نظر منتشر شده
۹۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 195712
بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نفت
بخش داخلی الف، 24 مرداد 92
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۰
مقیمی نماینده مخالف وزیر پیشنهادی نفت
برنامه های مهندس زنگنه، فقط در سه مورد با برنامه پنجم منطبق است. مجلس در مقابل آزمون بزرگی قرار گرفته است. شما می خواهید درباره کسی نظر بدهید که مبلغ رشوه خواری است و اکثر قراردادهایی که در زمان وزارت زنگنه در وزارت نفت بوده، همه دارای ابهام است و دارای پرونده بین المللی و داخلی است؛ مانند درود ، شل ، کرسنت و غیره. و خود باید به عنوان متهم در دادگاه های داخلی و خارجی پاسخگو باشد.
 
تحقیر شرکت های داخلی و به هم زدن ساختار پکپارچه نفت. این تجربه جناب زنگنه سبب استقراض 70 میلیارد دلار برای کشور بوده است . آقای کهرم و محتشمی پور از نمایندگان مجلس ششم در مرحله دوم رای اعتماد از مجلس درباره زنگنه گفته اند: وزارت نفت متاسفانه رویکردی را دنبال کرده است که سبب باندبازی شده و با این روند کارشناسان دلسوز با سابقه نفت از فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری جدا شده اند و حدود سی نفر از خارج در سمت های ارشد قرار می گیرند.
 
عبدی نماینده موافق وزیر پیشنهادی نفت
عبدی نماینده مردم خرم آباد در موافقت با وزیر پیشنهادی مجلس با اشاره بر اینکه همه دوستان بر توانمندی زنگنه باور دارند و این مساله قابل تکذیب نیست، متذکرشد: مخالفان زنگنه هم بر توانمندی وی در اظهاراتشان تاکید کردند.  وی متذکرشد: کابینه روحانی تجربه کافی را برای حل هر گرفتاری دارد. اینها مصداق همان وزرای صالحی هستند که مقام معظم رهبری تاکید فرموده اند.منتها نفت حساسیت خاصی دارد. به گفته او، رئیس جمهور وعده ایجاد اشتغال داده که برای رفع این مشکل باید صنعت نفت را حل کرد نمی توان با گلیم بافی این مشکل را حل کرد.
 
براساس اظهارات عبدی، در چهار سال اول دولت احمدی نژاد درآمدهای خوبی کشور داشت چراکه زنگنه ماشین نفت را روشن کرده بود منتهی در دولت دهم ماشین نفت رو به نزول رفت و الان یک وزارتخانه فرسوده تحویل کشور شده است.  نماینده مردم خرم آباد متذکرشد: برخی از دوستان شاید باید بگویند حاصل تحریم است شرایط فعلی اما بنده مخالفم چرا که در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد ما 5 وزیرنفت عوض کردیم و همین عدم مدیریت ثابت برمشکلات نفت افزود.  این موافق وزیرپیشنهادی نفت افزود:همه کارشناسان و بدنه نفت معتقدند تنها کسی که می تواند شرایط بد نفت را سروسامان بدهد تنها زنگنه است.به گفته او، زنگنه دیپلماسی قوی برای مدیریت صنعت نفت دارد.
 
وی تاکید کرد:الان مطرح می شود که سوء استفاده های مالی در دوران مدیریت زنگنه درنفت وجود داشته اما باید بپرسیم در کدام وزارتخانه سوء استفاده مالی صورت نمی گیرد؟ بالاخره در کارهای بزرگ اشتباهاتی هم صورت می گیرد.
  
موافق وزیر پیشنهادی نفت: افراطی ها همانند خارجی ها از آمدن زنگنه نگرانند
حیدری طیب گفت:چرا نباید از تجربه دیپلماسی نفتی ایشان استفاده کنیم؟ حیدری طیب، نماینده کرمانشاه در موافقت با بیژن نامدار زنگنه، وزیر پیشنهادی نفت گفت: برخوردهای افراطی از سوی افرادی که خود را نماینده تر از دیگران می دانند، هدفش ناکارامد سازی دولت یازدهم است و همه صنایع و بخش نفت و گاز را نشانه گرفته اند همانند مشتریان مرتجع بازار نفت که نگران از آمدن زنگنه هستند.وی افزود: در مورد مطالب دکتر توکلی، دکتر بهمنی شهادت می دهند که قسم ایشان ناظر به مطلب اشاره شده، نیست.
 
حیدری طیب ادامه دادک زمانی که آقای زنگنه وزیر جهاد بود، در عملیات والفجر8 در پل بعثت نظارت داشت که موجب پیروزی در فاو شد.وی افزود: در دوره ای که وزیر جهاد بودند، خدمات شایان توجهی در کشور و در جنگ داشتند.وی افزود:مسائل مطرح شده درباره کرسنت، فاقد توجیه بر مبنای مطالب حقوقی است. در دوره وزارت نیرو هم تلاش های زیادی برای کاهش وابستگی به خارج انجام دادند، شرکت مپنا که پرچم استقلال بخش برق است، در دوره ایشان تاسیس شد.
 
موافقت وزیر پیشنهادی نفت گفت: قبل از ایشان جدول خاموشی داشتیم. در دوره وزارت نفت هم زمینه ای فراهم کرد که به اهداف نفت،گاز و پتروشیمی دست یابد.وی افزود: الان هم با تحریم ها ور به رو هستیم. حال با آغاز دوران ریاست جمهوری آقای روحانی امیدهایی برای رفع آن ها به وجود آمده است، اقای زنگنه با تجربه عبور از تحریم داماتو و جذب توتال و شل پا به میدان گذاشته است.
 
وی یادآور شد:در پارس جنوبی که 50 درصد ذخایر گازی کشور را دارد، 10 فاز مورد بهره برداری قرار گرفته که 5 فاز آن در دوره آقای زنگنه بوده است. آقای زنگنه  در جذب سرمایه گذاری در بخش بالادست تجربه دارد. 21 قرارداد بیع متقابل بسته است. وی تاکید کرد: افتخار بزرگی که آقای زنگنه با 22 سال سابقه وزارت، سند پاکدستی را از رییس قوه قضاییه گرفت. حال چرا نباید از تجربه دیپلماسی نفتی ایشان استفاده کنیم؟


مخالف وزیر پیشنهادی نفت: دوران زنگنه مافیای نفتی داشتیم
زاکانی نماینده مردم تهران در مخالفت با وزیر پیشنهاد نفت گفت: دوستان نماینده نامه ای خطاب به لاریجانی نوشته اند و صحت گفته های آقای توکلی را مبنی بر قسم دروغ زنگنه را تایید کرده اند.  وی متذکرشد: صدای ضبط شده زنگنه موجود است که ایشان به واضح بله گفته اند. زاکانی تاکید کرد: آقای نادران و آقای میرکاظمی می خواستند صحبت کنند که وقت خودشان را به من دادند.
 
وی علت عدم سخنرانی میرکاظمی برعلیه زنگنه را در رعایت مسایل اخلاقی دانست و با نگاهی بر نحوه مدیریت زنگنه در 8 سال مدیریت وی در نفت افزود: قراردادهایی در زمان زنگنه امضاء شده که در تمام آنها 3 نفر با هویت مشخص دست داشته اند که اسناد آن هم موجود است. قراردادهایی چون استات اویل،کرسنت و توتال قراردادهایی هستند که کسانی که در آن دست از سوی طرف خارجی  داشتند در کشورهای خارجی دادگاهی شدند و حتی عده ای از آنها خودکشی کردند.
 
نماینده مردم تهران افزود: کرسنت یکی از قراردادهای پر ابهام دوره زنگنه است که خود شما در سال 81 درنامه ای به این نکته تاکید کرده بودید اما وزیرنفت به سوالات آنزمان پاسخ نگفت.وی متذکرشد: در زمان مخالف با این قرارداد جلسه ای برگزارشد مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز و شرکت ملی نفت به گواهی اسناد موجود علی رغم دعوت قبلی به دستور زنگنه از حضور در جلسه منع شدند اما باز هم این همه ماجرا نیست به استدلال یکی از مقامات همراه شما دیوار کرسنت تا ثریا کج است. آقای روحانی شما از الحاقیه ششم کرسنت مطلع هستید مدیرعامل این شرکت در امارات به سرمی برد. فعالیت های ضد ایرانی مدیرعامل کرسنت بر هیچکس پوشیده نیست ایشان در زمان جنگ اطلاعات ایران را به عراقی ها می داده از دوستان رژیم صهیونیست است.
 
وی تصریح کرد:آقای روحانی آیا می دانید یارانه هنگفتی برای شیخ نشینان شارجه در نظر گرفته شده بود آقای روحانی آیا می دانید برخلاف مصوبه شورای اقتصاد گاز میدان سلمان به جای انتقال به عسلویه به صورت 180 درجه تغییر به عسولیه تغییر می کند. قیمت کرسنت به ضرر جمهوری اسلامی ایران است. آیا شروط شگفتی آور در الحاقیه ششم آن خوانده اید. وی با تاکید بر اینکه زنگنه در دوران مدیریتش با امتیازهای ترکمنچایی قراردادهای مرده را زنده کرد افزود: چرا زنگنه برخلاف مجوز رسمی در سکو مبارک در کنار این سکو پرچم بیگانه برافراشته شود. از همه مهمتر آیا مستحضرید دلال اول قرارداد آقای یزدان پناه مذاکراتی با یکی از مدیران نزدیک به زنگنه معروف به جونیور صورت داده است. ما باید جلوی تکرار این فسادهای مشابه استات اویل را بگیریم.
 
