (alef-3)
 
کارمند شهرداری رشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۴۶:۱۲
شهردار قم !
متاسف ام (4518112) (alef-3)
 
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۳۵:۲۷
من جای شورای شهر قم باشم ، شهردار رو در اسرع وقت عزل میکنم تا برای امرار معاش مجبور شه بره با وانت میوه بفروشه (4518217) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۳:۱۱:۱۰
شهردار قم از پایداری هاست. (4519167) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۴۶:۴۶
حمایت از اشتغالزایی !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4518114) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۷:۵۰:۲۳
فقط یک سوال، که امیدوارم مسئولین حکومتی، دولتی، شهرداری، خلاصه یک نفر بین این خیل عظیم مسئولین پیدا بشه و جواب بده:
تو شمال زدند تو گوش یک پیرزن بیچاره، تو قم یکی خودش را سوزوند، این بنده خدا را هم که کشتند، خدائیش، ناموساً، شرافتاً اگر ماجرا برعکس بود، یعنی این خدا بیامرز یکی از مأمورین شهرداری را کشته بود، الآن چه بلایی سرخودش و خانواده اش و تمام وانت داران ایران و ... آورده بودید؟
"الف" به حرمت مظلومین منتشر کن. به حرمت مظلومین. (4518727) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۶:۴۰:۱۹
نگاه اون پسر رو ببین (4519520) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۸:۰۸
احنمالا خود به خود مرده !!!! (4517997) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۱:۴۵:۵۹
من خودم هم دست فروشی کردم و هم هم بزرگتر که شدم مامور اعمال قانون بودم در همچین شرایطی فقط الله اعلم، کسی واقعیت را نمی تواند بفهمد
در کل ارتباط شهرداری با دستفروشان مقوله خیلی خیلی پیچیده ای است که بحث اخلاقی برخورد و ضرورت آن خودش ما ه ها تحقیق آکادمیک نیاز دارد
سوالات اساسی این ماجرا این ها است:
1.ماموران تا چه حد قوانین را اعمال می کردن و تا چه حد سلیقه و جیب خودشان را
2. راننده چه واکنشی داشته و آیا تنها بوده آیا سابقه کیفری داشته، آیا ماموران سابقه کیفری دارشتند، آیا میوه فروش از سلامت قلبی و جسمی برخوردار بوده
3.نقش لج و لج بازی و تحریک و مشارکت دیگران چی بوده
4.ایا ویدیو دقیقی از کل ماجرا در دسترس است
5.آیا ماموران اصرار به اجرای قوانین فقط برای آن یک نفر داشته اند یا در موارد مشابه گذشته هم همین گونه قاطع عمل کرده بودند

در پایان باید بگم نمیشه یک طرفه به قضاوت رفت و در کیش ما حتی بزرگان ما (امام علی ع) هم در برابر عدالت و قانون شرع سر خم میکرد بنده با توجه به تجربه ام میخوام بگم همه ماموران فاسد نیستند و همه شان هم خوب نیستند و همه دستفروشان هم بی گناه نیستند و همه شان هم مقصر نیستند (4518619) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۱۳:۲۵
واقعاًنمى دونم چى بگم كسانى كه به طور مستقيم يا غير مستقيم مسئول انجام اين جنايت هستند پاسخگو مى باشند ؟ شهرداريها كى مى خوان از استخدام ادمهاى قلدر وفحاش به عنوان مامور سد معبر خودارى كنند تكليف اين سه تا بچه ى يتيم از اين به بعد چى ميشه (4518043) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۲۹:۳۰
تجمع‌کنندگان به مرگ میوه فروش قمی پس از مواجهه با ماموران سد معبر شهرداری تهران(؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!) معترض هستند.
جریان چیه؟! (4518079) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۳۱:۰۵
باید عوامل مجازات سختی شوند (4518080) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۲:۰۹:۳۲
عوامل از مافوق دستور میگیرند. اونها هم مجبورند. باید با عامل اصلی برخورد بشه.

