توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 261817
«مسترآب فرنگی»؛ امیر حسین رنجبر؛ کتاب آمه
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۴
مسترآب فرنگی
نویسنده: امیر حسین رنجبر
ناشر کتاب آمه، چاپ اول، ۱۳۹۲
۱۱۲ صفحه ۶۰۰۰ تومان

این کتاب را فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید

نام کتاب، طراحی روی جلد و عکس آغازین کتاب که به عنوان مدخل آن مورد استفاده قرار گرفته و همچنین تقدیم نامچه کتاب که آن را به آفتابه‌ها و پاکی آنها پیشکش کرده و ... همگی حکایت از حال و هوای طنز آمیز حاکم بر این مجموعه داستان دارند.

«مسترآب فرنگی» مجموعه‌ای از داستانک‌ها و داستان‌ های کوتاه طنز است که به شکلی کنایی قرار است روایت‌گر همنشینی سنت و مدرنیته در این دیار و پارادوکس های حاکم بر جامعه ایرانی باشد.

در واقع طنز در این کتاب سلاحی است برای به چالش کشیدن هنجارهای حاکم بر جامعه‌؛ و امیر حسین رنجبر از چنین بستری برای به سامان رساندن تجربیاتی متنوع و تازه استفاده کرده است. او با غیرجدی کردن فضای حاکم بر کلیت داستان‌‌ها این امکان را فراهم  آورده که انواع و اقسام ساختارشکنی‌ها را در چنین بستری انجام داده و با به هم ریختن الگوهای آشنا، فضایی متنوع، جذاب را تدارک ببیند؛ به گونه‌ای که مخاطب نیز امکان برداشت‌‌های گوناگون از این داستان‌ها را داشته باشد. از این منظر داستان‌ها و داستانک‌های این کتاب گاه به آثار پست مدرن پهلو می‌‌زند، با این حال صرف نظر از اینکه نفس چنین تجربه‌هایی دارای ارزش و در خور اعتناست، نباید انتظار داشت تمام شگردهای تازه‌ی بکار رفته توسط نویسنده، در این داستان‌ها جا افتاده و با موفقیت همراه شده باشد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«مسترآب فرنگی»؛ امیر حسین رنجبر؛ کتاب آمه