نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412701
علم الهدی: آن قدر گفتیم تحریم که دشمن روی همان زوم کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: رئیس جمهور جدید آمریکا از همان ابتدا رجز می‌خواند که برجام را پاره می‌کند و من از دولتمردان خواهش می‌کنم این‌قدر نقطه ضعف نشان ندهیم، آن قدر گفتیم تحریم که دشمن روی همان زوم کرد.

به گزارش پارس نیوز، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: اختیار و اراده بشر در حوزه مشیت حق قابل تفسیر است و تا جایی بشر دارای اراده است که ذات پروردگار مشیتش به آزادی اراده و اختیار انسان تعلق بگیرد، انسان از دو جهت اراده و اختیارش محدود است هم در بخشی که ذات پروردگار در اختیار وی قرار داده و هم در حوزه ساختاری.

 نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: اراده ذات پروردگار در حوزه ساختاری انسان حاکم است و همین حاکمیت اراده و مشیت خدا در جریان زندگانی وی سبب شده که زندگی این جهانی برای انسان به صورت یک استخر و یا دریای قیر درآمده و تاریک محض است و حتی یک لحظه آینده وی نیز قابل پیش بینی نیست.

 آیت‌الله علم‌الهدی گفت: خداوند در مقابل شتاب‌زدگی دیگران عجله و شتاب ندارد و هر آنچه خداوند بخواهد محقق می‌شود، مردم چیزی را می‌خواهند و اراده می‌کنند و خداوند چیز دیگری را اراده می‌کند آنچه خداوند می‌خواهد در نهایت محقق می‌شود ولو اینکه مردم آن را نخواهند. وی بیان کرد: کاروان‌های عاشق اباعبدالله از تمامی بلاد با عشق خاص در جاده کربلا هستند و مسیر کربلا را طی می‌کنند، این راهپیمایی اربعین به سمت کربلای سیدالشهدا که با پای پیاده صورت می‌گیرد در حقیقت نماد دو جریان است، یکی مربوط به دیروز است و جریانی مربوط به امروز است. نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تاکید کرد: مسیر رفت و برگشت کربلا را اصحاب امام حسین(ع) به انحای مختلف طی کردند و کسانی که در این راهپیمایی حاضر هستند یادآور همان دوران هستند. 

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه رئیس جمهور جدید آمریکا از تجاوز به یک دختر 13 ساله چشم پوشی نکرده است، افزود: حیرت و ضلالت از این بالاتر که در کشوری که ادعای مردم‌سالاری‌اش گوش بشر را کر کرده است، زعامت و سرپرستی چنین فردی مورد پذیرش واقع شده است. وی خاطرنشان کرد: آیا جهالت و حیرت و ضلالت از این بدتر؟ این جهالت امروز نمادش را در دنیا به بشریت نشان داده است، متاسفانه یک عده انسانی که ادعای سیاستمداری در مملکت ما دارند درصدد توسعه تعامل با چنین موجوداتی هستند، خط توسعه تعامل با این افراد را پیگیری می‌کنند، اصلاً فرقی ندارد چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد.

 خطیب جمعه مشهد مقدس گفت: دولت قبلی آمریکا نیز آخرین افتخاری که برای خودش اعلام کرد این بود که بعد از برجام تحریم‌های ایران را بیشتر کردیم و این دولت نیز از همان ابتدا رجز می‌خواند که برجام را پاره می‌کند و من از دولتمردان خواهش می‌کنم این‌قدر نقطه ضعف نشان ندهیم، آن قدر گفتیم تحریم که دشمن روی همان زوم کرد و تاکنون این همه جنایت کرده است. آیت الله علم الهدی گفت: بنده خواهش می‌کنم دستگاه‌های ما پای کار اربعین بیایند و ضعفا و فقرا را کمک کنند؛ عده‌ای سودجو پیدا می‌شوند و بلیط را دو برابر می‌کنند. چرا هر کس باید 25 هزار تومان بیمه دهد؟ شرکت‌های بیمه چرا نباید اینها را رایگان بیمه کنند؟ آیا اینهایی که برای عیاشی به ترکیه می‌روند بیمه می‌دهند؟ 
 
 
کلمات کلیدی : سیداحمد علم الهدی+برجام+تحریم
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۲۳:۴۹:۳۱
حالا مثلا ما نمی گفتیم اون ها هم بوق بودند و نمی فهمیدند ؟ (4011719) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.