نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499904
چه تیم‌هایی جایگزین استقلال و پرسپولیس در آسیا می‌شوند؟!
بخش ورزشی الف،17مرداد96
پرسپولیس و استقلال به دلیل بدهی‌های کلان میلیاردی در خطر حذف از لیگ قهرمان آسیا قرار دارند و باید دید چه تیم‌هایی جایگزین آنها در لیگ قهرمانان آسیا خواهند شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰

به گزارش فارس، در حالی که پرسپولیس و استقلال و نفت تهران امسال مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده را کسب کردند اما به دلیل وضعیت نابسامان و بغرنج بدهی‌های این سه باشگاه تهرانی ممکن است مجوز حضور آنها در لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده از سوی AFC لغو شود.

پرسپولیس و استقلال بدهی‌های کلان و میلیاردی به بازیکنان و مربیان خارجی دارند اگرچه مدیران این دو باشگاه در تلاش هستند تا پرونده‌های خود در فیفا را مخدومه کنند اما واقعیت آن است که برای فصل آینده بدهی‌های داخلی این دو باشگاه بزرگ و محبوب پایتخت ممکن است برایشان دردسرساز شود.

در فصول گذشته فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مجوز حرفه‌ای برای این دو باشگاه پرطرفدار ایران را صادر می‌کرد و کنفدراسیون آسیا هم با استناد با این تاییدیه فدراسیون و لیگ اجازه حضور آنها را در لیگ قهرمانان آسیا صادر می‌کرد اما برای فصل آینده با توجه به حساسیت‌های زیاد AFC بر روی باشگاه‌های ایرانی و همچنین گزارش‌هایی که چند بازیکن ایرانی از جمله آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی به کنفدراسیون فوتبال آسیا درمورد بدهی‌های داخلی این دو باشگاه ارسال کرده‌اند در صورتی که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مجوز حرفه‌ای پرسپولیس و استقلال و حتی نفت تهران را صادر نماید و بر فرض اینکه پرونده‌های خارجی آنها در فیفا هم مخدومه شود باز هم پرسپولیس و استقلال و همچنین نفت تهران در خطر حذف از آسیا و همچنین جرائم سنگین مالی از سوی AFC خواهند بود زیرا اگر یک بازیکن ایرانی یا حتی یک شرکت خصوصی یا یک هتل گزارشی به کنفدراسیون آسیا ارائه کند و با ارائه صورت‌های مالی مدعی شود که این باشگاه‌ها به آنها بدهکارند در آن صورت پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته خواهند شد.

راه عقلانی این است که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باشگاه‌هایی که شرایط حضور در آسیا را دارند و بدهی‌های کلان خارجی ندارند بجای این سه باشگاه به کنفدراسیون ‌آسیا معرفی کنند. این اقدام را در سال‌های گذشته کشور عربستان انجام داد و تیم الاتحاد خود را به دلیل بدهی‌های فراوان کنار گذاشت و تیم الفاتح عربستان را جانشین تیم الاتحاد کرد.

در حال حاضر شرایط دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا بسیار خطرناک است. در سال‌های گذشته بدهی های داخلی این باشگاه‌ها مورد توجه AFC قرار نمی‌گرفت اما در فصل جدید این شرایط تغییر کرده ضمن اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا هم از فیفا بابت بدهی‌های خارجی باشگاه‌های آسیایی استعلام گرفته است.

شاید تنها نقطه امید پرسپولیس و استقلال برای حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا این باشد که بسیاری از باشگاه‌ها در غرب آسیا از جمله باشگاه‌های اماراتی و عربستانی بدهی‌های زیادی به بازیکنان و مربیان خارجی دارند و ممکن است کنفدراسیون ‌آسیا به دلیل بدهی‌های کلان اکثر باشگاه‌ها در غرب آسیا با اغماض برای فصل آینده مجوز حضور باشگاه‌های بدهکار را بدهد.
 
کلمات کلیدی : پرسپولیس+استقلال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۶:۴۰:۰۴
استقلال چرا ؟؟ (4511181) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.