نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392902
صادرات نفت ایران به بالاترین حد ٥ سال اخیر رسید
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
یک منبع کشتیرانی اعلام کرد صادرات نفت ایران در ماه اوت امسال با ١٥درصد رشد نسبت به ماه پیش از آن، به بالاترین حد در پنج ماه اخیر رسیده است.

به گزارش ایسنا، رویترز به نقل از یک منبع آگاه از برنامه بارگیری محموله‌های نفتی ایران اعلام کرد صادرات نفت جمهوری اسلامی در ماه اوت امسال با ١٥ درصد رشد نسبت به ژوئیه به بیش از دو میلیون بشکه در روز رسید.

با توجه به رقم یاد شده، اکنون صادرات نفت خام ایران (بدون احتساب میعانات نفتی) به دو برابر سطح پیش از پایان تحریم در ماه دسامبر پارسال رسیده است.

منبع یاد شده با استناد به برنامه بارگیری نفتکش‌ها، اعلام کرد میانگین صادرات نفت خام ایران بدون احتساب میعانات نفتی در ماه اوت، دو میلیون و ١١٠ هزار بشکه در روز بود.

بر اساس برنامه یاد شده، صادرات نفت ایران در ماه ژوئیه امسال یک میلیون و ٩٠٠ هزار بشکه در روز و در ماه ژوئن این سال یک میلیون و ٨٣٠ هزار بشکه در روز بود.

اطلاعات بارگیری نفتکش‌ها در ماه گذشته میلادی همچنین نشان می‌دهد که در این دوره، صادرات نفت ایران به اروپا با ٤٨ درصد افزایش به ٦٣٠ هزار بشکه در روز رسیده است.

منابع کشتی‌رانی، آماری دقیق از صادرات میعانات نفتی ایران در ماه اوت در اختیار نداشتند اما اگر این رقم با میانگین ٣١٠ هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی هماهنگ باشد، مجموع صادرات نفت خام و میعانات نفتی ایران در ماه اوت به ٢ میلیون و ٤١٠ هزار بشکه در روز می‌رسد.

میانگین صادرات روزانه نفت ایران به مشتریان آسیایی نیز در ماه اوت به یک میلیون و ٤٨٠ هزار بشکه رسید در حالی که در ماه پیش از آن، این رقم یک میلیون و ٤٠٠ هزار بشکه بود.

صادرات نفت ایران به هند در این دوره به حدود ٦٠٠ هزار بشکه در روز رسید در حالی که صادرات آن به چین، ٥٦٤ هزار بشکه در روز می‌رسید.

در این دوره صادرات نفت ایران به ژاپن ٢٣٠ هزار بشکه در روز و صادرات آن به کره جنوبی ٩٢ هزار بشکه در روز بود.

ایران در ماه اوت امسال به ترکیه، یونان و اسپانیا نیز نفت صادر کرده و میانگین صادرات آن به ایتالیا، به ٨٧ هزار بشکه در روز می‌رسیده است.
 
کلمات کلیدی : صادرات+نفت ایران
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۲:۰۴:۲۵
صادرات سه برابر شده و قیمت یک سوم برجام هم که پولهای بلوکه شده و انتقال پول نفت به داخل ایران رو ممکن کرده و تحریم های دلاری و بانکی کلا برداشته شده
پس دیگه لطفا بهانه بودجه و نبود پول برای کار کردن رو نیارین بگردین دنبال یک بهانه دیگه (3938022) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۲:۲۸:۰۴
درباره درامد نفت هم بگید (3938050) (alef-11)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۴:۱۳:۴۴
جالب پس گرون کردن امتیاز برق و بنزین و...... برای چیه؟؟؟؟
لااقل اگر نفت زیاد میفروشین یه خدمت به مردم هم بکنین خدا رو قهر نمیاد!!!!!! (3938206) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.