نظر منتشر شده
۸۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274903
روحانی: تحريم ها از بين برود تا مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم حل شود
بخش اجتماعی الف، 17 خرداد 94
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۹
رییس‌جمهور با بیان اینکه در روایات آمده است بسیاری از حوادث تلخ به دلیل گناهان ما روی می‌دهد، گفت: گناه که فقط غیبت نیست یکی از گناهان ظلم به طبیعت است.

به گزارش الف به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته محیط زیست، اظهار کرد: امام علی (ع) می‌فرماید تقوای الهی هم نسبت به خدا و هم نسبت به سرزمین خداست و ما نسبت به حفظ سرزمین‌ها و حیوانات مسئول هستیم. معنای گناه در روایات مربوط به حوادث طبیعی، تنها گناه معمولی نیست. هر کار غلط، زشت و منکر هم گناه است.

وی در ادامه گفت: ما باید هم از گناهان اخلاقی خود توبه کنیم و هم از ظلم به طبیعت توبه کنیم و سپس برای جبران تخریب محیط زیست تلاش کنیم.

رییس‌جمهور همچنین با اشاره به اینکه بهره‌برداری ناصحیح از طبیعت ما را دچار مخاطره می‌کند، افزود: یکی از کاربردهای اعتدال همین جاست. ما اگر در بهره‌برداری از محیط زیست افراط کردیم ناموفق خواهیم بود. ما در برابر فرزندان و نسل‌های آینده خود مسئول هستیم.

روحانی با تاکید بر اینکه افزایش جمعیت انسانی و ظهور صنعت و فناوری بر محیط زیست اثر گذاشته است، گفت: افزایش جمعیت زمین بار را بر دوش طبیعت افزوده است. از سویی ما از صنعت و فناوری برای راحت شدن زندگی خود استفاده می‌کنیم اما آیا از خود پرسیده‌ایم اتومبیلی که استفاده می‌کنیم چه آثاری بر طبیعت دارد؟ ما نسبت به مطالعه آثار فناوری و صنعت در محیط زیست کمتر مطالعه کرده‌ایم. در گذشته منازل از خشت، چوب و گل استفاده می‌شد که پس از تخریب منازل این وسایل به دامان طبیعت باز می‌گشت اما امروز از سیمان، آهن یا میلگرد استفاده می‌شود. در ایران نیز که عمر خانه‌ها ۱۵ سال است در حالیکه عمر خانه‌ها در دنیا ۱۰۰ ساله است. ما به تدبیر نیاز داریم، تدبیر یعنی دیدن نهایت کار. اگر تدبیر نکنیم و به آینده نگاه نکنیم در زندگی دچار مشکل می‌شویم.

وی تاکید کرد: عدم دقت بر روی قانون طبیعت ما را دچار مشکل می‌کند. ما نمی‌توانیم قانون طبیعت را به هم بزنیم. جنگیدن با قوانین مسلم جهان منجر به شکست ما می‌شود، زیرا آن قانون، قانون خداست و ما قادر نیستیم با قانون خدا بجنگیم. قوانین و سنت‌های الهی دائمی است و ما باید به آنها احترام بگذاریم.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ما باید به قانون طبیعت احترام بگذاریم، ‌گفت: حفظ آب، خاک و هوا جزو موارد مهم امر به معروف است. امر به معروف و نهی از منکر فقط در چند حکم الهی خلاصه نمی‌شود. امر به معروف یعنی همه شایسته‌ها و منکر یعنی همه زشتی‌ها. کسی که محیط زیست را آلوده می‌کند منکر انجام می‌دهد. ورود فاضلاب به رودخانه‌ها منکر و حرام است. جای نهی از منکر اینجاست. شما می‌توانید منکر را در کنار سدها و رودخانه‌های تهران ببینید. آنجا باید نهی از منکر کرد. کسی که آشغال بر زمین می‌ریزد منکر را منکر نمی‌داند. ما باید نهی از منکر کنیم تا زشتی، زشت بماند.

روحانی ادامه داد: می‌گویند مالیات می‌دهیم پس آشغال می‌ریزیم تا دیگری آن را جمع کند، چنین فردی به مصالح اجتماعی درست نمی‌نگرد. باید نسبت به حفظ محیط زیست احساس وظیفه انسانی، اجتماعی، ملی و دینی داشته باشیم. اگر دست به دست هم ندهیم دولت به تنهایی در حفظ محیط زیست ناموفق خواهد بود. اصولا دولت جایی موفق است که همه احساس مسئولیت کرده و به دولت کمک کنند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه برخی وظایف در حفظ محیط زیست به عهده دولت است، گفت: به طور مثال تصویب قوانین مربوط به بنزین و گازوئیل سالم مربوط به دولت است. وظیفه ماست که بتوانیم سوختی که حداقل آلودگی را داشته باشد تامین کنیم. در این راه دولت قدم‌های خوبی هم برداشته و بنزین پتروشیمی را کنار گذاشته و بنزین یورو ۴ را آورده است. دولت همچنین در مورد استانداردهای خودرو نیز سختگیری کرده است. باید این مسیر با حساسیت نسبت به معاینه فنی و اسقاط خودرو دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۳ بیش از ۲۵۰ هزار دستگاه خودرو اسقاط شد، گفت: در سال‌های گذشته به این موارد بی‌توجهی شده بود. پلیس، پالایشگاه، جایگاه سوخت، دولت و مردم همه باید دست به دست هم دهند تا بتوانیم قدم‌های مثبتی برداریم.

