نظر منتشر شده
۱۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 245716
باز هم مطهری دست به قلم شد/ این بار نامه ای به آیت الله جنتی درباره وقایع سال 88
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۹
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این نامه عنوان کرده که تا زمانی که عملکرد دو طرف حوادث سال ۸۸ در دادگاهی صالح رسیدگی و نتیجه اعلام نشود وجدان جامعه آرام نمی‌گیرد.

به گزارش ایسنا، متن نامه به شرح زیر است:

«آیت الله جنتی دامت برکاته
دبیر محترم شورای نگهبان
با اهداء سلام، در برنامه شناسنامه مورخ ۹۳.۷.۲۵ شبکه ۳ سیما مطالبی در خصوص آقایان موسوی و کروبی فرمودید که اگر آنها محبوس نبودند و علیه شما شکایت می‌کردند بعید بود که پاسخ قانع‌کننده‌ای برای دادگاه صالح می‌داشتید. فرموده‌اید «حرکت آنها با حمایت و پشتیبانی جدی آمریکا و اسرائیل بوده است.»

این که پس از برخورد خشونت‌آمیز با یک اعتراض آرام مدنی و تبدیل آن به یک بحران، آمریکا و اسرائیل از معترضان حمایت کرده‌ باشند، دلیل بر این نمی‌شود که آن حرکت از ابتدا با حمایت و پشتیبانی آنها انجام شده است. جناب عالی هم اگر به رویه‌ای در جمهوری اسلامی اعتراض کنید آنها پشت سر شما قرار می‌گیرند. آنها همیشه در فکر استفاده از فرصت‌ها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند، همان طور که ما از بحران‌های اجتماعی و اقتصادی که در غرب پدید می‌آید به نفع خود و در جهت تضعیف آنها استفاده می‌کنیم.

فرموده‌اید: «مسئله، براندازی نظام بود به اسم تقلب.» سؤال می‌کنم اگر مردمی بعد از یک انتخابات به نتیجه آن اعتراض داشتند و احساس کردند که مسئولان با برگزاری جشن ملی برای پیروز انتخابات مسئله را تمام شده تلقی کرده‌اند، چگونه باید رفتار کنند که متهم به براندازی نشوند؟ آنها راه‌پیمایی آرام میلیونی انجام دادند، اما این که چگونه پایان آن به خشونت کشیده شد معلوم نیست و مورد مناقشه است.

فرموده‌اید: «اگر بنا به محاکمه اینها بود هیچ قاضی عادل و آگاهی جز حکم اعدام برای آنها صادر نمی‌کرد.» اولا چرا بنا به محاکمه اینها نیست؟ چرا این قدر از محاکمه اینها هراس دارید؟ آیا جز این است که نگران روشن شدن برخی حقایق هستید و تبلیغات چندساله نقش بر آب خواهد شد؟ ثانیا جناب‌عالی بدون آنکه دفاعیات آنها را بشنوید برایشان حکم اعدام صادر کرده‌اید. آیا این امر عدالت شما را زیر سؤال نمی‌برد و مخل عضویت شما در شورای نگهبان نیست؟ اکنون که آنها اصرار به محاکمه خود دارند چرا آنها را محاکمه نمی‌کنید و علاقه‌مند به حصر شبیه حبس هستید که توجیه قانونی و شرعی و اخلاقی ندارد و خلاف اصول متعدد قانون اساسی است.

جالب‌تر این است که آقایان موسوی و کروبی را با موسولینی دیکتاتور و فاشیست ایتالیا قیاس کرده‌اید که همان طور که موسولینی را بدون محاکمه و فقط با شناختن او اعدام کردند، اینها نیز باید بدون محاکمه اعدام شوند. قطع‌نظر از این قیاس مضحک که «از قیاسش خنده آمد خلق را» اساسا مگر معیار قضاوت ما عدالت نیست؟ و آیا الگوی عمل و رفتار ما در حکومت، پیغمبر اسلام و علی علیه‌السلام هستند یا فلان قاضی ایتالیا؟ شما که همه کارهای غربی‌ها را رد می‌کنید چطور این جا طرفدار آنها شده‌اید؟! آیا جز این است که به مذاق و روحیه شما خوش آمده است؟ و این یعنی خلل در عدالت ما.

فرمودید در ماه‌های اول پیروزی انقلاب به امر شهید مطهری برای قضاوت به خوزستان رفتم. امیدوارم در آن دوره این گونه قضاوت نکرده باشید.

درباره رفتار برخی اعضای شورای نگهبان در انتخابات سال ۸۸ که از کاندیدای خاص حمایت کردند و برخی انتقاد کرده‌اند، فرموده‌اید «این یک مغالطه است، ‌مهم این است که این طرفداری خود را در رأی خویش اثر ندهند.» اما از یک نکته غفلت ورزیده‌اید و آن این که این گونه اعلام حمایت‌ها اعتماد مردم و کاندیداها به قاضی و داور را به شدت کاهش می‌دهد و حتی صلاحیت او را زیر سؤال می برد اگرچه او تمایل قلبی‌اش را در رأی خود دخالت ندهد، اتفاقی که در سال ۸۸ افتاد.

در پایان به عرض می‌رسانم که انتقادات اینجانب به سخنان امثال جناب‌عالی به این معنی نیست که آن دو محصور را مبرّا از خطا می‌دانم، بلکه مسئله، اجرای عدالت است که قُتل امیرالمؤمنین لشدة عدله، و الحق القدیم لایبطله شیء، و تا زمانی که عملکرد دو طرف فتنه سال ۸۸ در دادگاه صالح رسیدگی و نتیجه اعلام نشود وجدان جامعه آرام نمی‌گیرد، و اگر به قول شما بنا بر عدم محاکمه است پس هیچ یک از دو طرف نباید در حصر باشند و البته آنها پس از آزادی، مصالح کشور و انقلاب را رعایت خواهند کرد. مسئله، فراتر از این دو نفر، اصلاح یک رویه براساس عدالت است. امیدوارم حضرت‌عالی به جای کوبیدن بر طبل اختلاف،‌ به حل این معضل که آینده انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند کمک نمایید.