زاکانی افزود: فردی که در برخی از این قراردادها دست داشته اخباری منتشر شده که کشته شده که اگر ایشان زنده بود قطعا می توانست اطلاعاتی بسیار خوبی در خصوص مافیای نفتی به ما بدهد. وی گفت: باید انتخاب درست تری برای نفت صورت می گرفت تا شاهد برگشتن مافیای نفتی نباشیم.


موافق وزیر پیشنهادی نفت:زنگنه ستاره تیم دولت است
موافق وزیر پیشنهادی نفت گفت: در اوپک 10 نفر شاخص باشند یکی از آنها زنگنه است.
 
رضا عبداللهی، نماینده ماهنشان در موافقت با بیژن نامدار زنگنه، وزیر پیشنهادی نفت گفت: در یکی از استیضاح های دوره قبل اتهامی به یکی از وزرا زده شد که از مقام سوء استفاده کرده اید و برای فرزندتان معافیت سربازی گرفته اید. ایشان گفتند، اگر ادعا بکنم که هیچ فرزند پسری ندارم سایر حرف های مخالفانم را باور می کنید؟ من فرزند پسر ندارم.
 
موافق وزیر پیشنهادی نفت افزود: آقای مهندس زنگنه 22 سال سابقه وزارت دارد، 8 بار از مجلس رای اعتماد گرفته، آیا دلیلی بر صداقت و پاکدستی و توانمندی و کارآمدی ایشان نیست که امروز ما به فساد و دروغ و ناکارآمدی متهمش کنیم؟ آیا این انصاف است به او اتهام هایی بزنیم که در هیچ دادگاهی اثبات نشده؟ چرا در این 8 سال که خانه نشین بودند سراغش نرفته اید و محکومش نکرده اید؟ این برخورد اسلامی است که بحث های فنی را در یک نطق کوتاه مطرح کنیم و دشمن را شاد کنیم؟
 
وی تاکید کرد: من با عدد رقم آشنا هستم در بحث حیف و میل ها به حیف ها توجه کنید. چقدر ما توانسته ایم میل ها را بگیریم؟ وی افزود: بنده با آقای مهندس باهنر در شورا اقتصاد بودیم، قرارداد توتال را ایشان با 2 میلیارد بست الان با 6 میلیارد می بندیم. این بد بوده؟ عبداللهی گفت: در بحث فتنه، آقای زنگنه می گوید بنده بعد از پیام مقام معظم رهبری در فتنه نبوده ام. مگر اقای احمدی نژاد 11 روز خانه نشین شد از اطرافیانشان رفتند اعتراض کنند؟ کسانی که حکم قاضایی ندارند اصل بر برائتشان است. وی افزود:آقای توکلی یادتان هست مقام معظم رهبری به ما گقتند که سخت نگیرید سخت بگیرید دنیا به شما سخت می گیرد؟
 
آقای زنگنه به وزارت نیاز ندارد، وزارت نفت است که به ایشان نیاز دارد. ستاره تیم دولت ما آقای زنگنه، آخوندی و نعمت زاده است. ما در شرایط تحریم آدم بدون تجربه چه کار می تواند کند؟ همین امسال 50 میلیارد دلار از صادرات نفت ما کاسته شده، جای این را با چه می شود پر کرد؟ دشمن ما را هدف گرفته ما هم داریم همراهی می کنیم. در اوپک 10 نفر شاخص باشند یکی از آنها زنگنه است.


دفاعیات وزیر پیشنهادی: نفت حیات خلوت هیچ گروه و حزبی نیست/مغرور نیستم

وزیر پیشنهادی نفت با بیان اینکه نفت به اعتقاد من باید توسط خود نفتی‌ها اداره شود گفت: باید از تمام ظرفیت‌های کارشناسی استفاده شود،نفت حیات خلوت هیچ گروه و حزبی نیست و باید غیر سیاسی باشد.
خبرگزاری فارس: نفت حیات خلوت هیچ گروه و حزبی نیست/مغرور نیستم
 
-------------------------------
 
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، بیژن نامدار زنگنه وزیر پیشنهادی نفت که در جلسه علنی بعدازظهر مجلس شورای اسلامی صحبت می‌کرد، با اشاره به اینکه وزارت نفت دارای ابعاد گوناگون اقتصادی، سیاسی، تجاری، بین‌المللی و حتی امنیتی است، گفت: نفت حتی در مسیر توسعه اقتصاد متکی به نفت نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.
 
وی افزود: قریب 98 درصد انرژی اولیه کشور از نفت و مشتقات آن تأمین می‌شود و بخش عمده‌ای از منابع ریالی کشور از نفت تأمین می‌شود و تراز تجارت بازرگانی کشور به نفت و صادرات آن وابسته است.
 
وزیر پیشنهادی نفت ادامه داد: اهمیت عظیم نفت در کشور ما سبب شده است تا دشمنان نظام جمهوری اسلامی بیش از هر چیز به تحریم‌های تحمیلی در صنعت نفت پای بفشارند و از این رو نفت هدف اصلی تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان ماست.
 
زنگنه گفت: در طرف مقابل نیز مدیران و کارگران صنعت نفت، رزمندگان خط مقدم مقابله با دشمن می‌باشند. در اینجا جا دارد که من از زحمات ارزشمند مدیران صنعت نفت تشکر کنم که به همراه کارکنان و مدیران شریف صنعت نفت بار سنگین این مبارزه را بر دوش کشیده‌اند.
 
وی افزود: من هم در صورت رای اعتماد دست خود را به سمت تمام کارکنان صنعت نفت دراز می کنم تا راهی که پیشینیان صالح من برداشته‌اند را ادامه دهیم و چیزی را بر داشته‌ها بیافزاییم و کشور را در این مسیر دشوار یاری نماییم.
 
زنگنه گفت: در شرایط حساس کنونی و به دنبال امیدی که در دل جوانان و نخبگان کشور ایجاد شده است، شایسته است تا شاهد تغییری در وضعیت زندگی مردم باشیم و قطعا نفت به دلایلی که گفته شد، می‌تواند نقش مؤثری در این میان داشته باشد.
 
وی افزود: در شرایط حساس کنونی، صنعت نفت ما با گردنه‌هایی بسیار دشواری روبروست که بدون عبور از این گردنه‌ها نمی‌توان مشکلات کشور را حل کرد، همچنین از مجلس محترم به خاطر تصویب قانون صنعت نفت تشکر می‌کنم.
 
وزیر پیشنهادی نفت تصریح کرد: ایجاد ثبات در مدیریت و اطمینان در جمع مدیران و کارکنان صنعت نفت از جمله مهمترین اقداماتی است که باید صورت گیرد، بدون ایجاد ثبات و اعتماد نمی‌توان کاری را از پیش برد. تکریم کارکنان صنعت نفت بسیار مهم است چرا که آنان نقش مهمی در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی در این سال‌ها داشتند و در این سال‌ها مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند.
 
وی افزود: کارکنان صنعت نفت انتظار دارند که با آنان برخورد حرفه‌ای شود و به مجموعه آنها احترام گذاشته شود. نفت به اعتقاد من باید توسط خود نفتی‌ها اداره شود. باید از تمام ظرفیت‌های کارشناسی استفاده شود. نفت باید غیر سیاسی باشد، نفت حیات خلوت هیچ گروه و حزبی نیست و باید از سیاسی‌کاری در آن پرهیز کرد.
 
زنگنه گفت:‌همچنین ظرفیت تولیدی نفت کشور باید به میزان سال 1384 برگردد، البته بین ظرفیت تولید و تولید فرق است و باید با استفاده از تمام ظرفیت‌های صنعت نفت کشور بخش خصوصی و حتی ایرانیان خارج از کشور میزان صادرات نفت خود را با ابتکار و خلاقیت بالا ببریم و پول حاصل را قابل استفاده‌تر کنیم.
 
وی افزود: همچنین باید حداکثر استفاده از دیپلماسی نفتی برای کمک به تصمیم‌گیران کشور برای عبور از شرایط کنونی انجام شود و باید بدون شک نفت و دستگاه دیپلماسی دوش به دوش هم برای عبور از شرایط کنونی حرکت کنند.
 
وزیر پیشنهادی نفت با اشاره به ظرفیت تولیدی در پارس جنوبی گفت: باید فازهای پارس جنوبی که در مرز تکمیل شدن قرار دارند هرچه زودتر به پایان برسد و باید ظرفیت ذخیره‌سازی نفت را بالا ببریم.
 
زنگنه با اشاره به ضرورت توجه به میادین مشترک و جلوگیری از خام فروشی گفت: زمانی که من در سال 76 وارد وزارت نفت شدم ارزش تولیدات پتروشیمی یک میلیارد دلار بود و امسال به برکت کارهایی که در آن زمان انجام شد، ارزش تولید پتروشیمی به 20 میلیارد دلار می‌رسد و امیدوارم این مسئله ادامه پیدا کند.
 
وی افزود:‌همچنین باید به ظرفیت پالایشگاه های کشور و حل مشکلات عملیاتی برای صادرات نفت و فرآورده‌های آن توجه کرد که از مهمترین موضوعات مدنظر ماست.
 
وزیر پیشنهادی نفت ادامه داد: اتمام طرح‌های بنزین‌سازی و اتمام مرحله به مرحله پالایشگاه ستاره بندرعباس از مهمترین اولویت‌های من خواهد بود.
 
زنگنه گفت:‌اصلاح قراردادها به نحوی که ما سرمایه بیشتری را بتوانیم برای توسعه میدان‌های داخلی و مشترک با بکارگیری تمام ظرفیت‌ها و صاحب‌نظران داخلی انجام دهیم از مهمترین اهداف ما است. همچنین تولید صیانتی و جلوگیری از تولید غیر صیانتی نیز جزو اهداف ماست و باید به بحث نیروی انسانی توجه کافی شود.
 
