نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399509
توضیحات اداره مالیات مازندران درباره خودکشی یک شهروند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰
مدیر کل امور مالیاتی استان مازندران، ضمن ابراز تاسف و اعلام تسلیت به دلیل خودکشی منجر به فوت یکی از هموطنان در محدوده اداره امور مالیاتی شهرستان نور، عنوان داشت: شخص مذکور هیچ بدهی مالیاتی در سال های گذشته نداشته و مالیات عملکرد سال 94 وی نیز مبلغ 550 هزار تومان بوده است.
 
علی اکبر حمزه‌ای با اشاره به حادثه خودکشی یکی از شهروندان در اداره امور مالیاتی شهرستان نور گفت: صبح روز چهارشنبه آقای ر.ت. 55 ساله و مودی مالیاتی اداره امور مالیاتی شهرستان نور، با مراجعه به این اداره، اقدام به خودکشی نمود که این اداره کل ضمن تسلیت به بازماندگان این مودی، از وقوع این حادثه دردناک، بسیار ابراز تاسف می‌نماید.
 
وی افزود: پس از بررسی‌های اولیه این حادثه مشخص شد، مودی فوت شده شاغل در صنف خرازی بوده و هیچ مشکل مالیاتی یا بدهی مالیاتی نیز نداشته و مالیات عملکرد سال 94 وی نیز حدود 550 هزار تومان بوده است.
 
 
مدیر کل امور مالیاتی استان مازندران، در مورد وضعیت پرونده مالیاتی این مودی نیز عنوان داشت: مالیات سال های 1391 لغایت 1393 این مودی به ازای هر سال مبلغی در حدود 550 هزار تومان بوده که مودی مذکور، مالیات های خود را پرداخت نموده و همچنین در سال 1395 و بابت عملکرد سال 1394 این مودی، در اجرای تبصره 5 ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم و توافقی که با اتحادیه ها مبنی بر عدم افزایش مالیات‌ها صورت گرفته، همان میزان مالیات (مبلغ حدود 550 هزار تومان ) به عنوان مالیات قطعی عملکرد سال 1394 در نظر گرفته شده و به ایشان ابلاغ شده است.
 
مدیر کل امور مالیاتی استان مازندران، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نهادهای انتظامی ذیربط در حال بررسی این موضوع به منظور ریشه یابی و بررسی علل اصلی این حادثه تاسف بار هستند.
 
حمزه ای با بیان اینکه همچنین دستورات لازم به منظور بررسی موضوع از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شده، عنوان داشت: یک تیم ویژه به منظور بررسی موضوع و اینکه این حادثه مرتبط با مالیات بوده یا خیر از تهران به این استان نیز اعزام شده است.
منبع: فارس
 
کلمات کلیدی : اداره مالیات ، خودکشی
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۲۱:۴۱:۵۲
در اینده مشخص میشود صحت گفته های بالا (3964226) (alef-13)
 
کاوه دادخواه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۲۱:۴۶:۳۷
اره شما راس میگین!!!اون دیونه شده و اومده تو اداره شما خودکشی کنه.. (3964229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۲۱:۴۸:۲۰
ازسایت الف درخواست می کنم تا خبرنگاری را به طور نامحسوس به اداره مالیات بخصوص در شهرهای بابل قائمشهر و ساری اعزام نماید تا خود شاهد برخوردهای توهین امیز ماموران مالیاتی باشند. این ماموران به تنها چیزی که نگاه نمی کنند درامدهای واقعیست . انها هرچه تشخیص دادند می شود وحی منزل وباید اجرا گردد. بسیاری از این مشکلات ودرگیریها بخاطر محاسبه غیر واقعی درامدها و دریافت مالیاتهای کلان از مردم است. دراین بحران رکود اقتصادی و منفعل شدن بازار اقتصادی کشور چگونه از مردم مالیاتهای سنگین دریافت می کنند. فشار مضاعفی به مردم کسبه و پزشکان وارد می کنند.
برای مثال در سال جاری مالیاتی که ازپزشکان دریافت کردند نسبت به سال گذشته بین 3 تا 5 برابر بود. هرچه اعتراض شد کسی نه توجهی کرد ونه پاسخی داد. تنها پاسخ انها این بود که به ما گفتند ازپزشکان مالیات سنگین بگیرید.سوال این است آیا تعرفه های پزشکی نسبت به سال قبل سه برابر شده و یا درامد پزشکان سه برابر شده که اینگونه رفتار می کنند. جالبترش اینجاست که برخوردهای توهین امیز وتحقیر کننده انهاست. همینها وهمین مامورین بیماران همان پزشکانی هستند که اینگونه انها را تحقیر و توهین می کنند.
رفتارهای ظالمانه ادارات دارایی کار را به جایی رسانده که هیچ کس یارای مقابله با انها راندارد و هرچه می خواهند انجام می دهند. همین داستانهاست که باعث می شود تا مردم دست به رفتارهای غیر معمول مثل خودکشی کردن می زنند. (3964234) (alef-13)
 
حسین س
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۲۲:۵۶:۰۷
نگفتید چرا اداره مالیات رابرای خودکشی انتخاب کرده؟! (3964290) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۲۳:۲۲:۴۱
بنده قبلا بعلت ازار واذیت اداره دارایی خودم را خانه نشین کردم
اگر دقیقا بررسی شود دارایی مالیات بیشتری از کسانیکه درامد کمتری دارند میگیرد ومراجعین را تحقیر میشوند توسط کارکنان
دارایی وخلاصه عدالتی درمورد وصول مالیات وجود ندارد (3964306) (alef-13)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۰۶:۳۲:۱۹
الان دوباره میان میگن خودکشی بنده خدا قانونی بوده!!!!!! (3964445) (alef-13)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۰۷:۱۶:۱۹
با چه وعده هايي مردم انقلاب کردند...و امروز چه چیزها که نمی بینیم و نمیشنوبم!!!! (3964460) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۰۸:۴۵:۰۰
بنده هم از دست دارایی از خیر تمدید جواز کاری خود گذشته و خانه نشینی اختیار کردم به هر حال خدا روزی رسان است. (3964512) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۰۹:۵۷:۳۳
سلام عامل اصلی رکود و ورشکستگی کارخانجات و تولیدیها و کسب و کار اداره دارایی و سازمان تامین اجتماعی هستند
من مالیات سال 95 را طبق تعرفه نظام مهندس پرداخت کردم ولی مجددا پیام بدهی سه میلیون تومانی برام اومده
کاری به درامد ندارند باید هر سال مالیات را بیشتر بگیرند
کاش همین مالیات صرف سازندگی میشد تمام اون حیف و میل و صرف هزینه های جاری میشه (3964570) (alef-13)
 
lpln
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۲:۴۶:۵۴
تازه اولشه ! (4071301) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.