با تقدیم احترام

علی مطهری»
 
حسن
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۱۹:۲۸
درود بر مطهری (2433757) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۱۳:۱۶
اگر سال 92 عده ای ادعای تقلب و عدم مشروعیت ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی می کردند آیا باز هم همین حرف ها را می زدید؟؟

ما از ابتدا با آقای مهندس موسوی مخالفت و مشكل و پدرکشتگی نداشتيم و حتي اگر ايشان از سوی مردم رييس جمهور شده بودند مخلص ایشان هم بودیم و در حمایت از دولت ايشان از هیچ کمکی مضایقه نمي كرديم. اما متاسفانه آقای ميرحسين موسوی به اين مملكت، انقلاب و نظام جفا و ظلم بزرگی كردند: بزرگ‌ترين جرم او اين بود كه ايشان نتيجه انتخابات را صحنه آرايي و شعبده بازي ناميدند. انتخاباتي كه در آن، جناب ميرحسين موسوي بيش از 40600 نماينده پاي صندوق هاي راي داشت. انتخاباتي كه بيش از 450 هزار برگزاركننده داشت كه اغلب آنها از معلمين و فرهنگيان شريف اين مملكت بودند و چه بسا بسياري از آنها هم به خاطر خاطراتی که از زمان دفاع مقدس از او داشتند به او راي داده بودند. انتخاباتي كه اختلاف آراي آن يازده ميليون بود و بقول آقاي مصطفی تاج زاده که خودش روزی برگزارکننده انتخابات بود، حتي احتمال يك ميليون تقلب هم محال است چه رسد به اين اختلاف. انتخاباتي كه در آن طبق آمار رسمی اعلام شده ميرحسين 52 درصد در شهر تهران راي آورد و احمدي نژاد در شهر تهران 43 درصد راي آورد.

رهبر انقلاب در اين مورد از جمهوريت اين كشور و رای مردم دفاع نمودند. اگر قرار بود اين رسم شود كه در هر انتخاباتي هر كس راي نياورد جرزني كند و بخواهد در كف خيابان مشكلات را حل كند، اين يك بدعت خطرناك عليه جمهوريت بود كه ديگر انتخابات در آينده قابل برگزاري نبود. به جرات می توان گفت که حتي اگر بلعکس ميرحسين رای اکثریت را آورده بود و طرفداران احمدي نژاد جرزني كرده بودند واكنش رهبري باز هم همين بود و با آقاي احمدي نژاد و طرفدارانش برخورد مي كردند. (2434503) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۷:۳۲:۴۲
این هایی که گفتی کدومش جواب مطهری بود؟ تا کی یه طرفه به قاضی رفتن؟ (2434700) (alef-13)
 
احمدی نژاد
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۱:۱۷:۲۹
کروبی و موسوی باید سریعا اعدام بشن (2435145) (alef-13)
 
ncm
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۳:۰۰:۵۷
اینکه فردی بدونه تقلب نشده و قبل از اعلام رسمی ارا بگه من برنده ی انتخابات هستم، اون هم با اختلاف فاحش اسمش چی میتونه باشه؟ لطفا اقای مطهری جواب بدن. بعد هم در این مدت کی این دو نفر گفتن مارو محاکمه کنید؟؟؟ شما از کجا میدونین؟ این همه ادم و رسانه دارن، رسما میتونستن بگن ما اماده ی محاکمه هستیم. یا همون به اصظلاح تظاهرات میلیونی که به خشونت کشیده شد از کجا شروع شد؟؟؟؟ همه از ادعای واهی تقلب. خیلی خویه این نوع قضاوت کردن اقای مطهری. اگر ی دزد اومد خونه ی کسی و صاحبخونه با چیزی زد سر طرف رو شکست پس باید هم دزد محاکمه بشه و هم صاحبخونه، چون زده سر طرفو شکسته... (2435331) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۸:۱۱:۲۶
حرف آقای مطهری همینه که به این اتهاماتی که گفتین در دادگاه رسیدگی بشه، ایشون نگفتن اونها را آزاد کنید، چرا دادگاه برگزار نمیشه؟ (2434783) (alef-13)
 
sorena
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۸:۳۷:۰۲
اشتباهی مثبت دادم (2434823) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۲۰:۴۷
درود بر علي مطهري..حقا كه پسر همون بزرگواري (2433762) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۲۲:۳۹
آفرین بر علی مطهری نماینده شجاع و واقعی مردم (2433768) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۷:۲۴:۳۸
تبریک می گویم به اقای مطهری مطمئن باش رای میاری با این کارهایی که می کنی.....خخخخخخخخخ
یکبار مخالف هاشمی،طرفدار احمدی نژاد،موافق هاشمی ومخالف احمدی نژاد...یکی به این اقا پست بده دیگه (2434690) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۹:۴۴:۵۱
تعداد مثبتا رو ببینی میفهمی که کی رای میاره؟مطهری یا نماینده ی 100 هزار رایی؟ (2434951) (alef-13)
 
