توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499508
پاکستان: تنها گزینه صلح با هند یافتن راهی برای مناقشه کشمیر است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶
وزیر امور خارجه جدید پاکستان گفت، تنها راه دستیابی به صلح میان هندوستان و پاکستان یافتن راه حلی مناسب برای مساله کشمیر است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اکسپرس، خواجه آصف، وزیر امور خارجه جدید پاکستان گفت: ما می‌دانیم که چگونه باید مرزهای خودمان را امن کنیم. یافتن صلحی بادوام از طریق حل مساله کشمیر مشکلات بین دهلی و اسلام آباد را حل می‌کند.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین گفت: اگر دهلی تمایلی برای حل مساله نداشته باشد، گزینه‌های کشورش محدود می‌شود. ما به دنبال کاستن تنش‌ها با هندوستان هستیم اما آنها چنین چیزی نمی‌خواهند.

خواجه آصف همچنین گفت که پاکستان به دنبال روابط دوستانه با افغانستان و هندوستان است اما آنها هم باید چنین رویکردی را در قبال اسلام آباد داشته باشند.

وی گفت: پاکستان مدت‌هاست که با تروریسم در نبرد است گرچه این تهدید از سوی گروه‌های شبه نظامی و تروریست‌ها کم شده و علتش فداکاری و قربانی دادن‌های ارتش پاکستان است.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین گفت که صلح میان دو کشور پاکستان و هندوستان با مساله کشمیر عجین شده و براساس توافق سازمان ملل، مردم ساکن کشمیر از حق تعیین سرنوشت برخوردار هستند. سیاست خارجی ما بر اساس درخواست‌های مردم است. دو کشور به دنبال تحقق توافق‌های امضا شده هستند.
 
کلمات کلیدی : هند + پاکستان + کشمیر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.