توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470310
نشست منافقین با وزیر خارجه سابق ایتالیا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳
یک روزنامه آمریکایی گزارش کرد که برخلاف دیدگاه غرب، تفاوتی در ذات و ارزش‌های اصلاح‌طلبان و اصولگرایان ایران وجود ندارد و نتیجه انتخابات ایران تغییری در رویکردهای تهران به وجود نمی‌آورد.

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌ اگزمینر» در گزارشی تحت عنوان «درس‌هایی که واشنگتن و ترامپ می‌بایست از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران بیاموزند» به انتخابات ریاست‌جمهوری 29 اردیبهشت ماه ایران اشاره کرد و نوشت، دولت آمریکا باید به این حقیقت پی ببرد که نتایج این انتخابات تغییراتی در رویکردهای ایران ایجاد نخواهد کرد.

در بخش‌هایی از این گزارش سپس به نشست هفته گذشته کمیته امور خارجه گروه تروریستی موسوم به «شورای ملی مقاومت ایران» با «گیولیو ترزی» وزیر امور خارجه سابق ایتالیا و «محمد محدثیان» رئیس کمیته خودخوانده روابط خارجی شورای ملی مقاومت ایران درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران اشاره شد.

ترزی در این نشست مدعی شد که علیرغم امضای برجام میان ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان)، ایران نتوانست هیچ‌یک از معضلات اجتماعی یا اقتصادی مردم این کشور را رفع کند.

وی تصریح کرد: «کسی نباید انتظار تغییرات عمده در سیاست‌های ایران را بعد از انتخابات داشته باشد. حماقت بزرگ و رویکرد اشتباهی است که غرب هرگونه امیدی به نتایج انتخابات ایران داشته باشد».

واشنگتن اگزمینر در این گزارش، دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری ایران را «ابراهیم رئیسی» و «حسن روحانی» دانست.

این گزارش سپس به تلاش غرب برای ایجاد تمایز میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان اشاره کرد و نوشت که غرب به ویژه اروپا و دولت‌های پیشین آمریکا به اشتباه به دنبال ایجاد تمایز و تقاوت میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در ایران هستند اما ترزی تصریح کرد: «زمان آن رسیده است که درس‌هایی بیاموزیم. تفاوت‌هایی در معانی و تاکتیک‌های بازیگران ایران وجود دارد اما در ارزش‌ها و ذات تفاوتی وجود ندارد. تفاوت‌ها (میان اصطلاح‌طلبان و اصولگرایان) در چگونگی حفظ رژیم در قدرت است».
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۱:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۱۶:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۹:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۰:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۶:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۲۰:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۷:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۴:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۲۱:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۲۰:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : منافقین، وزیر خارجه سابق ایتالیا، گیولیو ترزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.