qodoosi
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۲۷:۰۵
متن نامه آنچنان کوبنده و منطقی و مالامال از احساس حق طلبی است که اشک مجال تشکر و امتنان را فراهم نمی آورد. درود و سپاس بر شرف و غیرت و حمیت و انسان دوستی ات. (2433788) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۵:۴۲:۰۱
حالا فهمیدین مردم چرا ماهواره نگاه می کنند؟ اقای جنتی یک طرفه میاد به همه توهین می کنه اما همه حق نداره جواب بده. دمو کراسی یعنی این؟ اقای توکلی از شما هم انتظار اعتراض هست. (2434365) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۲:۰۸:۳۷
جناب آقای جنتی شخصیت بسیار محترمی هستند اما ایشان معصوم نیستند و فکر هم نمی کنم تا به حال خودشان هم ادعای معصومیت کرده باشند. بنابراین اعتراض به ایشان مانند هر مسئول دیگری جایز است و هنگامی که بر شبهات افزوده می گردد لزوم این پاسخگویی به مراتب بیشتر احساس می گردد. اصلا نباید بحث جناب آقای دکتر علی مطهری در میان باشد بلکه هر شهروند ولو ظاهرا عادی هم حق دارد اعتراض خودش را به گوش مسئولین برساند و توقع پاسخگویی متقن و مستدل هم داشته باشد. والله اعلم. (2435233) (alef-13)
 
حقگو
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۲:۴۳:۵۵
بلکه هر شهروند ولو ظاهرا عادی هم حق دارد اعتراض خودش را به گوش مسئولین برساند !!!!! (2435297) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۳:۲۱:۱۸
بله ايشان معصوم نيستند ولي در مقام رئيس شوراي نگهبان كه به نوعي بالاترين مقام نظارتي اين مملكت مي باشد صحبت مي كنند پس بايد بسيار عادلانه و مستدل سخن بگويند .... (2435359) (alef-13)
 
اشکان
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۲۹:۴۵
مثل همیشه فقط میتونم بگم درود بر شرف پاک خودت و پدر شهیدت ... (2433805) (alef-17)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۳۳:۵۷
جناب مطهری
فرزند خلف و صالح شهید مطهری ، خدا خیر دنیا و آخرت به شما بزرگوار عطا کند که در هیچ مواردی عدل و انصاف را در نوشتار فراموش نمی کنید... روح پدربزرگوراتان شاد
حمید/ دانشجو (2433822) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۳۸:۳۸
علی جان، از اینکه همچو تویی را در مجلس داریم همچنان احساس می کنیم که نمایندگانی از سوی ملت نیز در مجلس حضور دارند....احسنت به شجاعت و حق طلبی و صراحت کلامت در بیان حق و حرف مردم

بکلامک فی البیان عدل و صراحتٌ
انالهماه قفو اکرم والدی.... (2433839) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۳۹:۱۸
برای علی مطهری متاسفم . محصوران و محبوسان فتنه هیچ وقت از ادعای دروغشان دست برنداشتند . این آقا از چی دفاع میکند ؟ (2433842) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۰۳:۵۹
ایشان از کسی دفاع نمیکنه میگه حکم قبل از محاکمه ندهید... ایشان میگوید من نمیگم از اتهامات مبرا هستند میگوید از محاکمه نترسید

لطفا سانسور نشود ممنون (2433949) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۰۷:۳۶
منفی (2433966) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۰۹:۱۰
من هم برای شما متاسفم که عدالت علی (ع) را درک نکرده و فقط لق لقه دهانتان است (2433970) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۱۶:۵۴
از قانون (2434002) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۱۷:۴۹
این آقا از این دفاع می کند که این دو نفر باید در یک دادگاه علنی محاکمه شوند، حرف ها و مدارکشان را بگویند و ارائه دهند تا مردم همه چیز را بدانند. آلآن من و شما فقط ظاهر قضیه را می دانیم ولی اگر دادگاهی برگزار شود هم ظاهر و هم پشت ما جرا بر ملا خواهد شد. ممکن است حکم این دو نفر اعدام باشد ولی قطعا حضرات دیگر نیز که از موضع طلبکاری سخنوری می فرمایند نیز احتمالا از مقام خود عزل شده و مجازات می گردند و این شیرینی عدالت است (2434009) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۵:۵۳:۵۲
حرف ها و مدارکشان را باید در آن مهلت پس از انتخابات ( طبق درخواست رهبری ) ارائه می‌کردند. (2434433) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۱۸:۰۵
از عدالت، از این که هر کس عادلانه محاکمه و مطابق با قانون مجازات شود به جای آن که ملاک عمل تشخیص افراد شده و هر کسی بخواهد حکم صادر نماید. (2434013) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۱۹:۵۳
دوستی که اظهار تاسف کردید صحبت اینه که چرا به بقیه اتفاقات رسیدگی نمیشه مثل اون جشن میدان ولیعصر یا به آشوب کشیده شدن اعتراض آرام یا چرا نذاشتن اونا حرف هاشون رو بزنن چرا نذاشتن مردم اعتراض کنند و جواب بدن (2434021) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۱۲:۱۷
شما خیلی ساده اید...
شما به آشوب کشیدن مملکت رو در 6 ماه با یک چنین مسائلی مقایسه می کنید؟؟؟؟؟؟؟!!!! (2434500) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۹:۵۰:۴۳
آقای احمدی نژاد که اعتراض آرام میلیونی مردم را خاشاک خواند مملکت را به آشوب نکشاند ؟ صدا وسیما سوار بر موج نشد ؟ لطفا اینا سانسور نکنید (2434968) (alef-13)
 
منتقد الف
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۲:۱۱:۳۸
شما هستید که ادعای به آشوب کشیدن را دارید و هیچ تقصیر و گناهی هم متوجه آنانی که بدنبال شفاف شدن قضایا بوده و هستند نباید باشد. (2435235) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۲:۴۴
میگه محاکمه اشان کنید. فهمیدن این مطلب انقدر سخت است. (2434038) (alef-17)
 
