نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501117
مقتدی صدر خواهان مشارکت آیت‌الله سیستانی در بحث مربوط به حشد شعبی است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
ایسنا نوشت: یک روزنامه سعودی مدعی شد، رهبر جریان صدر عراق خواهان مشارکت آیت‌الله سید علی سیستانی در حل و فصل مساله حشد شعبی شد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، گروه‌های سیاسی عراقی بر این مساله توافق دارند که آینده حشد شعبی محور مذاکرات مداوم طی مرحله آتی است.

این روزنامه در ادامه به فاش شدن اطلاعات و سناریوهای خطرناک درباره انحلال این نیروها با نظر مثبت آیت الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان و حذف برخی گروه‌های آن و ادغامشان در ارتش اشاره کرد.

الحیاه نوشت: مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق پیشتر خواهان ادغام حشد شعبی در نیروهای مسلح شده بود؛ مساله‌ای که زمینه را برای انحلال هیئت حشد شعبی به رهبری ابومهدی المهندس، هادی العامری و قیس الخزعلی فراهم می‌آورد.

این روزنامه به نقل از منابع نزدیک به مقتدی صدر نوشت: مقتدی صدر می‌خواهد آیت الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان را وارد حل و فصل مساله حشد شعبی کند. مقتدی صدر سعی کرد برخی رهبران حشد شعبی را به سؤال از آیت الله سیستانی وادار کند تا نظرش را درباره این نیروها بگوید اما به جوابی دست نیافت.
 
کلمات کلیدی : مقتدا صدر + عراق + داعش
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۸:۲۵:۵۹
صدر بایدمواظب خدعه آل سعود باشد و خود را غرق نکند (4516369) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.