روحانی همچنین با اشاره به اینکه برداشت ایران از میادین مشترک نسبت به همسایگان کمتر است، گفت: ما بهره‌برداری از منابع مشترک گازی را در دستور کار خود قرار دادیم و گاز بیشتری تولید کرده و آن را جایگزین مازوت در نیروگاه‌ها و مراکز صنعتی کردیم به گونه‌ای که ۳۸ درصد مصرف مازوت کاهش یافته است.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اولین مصوبه هیات دولت یازدهم درباره دریاچه ارومیه بود، افزود: این دولت، دولت محیط زیست است و به آن اهمیت می‌دهد. اگر ما به محیط زیست توجه نکنیم توسعه، صنعت و سلامت انسان ادامه نمی‌یابد. دولت قدم‌های خوبی در زمینه احیای رودخانه‌ها و تالاب‌ها برداشته است البته موضوع دریاچه ارومیه با تلاش یک ساله یا دو ساله حل نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وقتی نهر جاری می‌شود فکر انسان هم جاری شده و جامعه به حرکت در می‌آید، گفت: خداوند درباره بهشت گفته که رودخانه‌ها و درختان سرسبز در آنجا وجود دارد در واقع بهشت دنیا و آخرت تفاوتی ندارند و از هم جدا نیستند. با کمی تسامح می‌توان گفت اگر کسی دنیای خودش را جهنم کرد باید در آخرت هم منتظر جهنم باشد و اگر کسی دنیای خود را بهشت کرد باید منتظر بهشت آخرت هم باشد. بهشت و جهنم ما به اخلاق و رفتار ما با خودمان، با انسان‌ها و طبیعت مرتبط است.

رییس‌جمهور تاکید کرد: ما برای حل مشکلات محیط زیستی به فرهنگ، سرمایه و فناوری نیاز داریم. اکنون فناوری، محیط زیست را تخریب کرده و باید با همین فناوری ما انواع آلودگی را حل کنیم. ورود فاضلاب‌ها به رودخانه‌ها یک مصیبت است. ما باید با سرمایه مشکل فاضلاب خود را حل کنیم. ما باید کارخانه ایجاد کرده و با سوزاندن زباله‌ها برق تولید کنیم البته این اقدامات آغاز شده ولی باید گام‌های بلندی نیز برداریم.

روحانی در ادامه گفت: ما وقتی می‌گوییم باید تحریم‌های ظالمانه رفع شود بعضی‌ها چشمان‌شان زیاد نچرخد. تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم حل شود، منابع آبی زیاد شده و بانک‌ها احیا شوند. آنها که ملت ما را تحریم کرده‌اند ظلم بزرگی مرتکب شده‌اند اما عده‌ای در داخل هم نمی‌دانستند تحریم چیست.

وی با بیان اینکه تحریم مانند یک بیماری است که از یک تب کوچک آغاز می شود، گفت: در ابتدا به این تب کوچک توجهی نشد اما وقتی بیمار به زمین افتاد و دیگر نتوانست تکان بخورد به دنبال درمان بیماری رفتیم. بعضی معنای تحریم را نمی‌دانستند اما قدم به قدم مشکلات ما زیاد شد.

رییس‌جمهور تاکید کرد: معنای این حرف این نیست که ما در برابر حرف زور تسلیم شویم اما ما باید به جلو قدم برداریم. شعار دیگران که مهم نیست، ما باید هدف‌های ملی را در نظر بگیریم و با یاری خداوند و کمک مردم مشکلات را حل کنیم.

روحانی گفت: ما برای احیای محیط زیست نیز به فرهنگ نیاز داریم. در این زمینه باید همه دانشگاه‌ها، اساتید، آموزش و پرورش، رسانه‌ها و تشکل‌ها به میدان بیایند. مساله محیط زیست یک مساله مهم کشور ماست که به همکاری همه نیاز دارد. ما حتی باید در مساله ریزگردها با کشورهای منطقه و حتی کل جهان همکاری کنیم.

وی همچنین گفت: معلوم نیست باروری ابرها چقدر موثر است. ما باید طبیعت را برای بارش باران آماده کنیم.

رییس‌جمهور در پایان با اشاره به اینکه این دولت با تصمیم روز اول خود درباره حفاظت از محیط زیست مسیر خود را ادامه می‌دهد، اظهار کرد: محیط‌بانان بدانند که کار آنها کاری ملی است و آنها برای حفظ سلامت مردم تلاش می‌کنند زیرا حفظ محیط زیست نه یک مساله زینتی، بلکه یک ضرورت است.
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۶:۲۸
هر چی که بگن مشکلات ما ریشه در داخل داره باز این آقا حرف خودش رو میزنه...
خدایا کی بشه سال 96 بیاد... (2944008) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۲:۵۷:۳۶
هيچ ربطي به تحريم ندارد
جلوي فساد را بگيريد درست مي شود (2944322) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۴:۵۹
اقای روحانی چرا حقوق و رفاه مسئولین و بستگانشان هیچگاه به تحریم گره نخورده است و فقط ملت باید متحمل نتایج تحریم باشند (2944363) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۱:۳۸
کلا دولت مردان قرار نیست کاری انجام دهند یا برنامه ای وجود ندارد بجز شعار اعتدال....
تولید===== تحریم باید برداشته شود
اشتغال==== تحریم باید برداشته شود
محیط زیست====تحریم باید برداشته شود
خروج از رکود==== تحریم باید برداشته شود
تورم=====تحریم باید برداشته شود
صبح بریم سر کار؟؟؟ ببینیم تحریم ها چی میشه (2944393) (alef-13)
 