آشنا
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۲:۴۹
درد مطهری درد عدالت است .
واقعا برای شما متاسفم که چه کورکورانه از چیزی که نمیدانید دفاع میکنید (2434039) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۰:۱۶
مطهری دیگر تکراری شده: یکی به نعل، یکی به میخ! یک بار درباره 88، یک بار درباره حجاب... (2434077) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۹:۲۰:۰۹
هردوی اینها اعتقاد ایشان است و یکی به نعل یکی به میخ نیست ایشان شخص متعادلی است (2434898) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۱:۴۱
این کلمه فتنه انگار هیچ وقت از لغت نامه افرادی مثل شما پاک نمی شود. با وجود افرادی با افکاری مثل شمااین جامعه هیچ وقت روی آرامش و نشاط را نخواهد دید.
خود را بحق دانستن و دیگران را خطاکار که کاری ندارد؟ (2434087) (alef-17)
 
قلی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۶:۲۴
مطهری از پیروی کردن از قانون و عدالت دفاع می کند که خیلی خیلی مهم است نه از کسانی که نام برده شده است و در انتخابات اینده حتما جنتی مطهری را رد صلاحیت خواهد کرد حالا ببین !! (2434117) (alef-17)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۴۳:۲۳
شما برای خودت متاسف باش، با اینکه اینها حاضرند محاکمه بشوند اجازه محاکمه داده نمی شود چرا؟؟ (2434143) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۵:۵۷:۱۴
آقای عزیز پاسخ شما به من معترض به انتخابات حصره؟ (2434449) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۸:۲۸:۰۸
پس عادلانه محاکمه شان کنید. ما و شما که در این مورد موافقیم. (2434809) (alef-13)
 
sorena
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۸:۳۴:۳۷
آقا ببخشید اشتباهی منفی‌ دادم (2434821) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۹:۵۲:۰۹
برای خودت متاسف باش که چیزی از دنیا نمی دانی. به مخالفینت نگاه کن و یاد بگیر که یدالله مع الجماعه. (2434974) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۴۲:۲۸
آفرین بر انصاف و عدالت آقای مطهری. آفرین بر شما. (2433853) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۴۳:۱۸
امان ازساده لوحي آقاي همه چيزفهم نخود هرآش (2433855) (alef-17)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۴۸:۵۴
وقتی نامه را خواندم احساس خوبی پیدا کردم . امیدوارم مطهری بیش از پیش به عدالت توجه کند و نترسد و عا فیت طلبِی را انتخاب ننماید . (2433882) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۴۹:۰۴
درود بر فرزند آگاه و زمان شناس استاد شهید مطهری (2433883) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۵۶:۲۹
آقای مطهری لطف کنند جواب آقای زیباکلام را هم بدهند (2433913) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۱۶:۲۶
موضوع حجاب وبحث حوادث 88 دو موضوع کاملا جدا ست ! (2434510) (alef-13)
 
شهرام مهتاب
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۵۶:۴۹
درود بر مردان حقيقت خدا راقسم ميدهم به عزت وجلالش روح پدر بزرگوا تان را باپيغمبر عظيم الشاًن محشوركند به قران محمد بنده كشاورزي هستم ازخطه دشت مغان اشكم جاري شده اينها رامينويسم نه كارمندم نه ميخواهم باشم زنده باد آزادي (2433916) (alef-17)
 
ع.عابدی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۵۷:۱۲
درود بر آقای مطهری به خاطر شجاعتشان در بیان حرف حق (2433917) (alef-17)
 
برلیانی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۳:۵۸:۳۱
راست میگه دیگه . اگر خلاف کارند محاکمه شان کنید . اگر نه آزادشان کنید . این حرف ها که ما از روی ترحم محاکمه نمیکنیم و اگر محاکمه کنیم حکمشان اعدام خواهد بود , بچه گانه است . معلومه که یا هیچ مدرک جرمی علیه شان ندارید , یا همانطور که آقای مطهری میگه از افشای خیلی حرف ها میترسید.
در ضمن در مورد تیتر این مطلب که بازم فلانی نامه نوشت , من میگم , باز هم خدا را شکر که تو این مجلس ما یک نماینده واقعی مردم پیدا میشه که فکر باند بازی نیست و جرات میکنه حرف حق را بزنه ! (2433921) (alef-17)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۰۰:۱۱
بزرگان اصلاح طلب هیچ گاه خواستار محاکمه ی سران فتنه نشده اند؛ چون می دانند حکم محارب و باغی در انتظار آنان هست ولی علی مطهری اینها را متوجه نیست (2433933) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۷:۲۲:۱۷
قانون یعنی کشک دیگه؟مگر جز محاکمه راه دیگه ای هم واسا محکوم کردن کسی وجود داره؟ (2434684) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۰۶:۳۷
اقای مطهری عاشقه جنجاله ، حالا اگه آزادشونم کنن یا محاکمه بشن باز یه چیز دیگه میگه، اینا برا تو اخبار بودن و حیات سیاسیه (2433960) (alef-17)
 
مشهد
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۰۸:۵۴
الهی در دنیا و آخرت یربلند باشی .مطهری عزیز...اگه ده نماینده مثل شما داشتیم ایران گلستان میشد.. (2433969) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۱۱:۰۸
خدا مرتضی مطهری را بیش از پیش غریق دریای رحمت خویش کند ... زنده باد علی آقای مطهری (2433972) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۱۲:۴۵
درود بر دکتر علی مطهری نماینده واقعی مردم ایران (2433978) (alef-17)
 