شهرداری که جایی برای دستفروش ها ایحاد نمیکنه، مقصره! (4518373) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۳۶:۳۰
بنده خدا دنبال نان حلال بوده (4518092) (alef-3)
 
China
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۸:۲۸:۳۴
از راه غیرقانونی؟ عجب! (4518760) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۲۳:۰۶:۰۲
غیر قانونی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مرد حسابی تو این کشور میلیارد میلیارد دزدیدن بردن از کشور دست هیچ کسی هم بهشون نمیرسه انوقت افتادن دنبال بد بخت وانتی ؟ وانتی امرار معاش نکنه بره موارد بفروشه یا دزدی کنه ؟! (4519934) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۴۱:۱۴
فکر کنم دست فروش مامور شهرداری رو زده ، بعد خودش مرده .... (4518099) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۴۳:۱۸
باید عاملان وقوع حادثه در ملا عام اعدام شوند (4518105) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۴۸:۴۰
خیلی کار بدیه ایا یتیم کردن بچه مردم کار خوبیه؟
بخدا ارزش نداره
اینا رو الان چه کسی باید نگهداری کنه؟ (4518117) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۵۰:۲۰
بعضی از این مامورای سد معبر خیلی پُر رو شدند (4518121) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۰۳:۵۴
اکثرا" (4518149) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۰۴:۳۵
قد 185 به بالا
وزن 120 به بالا !!! (4518151) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۵۵:۳۲
وقتي قاچاق كالا ازاد است منظور كولبري چرا اينا نبايد بتونن دستفروشي كنن اخرشم بميرن شرم اوره!!!!! (4518126) (alef-3)
 
ساکن منطقه افسریه شهرداری منطقه 15
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۵۵:۴۰
نه به اون مامور سد معبر که زده کشته و نه به مامورای سد معبر شهرداری منطقه 15 تهران ناحیه 20 متری افسریه !!!!
هر روز 17 - 18 تا وانت میوه فروش مجهز به بلند گو و با صدای بلند از ساعت 9 صبح تا 12 شب ، تمام محوطه خیابان 20 متری افسریه رو میبندن و مانع تردد خودرو ها شده و مامورای معبربان !!! توی ماشین نشستن و نگاه میکنن !!!!
پس فلسفه وجودی شما چیست ؟!!!
یا میزنن ، میکشن و یا نظاره گر هستن !!!!
ظاهرا در عملکرد این عزیزان ، حد وسطی وجود نداد !!!! (4518127) (alef-3)
 
حمید رضا خلیلی از افسریه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۱۸:۳۸
احسنت .
دقیقا من نیز هر روز شاهدِ نظاره گر بودن این عزیزان سد معبری و ترافیک حاصله در این منطقه هستم .
چرا عکس العمل نشون نمیدن ؛ خدا میدونه ! (4518176) (alef-13)
 
سد معبری سابق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۳۰:۵۱
آموزش بهشون نمیدن که !
شرایط استخدام :
قد و وزن
بعد از استخدام :
یه دست لباس قهوه ای روشن
یه وانت پی کاپ شاسی بلند به ازای 4 نفر !
برو به سلامت !!!!! (4518206) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۶:۴۹:۰۷
درست است که دستفروشی بهترین شغ نیست ولی وقتی مجبور باشی و غم نان چند سر عائله بر روی دوشت باشد مجبوری خداوند وضع این مملکت رو هر چه سریعتر سامان بده (4518679) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۶:۵۱:۰۶
وقتی پارتی نداشته باشی و به یکی از از ما بهتران وابسته نباشی مجبوری بری دنبال این شغل ها شما پیشنهاد دیگری داری ؟ (4518681) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۵۹:۵۳
دزدی میکرد خوب بود ؟؟؟؟ (4518139) (alef-3)
 
China
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۸:۲۹:۱۰
کار غیرقانونی با دزدی فرقی ندارد وقت کمیتش تفاوت دارد در این مورد. (4518762) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۱:۰۲:۱۴
آیا شما همیشه برای عبور از خیابان از خط کشی عابر پیاده استفاده می کنید؟ اگر نه این کار غیر قانونی شما با دزدی چه تفاوتی دارد؟ (4523011) (alef-13)
 
کرمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۰۲:۵۳
میوه میداد زنده میموند (4518145) (alef-3)
 