ايراني
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۹:۴۶
اميدواريم شما بتوانيد تحريم ها را برداريد وگرنه تا پايان 8 سال دولت شما به جاي انجام امور مربوطه فقط بهانه تحريم ها را خواهد گرفت ! ديگر بي لياقتي مديران ، پارتي بازي ، دزدي بيت المال ، هدر دادن بيت المال ، تصميم هاي اشتباه و هزار بدبختي ديگر هم تقصير تحريم ها است ؟ آيا سياسي بازي و گماشتن مديران نالايق در پست هاي مهم هم تقصير تحريم ها است ؟ (2944427) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۷:۲۷
ببینید برادر عزیز و محترم
تحریمها اثراتی داشته ولی اینطور نیست که با برداشته شدن اونها مشکلات جامعه ما حل بشود خواهشا ایجاد توقع بی جا نکنید ثانیا مشکلات مدیریتی دولت خودتان و دولت قبلی را گردن تحریمها نندازید خود اینکه ما تحریم شده ایم باز یه مشکل مدیریتی خودمون بوده
من یادمه در ده سال قبل میفرمودید تحریمها بی اثر است حالا یه مرتبه جمیع مشکلانت رو میندازین گردن تحریم. متاسفانه بر خلاف بقیه حافظه من قویه همه چی یادمه (2944607) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۱:۱۷
متاسفانه مشکلات ما ناشی از مدیریت غیر علمی است و چه با تحریم و چه بدون تحریم وجود خواهد داشت. (2944947) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۱:۴۱
انتظار می‌رود مسئولین با صداقت با مردم سخن بگویند. آیا با افزایش ناگهانی 42 درصدی بنزین تورم 15 درصد است؟ مسیر 500 تومانی را به هزار تومانی تبدیل می‌کنند و وقتی اعتراض می‌شود به رخ مردم می‌کشند که تورم 15 درصد است. (2945127) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۸:۲۸:۰۰
آمریکا همان‌گونه که داعش را به وجود آورد و به جان مقاومت منطقه انداخت و مانع شکست این جریان شد تحریم‌ها را نیز برای شکست مقاومت جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرده و هرگز آنها را لغو نمی‌کند و برای این مهم هر روز بهانه جدیدی خواهد تراشید. این را برخی باید بفهمند. (2945675) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۴:۱۶
به آقای رئیس‌جمهور عرض می‌کنیم اعتماد به آمریکا هیچ تناسبی با راه امام خمینی(ره) که کاملا بی‌اعتماد به دشمنان بود ندارد. (2946438) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۵:۲۹
مسئولان و مذاکره‌کنندگان هسته‌ای وقتی مرتب از عدم پذیرش بازدیدهای فراپروتکلی صحبت می‌کنند این فرض به وجود می‌آید که پروتکل الحاقی را پذیرفته‌اند در حالی که بازدید از هر مکان و در هر زمان از کشور که پروتکل الحاقی ایجاب می‌کند، حکم جاسوسی و شناسایی را دارد و فاجعه‌آمیز خواهد بود. (2946441) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۶:۵۱
غرب به خواست اسرائیل این فشارها را به ایران می‌آورد و قصدش این نیست که پرونده هسته‌ای ایران بسته شود. چون می‌خواهد همیشه یک روزنه‌ای را برای رسیدن به اهداف خود باز بگذارد. نکته مهم این است که مشکلات اقتصادی ما با رفع تحریم حل نمی‌شود. ما باید صرفه‌جویی کرده و اقتصادمان را از داخل درست کنیم و از سوی دیگر دست از تکنولوژی و دانش اتمی برنداریم. دانش اتمی نماد خوداتکایی علمی ماست و دشمن و آمریکا به این مسئله واقف است لذا ما نباید کوتاه بیاییم. (2946447) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۲:۱۵:۵۸
هزینه انجام سونوگرافی از چند روز قبل 400 درصد افزایش یافته است.
مردم قشر ضعیف و کارمند و کارگر از کجا بیاورند تا آن را بپردازند؟؟؟؟ (2946261) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۷:۱۶
به آقایان جهانگیری و نوبخت عرض می‌کنم بنده به اتفاق دوستان خود حاضریم به طور مجانی و با امکانات حداقلی خود آمار ثروتمندان بی‌نیاز از یارانه‌ها را تا مرز 20 میلیون استخراج کرده، در اختیار دولت قرار دهیم و ظرف 2 ماه این بار گران را از دوش دولت برداریم تا به گران کردن چند باره برخی اقلام مانند بنزین، گاز، آب، برق، و... احساس نیاز پیدا نکنید. (2946449) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۲:۰۵
ای کاش آقای رئیس‌جمهور به همین اندازه که به فکر توافق به هر قیمت در موضوع هسته‌ای هستند ، به فکر معیشت کارگران و تبدیل وضعیت استخدامی آنان باشند تا داعیه اعتدال‌گرایی دولت درست از آب در بیاید. (2945130) (alef-3)
 