محمود رضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۱۳:۵۰
با درود بر روح استاد شهید مطهری . با اینکه شما را یک اصول گرا میدانم ولی در این مسئه حمایت شما از اصلاح طلبان جای تشکر دارد (2433983) (alef-17)
 
1515
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۱۴:۳۲
زنده و پاينده باشي مطهري عزيز ، مردحق. سلام و درود بر روح پدر بزرگوارتان.كه فرزند بزرگوار و حق گو را به يادگار گذاشت (2433988) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۱۵:۳۰
همانطور که دکتر مطهری فرمودند ما منتظر محاکمه دو طرف در یک دادگاه صالح هستیم،از اینکه یک طرف هرچه می خواهد بگوید و طرف دیگه هیچ راهی برای دفاع از خود نداشته باشد درست نیست و هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد. (2433996) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۰:۴۷
اقای مطهری درست میفرمایند مسئله این است که این اقایان چرا بدون محاگمه در یک ددادگاه در حسر باشند و اقای جنتی با چه اختیار و قانونی کسی را محکوم به اعدام میکند؟مگر دفاعیات انها را شنیده؟ (2434026) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۰:۵۹
اقاي علي مطهري فرزند كسي است كه به جز اسلام به چيز ديگري نفس توجه نمي كرد.
خود علي آقا مطهري شجاع هستند .
علي رغم كه كاملا مخالف موسوي و كروبي هستم ولي آقاي مطهري منصفانه صحبت مي كنند. (2434030) (alef-17)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۱:۲۶
کلام کاملا به حقی زدند آقای مطهری. ایشون واقعا نماینده ملت هستند. (2434033) (alef-17)
 
آرش
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۲:۲۷
آفرین بر نماینده خوب ملت آقای مطهری که از حقوق ملت دفاع میکنه و کاری به دسته های مختلف سیاسی نداره و حرفش رو صریح و روشن میگه و پای حرفش می ایسته. حالا این موضوعات میخواد در مورد فتنه 88 باشه یا بحث حجاب و عفاف. خدا کنه دور بعد امثال ایشون زیادتر تو مجلس باشن. نه اینکه 1 عده باشن از این ور بوم بیفتن یا یک عده دیگه از اون ور. (2434036) (alef-17)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۲:۳۷
از حق نگذریم جوابش قانع کننده است و بایستی به تمامی سئوالات آقای مطهری پاسخ داده شود (2434037) (alef-13)
 
موافق
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۳:۰۴
با نظر مطهری موافقم

چرا نظرهای موافق را انتشار نمی دهید؟ (2434040) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۳:۵۲
رحمت به تو و به روح پاک شهید مطهری. مجرم باید در دادگاه عادلانه و علنی و با حضور همه طرفهای درگیر محاکمه بشه. همین و السلام.. این که چرا برادران از یک چنین موضع منطقی دلواپس و برآشفته میشن تعجب آوره!! (2434041) (alef-17)
 
ایمان
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۴:۲۶
از عدالت.دمشم گرم (2434043) (alef-17)
 
و
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۴:۲۹
آقاي مطهري مگر مطالبش را به رهبر انقلاب نگفته بود ؟ شنيديم كه ايشان گفته اند با آقايان متهم با رافت برخورد شده وگرنه حكمشان شديدتر بوده آنوقت چرا مطهري اصراردارد كه حكم شديد تر براي آنان بگيرد ؟ ميخوادپيراهن عثمان درست كند؟
مگر حكم حكومتي ولي فقيه فصل الخطاب احكام قضائي و احكام ساير نهادها حتي احكام فقهي كه ساير مراجع صادر مي كنند نيست؟
اگر مطهري بگويد نيست بايد به چيزهاي ديگر مطهري شك كرد شك كه نه بلكه يقين كرد كه ايشان به قانون اساسي وولايت فقيه و حتي مصالح اجتماعي كشورش پايبند وملزم و مومن نيست ،بقه اش را از ضد انقلابها بپرسيد
هرچند ما هم موافقيم كه زياده رو ي در حد جرم احمدي نژاد در ايجاد چنين وضعي مي بايست رسيدگي مي شد چون او در مناظره در حدي رفتار كرد كه بدون شك رد صلاحيتش طبق معيارهاي شناخته شده تا آنزمان ،حتمي بود ولي رد صلاحيتش نكردند بلكه اورا بلاي جان كشور كردند (2434044) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۵۳:۲۰
حکم هیچ کس نباید بالاتر از قانون باشد. (2434630) (alef-13)
 