قادری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۰۵:۵۸
این شهرداری ها جواب شهدای مدافع حرم رو چی میخوان بدن ؟
دیروز فومن
امروز قم
فردا ؟ (4518154) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۳۳:۵۱
فقر مادر همه دردهاست (4518212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۴۰:۳۰
وای خدا (4518223) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۰:۰۵:۴۸
باسمه تعالی
از حضرات آیات عظام تقاضا میکنم با توجه به موضوع حادثه و بیانات شاهدان عینی ، اعلام نظر فرمایند . اگر این فرد مظلوم واقع شده باشد ، حکم شرعی جبران خسارت خانواده وی و امرار معاش خانواده او با توجه به فوت نان آور آنها چه می باشد ؟ (4518254) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۱:۱۷:۱۳
قانون‏ ‏تعیین‏ ‏خواهد‏ ‏کرد. (4518593) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۹:۵۶:۳۲
ممنون از راهنمایی خردمندانه شما (4519740) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۰:۰۸:۴۷
اصلا این جوری نیست این خدا بیامرز ژن خوبی نداشته اگه داشت که برای یک میلیون تومن نمیبایست التماس میکرد .امثال ما ها جایی تو این مملکت نداریم . (4518259) (alef-13)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۳:۲۴:۳۴
چه ربطی داره؟ دست فروشی وسط خیابون تو هر جای دنیا باهاش مقابله میشه (4518489) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۰:۱۵:۱۰
قانونِ بد مردم را با حکومت درگیر می‌کند. باید قانون را متناسب با شرایط بنویسند.
زمانی سد معبر جرم بود که دولت برای همه دیپلمه ها شغل ایجاد می‌کرد ولی بعضی برای کسب درآمد بیشتر، دستفروش می‌شدند.
ولی الان کسی از سرِ سیری دستفروش نمی‌شود. (4518271) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۰:۲۵:۳۰
مردم در فقر و بد بختی اجازه دسنفروشی ندارند ؟؟؟
کره شمالی هم همچین قانونی نداره (4518282) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۰:۴۷:۴۷
عدالت کجایی، دقیقا کجایی ... (4518310) (alef-11)
 
حسین
New Zealand
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۱:۳۱:۵۹
وقتی برای پدر سه فرزند در جامعه کار مناسبتری وجود تدارد، ایا این انسانی و شرعی است که همین راه امرار معاش او هم به این شکل از بین رود؟ بنده خدا اگر شاکی شخصی داشت و یا دزدی کرده بود بله اما یک دستفروش بقول همسایه بی ازار. مسولان کلاهشون رو یک وجب بالاتر بگذارند (4518344) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۲:۱۵:۱۲
مرگ آن مرحوم نه تنهامشکلی ازشهرقم را حل نکرده،بلکه یک مشکل بزرگتربرای کشور ایجادکرده وحداقل 4 نفراعضاء خانواده مرحوم بی سرپرست شدند.آیا این انسانیت است؟آیاماموران شهرداری به وظیفه خودعمل کردند؟وآیا خسارت حاصله متناسب با تخلف بوده؟ (4518383) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۳:۴۵:۰۵
اگه مامورسد معبرنباشه که دست فروشها کل شهرو صاحب میشن. (4518506) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۳:۴۵:۴۶
بیچاره اگه دزدی می کرد صاحب اعتبار و احترام و ژن خوب می شد اما چون دنبال یه لقمه نون حلال بود به قتل رسید (4518508) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۰:۳۳:۴۳
بنده خدا مرگ تلخی داشته. با دلشگستگی و زخم و جراحت روحی و تلخی درگذشتن واقعا بده. آدم باید میان دوستان با محبت و در آرامش بمیره. (4518561) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۱:۱۱:۴۲
جواب فرزندان مرحوم را ازاین به بعد با این همه مشکلات چه کسی میدهد.با توسل وتقرب به خداوند متعال در دلهایتان رحم داشته باشید تاخداوند به شما رحم کند..... (4518946) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۲:۰۴:۱۹
چرا همه تقصیرها رو میندازین گردن شهرداری ، مگه شهرداری برای خوشی خودش با سد معبر مبارزه میکنه ، خیلی از کسانی که سد معبر میکنن حاضر نیستن به قانون تمکین کنن ، وگرنه اون مامور شهرداری هم یه شهرونده مث بقیه داره کارشو انجام میده ، حالا اینکه تو چه شرایطی این شخص فوت کرده هنوز مشخص نیست . یکطرفه به قاضی نریم . (4519041) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۲:۴۷:۱۴
خب ژن خوب نداشته باشي دستفروش ميشي ديگه ، عصن تخصير ژنش بوده :| (4519133) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۴:۱۰:۲۷
الان ما باید با داعش بجنگیم یا با شهرداری ها (4519233) (alef-3)
 
