نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375415
بازگشت ۴ میلیارد تومان از حقوق‌های نجومی به بیت‌المال
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ گفت: ۴ میلیارد تومان از حقوق‌های دریافتی نامتعارف مدیران دولتی پس از شناسایی به بیت‌المال بازگردانده شده است.

به گزارش فارس، بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ۱۵۰۰ پرونده باقیمانده از مجلس نهم در این کمیسیون، اظهار داشت:‌ پرونده‌های باقیمانده قرار است برای بررسی به کمیته‌های پنج‌گانه کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع شوند.

وی با بیان اینکه کمیسیون اصل ۹۰ دارای پنج کمیته اقتصادی، فرهنگی - اجتماعی، سیاسی - نظامی، قضایی و امور مجلس و ویژه است، افزود: تعدادی از درخواست‌کنندگان بررسی این پرونده‌ها در کمیسیون اصل ۹۰ نسبت به وظایف کمیسیون مطلع نیستند، به همین دلیل بیشتر موضوع این پرونده‌ها غیرمرتبط با وظایف کمیسیون اصل ۹۰ است، پس از بررسی پرونده‌ها در کمیته‌های مختلف، پرونده‌های نامرتبط با وظایف کمیسیون به نهادهایی مانند قوه قضائیه یا سازمان‌های دیگر که باید بررسی شوند، ارجاع می‌شوند.

پارسایی با بیان اینکه با توجه به انتخاب ۱۳ عضو غیرثابت کمیسیون اصل ۹۰ توسط کمیسیون‌های تخصصی، کمیته‌های پنج‌گانه تشکیل شده‌اند، گفت: پرونده‌های ارجاع‌شده به کمیسیون اصل ۹۰ به ترتیب اولویت و کلان بودن در این کمیسیون مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ پرونده نیز از زمان آغاز به کار مجلس دهم به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع شده است، تصریح کرد: هنوز این پرونده‌ها بر اساس موضوعیت تقسیم‌بندی نشده‌اند، اما در صورتی که موضوعات این پرونده‌ها با وظایف کمیسیون اصل ۹۰ مرتبط نباشند، پیگیری‌کنندگان آنها راهنمایی می‌شوند تا بدانند این پرونده‌ها را از کدام نهاد پیگیری کنند، بخش اعظمی از این پرونده‌ها با وظایف کمیسیون مرتبط نیستند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ادامه با بیان اینکه حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ پرونده باقیمانده از مجلس نهم در کمیسیون اصل ۹۰ قابل بررسی است، گفت: این پرونده‌ها شامل تخلفات اقتصادی، سیاسی و موضوعات دیگر است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به بررسی موضوع حقوق‌های نامتعارف برخی مدیران دولتی در کمیسیون متبوعش، تأکید کرد: این مسئله با حضور مسئولانی از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل‌کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس طی چند جلسه مورد رسیدگی قرار گرفت، با توجه به همکاری بازوان نظارتی پارلمان و دولت، همه مدیرانی که حقوق‌های نامتعارف دریافت کرده بودند، شناسایی شدند که حدود ۹۵۰ نفر بودند.

پارسایی در پایان خاطرنشان کرد: البته بیش از ۹۵ درصد این مدیران زیر ۳۰ میلیون تومان حقوق دریافت کرده بودند، مسئولان مربوطه ۲ هفته قبل اعلام کردند که ۴ میلیارد تومان از حقوق‌های دریافتی نامتعارف مدیران دولتی پس از شناسایی به بیت‌المال بازگردانده شده است، ما نیازمند اصلاح مقررات و خلأ‌های قانونی در این زمینه هستیم تا افراد نتوانند از قوانین سوءاستفاده و حقوق نجومی دریافت کنند.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+بازار خودرو+اختلاس
 
علي وارنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۲:۰۵:۱۷
ميشه باور كرد؟؟؟؟؟؟ (3843521) (alef-13)
 
علي وارنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۲:۰۷:۴۶
خب اگر قرار بود پس بدهند چرا بهشون اين حقوقها رو دولت داده؟؟؟؟؟؟ طبق سخنان جناب سراج دولت در جريان قرار گرفته ، خب چرا ٣ سال پرداخت نموده؟؟؟؟؟؟؟!!!!! پس برگردانند حقوقها هم قابل باور نيست (3843523) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.