توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497005
باهنر: درحال حاضر 18 میلیون نفر زیر خط فقرند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۱
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بی انصافی است اگر بگوییم سطح رفاه در سال‌های بعد از انقلاب کم شده، گفت: در عین حال نارضایتی‌هایی هم در میان مردم وجود دارد که باید برطرف شود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا باهنر در بیست و دومین نشست گفت‌وگوهای راهبردی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بیان اینکه اگر بخواهیم به شکل عددی و کمی درباره رفاه صحبت کنیم شاید باید گفت در برخی موارد تا ده‌ها برابر رفاه ما پس از انقلاب افزایش یافته، گفت: با این حال همچنان مشکلاتی وجود دارد و البته باید این موضوع را هم مورد توجه قرار دهیم که چقدر به آنچه که از یک جامعه اسلامی انتظار می رفته است، رسیده ایم.

وی ادامه داد: از سال ۴۱ تا ۵۵ متوسط رشد اقتصادی ما ۱۰ و پنج دهم درصد بوده و از سال ۸۴ تا ۹۱ متوسط رشد اقتصادی ما سه درصد بوده و نرخ بیکاری پیش از انقلاب همواره تک رقمی و بعد از انقلاب همواره دو رقمی بوده و همچنین متوسط تورم در سال‌های بعد از انقلاب بیست درصد بوده، ضمن اینکه در حال حاضر هجده میلیون نفر زیر خط فقر هستند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بی انصافی است اگر بگوییم سطح رفاه در سالهای بعد از انقلاب کم شده، گفت: در عین حال نارضایتی های هم در میان مردم وجود دارد که باید برطرف شود. اما ما در سال ۸۴ با فرمان رهبری سند چشم‌انداز بیست ساله را تعریف کردیم که طی آن قرار بود به رتبه اول در منطقه برسیم اما امروز دوبی از ما جلو زده است و متاسفانه باید گفت که روز به روز از آن دورتر شده ایم هرچند که در مواردی مثل انتشار مقالات پیشرفت هایی داشته ایم اما در مجموع معدل ما همین بوده است که اعلام شده است.
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۰۹:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۰۷:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۱۵:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۱۶:۰۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۵:۴۷
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ ۱۷:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۲۲:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۰۸:۱۱
 
۱۳۹۴/۱۱/۲۱ ۲۲:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : خط فقر+باهنر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.