سیامک داودی
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۴:۲۹:۲۷
معضل دستفروشی جوانان و چند راهکار برای حل آن
 آقا یا خانم الف یا ب آیا اگر دارای کار بودند یا در کار اولشان درآمد مکفی داشتند یا به هر دلیلی ورشکسته و به حالت اضطرار مالی نمی افتادند مانند هزینه درمان، هزینه تحصیل فرزند و ......آیا حاضر بودند با استرس و خطر برخورد با مامورین سد معبر شهرداری در نقاط مختلف شهرها رو به دستفروشی بیاورند؟ پاسخ اکثرا خیر است.
 از طرفی اجاره مغازه یا محل کسب برای کار در نقاط به اصطلاح بازار دارای پاخور گران است و علاوه بر آن هزینه های مالیات، بیمه و ......چنان گران تمام می شود که جوان جویای کار ناچار است در اصل برای کسانی که به هر طریقی سرمایه اندوخته اند و صاحب مغازه هستند کار کند چون موارد زیادی مشاهده شده که درآمد و هزینه برای اجاره مغازه در نقطه سر به سر است و افراد زیادی ناچارند به دلیل عدم توان پرداخت رهن مغازه یا ......... به دستفروشی روی آورند.
 در طرف مقابل مغازه داران حساب می کنند که اگر پول مغازه شان را در بانک می گذاشتند و بهره آن را می گرفتند و در کنارمغازه یا نقاط شلوغ دستفروشی میکردند صرفه اقتصادی آن بیشتر از نشستن در مغازه در نقاط کم مراجعه یا ... بود و چون این عزیزان ناچارند مالیات و عوارض شهرداری یا ..... را بپردازند لذا یکی از متقاضیان اصلی جلوگیری از کار دستفروشان این افراد هستند.
 ماموران سد معبر شهرداری معمولا از کدام قشر جامعه هستند؟ با نگاهی به سابقه اکثر این عزیزان می توان پی برد که اکثر این عزیزان نیز جزو همان قشر دستفروشان جامعه از لحاظ مالی هستند که بنا به هر دلیلی در سطحی بالاتر از لحاظ موقعیت شغلی قرار گرفته اند و توانسته اند با استخدام در شهرداری قوانین مربوطه را با دستور آمران اجرایی نمایند به قولی مامورند و معذور.
 اکنون مساله اشتغال جزو دغدغه اساسی مسئولان مملکت است و همه می دانیم که تعداد زیادی از جوانان کشورمان بی کارند و متاسفانه آمار بی کاران تحصیلکرده در مقاطع مختلف خوشایند نیست یعنی تعداد زیادی از جوانان کشورمان فارغ التحصیل در رشته های مختلف مانند کشاورزی، حقوق، مدیریت، مهندسی و ....... الان از روی ناچاری مشغول دستفروشیند و از طرفی با توجه به تفسیر اصل بیست و هشتم قانون اساسی دولتها مکلفند طوری به برنامه ریزی بازار نیروی انسانی بپردازند که حتی المقدور اشتغال کامل در جامعه پدید آید ولی به خاطر مشکلات جنگ تحمیلی، تحریم ها و ..........این امر تاکنون به صورت حداکثری در خصوص اشتغال قابل اجرا نبوده است.
 اکنون معضل دستفروشی کلافی سردر گم برای مسئولان کشور بوجود آورده است که برخورد با این مساله بسیار سخت است از طرفی فردی نیاز به کار و درآمد دارد تا به امور نامشروع روی نیاورد و از طرف دیگر قوانین اجازه سد معبر را نمی دهد بدترین حالت هم در خصوص برخوردهای پیش آمده است مثلا دو فرد که معمولا اکثرا از قشر محروم جامعه هستند یکی در کار دستفروشی و دیگری در شغل مامور سد معبر با هم در تقابل قرار می گیرند و بعضا به دلیل مشکلات زندگی دچار جنون آنی شده و مراتب فاجعه باری که معمولا سوژه ای خوب برای سوء استفاده بیگانگان می شود فراهم می گردد مانند سابقه خودسوزی یک دستفروش یا زدن سیلی به یک خانم دستفروش در دنیای مجازی دست به دست می چرخد و در مواردی هم ماموران سد معبر، مورد حمله یا فحاشی دستفروشان قرار گرفته و مجروح شده یا جملات ناشایست نثار آنان و خانواده هایشان می شود. جالب است بازنده اصلی در این میان اکثرا دو قشر ضعیف جامعه هستند که جبر زمانه آنان را ناچار به تقابل با هم کرده است. لذا توجیه و آموزش مناسب مامورین سد معبر در برخورد با دست فروشان ضروری است.
 اکنون چاره برای رفع مشکل چیست؟ در نگاه اول همه می گویند باید کار ایجاد کرد اما در اکثر نقاط جهان ثابت شده است دولت کارآفرین خوبی نیست و باید ایجاد اشتغال را به بخش خصوصی سپرد اما متاسفانه اکثرا شاهدیم که موانع فراوانی برای ایجاد یک کسب و کار آزاد در بخش خصوصی وجود دارد مانند گرفتن یک موافقت اصولی برای ایجاد یک کارخانه توسط یک صاحب سرمایه و اخذ وام و توانایی رقابت با محصولات قاچاق شده به کشور برای تولید کننده گذر از هفت خوان رستم است .لذا لازم است این موانع به حداقل برسد و در خصوص دستفروشان نیز می توان مکانهایی با ساعات کاری مشخصی در نقاط پر رفت و آمد شهرها تخصیص داد.
