توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 309904
فرانسه: امنیت بازی‌های یورو ۲۰۱۶ تأمین می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۹
ژاک لامبرت رئیس کمیته سازماندهی بازی های یورو ۲۰۱۶ به خبرگزاری فرانسه گفت: حفظ امنیت مهمترین ملاحظه در جریان این بازی ها خواهد بود که فرانسه میزبانی آن را به عهده دارد.

به گزارش ایرنا، انتظار می رود یک میلیون بازید کننده خارجی در طول این رقابت ها که در ماه ژوئن سال آینده شروع می شود، وارد فرانسه شوند.

بازیها در ده شهر مختلف از جمله شهرهای مهم چون پاریس ؛ مارسی ، بوردو و لیون انجام خواهد شد و در مجموع ۵/۲ میلیون بلیت هنگام پیوستن تیم های ۲۳کشور به میزبان مسابقات فروخته خواهد شد.

به گفته لامبرت ، حتی اگر حملات هولناک جمعه شب انجام نمی شد ملاحظات امنیتی مضاعف دیگری صورت می گرفت . حملات پاریس ۱۲۹ کشته بر جا گذاشت .

وی گفت: فعلا ما هیچ اطلاعات خاصی نداریم که یورو هدف قرار خواهد گرفت.

لامبرت گفت: ما ماههاست که می دانستیم که حداکثر ریسک و خطر در فرانسه وجود دارد. فرانسه کشوری است که هدف قرار دارد.

این دومین حمله در پاریس طی سال جاری به دنبال قتل عام شارلی ابدو در ماه ژانویه بود.

وی افزود: ریسک تروریستی از آن زمان که ما نامزدی خود را تقدیم کردیم به عنوان یک ریسک مهم و کلیدی مد نظر قرار داشت.

لامبرت گفت : حملات ژانویه میزان ریسکی را که میزبانی یورو بوجود آورده نمایان ساخت. اما اکنون باید به همراه وزارت کشور این ریسک را تا پیش از بازی ها دوباره مورد ارزیابی قرار دهیم.

وی از اشاره به هرگونه تدابیر خاص خودداری ورزید ولی گفت ملاحظات امنیتی بر ملاحظات جشن بازی ها ارجحیت دارد و اولویت دارد.

رئیس کمیته سازماندهی بازیهای یورو ۲۰۱۶ در خاتمه می گوید آنچه برای من بیشتر از همه اهمیت دارد حفظ امنیت بازدیدکنندگان و بازگشت امن آنها به کشورهایشان است حتی اگر به قیمت رفتار نه چندان دوستانه در طول بازیها تمام شود.
 
کلمات کلیدی : انفجار در پاریس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.