توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459304
پزشکیان: رای ندادن نمایندگان مشکل شرعی دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که رای ندادن نمایندگان ازنظر شرعی و قانونی درست نیست از آنان خواست که در رای گیری ها شرکت کنند.

به گزارش  ایرنا، مسعود پزشکیان که ریاست ساعاتی از جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس را برعهده داشت، از نمایندگان خواست که در رای گیری های مواد لایحه هوای پاک مشارکت کنند.

وی نام چند نماینده را بیان کرد و از آنها خواست در صندلی های خود بنشینند و در کار جمعی مجلس مشارکت کنند.

نایب رییس مجلس بعد از رای گیری یکی از مواد این لایحه خطاب به نمایندگان گفت:‌بعد از این همه تامل برای شرکت نمایندگان در رای گیری همچنان حدود 50 نماینده رای ندادند.

پس از آن پزشکیان از نمایندگان خواست به ماده بعدی رای دهند اما همچنان برخی از نمایندگان در رای گیری این ماده شرکت نکردند.

رییس جلسه باردیگر اظهار داشت: در رای گیری از یک ماده، 60 نفر رای نداده و در ماده دیگری نیز 50 نفر رای نداده‌اند که از نظر شرعی و قانونی درست نیست.

نایب رییس مجلس تاکید کرد: از این به بعد هر نماینده ای که رای ندهد نام وی را اعلام می‌کنیم.

**هفته آینده مجلس دو روز جلسه علنی خواهد داشت

احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اعلام کرد: با توجه به تعطیلی رسمی روز سه‌ شنبه 22 فروردین ماه، جلسات علنی مجلس در هفته آینده روزهای یکشنبه و دوشنبه برگزار می شود.

وی اظهارداشت: با توجه به این که 100 نفر از همکاران عضو هیات‌های نظارت بر انتخابات شوراها در شهرهای خود هستند، مجلس تا 29 اردیبهشت به گونه‌ای برنامه ریزی می کند تا نمایندگان عضو این هیات‌ها بتوانند در حوزه های انتخابیه بیشتر حضور یابند.
 
کلمات کلیدی : مجلس + نمایندگان مجلس + پزشکیان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.