توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468908
طرحی برای پوشش سراسری اینترنت در زمین
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷
پاتریشیا کوپر نماینده شرکت اسپیس ایکس در مجلس سنای آمریکا برنامه‌های این شرکت را تا سال 2019 تشریح کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، اسپیس‌ ایکس یکی از اهداف اصلی خود را تا سال 2019، اینترنت‌رسانی به نقاط مختلف زمین اعلام کرده است.

در حال حاضر 57 درصد ساکنان زمین یعنی 4.2 میلیارد نفر به اینترنت دسترسی ندارند و به همین دلیل اسپیس‌ ایکس قصد دارد تا ماهواره‌هایی را برای پوشش سراسری اینترنت در زمین، به فضا بفرستد.

این طرح در سال 2015 از سوی الون ماسک صاحب این شرکت مطرح شد اما به دلیل هزینه زیاد آن که در حدود 10 میلیارد دلار تخمین زده می‌شد، مسکوت ماند.

طی بررسی‌های انجام شده برای پوشش سراسری اینترنت در زمین نیاز به 4425 ماهواره وجود دارد و اسپیس ایکس در سال گذشته ضمن ارائه درخواست به کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، خواستار اجرایی شدن این طرح شد.

در جلسه مجلس سنای آمریکا "پاتریشیا کوپر"(Patricia Cooper) معاون بخش ماهواره‌های دولتی اسپیس ایکس، درباره این طرح عظیم صحبت کرد.

عظمت این طرح به این خاطر است که در حال حاضر فقط 1459 ماهواره در مدار زمین قرار دارند و ماهواره‌های مورد نیاز برای پوشش سراسری اینترنت تقریبا سه برابر تعداد ماهواره‌های موجود است.

کوپر در سخنان گفت : در حال حاضر 34 میلیون آمریکایی به اینترنت پرسرعت 25 مگابیت بر ثانیه دسترسی ندارند .

در طرح اسپیس‌ ایکس تمام پرتاب‌ها با استفاده از موشک قابل بازیابی فالکون 9 انجام خواهد شد و ماهواره‌ها در ارتفاع‌های مابین 1110 تا 1325 کیلومتری سطح زمین مستقر خواهند شد.

کوپر اعلام کرد که اسپیس ایکس پرتاب‌های آزمایشی در این زمینه را تا پایان سال جاری آغاز می‌کند و در صورتی که چراغ سبز برای این برنامه را دریافت کند می‌تواند تا سال 2024 تمام ماهواره‌های مورد نظر را در چند مرحله به فضا بفرستد.
 
کلمات کلیدی : اینترنت + ارتباطات + فناوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.