فدایی ملت
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۴:۵۶
آقای مطهری دیگر گندش را در آورده . معلوم نیست این آقا وکیل مردم است یا وکیل و مدافع تنها چند نفر آنهم از جنس فتنه گر و از خدا بی خبر؟ وقتی رهبر انقلاب می فرماید مسئولین باید موضع خود را در مقابل فتنه گران مشخص کنند و آن را از خطوط قرمز می دانند این آقا با وقاحت تمام در مقام دفاع و حمایت از آنان حرف می زند. آقای مطهری اگر نظام به این ها اجازه زنده بودن داده یک دلیلش وجود مسئولین غافلی مانند شماست. اگر امیرالمومنین با قاتلان همسرش برخورد نکرد و آنان را به درک واصل نکرد و حتی به آنان در امر حکومت کمک و راهنمایی نیز کرد بدلیل ضعف و نگرانی از برملا شدن حقایق نبود بلکه حفظ اسلام و مسلمین از شر دشمنان داخلی و بیرونی بود و امروز هم اگر نظام اسلامی به این آقایان فرصت بازگشت داده از سر ضعف و برملاشدن حقایق نیست بلکه برای حفظ نظام اسلامی است که متاسفانه غضنفرهایی مثل شما از مسئولین و نخبگان آن هستید. (2434047) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۳۴:۱۳
منظور شما از کلمه ی "ملت" در قسمت نام چیست؟ (2434565) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۲:۳۴:۴۲
او وکیل من یک نفر است . امیدوارم که تعداد ما کم نباشد. من افتخار می کنم که او وکیل من است. وکیلی شجاع که نان به نرخ روز خور نیست. درود بر او و پدر بزرگوارش که داغ رفتنش هنوز تازه است. (2435283) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۷:۲۱
در اين مورد كه هركسى انتقادى به حق به نظام داشته باشد دشمنان نظام از ان حمايت كرده و سر و صدا ايجاد مينمايند هيچ شكى نيست و اقاى مطهرى درست فرموده اند ، و خود اين امر باعث شده كه ناخوداگاه يك خودسانسورى در ميان مسئولان و مردم و منتقدين كم و بيش ايجاد شود .
مثلا اگر امروز سايت الف يك خبر راجع به سوء مديريت و يا خلاف اقتصادى و يا رفتارى را منتشر نمايد و نسبت به ان موضوع انتقاد شديدى داشته باشد ، مطمئن باشيد بى بى سى و امريكا و اسراييل انرا با جنجالهاى ژورناليستى منتشر نموده و سر و صدا راه مى اندازند .
اگر در يك كارخانه كاركنانش براى دستمزد و يا رفاه شان اعتراض و كارى كنند چنان سرو صدايى براه مى اندازند كه انگار ان كاركنان با نظام مخالف هستند . بنظر من اقاى مطهرى در اين مورد درست صحبت نموده اند . (2434060) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۹:۰۴
واقعا چرا محاكمه نمى كنند؟ يعنى مثلا به انها رحم كردند؟ (2434069) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۹:۳۴
آقای مطهری شیر مادرت حلالت ما مردم ایران هم همین میگیم اگر قرار محاکمه کنند زودتر تا حداقل تکلیف ما هم مشخص بشه چرا به آقای موسوی رای دادیم اگر گناهکاره خودمون سزایش را می دهیم واگر گناهکار نیست از سر اون ادمایی که به ناحق حرف زدند وبخاطر اینکه در صحنه مدیریت باشند از سر انها هم نمی گذریم تاریخ ثابت می کند همه چیز را بترسید از اون روزگار.... (2434072) (alef-17)
 
بهنام
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۴۷:۰۴
ببین با کی شدیم 80 میلیون!!!
دنیا هموطن داره ، ما هم ایرانی داریم. (2434159) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۰:۵۱
درود بر نماینده شجاع ملت. جناب اقای دکتر مطهری. (2434081) (alef-17)
 
مالکی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۲:۰۳:۴۲
شجاعت اقای مطهری قابل ستایش است ............قابل توجه نمایندگان .... (2435222) (alef-13)
 
بهاره
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۳:۰۹
البته الحق والنصاف طرفین دعوا عادلانه محاکمه شوند بی راه. هم نیست (2434094) (alef-17)
 
کریم
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۳:۵۵
بابا این اقای مطهری واقعا نشون داده که یک مسلمون واقعیه . من هیچکس رو تو این مسئولین به پاکی این آقا ندیدم الحق که پسر خلف شهید مطهریه و با این اخلاق صالح به جونها نشون داده که پدرش چه شخصیتی داشته و چه وزنه سنگینی برای این انقلاب بوده . انشاءالله خدا حفظت کنه ، من فکر میکنم که همه مردم بخاطر اینکه شما در بیان گفتن سخنان حق هیچگاه مصلحت اندیشی نمیکنید و سعی دارید همیشه از حق دفاع کنید ، دوستتون دارند .هرچند که در بیشتر مواقع گفتن سخن حق شما به مزاق خیلی ها خوش نمی آید . امیدوارم همیشه پیروز و سرفراز باشید . (2434095) (alef-13)
 
آملی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۴:۱۹
درود بر عدالت
جوچقدر سخت شده که گفتن عدالت فقط باید از فرزند خلف شهید متفکر بیان شود. (2434097) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۴:۲۲
در خانه اگر کس است یک حرف بس است اما دریغ از گوش شنوا (2434098) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۴:۲۴
خداوند علی مطهری که از ذخایر جهان اسلام است را برای ما ملت و خانواده بزرگوارشان نگه دارد (2434099) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۵۸:۵۱
ذخایر جهان اسلام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راجع به امام زمان (عج) داری صحبت می کنی؟
عقل هم چیز خوبی است اگر از آن استفاده کنید. (2434206) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۵:۵۸
خدايا عاقبت آقاي علي مطهري و ختم بخير كن ... ! من موندم ايشان نماينده مردم در مجلس شوراي اسلاميه يا نماينده سران فتنه در فضاي مجازي ... در آخر نقل قولي از ايشان را براي خواننده گان الف ميذارم اميدوارم خود ايشان هم بخونن : سه هفته پیش از طرف فراکسیون شاهد مجلس یعنی فراکسیونی که شامل نمایندگان فرزند شهید می‌شود اعلام شد که وقت ملاقاتی با رهبرمعظم انقلاب گرفته شده، من هم همراه فراکسیون رفتم. در آنجا چند گروه دیگر هم حضور داشتند، ‌مثل سازندگان فیلم شیار 143 و برگزارکنندگان کنگره شهدای بازار و دست اندرکاران فناوری سلولهای بنیادین. چند نفر صحبت کردند و مقام رهبری در ارتباط با صحبت آنها مطالبی گفتند. من هم درخواست وقت کردم و دو مطلب را گفتم، یک مطلب فرهنگی و دیگر درباره مسئله حصر خانگی. گفتم از نظر من و بسیاری از افراد، ادامه حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی به نفع کشور و انقلاب نیست و ضرورتی ندارد. اگر یکی از این دو در این حال از دنیا برود، مسئله به صورت یک غده چرکین برای جمهوری اسلامی باقی می‌ماند. از جناب عالی درخواست می‌کنم که به قوه قضائیه دستور بدهید که این موضوع را تمام کنند. اگر لازم است محاکمه شوند، ‌همراه سایر اطراف ماجرا محاکمه شوند و به قضیه خاتمه داده شود.