ali
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۷:۰۹:۳۵
شما اگر جزءقشر کارگر بودید بلایی که سر اونها در 8 سال دولت قبل بدلیل تحریم ها اومده بود میشدید پس لطفا شجاعانه از طرف قشر خودتون صحبت کنید و از قشر کارگر و کارمند سو استفاده نکنید (2945394) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۱۹:۵۲
پس از 15 سال کار در صنعت خودرو سازی هنوز باید 6 ماه 6 ماه برویم قرارداد امضا کنیم . (2946418) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۵:۵۸
ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای می‌خواهم این نکته را عرض کنم که عرصه مذاکرات ما با طرف‌های غربی مثل یک صفحه شطرنج است اگر تیم مذاکرات ما احیانا حرکت اشتباهی انجام دهد و در قبال ادعاهای بی‌اساس غربی‌ها کوچک‌ترین انفعال و عقب‌نشینی کند، طرف غربی بیشتر به فشار و تهدید علیه ما روی خواهند آورد. تیم ما باید با شجاعت از تمام حقوق هسته‌ای ملت صیانت نماید و به دنبال یک توافق خوب باشد نه هرگونه توافق، از خطوط ترسیم‌شده نظام (خط قرمز) عبور و عدول ننماید. باید در پایان مذاکرات تمام تحریم‌ها علیه جمهوری‌اسلامی لغو شود. (2946443) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۴:۲۲
از ماموران نیروی انتظامی تقاضا داریم بر افرادی که با سگ وارد کوچه و خیابان می‌شوند نظارت بیشتری داشته باشند. متاسفانه الان احداث کلینیک‌های حیوانات به شکل عجیبی نسبت به درمانگاه‌ها بیشتر شده است و با چه قیمت‌های گزافی این افراد فعالیت می‌کنند! و علاوه بر آن وجود حیواناتی مثل سگ و گربه انواع و اقسام بیماری‌ها را با خود به همراه دارد و در خانه‌های آپارتمانی برای ارضای عقده اشرافی‌گری قشری خاص برای دیگر همسایگان ایجاد مزاحمت می‌کند.

آیا رفع این موضوع منوط به حل تحریم ها است؟ (2945137) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۸:۰۹
به آقای سخنگوی دولت عرض می‌کنم وقتی فردی اعلام می‌کند هزینه ماهانه سگش بیش از 600 هزار تومان است موضوع حذف یارانه‌ ثروتمندان دیگر نیازی به استخاره ندارد. (2946451) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۴:۵۵
ممکن است روسای محترم دو قوه مقننه و مجریه مدیریت یکدیگر را تایید کنند ولی نباید فراموش کنند که مهم ارزیابی مردم است. آقای لاریجانی گفته دولت مسیر درستی طی می‌کند اگر چنین است پس چرا از عهده مهار گرانی برنمی‌آیند و هر روز قدرت خرید مردم پایین می‌آید. (2945141) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۶:۳۲
آقای رئیس‌جمهور باید توجه داشته باشند به‌به و چه‌چه یک عده مشکلات کشور را حل نمی‌کند. باید نارسایی‌ها را گفت تا مسئولین غیرت به خرج بدهند و به فکر چاره بیفتند. پس منتقدین را به باد تحقیر و تمسخر و سخنان ناروا نگیرند. (2946445) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۵:۳۰
همین چند روز پیش یک نظرسنجی که از نگرانی 75 درصد مردم نسبت به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا در مذاکرات حکایت می‌کرد، از طریق مدیر رسانه ملی اعلام شد. آقای رئیس‌جمهور می‌‌گوید، چگونه می‌توان مملکت را با نظر یک عده معدود اداره کرد؟ آیا 75 درصد به اعتقاد ایشان عده معدود است. (2945144) (alef-11)
 
