توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 246904
«پوست کلفت‌ها»؛ ژرژ کورتلین؛ ترجمه امیر لواسانی؛ نشر قطره
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۰
پوست کلفت‌ها
نویسنده: ژرژ کورتلین
ترجمه: امیر لواسانی
ناشر: قطره، چاپ اول  ۱۳۹۱
۱۲۱ صفحه، ۴۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

نمایشنامه «پوست کلفت‌ها» نوشته ژرژ کورتلین، با ترجمه امیر لواسانی پنجمین جلد از مجموعه نمایشنامه‌های طرح «جامانده‌ها» است که در نشر قطره و زیر نظر نغمه ثمینی منتشر می‌شوند.

مجموعه جامانده‌ها چنانچه ناشر تعریف کرده قرار است دربرگیرنده پاره‌های از مهمترین آثار نمایشی تاریخ ادبیات نمایشی جهان باشند که تاریخ انتشار آنها به نیمه اول قرن بیستم یا پیش از آن برمی‌گردد. آثاری که متاسفانه در ایران با کم توجهی روبه‌رو شده‌اند و یا ترجمه نشده و یا از ترجمه نامطلوبی برخوردار بوده‌اند.

پوست کلفت‌ها نیز همچون دیگر آثار منتشر شده در این مجموعه، از پسین گفتاری در نقد و معرفی این نمایشنامه (به قلم یدالله آقاعباسی و اشکان غفارعدلی) برخوردار است.

ژرژ کورتلین رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویسی اهل فرانسه است که در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم زندگی می‌کرد. نمایشنامه «پوست کلفت‌ها» را او در زمانی نوشت که در ادارات دولتی مشغول به کار بود و در این نمایشنامه نیز از چنین فضایی متاثر شده است.

بنابراین شخصیت‌های اصلی این نمایشنامه را تعدادی از کارمندان یک اداره تشکسیل می‌دهند. او در این نمایشنامه تصویری زنده از حال و هوای ادارات زمان خود و روحیات شاغلان در آن ارائه کرده که به لحاظ تاریخی نیز دارای ارزش است. در نمایشنامه حاضر این کارمندان افرادی پوست کلفت، کم توقع و ساده هستند که نویسنده با طنزی قوی و روایتی سرگرم کننده و جذاب زندگی اداری آنها را ترسیم کرده است. با پوست‌کلفت‌ها کورتلین برای نخستین بار به علاقمندان ادبیات نمایشی در ایران معرفی شده است.
 
کلمات کلیدی : «پوست کلفت‌ها + ژرژ کورتلین + ترجمه امیر لواسانی + نشر قطره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«پوست کلفت‌ها»؛ ژرژ کورتلین؛ ترجمه امیر لواسانی؛ نشر قطره