توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 251719
اعزام ۷۰ هزار روحانی به مدارس کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۰
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: با اجرایی شدن ستاد همکاری‌های بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش ۷۰ هزار روحانی به مدارس کشور به منظور تبلیغ و ترویج فعالیت‌های دینی اعزام شدند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مجتبی ملکی ظهر امروز در جلسه ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: در سال تحصیلی‌ جاری ۱۱ عنوان برنامه به عنوان اولویت‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش تعریف شد.

وی با اشاره به اینکه ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش درصدد اجرای تربیت دینی در مدارس کشور است، افزود: حوزه علمیه به طور مشخص در فعالیت‌های تبلیغی اعزام کارشناسان مذهبی به مدارس را در برنامه‌های خود اجرایی کرد.

این مسئول از اجرایی شدن طرح امین در مدارس کشور اشاره کرد و گفت: علاوه بر حوزه علمیه، از ظرفیت سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، نهادهای تبلیغی مردم نهاد روحانی توانمند به مدارس اعزام می‌شوند.

وی افزود: سال گذشته بیش از ۷۰ هزار نفر روحانی از دستگاه‌های مختلف فرهنگی با هدف رفع شبهات دینی و فعالیت‌های تبلیغی به مدارس اعزام شدند.

ملکی با اشاره به اینکه آموزش کوتاه مدت فرهنگیان هم از سوی حوزه‌های علمیه انجام شد، تصریح کرد: در سال ۹۱ بیش از ۱۳ میلیون نفر ساعت برای بیش از ۱۵۰ هزار نفر فرهنگی دوره آموزشی اخلاق دینی برگزار شد.

این مسئول با تاکید براینکه فعالیت روحانیون در فضای مجازی باید گسترش یابد، خاطرنشان کرد: برای غنای فرهنگی در فضای مجازی باید تلاش شود.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.