ساداتیان
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۷:۵۹:۱۱
مگه دولت و مذاکره کنندگان میگن ما به امریکا اعتماد داریم.یا مگه طرف مقابل به ما اعتماد داره که با ما مذاکره میکنه؟بالاخره موضوعات اختلافی رو باید با مذاکره حل کرد حتی اگه به هم اعتماد نداشته باشیم.
مگه در مذاکرات پایان چنگ ما به عراق و صدام اعتماد داشتیم یا اون به ما؟
از اینها گذشته چرا بعضیا خودشون رو به اون راه میزنن که مذاکره ما فقط با امریکاست و سایر کشورهای مذاکره کننده رو که نمی بینند. (2945585) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۵:۴۸
این حسرت بر دل ما ماند که برخی از مسئولان برای یک بار هم که شده در زندگی خود به زبان بیاورند ما مقابله با جهان‌خواران به‌ویژه آمریکا و ساده‌زیست بودن در زندگی را از امام خمینی(ره) باید بیاموزیم. یک بار بگویند یک موی کوخ‌نشینان را بر تمام کاخ‌نشینان ترجیح می‌دهند. (2945147) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۸:۰۹
چطور رئیس جمهور اظهار می‌کند که دلسوزان در مذاکرات هسته‌ای اظهار نظر نکنند؟ چطور غیرت ایرانی اجازه می‌دهد که پس از سالها خون دل خوردن ثمره تلاش و کوشش دانشمندان هسته‌ای و اندوخته آنها به تاراج رود، خود آنان را به دشمن برای بازجویی تسلیم کنند و پس از 20 سال تلاش به نقطه صفر برسیم؟ (2945163) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۸:۲۱
آقای روحانی که معتقدند هم باید چرخ زندگی مردم بچرخد هم سانتریفیوژها، سانتریفیوژها که به خواست دشمن، در لوزان گیر کرده و نمی‌چرخد اما اقتصاد مردم هم با 85 درصد افزایش قیمت نان و 42 درصد بنزین در کنار افزایش حقوق 14 درصد چگونه می‌چرخد؟ (2945164) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۱:۳۰:۴۷
ففط حقوق دکتر وپرستار هر روز اضافه می شه .این دولت هم که مال بازاریها وسرمایه دارهاست.بقیه مردم چی؟ (2946159) (alef-3)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۳:۳۶
من به شخصه وضعيت رو بهتر از دوره احمدي نژاد ميدونم حد اقل تورم 40 در صد وجود نداره اگرچه تا رسيدن به وضعيت دوره خاتمي كه هم تورم به 11 در صد رسيده بود هم ركود نبود فاصله داريم .

(2946435) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۷:۴۷
آقای رئیس‌جمهور محترم در تبلیغات انتخاباتی و بعد از آن با کمال خوش‌بینی گفته‌اند ما می‌خواهیم هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصادی مردم و فکر می‌کردند تیم هسته‌ای سابق این توان و قدرت چانه‌زنی را نداشتند و خود از عهده این کار مهم برمی‌آیند اما هر روز که می‌گذرد می‌بینیم دشمن و به قول زبان دیپلماسی (طرف مقابل) چوب لای چرخش می‌گذارد و تا آنجایی پیش می‌رود تا این چرخ از کار بیفتد. (2946450) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۸:۴۴
مگر اوباما تصمیم و تأیید نهایی توافق هسته‌ای با ایران را به کنگره واگذار نکرد؟ چرا دولت بدون توجه به درخواست ملت این مسئله مهم را به مجلس واگذار نمی‌کند؟ (2945167) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۸:۵۸
چرا وقتی مرتب فریب و خدعه آمریکا در مذاکرات هسته‌ای گوشزد می‌شود بعضی از مسئولین تمام هم و غم خودشان را روی توافق به هر قیمتی هر چند توافق بد گذاشته‌اند و اگر از ناحیه مردم انتقادی می‌شود عصبانی شده، بی‌احترامی می‌کنند. (2945168) (alef-11)
 
معلمی
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۸:۰۶:۲۳
بنده خدا آقای روحانی و تیم مذاکره کننده قوی و با تجربه اش بهتر از من و شما از فریب و خدعه احتمالی امریکا در این مذاکرات شناخت دارند ولی اولا طرف این مذاکرات چند قدرت بزرگ دنیا هستند و نه فقط امریکا و با طرح جدید ایران که توافق رو به قطعنامه سازمان ملل تبدیل کنه ضمانت اجرایی بیشتری پیدا می کنه.ضمنا مگه به هر کس که اعتماد نداشتیم نباید باهاش مذاکره کنیم.آیا پیامبر که با دشمنانشون توافق نامه امضا کردند به اونها اعتماد داشتند؟؟بیاییدبه خاطر منافع ملی، مغلطه رو کنار بگذاریم لطفا!!! (2945605) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۹:۲۷
نمی‌دانم چرا در حالی که طرف‌های غربی به بیشتر معاهدات بین‌المللی پایبند نیستند عده‌ای به دنبال توافق باغرب عهدشکن و فریبکار و مکار به هر قیمتی هستند! (2945172) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۹:۴۳
یکی از دولتمردان جواب این سؤال هم وطن خود را بدهد که چرا هیچ کدام از اقدامات و کارهای آنان در جهت حمایت و دستگیری از قشر ضعیف جامعه نبوده بلکه برعکس به نفع مرفهین تمام شده است. (2945173) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۱۰:۰۹
دولت بصورت ناگهانی قیمت بنزین را 300 تومان افزایش داده است چگونه اعلام می‌کنند بنزین 5 درصد گران شده است. چرا باید دولت مردم را تا این حد دست کم بگیرد. (2945176) (alef-11)
 