ایشان فرمودند: «من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و این که نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام(ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.» (2434112) (alef-17)
 
مصطفی بروجن
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۷:۳۷
خدایا به ما اینقدر فهم بده که بفهیم این آقایان مملکت را با این کار هاشون دچار بحران و شادی دشمنان کرده بودند. (2434119) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۳۸:۵۲
امان از دست بعضی ها ابن الوقت

این آقای مطهری

یه روزی به آقای رفسنجانی بد و بیراه میگفت

بعد به آقای احمدی نژاد

بعدش گیر به بدحجاب ها داد

.
.
.

حالا هم وکیل مدافع سران فتنه شده


بنده خدا تو تکلیف خودت رو با خودت مشخص کن (2434124) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۳۷:۲۸
شکر خدا که تو تکلیفت مشخصه و فقط به وظیفه ت عمل می کنی. (2434575) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۴۰:۱۰
اقای مطهری از حق انها برای دفاع از خودشان دفاع میکند . سالهاست که در گناهکار بودن انها هزاران سند ومطلب ومقاله در رادیو و تلویزیون و روزنامه ها و منابر و نماز جمعه و.... شنیده ایم ولی دریغ از یک کلمه دفاع !
ایا این معنی عدالت اسلامی است ؟ (2434129) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۹:۴۰:۴۶
عدالت کجا بود قربونت برم. یک عده قدرت دارند و هر کاری بخواهند می کنند. (2434944) (alef-13)
 
ر.م
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۹:۵۶:۱۹
مثل كسي است كه دست و پاي حريف را بسته است مي گويد اگر مردي بزن! (2434985) (alef-13)
 
بونس
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۴۰:۲۸
آقای مطهری از اینکه به فکر عدالت ستند خیلی خوب است اما باید جرم اصلی در انتخابات کمرنگ جلوه داده نشود. شاید قصد آقای مطهری این نباشد ولی با بیانات خود این را دستاویزی برای دشمنان ما کرد اید. جرم اصلی در انتخابات به قول مقام معظم رهبری یک حرکت ساده اعتراضی نبود بلکه یک حرکت عجولانه فاقد منطق بود که کشوری را دچار آسیب کرد. البته بنده نقش دیگر افراد را نادیده نمیگیرم. همانطور اون خانم محترم که همسر یکی از بزرگان انقلاب است در مصاحبه ای مرد را تهیی کرد. و اینکه آیا محکمه تشکیل شود این نظر رهبر عزیر است که خودتان هم میدانید اگر نظر ایشان چیز دیگری باشد ما بید مراعات کنیم. ودرپایان بنده به عنوان یک نسل سومی از آقای موسوی و کروبیاین دو یار قدیمی امامانتظارم بیش ز اینها بودکه محقق نشد و جرم آنها را افزون واهد کرد. (2434132) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۵:۲۱:۲۸
آن کسانی که مانع برگزاری دادگاه می شوند، این دستاویز را ایجاد کرده اند، نه مطهری. (2434289) (alef-13)
 
سربازولایت
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۴۱:۲۲
این مطهری زیادی بیش فعاله.. (2434135) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۹:۴۰:۰۴
تا کور شوند امثال شماها که چشم دیدن آدم حق طلب ندارید. (2434943) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۴:۴۷:۴۷
چرا پیام های موافق آقای مطهری حذف میشن؟ (2434161) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۵:۴۴:۲۷
عزیزم بیشتر پیامهای درج شده که در تأیید مطهری است.!!!!!!!!!
یعنی می خواهید هیچ پیامی در نقد علی خان درج نشود و یا کسی مجاز به نقد ایشان نمی باشد؟ (2434386) (alef-13)
 
نا شناس
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۵:۱۰:۰۱
آقای مطهری دفتر وکالت بین المللی برای برای دفاع از افراد فتنه گر و اصولا مسئله دار دایر واز نمایندگی کنار بکشد (2434245) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۵:۲۱:۴۷
سخنان فرمانده سپاه در مورد انتخابات در فضای مجازی چرا با سکوت مواجه شده ؟ اگر نوار ساختگی است توضیح دهند اگر این مطالب صحت ندارد تکذیب کنند بخصوص برای مشارکت مردم در انتخابات ها آینده مهم است که احساس نکنند که رای ایشان جنبه تشریفاتی دارد . (2434290) (alef-13)
 
