توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 311703
ترامپ: تحریم‌های ایران را ۲برابر می‌کنم
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۳
نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا امشب قول داد که اگر رئیس‌جمهور شود، تا وقتی زندانیان آمریکایی از زندان‌های ایران آزاد نشودند، تحریم‌های ایران را نگاه می‌دارد و حتی شدت آنها را ۲ تا سه برابر می‌کند.

«دونالد ترامپ» نامزد متمول جمهوری‌خواهان برای تصدی کرسی ریاست‌جمهوری آمریکا امشب در میان طرفدارانش سخنرانی انتخاباتی داشت و باز هم برای خیل مردمی که کف و سوت می‌زدند، وعده‌های ضدایرانی داشت.

به گزارش فارس بر اساس گزارش رسانه‌های محلی «آلاباما»، نامزد حاشیه ساز جمهوری خواه پس از مقدمه‌ای اقتصادی و حمله به سیاست‌های اقتصادی رقیب بزرگ آمریکا یعنی چین، به سراغ ایران رفت و ضمن اشاره به اتباع ایرانی-آمریکایی زندانی در بازداشتگاه‌های ایران، قول داد که تا زمان در حبس بودن این افراد، تحریم‌های ایران را اعمال کند و شدت آنها را دو یا سه برابر کند.

ترامپ اولین سیاستمدار آمریکایی نیست که می‌گوید توافق هسته‌ای، تصویب کنگره را نگرفته و در حقیقت، بیش از آنکه توافق ایران و آمریکا باشد، توافق ایران و اوباما است و عمرش هم تا آخر عمر دولت اولین رئیس‌جمهور رنگین پوست آمریکا است.

ترامپ که به دلیل ژست‌ها و سخنان عجیب‌اش، سوژه رسانه‌هاست، امشب با رسانه‌های آمریکایی هم تسویه حساب کرد و گفت: «آنها خیلی حقوق می‌گیرند ولی در عوض به مردم دروغ تحویل می‌دهند، خبرنگاران آدم‌های صادقی نیستند.»

ترامپ در خصوص بحث داغ این روزهای آمریکا یعنی ورود ۱۰ هزار پناهجوی سوری تا پایان سال مالی ۲۰۱۶ هم حرف‌هایی داشت؛ طرحی که اوباما موافق و جمهوری‌خواهان مخالفان سرسخت آن هستند.

دونالد ترامپ گفت: «من نمی‌خواهم مردمی از سوریه به اینجا بیایند چون ما نمی‌دانیم آنها چه کسانی هستند.»

ترامپ بحث پناهجویان سوری را به آمار کشته شدن اتباع آمریکایی به دست مهاجران غیرقانونی گره زد و ادامه داد: «مواد مخدر به شهرهای ما هجوم آورده، ما باید جلوی این وضع را بگیریم؛ نمی‌گذاریم کسی وارد کشورمان شود مگر اینکه از مسیر قانون به آمریکا بیاید.»

مجلس نمایندگان آمریکا هم پنج‌شنبه شب به وقت تهران، مصوبه‌ای برای سخت‌تر شن ورود این افراد به خاک آمریکا داشت؛ مصوبه‌ای که منتظر رأی‌گیری در سنا و وتوی احتمالی اوباما است.

در میانه سخنرانی آتشین ترامپ، یک نفر با سر و صدا قصد متوقف کردن وی را داشت. نامزد جمهوری‌خواهان رو به نیروهای امنیتی کرد و گفت: «وی را به جهنم ببرید.»

در میان دموکرات‌ها، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا، رقیب جدی ترامپ است؛ سیاستمداری که امشب تصویرش بر روی تی‌شرت برخی از حضار معترض چاپ شده بود.
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۲۰:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۶:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۲۱:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۲۳:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ۰۷:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۶ ۲۳:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۲۰:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۰:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۲:۰۸
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+تحریم+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.