مصطفي
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۷:۴۴:۴۱
شايد هم بتوان گفت ""سوء مديريت علمي"" (2945531) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۰:۱۴:۱۷
فرض کنید همین الان تحریم از بین برود چه می شود ؟ آلودگی هوا از بین می رود ؟ پارازیت از بین می رود ؟ شبکه فاضلاب یک شبه درست می شود ؟ در ضمن موارد زیست محیطی و درمان و بهداشت جزئ تحریم نیست . (2945985) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۲:۱۴:۲۸
آنهایی که خواب آمریکا را می بینند ، خدا بیدارشان کند . (2946255) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۶:۵۷
درود بر روحانی . ما بهش اعتماد داریم. بگذارید کارش را بکنه (2944985) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۶:۱۴
این همه رهبر عزیزمون می فرمایند که مسایل اقتصادی داخل رو به خارج ربط ندین و از مردم کمک بگیرین برا حل مشکلات
ولی انگار گوش آقایون برا این فرمایشات کاملا بسته اس (2945151) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۹:۱۲:۵۷
به نظر می رسه الان دولت بیشتر از همه دوست داره که توافق انجام نشه ... اگه توافق انجام بشه و از پس این مشکلات بر نیاد دیگه رای نداره ..... بدبخت هم مردم .... (2945833) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۰:۲۸
با حذف یارانه سوخت حقوق پرستاران زیاد شد تحریم لغو بشه هم حقوق پرستاران زیاد میشه پس نتیج میگیریم فقط پرستاران تحریم شدند نه بقیه مر دم (2946419) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۹:۱۴
از طرف مردم صحبت نفرمایید.
در صندوقهای شیشه ای و با برگه رای رنگی این موضوع مشخص میشود. (2944614) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۷:۳۱:۵۳
شما هنوز تو توهم تقلبی...اگر قرار بر تقلب بود دو سال پیش در دولت به اصطلاح اصولگرا آقای روحانی رای نمی اورد، چند صد هزار رای جابه جا کردن کاری ندارد اما مکانیزم انتخابات در ایران به گونه ای است که امکان تقلب سازمان دهی شده صفر است.... این که آقای رییس جمهور و رییس مجلس چنین حرف های ...... (2945480) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۱:۲۲:۳۴
اره برادر ما هنوز موندیم معجزه 63 درصد از کجا نازل شد (2946135) (alef-3)
 
سهراب
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۸:۵۶
درست ميگه... (2944658) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۱:۲۷:۱۰
پس در آخر باید بگم که (لطف کن پخش کن الف)
خاک میخوریم اما اجازه دیدن و بازرسی به دشمن نمیدیم ... (2946148) (alef-3)
 
Mahdi
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۴:۳۱:۵۳
آقاي روحاني ما تا الان مشكلي به نام آب خوردن نداشتيم. قراره به تازگي اين مشكل رو هم به بيكاري و تورم اضافه كنيد؟ (2944708) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۹:۱۷
مگه بیکاری و تورم رو روحانی براتون آورده؟ اون موقعی که چشم بسته به یک دولت بی تدبیر رای میدادید باید فکر عواقبش هم بودید. (2944991) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۷:۰۶:۳۹
نه ای دوستمون میگه مشکل اب خوردن که دیگه از تحریمها نیست
اخه یه زمانی دوستان بالکل منکر اثر تحریمها بودن الان اب خوردن رو هم به تحریمها ربط میدن (2945378) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۹:۰۹:۰۳
خوب برای پروژه ها احتیاج به تکنولوژی و سرمایه گذاری هست که با تحریمهای بانکی غیر ممکن است (2945824) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۴:۰۲
عزیز من پروژه لوله کشی رو که نباید اروپایی ها بیان انجام بدهند اکه تا این حد به تحریما وابسته شده که دیگه کارمون تمومه (2946437) (alef-11)
 
Mahdi
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۰:۳۶:۱۹
من به روحانی رای دادم و دل خوشی هم از دولت قبل ندارم. ولی نباید تمام مشکلات کشور از جمله بی Hبی را به تحریم ربط داد. مدیریت کارآمد اگر وجود داشته باشد اثرات سوء تحریم را هم در خود هضم می کند. (2946028) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۱:۲۱
یعنی بحران بی آبیم تقصیر روحانیه؟ ملت به چی مثبت دادن؟ (2945054) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۲۷:۰۶
خشکسالی تقصیر روحانی ... یه نگا به خودتون بکنین ببینین چه طرز فکری دارین (2945240) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۴:۵۷:۰۷
از روحانی میخان که مشکلات مملکت رو حل کنه ولی با قدرتهای جهانی هم رابطه نکنه مگه میشه...آب که از اسمان و زمین خود جوشه ما رو به خارجی ها نیاز مند کرده حالا چه انتظاری دارید که مواد دیگه رو از داخل تامین کنیم...روحانی درست میگه و ما پشتش هستیم (2944830) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۰۷:۲۱
اگه غربیا بفهمند تحریم ها تا این حد تاثیر داشته-تا آب خوردن مردم ایران- فشارها رو صد برابر می کنند (2944877) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۷:۰۶:۲۷
غربی ها خودمان را از خودمان بهتر می شناسند. (2945377) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۱۱:۳۷
اگر مشکلاتی که در داخل هستند را حل کنید آنگونه خواهید دید تحریم ها آنچنان گزند نخواهد زد! امروز حل نشدن مشکلات داخلی را مهر اثرات تحریم بر آن میزنند!! (2944899) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۰:۴۵
یعنی کشور رو نابود کردیم رفت. (2944996) (alef-3)
 
مح
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۵:۰۵
حالا مخالفت چند نفر در ایران که اکثرا اهالی رسانه، دانشجو و برخی مذهبی‌ها هستند، وقتی رهبری اجازه‌ی مذاکرات را به شما داده در کار شما خللی ایجاد نمی‌کند. آقای روحانی بروید مذاکره کنید تا به حرف دلسوزان مملکت برسید که امریکا هیچ‌وقت به ایران اجازه نمی‌دهد در منطقه‌ی خاورمیانه که شاه‌رگ اقتصادی دنیاست پیشرفت کند و مقتدر شود. در طی این ۳۰ سال کی وزیر خارجه‌ی ما با همتای امریکایی‌اش اینقدر دیدار داشته؟! آقای روحانی شما دستتان خیلی باز است و کسی در نظام جلوی توافق برد-برد را نمی‌گیرد. ولی اگر نتوانستید با امرکایی‌ها به توافق برسید منتقدان، دلواپسان و نظام را متهم نکنید! آقای روحانی منتقدان مذاکرات شما امتیاز شما در مذاکرات‌اند، با آن‌ها پرخاش نکنید! (2945015) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۶:۳۰
اگر دشمن دشمنی نکند و ما مملکت را اداره بکنیم که هنر نکردیم هنر آن است که اول مشکلاتی که مسبب آن هستیم را حل کنیم بعد سراغ مشکلات خارجی برویم
مثلا آیا ما مشکل موسسات پولی غیر مجاز را توانستیم حل کنیم که هر روز مثل یک گلوله برفی تبدیل به یک بهمن می شود ؟ آیا ما مشکلات زمین خواری کوه خواری و دریا خواری و... را توانستیم حل کنیم ؟آیا ما توانستیم مشکل سوء استفاده از رانت را حل کنیم ؟آیا توانستیم مشکلات پدیده های قاچاق کالا را حل کنیم ؟ فکر می کنید این مشکلات بدست چه کسانی ایجاد می شود غیر از آنستکه همه بوسیله کسانی ایجاد می شوند که یا در این نظام کاره ای هستند یا رابطه ای با اشخاص دارند ؟ (2945026) (alef-11)
 
م ل اراکی سوئد
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۳:۱۶
مگر قبل از انقلاب که ما در تحریم نبودیم اقتصاد کشور خوب کار میکرد؟ ۲۸ میلیون جمعیت بودیم روزی ۵ میلیون بشکه نفت میفروختیم ۴۰ در صد مردم زیر خط فقر بودند. اقتصاد کشور الان ۱۵۰ ساله که خرابه و تا زمانیکه از مدیریت درست و کارآمد استفاده نشه همین آش و همین کاسه. تا زمانیکه در کشور دلالی، رانت و فساد وجود داره هیچ مشکلی حل نمی شه. گافیست که کتابهایی را که خود غربیها در قبل از انقلاب راجع به اوضاع اقتصادی ایران نوشته اند و در کتابخانه های آنها موجود است را مطالعه کنید. (2945065) (alef-11)
 
جامانده
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۳:۳۹
با سلام و عرض احترام
رئیس جمهور منتخب
بنظر ، ما تحریم داخلی هستیم .
از جمله برکناری جوانان در ادارات و جایگزینی افراد بازنسشته
و برخورد سلیقه ای با جوانان بدون در نظر گرفتن سوابق و تجربه آنها (2945068) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۷:۰۹:۰۸
وقتی خودت برکنار میشی به این مفهوم نیست که همه جوانان برکنار شده اند!
هر چند با کار کردن مجدد بازنسسته ها در این شرایط مخالفم ولی اگر جوانان دارند به صورت فله ای بیکار میشوند سه چهار تا مثال بزن بگو در فلان سازمان ده نفر رو بیکار کردن
ولی اینکه شما و پسر خاله ات مثلا بیکار شدین دلیل نمیشه
باید مدارک بهتری ارائه بدین (2945391) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۰:۳۹:۳۶
وزارت نفت رو من تایید می کنم. اکثر مدیران ارشد وزارت نفت از مدیران بازنشسته ای هستند که دعوت به کار شدند. (2946038) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۵:۴۲
وزارت نفت چند تا مدیر ارشد داره؟ چهار تا مدیر تغییر میکنن یعنی کلا دارن جوانان رو برکنار میکنن؟ (2946442) (alef-11)
 
جامانده
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۱:۲۲:۵۸
بزرگوار اتفاقا هم خود من هم اكنون كار دارم و هم پسرخاله ام
ولي عرائض من شخصي نيست . پيشنهادي ايست جهت حل مشكلات جوانان
لطفا جهت حل مشكلات انتقاد پذير باشيد .
و مانند ما براي رئيس جمهور منتخب و محبوب نيز آرزوي موفقيت نماييد . انشاالله (2946138) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۵:۱۷
تحریم از طرف شیطان بر مومن نعمت است!!! خدا را تحریم نکنیم!!! با مجاهدت می توان اثر تحریمها را خنثی کرد و هرجا اثر منفی از تحریمها دیدیم بدانیم که مشکل از نگاه ما و عملکرد و مدیریت ماست!!! (2945143) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۱۷:۳۵
روحاني متشكريم (2945205) (alef-11)
 
عدالت
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۲۶:۲۲
شما حقوق و پاداش چند ده میلیونی برخی از مدیران را کم یا قطع کنید و از استخدام مجدد بازنشتگان و چند شغله ها تحت عناوین همکار پروژه و مشاور و غیره، جلوگیری کنید و مالیات تساعدی از ثروتمندان بگیرید،‌ مطمئن باشید بخش عظیمی از منابع درآمدی و بودجه دولت تامین میشود. این چیزها به تحریمها ربطی ندارد که تا ........ تحریمه !!!!!!!. (2945236) (alef-11)
 
تایماز
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۳۸:۵۲
هیییی ....کجایی ک یادت بخیر (2945287) (alef-11)
 
فاضل
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۳۹:۱۶
دوستان عزیز کمی ریشه ای به موضوعات نگاه کنید گرانی بنزین تورم رکود همه بخاطر همون تحریمی است که دولت تدبیر و امید می خواد برداشته بشه. (2945289) (alef-11)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۶:۵۴:۰۲
آقای رییس جمهور محترم
باسلام شما که سیاستمدار هستید باید بهتر از دیگران بدانید
که اصلا قرار نیست "ابرقدرت" به کسی باج بدهد ، آیا بعداز 11 سپتامبر
یادتان رفت که رییس جمهور وقت آمریکا چه جمله کلیدی را از سوی دولت صهیونیستی آمریکا فاش کرد؟! " تمام کشورهای دنیا من بعد یا با ما هستند یا علیه ما "
این یعنی پذیرفتن استقلال کشورها از نظر این شیطان پست فطرت ، کشک است، کشک.
بنابراین شما روز به روز می بینید هر چه با آنها کنار می آیید خواسته های جدیدتری مطرح می کنند پر رویی و پست فطرتی را به آنجا رسانده اند که برای حضور در ایران "هر زمان هر مکان" ! سر داده اند!
این یعنی بازگشت دخالت در مدیریت کشور بازگشت سلطه ، زورگویی و تحقیر ملتی که بیش از 35 سال ایستادند که به این لاشخورها و کفتارها باج ندهند .
نام خیلی از سران این مملکت در تاریخ ایران ماند خوب یا بد.
مراقب باشید چه نامی از خود بر جای می گذارید......... (2945329) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۷:۳۲:۴۷
شما فکر کن اگر مشکل گمرگ (مبارزه با قاچاق) و نظام مالیاتی و نظام بانکی ما حل بشه چقدر کشور متحول میشه!

کدوم یک از این ها به تحریم ربط داره؟؟؟

درسته تحریم ها هم کلی مشکل به مشکلاتمون اضافه کرده ولی مشکلات ساختاری اقتصاد ایران به خیلی وقت قبل برمی گرده.
دولتی اگه هنر داره بیاد اینارو درست کنه. (2945484) (alef-11)
 
عبدالله
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۸:۳۵:۰۷
مرگ بر آمریکا (2945699) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۹:۲۰:۰۶
عجبا! من نمی دونستم رفع تحریم باعث افزایش منابع آبی میشه!
حالا سوال اینجاست که شما که فقط در صورت رفع تحریم ها و سازیر شدن سرمایه های خارجی می تونی مشکلات مردم رو حل کنی..... (2945851) (alef-11)
 
موحد
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۹:۴۵:۳۹
آقای رییس جمهور من متولد 57 هستم از وقتی چشم به این دنیا باز کردم ایرانی رو عزیز دیدم فکر می کردم ملتی شجاع هستیم که اگر هر روز روزه بگیریم زیر بار حرف زور نمی رویم .حیف که هر چی امام خمینی تو ذهن هم دوره های من عزت کاشته بود ..... سیاست ، جدیت امام بود که هیچ غربی جرأت نمی کرد تو چشماش نگاه کنه حتی وقتی هشت سال جوونامونو می کشتن یا سیاست ،لبخندها....الحمدلله که امام رو دیدم والا..... (2945919) (alef-11)
 
ببوگلابی
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۹:۴۶:۳۲
....
هدف آمریکا اینست که مردم از تحریم ها زجر کشیده و دست از انقلاب اسلامی بردارند و برای این منظور تحمل آنها باید شکسته شود.
..... (2945925) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۱۹:۵۶:۴۱
... رییس جمهورمحترم .... گفتمان امام خمینی راسرلوحه ی سیاست خارجی وداخلی قرار دهد که دیا لوگ آن اسطوره ی قرن دراوج اعتدال وامید آفرینی بود (2945945) (alef-11)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۰:۲۶:۳۲
خوب بلدی فشار بیاری تا هر جور دوست داری توافق کنی و کسی بهت چیزی نگه.... (2946007) (alef-3)
 
آریا
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۰:۲۸:۵۴
پس قبول داری آمریکا یا به قول شما کدخدا خیلی به ملت ظلم کرده؟!!! (2946015) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۰۳:۵۵
بفرمائید مفاسد اقتصادی زمین خواری دریا خواری رانت خواری تفاوت زیاد بین رفاه مسئولین و مردم تسهیلات ویژه برای مسئولین تناقض گفتار رفتار برخی مسئولین تصمیمات اشتباه عدم تفاهم بین قوا در برخی مواقع و.......امثالهم در کجای تحریم قرار دارد.......ایا با لغو تحریم مستشار و مدیران خارجی وارد شده و ......نخیر مش (2946374) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۲۳:۵۷:۴۷
دولت محترم و مسئولینی که در موضوع هسته ای فعالیت دارند بفرمایند 1 کیلو وات برق تولید شده از رآکتور هسته ای چقدر هزینه داشته و دارد . ؟ هزینه های جانبی آن چه فشاری بر اقتصاد کشور تحمیل میکند؟ (2946497) (alef-11)