توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435003
پشت پرده حمله اخیر تل آویو به حومه دمشق
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
معاون وزیر اطلاع‌رسانی سوریه تاکید کرد آمریکا سردمدار و عامل اصلی بروز هرج و مرج در سوریه است،‌خواه مجری‌اش ترکیه باشد یا رژیم صهیونیستی یا برخی رژیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس.

به گزارش تسنیم، «علی احمد» معاون وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در گفت‌وگو با تسنیم، آمریکا را عامل اصلی به وجود آمدن هرج و مرج و ناآرامی و نابسامانی در سوریه صرف نظر از مزدوران منطقه‌ای‌اش خواه رژیم صهیونیستی یا ترکیه یا برخی رژیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس دانست.

علی احمد در واکنش به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به فرودگاه نظامی «المزه» در غرب دمشق و ارتباط آن با انفجار تروریستی انتحاری در منطقه «کفرسوسه» در مرکز پایتخت سوریه گفت : از نظر اصولی یک چارچوب کلی وجود دارد که با سوریه مرتبط است و نمی‌توان اقدام گروه‌های تروریستی در اشغال چشمه «الفیجه» در غرب دمشق را از اشغال مناطق باستانی در «تدمر» یا عملیات انتحاری اخیر در «کفرسوسه» جدا دانست و بر اساس همین چارچوب این موارد با هم مرتبط هستند.

وی افزود: میان همه این رخدادها ارتباط وجود دارد، واقعیت این است که اسرائیل مورد حمایت آمریکا قرار دارد و آمریکا نقش حمایت از گروهی از کشورهای عربی حامی تروریسم را برعهده دارد، در نتیجه این ارتباط میان همه این مسائل منطقی است.

معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه درباره پخش سریع خبر این تجاوزات از سوی رسانه‌های رژیم صهیونیستی در حالی که در بیشتر اوقات آنها در خصوص چنین تجاوزاتی سانسور می‌کنند، خاطر نشان کرد: این اعلام، تلاشی برای افزایش روحیه گروه‌های مسلح و القای این‌که آنها پیروز می‌شوند به ویژه پس از عقب‌نشینی در مناطق زیادی در مقابل پیشروی ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور و شکست‌های بزرگی که متحمل شدند.

علی احمد در پایان گفت‌وگو با تسنیم تاکید کرد : آمریکا سردمدار و عامل اصلی بروز هرج و مرج در سوریه است،‌خواه مجری‌اش ترکیه باشد یا رژیم صهیونیستی یا برخی رژیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس و دیگران، میان همه این طرف‌ها ارتباط وجود دارد و در نهایت در راستای حمایت از جبهه النصره و داعش با هدف تقویت ایده هرج و مرج و نابودی کشورها از جمله سوریه قرار دارد و این مسئله به دولت سوریه ضربه می‌زند، اما پیامدهای این حمایت‌ها در حال حاضر دامن کشورهای منطقه‌ای از جمله ترکیه را گرفته است.
 
 
کلمات کلیدی : اسرائیل + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته