نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 321108
سیداحمد خاتمی: برخی کاندیداهای مجلس می‌خواهند از پشت به ملت خنجر بزنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۱
امام جمعه موقت تهران گفت: دنیای استکبار تا ۹ دی اسمی از تحریم نمی‌برد.

آیت‌الله سید احمد خاتمی امشب در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی که با حضور مسئولان شهری و استانی، خانواده‌ شهدا، جانبازان، ایثارگران و مردم شهر جدید اندیشه در مسجد امام علی (ع) این شهر برگزار شد، اظهار داشت: در رابطه با ۹ دی این سؤال مطرح است که چه شد حماسه ۹ دی شکل گرفت، فتنه‌گران به بهانه انتخابات دروغ بزرگ تقلب را مطرح کردند، جماعتی فتنه‌گر هشت ماه کشور را در تب‌ و تاب نگه داشتند و در هر مناسبتی آشوب به راه می‌انداختند.

به گزارش فارس وی بیان کرد: فتنه‌گران در این دوره هشت ماهه فتنه‌گری خود، هر جنایتی توانستند انجام دادند، مسجد آتش زدند، بسیجی و مأموران انتظامی را کشتند، عکس امام (ره) را پاره کردند، به ولایت توهین کردند تا اینکه به عاشورای حسینی بی‌حرمتی شد.

امام جمعه موقت تهران افزود: فتنه‌گران مایه امید آمریکا، صهیونیست‌ها و انگلیس شدند، اما مردم صبوری کردند، ولی بعد از حادثه اسف‌بار توهین به عاشورای حسینی، تحملشان تمام شد، بنابراین به صحنه آمدند و در نهم دی، سفره خیانت و تزویر فتنه‌گران را برچیدند.

خاتمی تصریح کرد: دنیای استکبار تا ۹ دی اسمی از تحریم نمی‌برد، اما بعد از ۹ دی برای تنبیه مردم، زلزله تحریم را به راه انداختند، از روز بعد از ۹ دی به تعبیر خودشان تحریم‌های فلج‌کننده را به راه انداختند، اما این ملت را هیچ‌کس نمی‌تواند فلج کند.

خاتمی خاطرنشان کرد: ملت به صحنه آمد و بار دیگر وفاداری خود را به رهبری نشان داد و همان را که امام راحل گفته بودند که حامی ولایت فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند، محقق کرد.

وی گفت: گذشته آیینه پیش رو است، باید از گذشته عبرت بگیریم تا از فتنه‌ها سربلند بیرون بیاییم، نخستین عبرت حوادثی که منجر به حماسه ۹ دی شد، شعاری است که فتنه را آغاز کرد، یعنی شعار تقلب، چراکه این امر رمز آشوب و فتنه بود. آنها گفتند ۱۰ میلیون رأی تقلب شده است،‌ اما فتنه‌گرانی که خودشان قبلا متصدی انتخابات بودند،‌ مجبور به اعتراف شدند که این امر محال است.

امام جمعه موقت تهران گفت: فتنه‌گران شعار حفظ حقوق ملت ایران را سر دادند؛ ۴۰ میلیون رأی، رأی کمی نبود، فتنه‌گران این رأی را به آتش کشیدند، شعار طرفداری از جوانان و بانوان را سر دادند، اما مردم باید این رأی و شعارها را ببینند که پشت این شعارها عمل وجود دارد یا خیر.

وی اظهار کرد: پشت این شعارها تشنگی قدرت است، برخی می‌خواهند پشت کرسی مجلس بنشینند و از پشت به ملت خنجر بزنند، بنابراین وعده‌های باغ سبز دروغین را باور نکنید.

خاتمی بیان کرد: عبرت دومی که باید از این حوادث بگیریم شاخصی برای شناختن حق از باطل بوده و آن شناختن گروه‌ها و اردوگاه‌هاست که آیا همراه ولایت هستند یا اردوگاه فتنه‌گران، صهیونیست‌ها، منافقین، شاه‌پرستان، منکرین وحی و ...، باید ببینیم کدام اردوگاه است که در آن قرار گرفته‌ایم، این امر عبرت بسیار مهمی است، عمق نگاه نمی‌خواهد، با یک نگاه سطحی نیز می‌توان حق و باطل را در این زمینه شناخت.

وی افزود: باید ببینیم که در اردوگاه چه کسانی هستیم، آیا در اردوگاه یزدیان هستیم یا در اردوگاه سیدالشهدا (ع) قرار داریم. امروز اگر اردوگاه آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس، اردوگاه یزید نباشد، پس اردوگاه چه کسی، اردوگاه یزید است.

امام جمعه موقت تهران ابراز کرد: باید ببینید چه کسی از کاندیداها حمایت می‌کند، فتنه‌گران یا حامیان ولایت، حادثه تلخ فتنه دیگر تمام شد و دیگر تکرار نخواهد شد، اما تضمینی نیست که فتنه‌گران بازی درنیاورند. آنها به دنبال شیطنت‌های رسانه‌ای در فضای مجازی هستند.

وی اظهار کرد: عبرت سوم که از اهمیت بالایی برخوردار بوده، این است که باید شخصیت‌ها را بر حق عرضه کنیم نه اینکه حق را با شخصیت‌ها بشناسیم، بصیرت به معنی آن است که معیار دست انسان باشد، سوابق مطلوب افراد زمانی مثبت و کارآمد است که در حال حاضر نیز تداوم یابد.

خاتمی بیان کرد: آیت‌الله بهشتی انقلاب را به قطار تشبیه می‌کرد که در هر ایستگاهی عده‌ای از آن پیاده می‌شوند، باید مراقب باشیم که از قطار انقلاب پیاده نشویم.

وی افزود: شخصیت‌زدگی آفات انقلاب است، شخصیت تا زمانی خوب است که با امام علی (ع) یعنی ولایت باشد، چراکه اگر با ولایت زاویه داشت از چشم مردم می‌افتد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۷ ۱۴:۰۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۲۲:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۹ ۱۴:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۰۱:۵۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۲۲:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۰۱:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۹ ۰۹:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۲ ۱۰:۴۴
 
۱۳۹۴/۰۸/۲۹ ۱۳:۲۷
 
۱۳۹۴/۰۶/۲۳ ۲۱:۴۱
 
 
کلمات کلیدی : سید احمد خاتمی
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۳:۲۱:۲۹
آقای خاتمی من فکر نمی کنم شما تصور درستی از ملت داشته باشید. (3426829) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۰۰:۱۲:۵۲
ایشون علم غیب دارن؟؟؟؟ (3426930) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.