علی کریمی
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۵:۴۷:۵۳
بررسی همه جانبه، عادلانه و علنی علل بروز حوادث سال 88 و معرفی و مجازات مقصرین برای تقویت نظام و ایجاد وحدت و یکپارچگی ملت اجتناب ناپذیر است .این همه آن چیزی است که مخالفان حصر می خواهند . (2434408) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۵:۵۳:۱۹
عليرغم مخالفت با مواضع آقاي مطهري در مبحث حجاب و عفاف از حمايت ايشان از جريان روشن سازي حقايق انتخابات ٨٨ ممنونيم.... ثانياً كمتر انسان منصفي هست كه حمايت جانبدارانه آقاي جنتي از يكي از كانديداها پيش از برگزاري انتخابات را از عوامل اصلي عدم اطمينان مردم به راي شوراي نگهبان در مورد سلامت انتخابات نداند. (2434428) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۳۲:۵۹
هر انساني از شنيدن ويا ديدن رفتارهاي انساني و حق طلبانه خوشحال ميشود. توجه داشته باشيم كه از اين همه نماينده در مجلس فقط يك نفر براي رضاي خدا شهامت بيان واقعيت را دارد و اين بنده واقعي خدا بدون طرفداري از شخص خاصي و فقط بخاطر رضاي خداوند همه شماطت هاي ادمهاي چاپلوس ومنفعت طلب را بجان ميخرد و حقايق را بيان ميكند . خداوند حفظش كند (2434563) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۳۳:۵۷
من به دکتر احمدی نژاد رای دادم و زیاد پشیمان هم نیستم ، ولی حرف آقای مطهری کاملا حق است.
کلام حق جواب ندارد (2434564) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۴۵:۳۰
ای کاش اندکی علی مطهری ولایتمداری و انقلابی بودن شهید مرتضی مطهری را به ارث برده بود (2434597) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۵۰:۵۵
اگر عده اي ادعاي تقلب به اين واضحي دارند اعلام كنند (2434617) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۷:۴۵:۲۸
هر روز بیبشتر به این یقین می رسم که مردم در مجلس فقط یک نماینده واقعی دارند آن هم علی مطهریست (2434726) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۷:۴۶:۴۹
آقایان کروبی و موسوی انتظار دارند بدون محاکمه آزاد بشوند و اما اگر محاکمه بشوند فکر کنم سرنوشتی بهتر از سرنوشتی که که الان دچارش هستند رو پیدا نکنند (2434733) (alef-13)
 
ر.م
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۹:۵۷:۵۴
شما علم اليقين داريد؟ خود بدبختشون چند بار اعلام كنند كه آماده محاكمه اند؟ (2434986) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۰:۲۵:۵۹
به هر حال دلیل نمیشه از حقشون که محاکمه است و خواستارش هستند محروم بشن. (2435047) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۸:۰۰:۰۲
نماینده مردم یعنی همین باید از حق و عدالت دفاع کرد و نباید مسائل را با نگاه باندی و جناحی تبیین و تفسیر کرد (2434760) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۸:۰۶:۳۱
این که پس از برخورد خشونت‌آمیز با یک اعتراض آرام مدنی و تبدیل آن به یک بحران"
اعتراض آرام مدنی هم نمیدونستیم چیه که آقای مطهری نشون دادن سطل آشغال آتش زدن و حمله به مراکز نظامی شده اعتراض آرام مدنی (2434772) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۹:۱۹:۵۸
من اصلاح طلبی هستم ، که مغرورانه به آقای مطهری ،اصولگرای عزیز عشق میورزم. (2434896) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۲:۱۷:۳۷
اگر خودتان را یک لحظه جای موسوی و کروبی بگذارید آنوقت خواهید دید مطهری حرف حساب گفته و منظورش اجرای عدالته نه دفاع از آنها ،براساس قانون هرکسی در جمهوری اسلامی ایران مرتکب عملی بشه که احتمال برود گناهکارهست ابتدا شخصی یا مدعی العموم علیه او اقامه دعوا میکنه و او متهم هست نه مجرم پس ازتقهیم اتهام و طی مراحل دادرسی و محاکمه و حق داشتن وکیل حتی تسخیری آنوقت اگر مجرم شناخته شد تازه براساس قانون مجازات میشه نه اینکه عدهای بگویند فلانی مجرمه و فورا اعدام بشه ، یک روزی هم ممکنه برای شما اتفاق بیفته!!!! (2435241) (alef-13)
 
پرهام
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۲:۳۳:۴۲
حقا که شجاع هستی و ردصلاحیت رادر انتخابات بعدی به جان خریدی و حرف حق را زدی
بنظرمن کهدر طول مجالس بعد ازانقلاب چنین نماینده شجاعی نبوده (2435281) (alef-13)
 
پرهام
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۲:۳۶:۰۶
خدایا شکر که در مجلس یک نماینده شجاع است و برای خود خطر ایجاد می کند اما از سخنان حق طلبانه دست برنمیدارد (2435286) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۲:۴۴:۴۴
جناب آقای توکلی. جامعه آماری اطراف من تشکیل شده از کارمندان دولت، دانشجوها و اساتید دانشگاه، جامعه کارگری، معلمین، نظامیان، دانش آموزان که بنا بر مقتضیات شغلی، آموزشی و خانوادگی رفت و آمد دارم. 99 درصد افراد این جامعه بر مظلومیت محصورشدگان تاکید دارند علیرغم اینکه از نظر سیاسی دیدگاه های متفاوتی دارند. قطعا حصر طولانی تر به ضرر نظام است حال خود دانید و آمران به حصر. (2435301) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۲۳:۱۴:۰۴
این آقایون فتنه گر نتایج انتخابات را قبول نکردند حالا یک سوال؟اگر دادگاهی فرضا تشکیل شد دو حالت داره.یا آقایون فتنه گر تبرءه میشند که هیج اونا را بخیر شما را بسلامت.یافتنه گران به اشد مجازات محکوم میشند در اینصورت آیا تضمینی هست که فتنه گران دوباره این حکم را قبول کنند؟یا باز همون آش و همون کاسه؟ لطفا حامیان فتنه گران ‍‍‍‍جواب دهند (2435350) (alef-13)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته