نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490615
مجلس تکلیف ثبت سند خودرو را مشخص کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۳
سخنگوی پلیس با اشاره به جوابیه مجلس شورای اسلامی در خصوص برگ سبز صادره ازسوی ناجا برای تعویض پلاک از تایید صحت قانونی گفتار عمل پلیس در حوزه ثبت و سند خودرو خبر داد و گفت: براساس اعلام مجلس برگ سبز خودرو سند رسمی است و در محاکمه قضایی نیز رسمیت دارد.

به گزارش تسنیم، سردار سعید منتظرالمهدی با اشاره به اعلام مجلس شورای اسلامی در خصوص رسمیت داشتن سند خودروی صادره از سوی پلیس و عدم الزامی بودن مراجعه به دفترخانه‌ها برای ثبت نقل و انتقال خودرو اظهار داشت: به دنبال طولانی شدن ابهامات ایجاد شده در حوزه ثبت نقل و انتقالات خودرو بین اعضای کانون سردفترداران و دفتریاران و با توجه به مکاتبه فرمانده ناجا با مجلس شورای اسلامی در خصوص تعیین تکلیف قانونی این امر، مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که بر اساس ماده 22 قانون حمل و نقل عبور کالاهای خارجی از قلمرو جمهوری اسلامی ایران، مسئولیت صدور گواهینامه رانندگی، اسناد مالکیت و پلاک خودرو بر عهده نیروی انتظامی است.

سخنگوی ناجا ادامه داد: همچنین با توجه به ماده 29 قانون تخلفات رانندگی مصوب 1389 و با توجه به ماده 47 قانون ثبت اسناد که صرفاً به ثبت اموال غیرمنقول اشاره شده است، در نتیجه مستندقانونی مبنی بر الزام قانونی مراجعه به دفترخانه برای ثبت اسناد نقل و انتقالات خودرو یافت نشده است. همچنین ماده 1287 قانون مدنی نیز تصریح دارد که سند صادره از سوی پلیس رسمی بوده و حتی به موجب ماده 35 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، این سند در محاکم قضایی نیز می‌تواند به عنوان سند رسمی تلقی شود.

وی تاکید کرد: براساس موارد اعلام شده، پلیس از یک سو همواره پایبندی به قانونمداری را اصل و اساسی فعالیت‌های خود قرار داده و از سوی دیگر گرچه هیچ گونه عوایدی از حوزه ثبت سند خودرو و تعویض پلاک برای پلیس وجود ندارد و تمام وجوه پرداخت شده توسط متقاضیان مستقیماً به حساب خزانه کل نزد بانک ملی واریز می‌شود، از این رو رعایت حال، وقت و هزینه مردم را بر خود فرض می‌داند.
 
کلمات کلیدی : سند خودرو+برگ سبز
 
وکیل پیرمحمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۲۳:۵۶:۰۸
متاسفانه این حرفها در برابر قضات دادگاه اثری ندارد مجلس اگر راست میگه بصورت قانون و ماده واحده تصویبش کنه با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه (4466165) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۰۷:۲۷:۱۰
از اولم دفاتر به فکر جیببشون بودن نه مردم (4466312) (alef-11)
 
کورش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۴۷:۵۸
درود بر نیروی انتظامی و هر ارگانی که باعث ساده شدن زندگی مردم شوند نه سخت شدن در اثر گرانی حتی اگر منافع گروهی کم شود (4466704) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۱:۵۴:۵۶
کاش یکبار برای همیشه این مشکل را حل کنند. سند محضری خودرو علاوه بر هزینه که روی دوش جامعه میگذاره باعث اتلاف وقت و انرژی و افزایش ترافیک و ... میشه. پلیس محترم ممنون برای پیگیری. الان پلیس در کمتر از دو ساعت فک و صدور پلاک و سند رو با هزینه بسیار پایین انجام میده. (4466732) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.