 متاسفانه اکثر افراد نخبه و کارآفرین کشور هم علی الرغم میل قلبی به خاطر رفاه بیشتر مایل به خدمت در امور خدماتی هستند که نیکوست سریعا از این امر با افزایش حداکثری عرضه مشاغل پردرآمد جلوگیری کرد مثلا آمار شرکت کنندگان در رشته تجربی در کنکور سال جاری بالای پانصد هزار نفر بود که اکثرا این جوانان مایل هستند که پزشک، دندانپزشک یا داروساز شوند چون وزارت بهداشت به هر دلیلی با سد انحصار و ایجاد ظرفیت کم حتی با هزینه شخصی داوطلبان مانع افزایش متخصص پزشکی ، دندانپزشکی و ..... است یا مدارک تحصیلاتی اخذ شده پزشکی در اکثر نقاط خارج از کشور را قبول ندارند در نتیجه با کمبود عرضه به نسبت تقاضا سطح زندگی پزشکان متخصص به نسبت سایر افراد جامعه و میانگین جهانی تفاوت معنی دار نشان می دهد. جالب ترین نکته این است که اکثرا فرزندان افراد مرفه جامعه توانایی شرکت در کلاسهای گران قیمت کنکور ، معلم خصوصی ، درس خواندن با خیالی آسوده ، و........برای قبولی در رشته های پردرآمد را دارند و هزینه های سر سام آوری در کشور به جای ورود به مشاغل تولیدی توسط خانواده ها صرف تجارت کنکور می شود و از طرفی با کمبود پزشک متخصص یا دندانپزشک در کشور دولت در طرح تحول سلامت ناچار شده است پرداختی به پزشکان متخصص و .... را چند برابر سایر مشاغل علمی همتراز یا اشتغال زا تعیین کند.
 مسئولان صدور مجوز دفترخانه اسناد رسمی ، یا صدور پروانه وکالت، در شغل آزاد وکالت یا دفترخانه ، یا اصلا مجوز دفترخانه را نمی دهند و یا برای وکالت که برای اشتغال نیازی به بودجه بیت المال ندارد از حدود 70000 نفر داوطلب وکالت سال 1395 به حدود 1700 نفر مجوز اشتغال در شغل آزاد وکالت را می دهند اما در مهد کشورهای سرمایه داری یعنی آمریکا تعداد وکلا به نسبت جمعیت در حدود ده برابر ایران است این موارد و ده ها مورد مشابه زمینه ساز این می شود که صدها هزار نفر از داوطلبان رشته های خدماتی که زندگی مرفه اکثر پزشکان متخصص یا بعضی از وکلا یا صاحبان مکانهای دلالی ، تجارت ، مسکن و زمین یا مشاغل غیر تولیدی را می بینند سعی کنند وارد مشاغل خدماتی و غیر اشتغال زا شوند که امکانات جذب در آن مصنوعا به خاطر احتمال منافع صنفی محدود شده یا اینکه متمایل به اشتغال در امور دلالی، واردات کالاها ی خارجی ، قاچاق تلفن همراه و ...... که نیاز به سرمایه کلان را دارد شوند ولی چون اکثرا موفق نمی شوند بالتبع هزاران ساعات عمر ، جوانی ، هزینه فرصت را از دست خواهند داد و سپس به خیل بی کاران کشور پیوسته و بعضا از روی ناچاری دستفروشی کنند.
 متاسفانه الگوی سیستم سرمایه داری بی رحم است در یک سیستم سرمایه داری، انگیزه سود به مراتب بیشتر از نوع دوستی است، اگر مردم در مورد جیب خودشان نگران باشند، از کمک به همنوعان خود اجتناب خواهند کرد، زیرا آنها تمرکز اصلی را بر مراقبت از سرمایه های خود دارند. اما چون در کشور ما مالکیت شخصی که از راه مشروع به دست آید توسط قانون اساسی محترم شمرده شده است در نتیجه به دست آوردن مال فراوان از راه مشروع بسیار سخت است لذا اگر دولت بتواند سیاستی را اتخاذ نماید تا صاحبان سرمایه در کشور که اموال خود را از راه مشروع و با سختی به دست آورده اند بتوانند این سرمایه ها را با تضمین سود بیشتر از بهره بانکی توسط دولت برای اشتغال موثر جوانان بی کار به کار گیرند امری کاملا به نفع اشتغال جوانان بی کار است.
 تضمین اجرای حداکثری عدالت و مساوات در کسب درآمد سایر اقشار جامعه نیز مهم است بنا بر اصل چهلم قانون اساسی هیچ کس نمی تواند اعمال حق خویش را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد لذا برخورداری از شغل انحصاری ، عدم امکانات برابر اشتغال ، وجود رانت و اطلاعات نهانی در بعضی از مشاغل و .... باعث تبعیض و زمینه بروز اختلافات طبقاتی می شود، درک این مسائل توسط عموم در دنیای ارتباطات کنونی در موارد زیادی بیشتر از وجود بی کاری باعث آزار جوانان می شود، رفع بهینه این امور و شفافیت در اطلاع رسانی باعث حل بسیاری از چالشها میان مردم شریف ایران می شود و با بالا بردن سطح آگاهی عمومی مردم امثال احتمال درگیری میان دستفروشان با ...... به حداقل خواهد رسید.

