نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506301
پیشنهاد چین به ایران؛ نفت در مقابل قطار
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۰
نماینده شرکت چینی تأکید کرد: پیشنهاد ما احداث این خطوط به روش تهاتر با نفت و انتقال تکنولوژی ساخت به ایران است که البته برای اجرایی شدن آن نیاز به حمایت انجمن توسعه فاینانس چین داریم.

به گزارش  مهر به نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، به منظور سرمایه‌گذاری و احداث خطوط ریلی هیئتی از کشور چین با معاون وزیر راه و شهرسازی دیدار کردند.

خیرالله خادمی در این دیدار توسعه خطوط ریلی را از اولویت‌های مهم دولت ایران برشمرد و گفت: هم اکنون بیش از ۱۳ هزار کیلومتر خط ریلی در ایران موجود است و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بناست تا ۹ هزار کیلومتر دیگر نیز به این شبکه افزوده شود.

وی افزود: بخشی از این مسیرها به صورت سریع السیر پیش‌بینی شده است و اولین خط ریلی سریع‌السیر نیز با همکاری کشور چین در مسیر تهران ـ قم ـ اصفهان در حال اجراست.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد همکاری در احداث قطار سریع السیر تهران ـ مشهد را مطرح و تصریح کرد: این مسیر به طول ۹۰۰ کیلومتر پایتخت را به شهر مقدس مشهد متصل می‌کند و از نظر تسهیل سفر زوار ثامن الحجج (ع) از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی همچنین احداث قطار سریع‌السیر تهران ـ تبریز را پروژه دیگری دانست که قابلیت سرمایه‌گذاری دارد و عنوان کرد: این خط ریلی نیز به طول ۷۰۰ کیلومتر به دلیل اتصال به کشور ترکیه از اهمیت برخوردار است و ایجاد این خط ریلی سریع‌السیر در کنار خط موجود از نظر اقتصادی و تجاری مهم است.

در ادامه این جلسه نماینده شرکت چینی از تمایل این کشور برای همکاری در احداث زیربناهای حمل و نقل کشور خبر داد و گفت: بعد از رفع تحریم‌ها شرایطی فراهم شد تا بتوانیم با ایران همکاری بیشتری داشته باشیم.

وی در خصوص فاینانس در این پروژه‌ها تأکید کرد: پیشنهاد ما احداث این خطوط به روش تهاتر با نفت و انتقال تکنولوژی ساخت به ایران است که البته برای اجرایی شدن آن نیاز به حمایت انجمن توسعه فاینانس چین داریم.

در پایان این جلسه مقرر شد طرف چینی پیشنهادات خود را به صورت مکتوب جهت بررسی بیشتر ارائه دهد.
 
کلمات کلیدی : چین+ایران+قطار+نفت
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۲۲:۴۹:۵۰
چرا قطار نفت بدین سنگ پا و دسته بیل بیارین (4537777) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۲۳:۰۸:۱۳
فکری هم برای رآه آهن ساحلی خلیج فارس و دریای عمان بکنید که در دو سه دهه آینده جمعیت زیادی باید در این مناطق اسکان داده شوند که منبع اصلی درامد آنان صنایع دریایی است و مهمترین زیر ساختی که می تواند توسعه مناطق مسکونی را در سواحل جنوبی به دنبال داشته باشد راه آهن است. (4537787) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۲۳:۳۵:۳۶
یکی از خفت بارترین خبرهایی که در این چندسال خواندم . (4537812) (alef-11)
 
َعارف
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۰۴:۳۶:۵۷
از این خبرها تو این 30-40 سال گذشته زیاد بوده.شما خودتا ناراحت نکن. (4537905) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۲۳:۵۲:۴۳
اینکه تهاتر هست و به دلار و سیستم بانکی نیاز نیست بسیار خوب است ولی امیدوارم نفت را مفت ندهند... (4537828) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۲۳:۵۸:۴۴
فهمیدید حرف ها و ادعا های روحانی چه پوج بود
وقتی چین نزدیک ترین شریک اقتصادی اینطور رفتا رکنه انتظار دارین اروپایی ها چهطور رفتار کنن؟ (4537835) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۰۰:۴۴:۴۲
بیخودی نیست رهبر میگن هنوز باید انقلابی بود. نه شرقی(روسیه و چین)، نه غربی (بقیه شون!!)، "جمهوری" اسلامی. (4537858) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.