وزیر پیشنهادی نفت ادامه داد:‌توجه به مردم اطراف میادین نفتی و گازرسانی به روستاها جزو اولویت‌های ما خواهد بود، به هرحال ما باید امید را در دل مردم با ایجاد اشتغال و گسترش صنعت نفت ایجاد کنیم.
 
زنگنه گفت:‌امروز نفت به شدت به سرمایه‌گذاری و تقویت مدیریت حرفه‌ای برای جلب سرمایه‌گذاری نیاز دارد.
 
وزیر پیشنهادی نفت با اشاره به برخی شبهات در مورد وی تصریح کرد: در اینجا مطرح شده است که اگر من رای بیاورم موجب زیان 37 میلیارد دلاری برای جمهوری اسلامی ایران می‌شود. این حرف یک جنگ روانی است که از بیرون به مجلس منتقل شده و یک حرف مضحک است.
 
زنگنه گفت:‌در هیچ‌جا بحثی برای اینکه ما خسارتی را پرداخت کنیم وجود ندارد. فعلا بحثی که مطرح است این است که شرکت نفت ملزم شود این قرارداد معتبر است یا نیست و تازه بعد از آن بحث‌هایی درباره پرداخت غرامت مطرح می‌شود.
 
وی افزود: گفته شده من فردی هستم که از موضع غرور برخورد می‌کنم اگر دوستی از نمایندگان در این باره تردیدی دارد با عزیزانی که پیش از این نماینده بودند گفت‌وگو کنند و ببینند که اینگونه هستم یا نه.
 
وزیر پیشنهادی نفت ادامه داد: این شبهه مطرح شده است که من به کالاهای ساخت داخل توجه‌ای نمی‌کنم. اگر اینگونه باشد سازندگان داخلی نباید یکپارچه از من حمایت کنند و الان همه با من مخالفت می‌کردند.
 
وزیر پیشنهادی نفت گفت: من عنصر کوچکی هستم که به عنوان نماد یک جریان مطرح شده‌ام، ما بیشترین تلاش را داشتیم که ساخت داخل افزایش پیدا کند و اگر به عنوان وزیر نفت رأی بیاورم بیش از گذشته تولیدات داخل را افزایش می‌دهم زیرا با این اقدام ظرفیت کشور توسعه می‌یابد.
 
وی افزود: شرکت‌هایی که از افتخارات کشور هستند در دوره کاری من افتتاح شدند و در عسلویه نیز بیشتر کارها از سوی متخصصان داخلی انجام می‌شد.
 
زنگنه در پاسخ به مخالفان خود گفت:‌ نمایندگان مخالف اعلام کردند که من فرد خوبی هستم ولی اهتمام به مبارزه با فساد ندارم، باید دقت داشته باشیم که فرایندهایی را مستقر کنیم تا فساد به طور کلی انجام نشود و اگر انجام شد نیز قاطعانه و بدون گذشت با آن برخورد کنیم.
 
وزیر پیشنهادی نفت اظهار داشت: ‌کدام نهاد نظارتی گزارشی از فساد برای من ارسال کرد و من برخورد نکردم؟ رئیس بازرسی کل کشور در مجلس است می‌توانید بپرسید که فسادی به من گزارش شده است یا خیر.
 
وی اضافه کرد: برخی نمایندگان در سال 91 به اطلاعاتی دست یافتند، مگر من علم غیب داشتم که در این سال‌ها این اطلاعات را داشته باشم.
 
زنگنه عنوان کرد: من هیچگاه به خاطر دیگران آخرت و دنیای خود را به باد نمی‌دهم، چرا باید در برابر فساد سکوت کنم؟ من مظلوم این قضیه هستم.
 
وزیر پیشنهادی نفت تصریح کرد:‌ در مسئله قرارداد نروژ نیز هیئتی اعزام کردم تا با دادستان کل کشور نروژ صحبت کند و از انگلیس و دبی نیز اطلاعاتی به دست آوردیم و تمام اطلاعات را به وزارت اطلاعات دادیم.
 
وی افزود: من حیثیت شغلی خودم را پس از 40 سال مبارزه و تلاش برای دیگران از دست نمی‌دهم، من با کسی و گروهی برادری و دوستی ندارم و همیشه سرباز جمهوری اسلامی بوده‌ام.
 
زنگنه ادامه داد: اگر رأی بیاورم از نمایندگان مجلس تقاضا دارم که قاطعانه در بریدن دست‌های فاسد از بیت‌المال مسلمین کمک کنند زیرا من به تنهایی نمی‌توانم این کار را انجام دهم.
 
وزیر پیشنهادی نفت در ادامه با اشاره به صحبت‌‌های برخی نمایندگان مخالف گفت:‌ یکی از نمایندگان صحبت‌هایی را بیان کرد که بسیاری از این صحبت‌ها، سخنان آقای کهرام و محتشمی پور در مجلس ششم بود و مطالبی که برخی همکاران من در آن زمان نظراتشان را بیان کردند و خود آن افراد اکنون به آن حرف‌ها اعتقادی ندارد و معتقدند زمانه تغییر کرده و آن حرف‌ها را نمی‌زنند شما بعد از 12 سال آن حرف‌ها را می‌گویید.
 
زنگنه عنوان کرد:‌می‌گویند 70 میلیارد دلار کشور را مقروض کرده‌ام ولی نمی‌گویند که در آن چند سال کشور چقدر درآمد داشت، اگر قراردادهای منعقد شده در آن سال‌ها نبود الان نفت و گازی موجود نبود که صادر شود. طرح‌های دورود، سلمان، سروش و... در زمان من انجام شد. در حالی که در سال‌های گذشته 4 میلیارد دلار قرارداد بسته‌اند ولی معلوم نیست چه زمانی طرح‌ها به اتمام می‌رسد.
 
وی ادامه داد: نمایندگان مخالف گفتند من از خارج پول تأمین کرده‌ام، اینکه از خارج پول گرفته‌ام کار بدی بوده است؟ من یک ریال هم از پول دولت استفاده نکردم.
 
زنگنه اضافه کرد: یکی از نمایندگان گفت من بعد از 29 خرداد در باغ یکی از آقایان در جلسه‌ای با حضور میرحسین موسوی شرکت کرده‌ام. گفتم والله من نبوده ام و سپس ادامه دادم که پس از 29 خرداد هیچ اقدامی خلاف سخنان مقام معظم رهبری از من سر نزده است و الان هم به آن پایبندم.
 
وزیر پیشنهادی نفت با اشاره به نامه‌ای که در زمان فتنه به رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال کرده‌ است، گفت: نامه‌ای که به آقای لاریجانی نوشتیم به طور کلی وفاداری به نظام و مقام معظم رهبری بوده است به طوری که به همراه آقای آخوندی از حیثیت سیاسی خود استفاده کردیم تا آب بر آتش برپا شده بریزیم و ایشان شاهد بود که ما در جلسات مختلف صحبت می‌کردیم تا قضیه ختم شود زیرا مسائل حقوقی باید با اقناع و حوصله انجام شود. در نامه این مسائل را نوشتیم. گناه کردیم که به رئیس مجلس نامه نوشتیم و گفتیم شورای نگهبان در اجرای فرمایش مقام معظم رهبری گروهی مورد اعتماد را معرفی کند تا قائله ختم شود؟
 
وی افزود: من حاضر نیستم برای اینکه وزیر بشوم دروغ بگویم، من از وزیر شدن اشباع هستم البته اگر رأی بیاورم با تمام توان کار می‌کنم و سابقه من نیز این مسئله را نشان می‌دهد ولی حاضر نیستم به خاطر چیزی که از آن اشباغ هستم دروغ بگویم.
 
زنگنه ادامه داد: در رابطه با قرارداد کرسنت نیز من گفتم در حاشیه قرارداد فساد صورت گرفته است ولی نه اینکه افراد شریف هیئت مدیره شرکت نفت متهم شوند، نباید خلاف اخلاق عمل کنیم. وزارت امور خارجه تمام کارهای ما را تأیید کرده است.
 
وزیر پیشنهادی نفت عنوان کرد: ‌نمایندگان مخالف می‌گویند از فرصت فسخ قرارداد کرسنت استفاده نکردم در صورتی که قرار نبود قرارداد را فسخ کنیم زیرا فکر می‌کردیم به نفع کشور است.
 
زنگنه افزود: من 15 سال عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بودم کارم را از سال 50 آغاز کردم و فرد مبارزی بودم پس از انقلاب نیز به جهاد رفتم. مگر می‌شود شخصی 5 سال وزیر جهاد باشد ولی جنگ را تجربه نکرده باشد؟ هیچ وقت نگفته‌ام رزمنده‌ام و ادعایی ندارم و خاک پای رزمندگان و خانواده‌های آنها هستم ولی در آتش و خون رشد کرده‌ام و در زرورق بزرگ نشده‌‌ام.
 
وی عنوان کرد:‌ من با هر گونه اقدام غیرقانونی و هنجارشکنانه از 23 خرداد 88 به بعد مخالف بودم و هستم و  رفتار ساختارشکنانه را محکوم می‌کنم، پس از 29 خرداد هم هیچ اقدامی خلاف منویات ایشان انجام ندادم و هرچه از نظر مقام معظم رهبری محکوم باشد از نظر من نیز محکوم است و تبعیت از مقام معظم رهبری را شرط لازم در این دولت می دانم و اگر وزیر شوم هیچ اقدامی خلاف منویات مقام معظم رهبری انجام نمی‌شود، و الان هم اگر بدانم مقام معظم رهبری از بودن و آمدن من در وزارت نفت تکدر دارند لحظه‌ای درنگ نمی‌کنم که کنار بروم.
 
وزیر پیشنهادی نفت گفت: من فرزند انقلابم و می‌خواهم کشور رشد کند، عزت و سربلندی ایران را در آخر عمرم می‌خواهم و مقام معظم رهبری را عمود خیمه انقلاب می‌دانم، نظام را در همین قوام و ساختار قبول دارم و اگر کسی غیر از این در مورد من بگوید، ستم کرده است.
 
وی ادامه داد: برخی نمایندگان پرسیدند که در بعضی قراردادهای استات اویل رشوه‌هایی داده شده است که من مطلع بودم، در چه زمانی مطلع بودم؟ وقتی من استات اویل را فهمیدم بلافاصله برخورد کردم. مدیرعامل شرکت  استات اویل را خواستم و پرسیدم که چرا این کار را انجام داده اند.
 
چه مشکلی و سد راهی بوده است که این کار را کرده اید؟ که گفت اشتباه کرده‌ام و هر اطلاعاتی نیز به دست آوردیم به وزارت اطلاعات دادیم. در مورد توتال هیچ اطلاعاتی نداشتم.
 
وی افزود: مسئله اورینتال کیش نیز بهتر است باز نشود. یک شرکت مربوط به بخشی از سپاه به فردی از سپاه رشوه داده بود. این شرکت مربوط به سپاه بود و به یک سردار سپاه که در این شرکت کار می‌کرد پول داده بود. که بعدا گفتند مربوط به بچه های خودمان بوده است. ولی دستگاه قضا گفت رشوه بوده است. الان هم این شرکت نیمه دولتی است. من از این ها مطلع نیستم و اگر مطلع بودم حتما برخورد می‌کردم.
 
زنگنه خطاب به نمایندگان مجلس گفت: اگر به من رأی دهید مرا به هتل 5 ستاره نمی‌فرستید بلکه به خط مقدم جبهه برای شکستن تحریم‌ها می‌فرستید، برای اولین بار است که کسی برای وزارت نفت پیشنهاد می‌شود که با اقبال عموم کارکنان شرکت نفت روبه‌رو است و اگر من رأی بیاورم بسیار تلاش می‌کنم.
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۴:۴۴:۱۲
کسی که دروغگو شد سرچشمه همه گناهاس
زاکانی و توکلی
اگه اینا نامرد بودن
یه ککی داشتن
الان محکم به خاطر خدا حرف نمی زدن
پسر .... چند وقته رفته تو وزارت نفت نشسته
این زنگنه وجودش و نداره جلو دزدی و بگیره (1571702) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۵:۰۲
بعضی از وزرای پیشنهادی کابینه جدید که متهم به حضور درفتنه هستند وقتی در مجلس پشت تریبون می‌آیند مرتب صحبت از دفاع از نظام و انقلاب می‌کنند و در این رابطه شعار می‌دهند. می‌خواستم بگویم چرا در طول این چند سال و به ویژه در ایام فتنه در دفاع از نظام و انقلاب حرفی نزدند و جایی سخنرانی نکردند. آیا پست و مقام برای این افراد این قدر مهم است. (1571871) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۵:۲۹
به آقای روحانی عرض می‌کنم اگر شعار شما اعتدال نبود چه وزرایی انتخاب می‌کردید؟ اگر شما می‌خواستید جناحی عمل کنید چه وزیرانی انتخاب می‌کردید؟ از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهم که به پاس حرمت خون شهدا و برای عدم رجعت به گذشته در انتخاب وزرا خود را شاهد و ناظر عملکرد خویش ببینند و خون مقدم شهدا را پایمال نکنند (1571872) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۶:۱۱
از اسلام و عدالت اجتماعی به دور است شخصی که با رفتن به منازل برخی افراد آنها را علیه نظام تحریک می‌کرده بخواهد وزیر وزارتخانه‌ای شود که افکار و اندیشه نونهالان و نوجوانان به دست اوست. چرا وزارت اطلاعات و قوه قضائيه سوابق برخی وزرا را به مجلس اعلام نکردند؟ چرا مجلس از این دو مرکز استعلام نکرد؟ آیا سخنان آقای دکتر زاکانی که دکتر توکلی نیز شاهد بوده‌اند نباید مورد توجه نمایندگان قرار گیرد؟ برخی از نمایندگان که مدعی اصولگرایی‌اند نمی‌خواهند در شهرهای خود ظاهر شوند که به این راحتی فریب برخی فتنه‌گران را می‌خورند (1571878) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۶:۳۰
ای کاش مجلس همان میزان اهمیتی که به حادثه 22 بهمن قم می‌دهد به فتنه 88 می‌داد تا این‌گونه برخی مدعی و طلبکار نمی‌شدند. (1571881) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۶:۴۵
در مدیریت چه کسی بر نفت یکی از عمده واردکنندگان بنزین بودیم؟ چرا دوباره رجعت به گذشته کنیم؟ (1571883) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۲۱:۵۲:۱۰
در مدریریت چه کسی تولیدات بنزین از پتروشیمی شروع شد و بنزین های حاوی تولئن و بنزن رو به اسم تولید داخل و خود کفایی در تولید بنزین به خورد مردم داده شد (1572455) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۰۹:۴۶:۲۳
دید تک بعدی به قضایا نتیجه ای اینچنین دارد:
اینو بدونید پروژه ای که یک میلیارد دلار هزینه دارد نباید چهار میلیارد صرف آن شود
چرا حرفی از اینا نمیزنید چرا نمیگید جایی که این همه پول هست چند درصد دزدی شده است ؟؟ این سوال مهمی است ما در این دروره دیدیدم دجاهایی که پولی نبود دزدی های کلانی شد؟ اگر ما منصف هستیم باید تمام کم و کاستی ها و مزیت ها را باهم ببینیم چون هیچکس جز 14معصوم بری از خطا و اشتباه نیستند (1573708) (alef-6)
 
بابک
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۰۸:۵۶:۰۰
خب. پالایشگاه اراک و بندر عباس رو کی ساخت و بهره برداری کرد. ضمنا این کشور که ده سال گیر جنگ بود مگه پول داشتیم که نکردیم. حالا تو این هشت سال چه گلی زده احمدی نژاد به این صنعت. یادتون باشه ما منابع جهان اول رو داریم ولی مدیریت جهان چهارم(کاش جهان سومی بودیم لااقل) (1575492) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۷:۰۰
از آقای روحانی رئيس‌جمهور محترم انتظار داشتیم از توان مدیریتی و تجربه بالای رقبای انتخاباتی‌اش در کابینه استفاده کند ولی با معرفی اعضای کابینه جدید به مجلس پاسخ به چنین انتظاری بعید به نظر می‌رسد (1571887) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۷:۲۳
کسانی که برای آزادی محکومان فتنه 88 به کار وساطت روی آورده‌اند توجه داشته باشند که این کار آنها بی‌احترامی و پا گذاشتن روی خون به ناحق ریخته شده شهدای فتنه 88 می‌باشد. (1571889) (alef-6)
 
معصومه
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۰۱:۰۳:۰۵
سلام
تو کدوم دادگاه منصفی محکوم شدند اونوقت؟
وقتی مرتضوی اونطوری با گردن کلفتی از دادگاه درمیاد! باید با طرف مقابل هم لابد با بیعدالتی رفتار کرد و بدون دادگاهی منصف افراد را در زندان به جرمهای سیاسی نگه داشت!
ها؟
آقا خواهش داریم منصفانه سهم تمام جریانهای قبل و حین و بعد انتخابات 88 بررسی شود و حکم شود و نهایتا نظر مردم به نحو شایسته خواسته شود.
نه نظر نمایندگان مجلس!
خوشبختانه همگی اهمیت مجلس را فهمیدیم و ازین به بعد با دقت رای می دهیم!!! (1573239) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۹:۴۴
برخی از وزرای پیشنهادی که سابقه حضور در فتنه 88 را در کارنامه خود دارند، ادعا می‌کنند که با فتنه همراه نبوده‌اند. ولی شواهد موجود و اسناد مکتوب و مضبوط درباره حضور مجرمانه آنها در فتنه 88 کمترین تردیدی باقی نمی‌گذارد. (1571896) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۱۳:۰۱
گيرم كه قبول كنيم زنگنه وجودش رو نداره .
اين همه سازمان عريض و طويل مملكت چرا ساكت بودند تا الان؟
چرا در اين همه سالي كه زنگنه در قدرت نبود يك نفر وي را احظار و بازخواست نكرد ؟ (1571905) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۱۵:۳۳
چون انحصار طلبی و خفقان دوران سازندگی و اصلاحات همچین اجازه ای نمی داد. (1572051) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۴۵:۱۹
تو دوران احمدی نژاد چی؟
اینا اگه از زنگنه مدرک داشتن تا حالا 10 بار دادگاه تشکیل داده بودن. (1572107) (alef-6)
 
نیکبخت
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۵۰:۳۶
بگذارید این حرف شما را بپذیریم که در دولت‌های سازندگی و اصلاحات خفقان بوده است. پس در ۸ سال دولت مهر ورزی چرا هیچ بر خوردی نشده؟؟؟ (1572121) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۸:۰۰:۰۱
شماها که ادعا می کنید احمدی نژاد شجاع بود و از کسی نمی ترسید چرا دست اینها را رو نکرد؟؟خوب میدونیم اگه چیزی بود با توجه به کینه ای از هاشمی داشت حتما رو می کرد
حرفهای این آقایون افراطی هم که تازگیها دم از اعتدال می زنند و ادعای دفاع از نظام رو دارند بیشتر از هر فتنه ای به ضرر نظامه.
آقای زاکانی.یعنی نظامی که شما سنگشو به سینه میزنید انقدر فاسده که این همه رشوه و اختلاص میکنن و کسی جلوش و نمی گیره؟؟
دستگاههای بازرسی و نظارتی و وزارت اطلاعات و امثالهم تزیینیه؟؟؟ (1572132) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۹:۱۰:۳۳
حداقل در 4 سال اول احمدی نژاد که حتی آقای رفسنجانی رو هم زیر سئوال بردند چطور نتوانسته اند آقای زنگنه را زیر سئوال ببرند حالا شما می گوئید خفقان !!! (1572232) (alef-6)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۹:۵۶:۲۴
دوران آقای احمدی نژاد که انحصار گرایی!!! نبود، چرا جلوی فساد در صنعت نفت را نگرفتند؟ (1572275) (alef-6)
 
امين
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۷:۱۶:۱۰
ببخشيد در عصر آزادي هاي دولت مهرورزي! چرا به اين موضوعات رسيدگي نشد؟
شايد بد نباشه دوستان يك سيري در تاريخ بكنند و ببينند كه دفتر نهاد رهبري به اتهامات آقاي زنگنه پس از پايان دوران وزارتشون رسيدگي كرد و نتيجه تقديرنامه اي از طرف رهبري براي آقاي زنگنه بود! (1574631) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۹:۵۴:۱۷
شما یادتان رفته که دولت خاتمی که آمد ما یک نفس راحتی از دست دولت کارگزاران کشیدیم. حالا مرزها به همین ریخته و کارگزاران شده اند مدعی!! (1572271) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۸:۴۹:۲۵
درخواست غرامت 97 میلیون دلاری یک شرکت خارجی از ایران به خاطر وزیر نفت دولت احمدی نژاد

اقتصاد > انرژی - تابناک نوشت:
عواقب دستور میرکاظمی برای توقف سواپ نفت، تنها به درخواست غرامت 97 میلیون دلاری و حق الوکاله کلانی که بر دوش شرکت نیکو گذاشته شده است محدود نمی شود. شرکت نیکو که سهام آن در اختیار شرکت ملی نفت ایران است از سال 1999 تا سال 2009، مجموعا 245 میلیون بشکه نفت خام سواپ کرده است. از این مجرا 259 میلیون دلار سود مستقیم نصیب ایران شده است. 16 شرکت خارجی در طول 10 سال با ایران قرارداد سوآپ بسته بودند. بعد از ابلاغ دستور وزیر وقت نفت برای توقف سوآپ درپایان سال 88، دیگر قرارداد تازه ای برای سوآپ منعقد نشد. قرارداد سوآپ با شرکت نفتی "دراگون" که وابسته به شرکت دولتی امارات است تمدید نشد و مذاکرات به ثمر نشسته نیکو با شرکت نفت آذربایجان، سوکار، در آستانه امضاء قرارداد، رها شد. ایران با یک دستور نسنجدیده از سوی میرکاظمی، وزیر وقت نفتش، با 16 شرکت خارجی، قطع رابطه کرد. رابطه ای که می توانست در شرایط تحریم امروز کمک موثری برای ایران باشد.
(1572202) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۴:۵۷
خسارتهای عملکرد 8 سال اخیر در تمام حوزه ها خصوصا در وزارت نفت مثنوی هفتاد من است ولی متاسفانه ما فقط دنبال فساد مالی هستیم تا انرا چماق کنیم و تو سر مخالف خودمون بزنیم در حالیکه فساد بزرگ و اصلی سومدیریتها است. مجلس و قوه قضائیه باید به اینگونه خسارتها بیشتر توجه کنند تا وزیری که این همه خسارت زده امروز نره تو مجلس و خودشو مدعی نشون بده. (1581066) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۲۲:۲۵:۵۲
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما باید عرض کنم آقای زنگنه رای لازم را از مجلس کسب کردند . (1572594) (alef-6)
 
م
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۰۸:۴۲:۳۰
آمدن زنگنه به وزارت نفت = ورود مجدد مهدی هاشمی به نفت (1573615) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۲:۵۱:۰۵
زنگنه باید درنفت باشد چون ملت ایران دراین شرایط به کمک زنگنه خیلی نیازمنداست. (1574099) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۴:۴۸:۲۸
فقط اتهام فقط اتهام مرد حسابی برو برنامه رو نقد کن و ببین زنگنه چیکار کرده حق شما همین قاسمی و کلظمی بخدا.همین اقا در دوره های وزارت اینها که نفت به باد فنا رفت هیج حرفی نزد (1571709) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۱۹:۲۰
چی میگی؟!!!
تو قضیه استات اویل اون طرف رو تو نروژ خود نروژی ها گرفتن محاکمش کردن. رسما توی دادگاه از زنگنه و م.ه اسم برده!!
اون وقت تو می گی مجلس به همچین آدمی رأی بده!
لابد باید به قاچاقچی ها هم از این به بعد تو نیرو انتظامی سمت بدیم چون با بی قانونی خیلی آشنا هستن و تجربه کافی دارن (1571918) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۲:۵۲:۰۹
آقای زنگنه با توجه به اطلاعاتی که آقای شاهرودی رئیس قوه قضاییه اعلام کرده اند و همچنین در نطق مخالفی که آقای توکلی دادند هیچ گونه مشکلی مالی نداشتند من نمیدونم چرا ایشان باید بدون اینکه خودشان هیچ سوء استفاده مالی کرده باشند باعث بشوند دیگران جیبشان را پر کنند، اما اگر این به عنوان انتقاد به عملکرد ایشان باشد که در زمان مدیریت ایشان این سوء استفاده ها مالی صورت گرفته انتقاد درستی است اما آن را در مفایسه با وزارتخانه های دیگر هم باید در نظر داشت در کل آقای زنگنه عملکرد مثبت شان بسیار پر رنگتر از موارد منفی در مدیریت ایشان می باشد که خوشبختانه رای مثبت از مجلس دریافت کرد (1574101) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۰:۴۵:۰۹
دروغگویی اونهم در راس وزارتخانه ای به این اهمیت مسئله کوچیکی نیست. نمایندگان در قبال این رای اعتماد مسئول هستند من بسهم خودم از این نمایندگان چه موافقان و چه ممتنعین نمیگذرم (1573803) (alef-6)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۴:۴۹:۲۴
ای کاش آقای توکلی و دوستانشان به بی صداقتی چند تن دیگر از وزرای پیشنهادی دیگر نیز توجه ویژه داشتند! همان ها که از وزارت به دنبال رسیدن به مقاصد دیگری هستند! (1571713) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۴:۴۹:۵۸
احسنت.
آقای نجفی هم در مورد اینکه با مصوبه شورای شهر به دیدار آسیب دیدگان رفته دروغ گفت . (1571717) (alef-13)
 
یاسین
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۲۲:۲۴:۳۰
عزیزم این تکذیبیه ها در مورد دفاعیات نجفی تاریخ مصرف یک روزه داشت. شما متوجه نشدید. نامه فرمانداری تهران به شورای شهر حرف دکتر نجفی را تأیید می کند. (1575034) (alef-6)
 
کلاکج
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۴:۵۰:۱۷
جناب آقای توکلی صداقت و دقت نظر شما قابل تامل و احترام است اما آقای توکلی ! ما در یک کشور در حال توسعه زندگی میکنیم که در آن هیچ استانداری رعایت نمی شود. محروم کردن مدیر توانمندی با ذکر یک مورد که میتواند به قول خود آقای زنگنه صرفا یک اشتباه باشد مته به خشاش گذاشتن است. در این کشور شما مجلسش را شاهد هستید. مدیریتش در بحرانها را شاهد هستید آخه کجای کار ما در حد علی است که اینقدر بخواهیم سخت گیر باشید. نهایتا این کار شما ممکن است به وارد شدن یک فرد بی تجربه و ناشناخته به این وزارت کمک کند. در هر صورت ای کاش این راستی آزمائی در همه چیز رعایت شود. با تشکر (1571718) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۲۱:۵۵
ببین کار ما به کجا رسیده که انتطار راستگویی و سوگند دروغ نخوردن "مته به خشخاش" گذاشتن است. (1571924) (alef-6)
 
یک نفتی
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۴:۵۵:۵۲
جناب آقای دکتر توکلی
به همان اسم جلاله شمارا سوگند میدهم گزارشی هم از عملکرد پنج وزیر نفت در هشت سال گذشته تهیه کنید تا با عملکرد دوران آقای مهندس زنگنه مقایسه گردد.
آیا تابحال در دمای 55 تا 60 درجه بارطوبت بالای 80 درصد و روزانه 12 ساعت کار کرده اید؟
نظر شما در مورد شغلی که در آن مجبور به دادن تست سرطان در هر چند ماه هستید چه میباشد؟
متاسفانه در جامعه نسبت به کارمندان نفت ، این شائبه وجود دارد که افرادی تن پرور با حقوق نجومی و در رفاه کامل هستند ولی به همان اسم جلاله سوگند اکثر شما قادر به حتی یک هفته کار در شرایط مشروحه با حقوق مصوب نفت نمیباشید.
در حال حاضر تنها امید کارمندان تصدی یک وزیر آشنا با صنعت نفت است . اگرهم اقای زنگنه رای نیاورند مدیون کارمندان نفت هستید اگر برای انتخاب یک وزیر کارآمد نفتی همه تلاش خود را بعمل نیاورید.
ممنون از اینکه این پیغام را منتشر مینمایید. (1571723) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۴۵:۵۲
کی همچین حرفی زده؟ تست سرطان! بقیه مشاغل سخت نیستن؟؟؟ کارمندان نفت بهترین حقوق و مزایا را دارن...فرزندانشون بهترین امکانات رو دارن...امکانات درمانی رایگان....خون نفتی ها انگار رنگی تره! چرا این امکانات رو نباید بقیه دولتی ها داشته باشند؟ همه چی فقط واسه نفتی ها؟؟ تا چند سال قبل در صورت بازنشستگی پدر، فرزندش بجای او در شرکت نفت استخدام میشد، یعنی شرکت نفت رو یجورایی ارثی کرده بودن! که خداروشکر اونم برداشته شد هرچند هنوز فرزندان کارکنان شرکت نفت واسه استخدام شدن یه سری مزایای خاص دارن (1572109) (alef-6)
 
کارمند صنعت نفت
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۱:۱۶:۵۹
جناب آقای زنکنه چند سال پیش تو برنامه زنده شبکه چهار به بچه های ملی حفاری که انصافن تو این صنعت داغون نفت یک سروگردن بالاتر از استانداردهای جهانین لقب یک مشت عمله رو داد

من نمی دونم شما زنگنه رو ااز کجا مایه امید می دونین ولی یه سری به زیر مجموعه های وزارت خونه بزنین متوجه می شین که این اقا به پرسنل شرکت نفت به چشم دربونای کاخش نگاه میکنه (1573882) (alef-6)
 
یک نفتی
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۲:۱۶:۴۰
او رای اورد ولی خوب یادمان هس ت که وقتی می خواست به دیپلم ها و حقوق پایین ی ها و همان کسای که در گرمای وحشتنا ک کار می کنند اضافه حقوق سالیانه بدهد ظلمی بس نابخشودنی در حقمان طی چندین سال انجام داده است
زنگنه باید در اخرت جوابگوی زحمات ما و حقوق کم ما باشد (1573996) (alef-6)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۰۰:۵۵:۲۹
بدون شک تاکید میکنم بدون شک کارکنان وزارت نفت جزو مرفه ترین قشر کارکنان دولتن، نمومشو هم دیدم و استخدامی های وزارت نفتم از افراد خاصه. خیلیا دوس دارن با اون حقوق و شرایط کار کنن اما هر کسیو که راه نمیدن. (1575231) (alef-6)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۴:۵۶:۳۵
کاشکی در مورد دروغ های متعدد آقای بهمنی حسینی (وزیر اقتصاد)احمدی نژاد هم همین طوری بررسی میکردید و دروغ سنجی سنجی میکردید!!؟؟ بوی کارشکنی می آید. (1571726) (alef-13)
 
احمدرضا
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۵:۰۰:۴۰
توکلی ثابت کرد که باندباز نیست و علی رغم همفکر بودن با روحانی از اصول و مواضع کوتاه نمیاد. احسنت (1571730) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۵:۰۱:۰۷
متنفرم از خودم که در انتخابات مجلس پیش رای ندادم. (1571733) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۲۹:۰۲
البته اگه کسی که بشه بهش رای داد تایید صلاحیت بشه. شورای نگهبان هم باید جلساتش علنی باشه تا اعضاش شناخته بشن. (1571944) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۷ ۲۲:۴۲:۵۲
شما تا الان اول رای دادی بعدا شناختی؟ (1579996) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۴۷:۰۵
خوشحالم که بالاخره طرفداران اصلاحات فهمیدن همه چی فقط با رای دادن امکان پذیره! با تحریم و تجمع خیابانی هیچی جلو نمیره!
درک این واقعیت 4 سال زمان میخواست؟!!
یادش بخیر! 4 سال پیش همتون یک صدا میگفتین دیگه شرکت نمیکنین!! حالا ببینید چی شدید!!
خدایا شکرت! چه نظام خوبی داریم که به افراد افراطی هم فهموندی با بی قانونی هیچی حل نمیشه!
تبریک میگم به خاطر این موضع جدید.
البته اگه نماینده شما رای نیاورد دوباره نگید تقلب شده و این حرفا!!! (1572113) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۵:۰۱:۴۴
فقط برای آقای توکلی
سلام
ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم ، جامه‌ی کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
عیب درویش و توانگر به کم و بیش بد است،کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم
رقم مغلطه بر دفتر دانش نزنیم ، سِرّ حق بر ورق شعبده ملحق نکنیم
شاه اگر جرعه‌ی رندان نه به حرمت نوشد ، التفاتش به می صاف مروق نکنیم
خوش بِرانیم جهان در نظر راهرُوان ، فکر اسبِ سیه و زین مُغَرَّق نکنیم
آسمان کشتی ارباب هنر می‌شکند ، تکیه آن به که بر این بحرِ معلق نکنیم
گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید، گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم
حافظ! ار خصم خطا گفت نگیریم بر او ، ور به حق گفت جدل با سخن حق نکنیم
جناب آقای تکلی
هرچند چندی است که گمان می کنم در خصوص آقای احمدی نژاد رعایت انصاف نکرده اید و از شما به عنوان نماینده ای که به او رای داده ام گله مندم
اما بخاطر "نحوه" و "علت" مخالف صحبت کردنتان در خصوص آقای زنگنه،جدای از نتیجه آن و فقط بخاطر منطق و صداقتتان شما را دعا کردم و به شما افتخار کردم.
امیدوارم در نهایت فارغ از هر گونه مصلحت اندیشی و فقط و فقط برای رضای خدا مراسم رای گیری را پشت سر بگزارید.
یا علی (1571734) (alef-13)
 
Alireza
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۵:۰۲:۳۲
این چه حرفیه که موافق وزیر نفت(نماینده ی کرمانشاه) میگه که تو کدام وزارت تخلف نشده که این دومیش باشه!!!!
به نظرم غیر منطقی ترین دفاعی هست که میشه کرد.

روحانی تو روخدا از این بی منطق ها دوری کن. (1571736) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۲۳:۲۸:۲۲
نکته جالبتر منطق و استدلالشان برای جمله امام (ره) در رابطه با جمله "میزان حال افراد است" بود:
میگن در کارنامه فلان وزیر دفاع از مملکت در دفاع مقدس وجود دارد و این مجاهدتها در کارنامه شان سند افتخار میداند ولی اگر کسی بگوید که ایشان در فتنه شرکت کرده، دیگر گذشته و هر کس چنین حرفی بزند افراطی است و ...
آدم قسم حضرت عباسشان را باور کند یا دم خروس را؟ (1572874) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۵:۰۶:۱۹
این همه اختلاس در دو دوره قبل انجام شد وزیر مربوطه را استیضاح نکردند. حالا به این بنده خدا گیر دادن. همش به آمریکا گیر میدیم که سیاست دو گانه دارد اما خودمان سر آمد همه هستیم. (1571744) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۵:۱۹:۱۹
سلام
نماینده ای موافق (عبداللهی)در خصوص آقای زنگنه اعلام نمودند که ایشان در دادگاه صالحه محکوم نشده.چرا چنین چیزی علی ایشان می گویید.
گویا ایشان فراموش نموده که اگر ایشان سابقه محکومیت داشت که دیگر در مجلس برای رای اعتماد حاضر نمی شد ونیازی به بررسی مجلس و رای اعتماد شما نبود.واقعا این هوش و آی کیو منحصر بفرده ،مواظب باشید شمارا ندزدند.
جالبه خود ایشان بدون توجه به عدم حضور احمدی نژاد به دروغ عنوان میکنه ایشان 11 روز خانه نشینی کرده والبته با القای نیت سوء ایشان .
یا علی (1571768) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۳۰:۰۸
خب همین که در دادگاه محکوم نشده نشون میده آدم مورد داری نیست به قول خودت آی کیو ! منظور اون نماینده هم همین بود (1571945) (alef-6)
 
شاهد
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۵:۲۴:۳۳
اقای توکلی همه کسانی که به مسئولیت گماردید و گماردند معصومند


اصلا شما حق داشتید تقاضای قسم از ایشان بکنید؟

در همه مناسب کشور عرفا و قدیسین نشسته اند؟ (1571779) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۲:۵۴:۴۸
دوست خوبم
آقای روحانی اسم دولتش رو گذاشته دولت راستگویان و تمام این سالها احمدی نژاد محکوم به دروغگویی بوده حالا دروغ گفتن جایز شده!!!

درود بر احمد توکلی که هرجا حق رو میبینه صادقانه میگه و نمیترسه که از پولها و رانتهای نفتی و... محروم شه

مدرس امروز مجلس ما همین هان. (1574112) (alef-6)
 
شاهد
۱۳۹۲-۰۵-۲۷ ۱۴:۵۲:۴۴
یعنی 166 نفر موافق و 13 ممتنع این اندازه ا ستدلال نداشتند؟

این مجلس که جمعا مال اصول گراهاست که خودشون رو متقی میدانند.

راستی ، گفتن ما میتوانیم و نتوانیم چه مدل دروغی محسوب میشود؟ امار و اقام بماند.

موضوع من اینست که در اثبات نظر خود از چه ابزارهایی استفاده میکنیم . استفاده از ابزار قسم در این جایگاه توجیی ندارد. (1578933) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۵:۲۶:۲۹
باورم نمیشه که توکلی هم به جمع بی منطق های مجلس پیوست. من فکر کردم زنگنه جایی خورده و برده... بعد قسم دروغ گفته . بازم "فتنه"!!!!!!! بابا مردم حالشون به هم خورد از این سیاسی کاری ها!!! (1571782) (alef-13)
 
گنجی
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۰۸:۱۷
به نظر شما بردن و خوردن دیگه چه طوری باید باشه که شما قانع بشید

بودن نام جونیور در تمام رشوه خواری ها و دلالی ها در زمان ایشان کافی نیست؟

امان از بی تقوایی

شما اصلاح طلب ها همه را به دروغ گویی متهم می کردید و می کنید

ولی پای منافع تان که باشد هر برایتان جایز می شود (1572033) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۶:۳۸
هرروز که مجلس را می بینم غمگین تر میشوم و تاسف میخورم که یک عده مجیزگو و بی سواد راهی خانه به اصطلاح ملت شده اند و قرار است اینها قانون گزاری کنند! واقعا همه چیزمان به همه چیزمان می آید! این مجلس و اون دولت مهرورز و ...... (1571882) (alef-6)
 
شاپرک
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۰۶:۵۷
واقعا متاسفم برای اونایی که با ظرافت دروغ میگن و سعی دارند تخریب شخصیتی انجام بدن .آقای زنگه شایستگی نشستن بر این صندلی را دارد . (1571886) (alef-6)
 
بهروز
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۱۹:۳۱
کسانی که امروز اینجا می گویند که از این موضوع بگذرید حواسشان باشد که خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج (1571919) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۲۱:۱۶
به نظرم این که آقای م-ه در سن 22 سالگی چطور مشاور شرکت فلات قاره می شود و چطور با گذشت سالها در نقاط حساس وزارت نفت نفوذ پیدا می کند و مشاور آقای مهندس زنگنه در امور این قراردادها می شود جای سوال جدی دارد
آقای زنگنه باید توضیح میدادکه آقای م-ه چه تخصصی در صنعت نفت داشتند که وزیر محترم به مشاوره ایشان نیاز پیدا کردند و موجب این همه فساد گردید و الان هم چه همین بیم وجود دارد که این آقا یا برادرشان باز در نقش مشاور رییس محترم جمهور جه صدماتی را ممکن است به کشور وارد کنند (1571922) (alef-6)
 
ذره بین
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۸:۲۵:۵۰
همون تخصصی که قرارداد چندمیلیاردی چند پروژه را یکجا به شرکتی تازه تاسیس دادند که صرفا برای گرفتن همین پروژه ها ثبت شده بود
همون تخصصی که پروژه های چند میلیارد دلاری را به مجموعه ای غیرمرتبط میدهند که چون تخصص انجام آنرا نداشته بعنوان پیمانکاردست دوم به شرکتهای تخصصی واگذار کرد
همون تخصصی که وزیران ناآشنا با نفت را بکار گمارد که نتیجه آن هجرت متخصصان از ایران و اشتغال آنها در پروژه های مشابه در کشورهای حوزه خلیج فارس شد
همون تخصصی که پروژه چهارساله را به تطویل 9 ساله کشاند
همون تخصصی که به جنابعالی ناآشنا با این حوزه اجازه اظهارنظر تخصصی در حوزه تخصصی نفت داد و......
بله همون تخصص (1572169) (alef-6)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۲۲:۵۴
از اظهارت جناب آقای زاکانی بسیار متاسفم یک ادم کینه ای است حرفی برای گفتن ندارد فقط فتنه 88 (1571928) (alef-6)
 
استااااد
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۸:۵۱:۱۶
شما فتنه 88 رو از امثال ایشون و کوچک زاده ها! و دیگران بگیرید رسما حرفی برای گفتن نخواهند داشت. حقا که کاسب فتنه هستن این افراد.. واقعا ناراحت میشم وقتی میبینم تعداد زیادی از نمایندگان ما سواد و آگاهی حرف زدن ندارن و فقط از روی غرض آسمان و ریسمان به هم میبافن و ... (1572206) (alef-6)
 
ايماني
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۱۰:۳۳:۴۸
اين باند زاكاني رسايي و 3-4 تاي ديگر كه در مورد وزرا فقط منفي بودند و در 22 بهمن هم غائله قم رادرست كردند، در واقع همان جناح تندروي راست هستند كه جناب جليلي هم نامزد انها بود. اينها اگرچه ميان مردم رايي ندارند ولي در بعضي مراكز نفوذ دارند و در گزارش قم به انها اشاره شده.ممكن است تا مدتي كارشكني و سنگ اندازي داشته باشند ولي اگر در دور بعد شوراي نگهبان اجازه حضور كانديداهاي مردمي را در انتخابات مجلس بدهد اميد ميرود كه اينها نيز از مجلس جاروب شوند. (1575718) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۲۸:۱۴
بخدا اگر به این مدیران توانمند رای ندید و من کارمند اجاره نشین از فردا اجاره خونه و تورم و خرج زندگیم مثل این 8 سال نجومی زیاد بشه اون دنیا جلوتونو میگیرم

مردم دارن تو بدبختی دست و پا میزنن . بزارید این وزیرها بیان کارشون رو بکنن
اونوقت اگر مشکلیات بیشتر شد من به خودم ناسزا میگم که رفتم به دکتر روحانی رای دادم .
چرا خودتون رو با این موضع گیریهای بیجای سیاسی مدیون مردم میکنید اخه ؟! (1571942) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۴۶:۲۴
اصلا سطح این آدم رو ببینید، یه آدم مگه چقدر در یک کشور میتونه منشا اثر باشه

عسلویه کار زنگنه است، میدونید چقدر اشتغال ایجاد کرده، آیا هیچ کاری در این سالها از جهت اقتصادی به این اندازه رسیده؟

شرکتهای مپنا، فراب، پتروپارس و .. از مهمترین شرکتهای مملکت در زمینه ایجاد اشتغال هستند، همه اینها در زمان آقای زنگنه است.

حالا یه نفر با این توانمندی و این مقبولیت در صنعت داخلی و همینطور مقبولیت بین المللی رو بخاطر بحثای خاله زنکی خودتون بذارید کنار، بعدا هم جواب خدا رو بدید (1571992) (alef-6)
 
شیرو
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۶:۵۷:۳۴
من تقریبا تمام برنامه های شبکه خبر رو دنبال کردها م و تنها چیزی که در این بحثها جائی نداره علم و دانائی وزیر پیشنهادی هست و بیشتر نماینده ها هم فقط به دنبال این هستند که یه چیزی رو مطرح کنند حالا خواه مخالف یا موافق و مطمئنا بخوای ازشون درباره بحثی که کردند سوال کنی خودشونن هم نمیدونند دلیل مخالفت وموافقتشون چیه چون اصلا علم لازم رو برای بحث پیرامون برنامه های وزیر پیشنهادی ندارند و اکثریتشون چون نمیدونند به چی باید گیر بدهند جریان فتنه 88 و یا وزرای خارج رفته دوره های قبل رو وارد ا بحثهاشون میکنند و بجای اینکه از وزیر پیشنهادی بخاطر برنامه های ارائه داده اش توضیح بخوان وزیر باید جوابگوی این باشه که سال 88 یادوره های قبل کجا بوده چرا بوده برای چی بوده به نظر من قبل از وارد شدن نماینده ها به مجلس باید گروهی از افراد اونها رو بررسی کنند که از نظر علمی بدرد واردشدن به مجلس میخورند که بتونند درباره وزیر پیشنهادی نظر بدهند و از نظر سوادی باید دید کی علم این رو داره که کشور رو به سوی جلو پیش ببره نه هر سال بگیم دریغ از پارسال و بگیم سال قبل کجا بودیم الان کجائیم والا شما هیچ دوره ای رو پیدا میکنید که اختلاس و یا به باد فنادادن ثروت مملکت در آون زمان اتفاق نیفتاده باشد صد درصد درزمان هر رئیس جمهوری کسانی وارد دولت میشن و شده اند که فقط به فکر بردن وخوردن هستند و جامعه ما داره این اشخاص رو پرورش میده و شما هرروز دوروبرخودتون دارین این اشخاص رو میبینید (1572011) (alef-6)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۱۷:۴۲
این آقای زنگنه در زمان ریاستش افرادی مانند مهدی هاشمی از دلالان و مفت خواران بزرگ نفتی شدند .واز طرفی آقای زاکانی هم نامه ای از روحانی به زبان آوردند درمورد ایرادگرفتن روحانی به کار زنگنه حالا چرا روحانی دوباره زنگنه را معرفی کرده؟
توی مملکت مگه افراد باتجربه و کارامدنیست که حالا هرچه پیر و دارای سوابق بد معرفی کرده؟
زمانی می رسد که خیلیها میگویند کاش احمدی نژاد باشد (1572060) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۲۸:۰۳
گویا به سمت انگلیسی شدن کابینه پیش می رویم! (1572076) (alef-6)
 
طرفدار
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۲۸:۳۲
صحبت های متینی داشته اند. انصافاً معرفی ایشان لازم بود چون حداقل ذهن ما از تهمت های وارده شده به ایشان پاک شد. (1572077) (alef-6)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۷:۴۵:۰۱
دفاع آقای عبدللهی منطقی و درست بود، به امید رأی مجلس به این خادم دیرینه‌ی ملت (1572105) (alef-6)
 
مصلحت خواه
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۸:۰۷:۰۳
عزیزان ببینید الان کشور ما در وضعیتی نیست که بخواد به نیروهای جوان اتکا کنه و با آزمون و خطا پیش بره.تو این وضعیت نیاز به افرادی هست با تجربه ولو با کمی ایراد و اشکال.حال اگه مجلس به ایشون رای نده و سه چهار ماه هم درگیر معرفی نفر بعد بشه مشکل حل خواهد شد؟؟؟؟؟؟؟ (1572142) (alef-6)
 
ایراندوست
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۱۸:۴۲:۰۸
قابل توجه رسایی زاکانی و دیگر کاسبان فتنه:


نخواهی که ضایع شود روزگار / به کار نادیده مفرمای کار

به عقلش بباید نه خودآزمون / به قدر هنر پایگاهش فزون

رعیت نوازی و سرلشگری/ نه کاری است بازیچه و سرسری (1572193) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۲۰:۳۷:۵۲
1-کشورهای نفت خیز منطقه بیشترین ترس را از مهندس زنگنه دارند و صدای ترس و مخالفتشان بوضوح از تریبون مجلس به گوش می رسد !
2- این آقایان در کمیسیون ها و نطقهای مخالفشان چرا دارند کار دستگاه های امنیتی را انجام میدهند ؟ مگر این وزرای معرفی شده از فیلتر دستگاه های هوشمند امنیتی کشور نگذشته اند ؟ جای تاسف است نمایندگان باید به جای استنطاق مسائل فنی و مدیریتی ایشان را نقد کنند (1572324) (alef-6)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۵-۲۴ ۲۳:۴۳:۳۹
الف جون ناراحت نشو حق به حقدار رسید و ملت امروز همه چیز دید و خودش دروغگویان را شناخت ملت باهوش و بیدار است از باند بازی بیزار است (1572931) (alef-6)
 
مصطفي
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۰۰:۳۷:۰۰
متأسفانه مجلس باز هم بد عمل كرد وزرايي كه براي أينده نمايندگان ازنظر مالي و راي أوري مناسب بودن حتي با وجود قسم دروغ راي اوردنداما ان وزارت هايي كه پول بده بستان و قول پروژه در حوزه انتخابيه نمي توانند بدهند راي نياوردند (1573120) (alef-6)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۰۱:۰۶:۰۹
از بین کل نفت جنوب با بیش از 100 هزار نیرو ( حفاری-نفت- گاز و ... ) فقط تونستن 1000 امضاء برای حمایت زنگنه جمع کنن .... چرا نمایندگان صدای مخالفت کارکنان نفت رو نشنیدن ؟؟؟ (1573250) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۰۲:۲۵:۳۷
چون این 1000 نفر دارای حمایت اصلاح طلبان بودند و با این همه رسانه ای که دارند روی افکار عمومی نفوذ دارند حتی روی مجلس؟ این ادعای خود حجاریان است.!
مردم بدبخت هم که از چیزی خبر ندارند. حالا ببینید همین پخش های مستقیم چنین وقایعی هم نابود خواهد شد یا حداقل هیچ پیشرفتی نخواهد کرد. چون با منافع خیلیها در تظاد است و مانع فساد است. (1573435) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۰:۴۹:۵۸
آقا چی میگی فکر میکنی وزارت نفت سینماست یه تعداد بیان رو افکار شون نفوذ کنن. این وزارت خونه اکثر کارکنانش متخصص کارشون هستند. خواهشا به بچه های نفت توهین نکن (1573815) (alef-6)
 
کاوه ای دیگر
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۲۳:۰۵:۰۱
شما بفرما دلایل مخالفتت رو اینجا بیان کن روشن بشیم
همون وزرای غیرنفتی بدرد شما میخورد
ظاهرا توجه ندارید عملکرد نابجای این عزیزان نا آشنا چه بلایی سر نفت و نیروهای نفت آورد؟ چرا عسلویه با 70000 نیروی رسمی و پیمانکار شاغل در زمان آقای مهندس زنگنه ،الان به این روز افتاده است؟ چرا کرور کرور نیروی متخصص جذب شرکتهای کشورهای حوزه خلیج فارس شدند؟ و چراهای دیگر (1575087) (alef-6)
 
پیمان
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۳:۰۵:۳۶
من وقتی که آقای زنگنه چند بار گفتند اگر من این کار رو را انجام نداده بودم الان همین نفت و گازی رو هم که دارید می فروشید نداشتید خیلی نظرم نسبت به ایشون عوض شد به نظر من خیلی حرف سخیفی رو ایشون بیان کردن خدمت به کشور وظیفه تک تک ما هست و از این بابت نباید هیچ منتی داشته باشیم .

دولت راستگویان و صالحان که آقای روحانی می گفت اینه

خدا به ما رحم کنه (1574143) (alef-6)
 
محمد رهنما
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۶:۰۹
وقتی زنگنه رای میاره انهم در مجلس اصولگرا باید منتظر امثال خاوری هم در پستهای کلیدی باشیم
ای کاش مردم دقت میکردند تو انتخاب نمایندگان، که بعضی از مشکلات نظام فقط با انتخاب اصلح در انتخابات مجلس حل خواهد شد و انتظار معجزه داشتن در امر ریشه کن کردن رانت خواری یک تصور واهی بیشتر نیست
انشاالله که همان حرف زنگنه در این مدت اجرایی شود
اون افرادی که واسطه بودن وسهم داشتن در رشوه های سنگین نفتی توسط وزیر عدالتخواه بازم تاکید میکنم عدالتخواه واقعی دادگستری و قوه قضایی بگیرن پدرشون را در اوردند البته از باب برخورد جدی حرف وزیر را تکرار کردم و الا کسی از پس پدر این افراد بر نخواهد امد  (1574181) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۵:۰۷:۳۶
آقای توکلی هر چند با افکار شما مخالفم ولی شما را یک نماینده حرفه ای میدانم ولی متاسفانه نحوه مخالفت شما با آقای زنگنه به هیچ وجه حرفه ای نبود.
(1574375) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۵ ۱۹:۰۹:۲۷
تمام كابينه بك طرف زنگنه يك طرف (1574807) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۰۰:۲۲:۱۴
نمایندگان مخالف جواب خود را از همکارانشان گرفتند. به دوستانی که در خصوص فتنه کامنت داده اند به آخرین نطق رئیس جمهور محترم در مجلس ارجاع میدهم. فتنه مساوی با کهریزک
به نظر میرسد دیگر صحبت های اختلاف انگیز صحبت نفرمایید. از این به بعد فتنه کلمه تشنه محبت مطرح گردد. وفاق و وحدت ملی واقعا لازمه حیات و امنیت اجتماعی است. اگر کمی وسعت نگاهمان را افزایش دهیم و اختلافات در کشورهای همسایه را ببینیم دست از این حرفها کشیده و همدیگر ار برادر خطاب میکنیم تا انشااله دشمن نتواند در وحدت ما کوچکترین خللی وارد نماید. (1575198) (alef-6)
 
سپهر
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۰۲:۳۰:۳۷
بابا صد رحمت به پدر اين آقاى توكلى كه اگر يدذره خطى وجناحى برخورد ميكنه يا گاهى محافظه كار ميشه اما در عوض انسان با تقوائيه ،اماچكار كنيم با امثال زاكانى و رسائى كه مدعى تمام ارزشهاى دينى و انقلابند،بااينكه ادعاى بصيرتشون گوش فلك رو كر كرده اما سرشار از كينه و بغض و تنفرند انگار در تمام عمر زمزمه محبتى به گوششون نخورده ، از عالم و آدم طلبكارند با اين نطقهاى مفتضحى كه راجع به وزرا كردند مشتشون در برابر ملت واشد به جز اتهام فتنه و فساد چيز ديگرى در چنته نداشتند،خيال ميكنند ملت رفتارشون در برابر دزديهاى نجومى و اختلاسهاى بى سابقه ياران مهرورز ! را فراموش ميكنند،زهى خيال باطل!بهرحال پيام بنده بعنوان يك شهروند تهرانى به اين "بزرگواران" اينستكه:زمستان خواهد رفت و روسياهى...... (1575325) (alef-6)
 
سالار
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۰۷:۰۸:۰۷
شما نمایندگان ملت مدیون هستید که به مدیران کار آمد مثل زنگنه رای ندهد در مشکلات امروز کشور تک تک شما سهیم هستید موقع تصمیم گیری در چنین مواردی نقاط مثبت و منفی را با هم مقایسه کنید اگر هم بلد نیستید فتنه فتنه نکنید که حال ما از این طرز تفکر بهم می خوره. (1575368) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۱۴:۳۹:۵۶
اينهمه به دولت احمدي نژاد گفتيم دروغگو ، حالا زنگنه كه با سند گفته ميشه قسم دروغ خورده چرا راي آورد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ميدونم كامنت منو منتشر نميكنيد (1576445) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۱۵:۱۰:۱۱
نمایندگان محترمی که به راحتی رای اعتماد داده اند آیا این را هم میدانند در روز قیامت شریک گناه آنان خواهند بود چرا که شما دانسته و با آگاهی از سوابق گذشته اینان رای داده اید (1576530) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۶ ۱۹:۴۷:۱۸
با سلام خدمت آقای توکلی
لطفا از طریق مجلس پیگیری کنید چرا باید تولید نفت با دستور وزیر جدید افزایش یابد. مگر رهبر عزیز بارها در مورد اقتصاد بدون نفت صحبت نکردند. مگر قرار نبود خام فروشی متوقف شود. بآ افزایش تولید حتما قیمت ها کاهش خواهد یافت و ما همان مبلغ را اینبار در ازای میزان نفت بیشتر دریافت خواهیم کرد. آیا شما نمایندگان اینگونه از حقوق ملت دفاع میکنید. یا فقط دنبال پیروزی جناح خود هستید. (1577223) (alef-6)
 
مدرسي
۱۳۹۲-۰۵-۲۷ ۱۳:۵۰:۳۱
مهندس زنگنه مي بايست معاون اول ميشود مردي قاطع و خوش فكر درست كار ازاده اينده نگر پر كار خداوند به او كمك كند تا بيشتر به اين مملكت خدمت كند (1578705) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.