نویسنده : سیامک داودی (4519255) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۴:۵۹:۴۴
یا مهدی عجل علی ظهورک (4519309) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۶:۱۳:۰۵
من برخورد ماموران شهرداري را ديدام فرقي هم نمي كنه دركدوم شهر ويا محله باشي واقعا مثل قل چماقها رفتار مي كنند به خاطر همين هم هست كه يه عده گردن كلفت و قوي هيكل استخدام ميكنند براي اين امور وباز به خاطر همين هست كه منجر به فوت طرف مقابل ميشود نمونه اش مكرر ديدهايم (4519471) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۶:۱۷:۰۲
تا کسی طعم فقر وبدبختی را نچشیده باشد نمیتواند مسول باشد وقشر ضعیف را را مجبور به اجرای قانون کند قانون برای ضعفی جامعه است نه برای دختر مظلوم وزیر (4519483) (alef-3)
 
پسر عموی مظفر عباسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۰۳:۱۵:۱۷
مظفر جلوی خونه خودشون،جلوی پدر مادرش زدن،هر چقدر مادرش التماس کرد هیچکدوم از مامورا گوش ندادن،وقتی حولش دادن سرش خورد به جدول وقتی فهمیدن حالش بد شده گذاشتن رفتن،چند دقیقه بعد وقتی اورژانس امد دیگه تموم کرده بود حالا هم که دارن خونشو پای مال میکنن و میگن خودش مرده به ما ربطی نداره.تمام فیلم های دوربین اطراف منزل مرحوم مظفر عباسی توسط عوامل انتظامی ضبط شده که هیچ سندی به جا نمونه... (4520066) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته