نظر منتشر شده
۴۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475919
معاون نظارتی بانک مرکزی عنوان کرد
شناسایی 30ملک و چندین دستگاه خودروی لوکس خارجی از مدیران فرشتگان/ارزیابی دارایی های موسسه «فرشتگان» و آغاز پرداخت سپرده ها/ اتمام ساماندهی تا پایان مرداد
بخش اقتصادی الف؛ 5 خرداد 96
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: کارشناسی و ارزیابی دارایی های موسسه غیرمجاز "فرشتگان" به پایان رسیده و پرداخت سپرده های مردم آغاز شده است.

فرشاد حیدری با حضور در استودیوی بخش خبری 21 پنجشنبه شب شبکه یک سیما افزود: سال 1394 برای ساماندهی تعاونی های غیر مجاز اعتباری در سطح کشور تصمیم گرفته شد که 8 تعاونی منحل و سپس مؤسسه ای برای ساماندهی آن ها ایجاد شود.

وی ادامه داد: مؤسسه «کاسپین» در 27 اسفند 1394 برای ساماندهی این مؤسسات غیر مجاز ایجاد شد به این صورت که دارایی آن ها را تقویم و ارزیابی کند و سپس این دارایی ها میان سپرده گذاران تقسیم شود.

حیدری با بیان اینکه در پایان سال 1395 از مجموع 8 تعاونی، 7 تعاونی ساماندهی شد اضافه کرد: برآورد کرده بودیم که ارزیابی و کارشناسی دارایی ها را در سه ماهه نخست سال 1395 به پایان برسانیم که در اردیبهشت به پایان رسید و تا حدود بسیار زیادی این دارایی ها ارزیابی و شناسایی شد و آماده تحویل به مؤسسه کاسپین و با نظارت مرجع قضایی و بانک مرکزی در حال انتقال است.

وی افزود: قبل از اینکه این نقل و انتقال صورت گیرد وارد این موضوع شدیم تا بتوانیم به تدریج سپرده سپرده گذاران را بر اساس میزان دارایی هایی موجود پرداخت کنیم.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: بر اساس آخرین تصمیم که در اردیبهشت اتخاذ شد از روز 28 ماه گذشته ابتدا سپرده های زیر 10 میلیون تومان را داریم پرداخت می کنیم.

حیدری افزود: با توجه به اینکه سپرده گذاران تعاونی منحله غیر مجاز فرشتگان بالغ بر 450 هزار نفر هستند برآورد ما این است که حدود 400 هزار نفر یعنی 87 درصد آن ها زیر 10 میلیون تومان سپرده دارند.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه مقرر شد از 28 اردیبهشت بر اساس حروف الفبا و برنامه ای که در سایت مؤسسه کاسپین به اطلاع سپرده گذاران تعاونی فرشتگان می رسد، مراجعه و سپرده هایشان را تعیین تکلیف کنند.

حیدری گفت: آن ها می توانند در مؤسسه کاسپین سپرده گذاری کنند یا اگر مایل نباشند می توانند وجه سپرده خود را دریافت کنند.

وی افزود: بر اساس ارزیابی که انجام شده است تا امروز حدود 1700 میلیارد تومان دارایی های غیرمنقول این تعاونی غیر مجاز شناسایی شده است و حدود 1400 میلیارد تومان هم دارایی این تعاونی به صورت تسهیلات پرداختی است که در مجموع این دو حدود 3100 میلیارد تومان است.

حیدری گفت: بر اساس تلاشی که پلیس آگاهی و مرجع قضایی انجام داده بودند در دو هفته گذشته موفق شدند حدود 30 ملک مدیران این تعاونی غیر مجاز منحله را که به نحو غیرقانونی از این منابع به نفع خود استفاده و املاکی را به نام نزدیکان خود تهیه کرده بودند شناسایی کنند.

وی با بیان اینکه 30 فقره ملک فوق پس از شناسایی آماده انتقال است، ادامه داد: تخلفات این تعاونی محرز و پرونده در مرجع قضایی به دقت در حال رسیدگی و با مدیران آن برخورد بسیار محکمی انجام شده است.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: در هفته گذشته حدود چندین دستگاه خودروی لوکس خارجی از آن ها شناسایی و ضبط شده و آماده فروش است.

حیدری افزود: سپرده های مردم نزد مؤسسه فرشتگان حدود 5 هزار و 600 میلیارد تومان شامل اصل و سود می شود که این 3 هزار و 100 میلیارد تومان باید بین آن ها به نسبت تقسیم شود و حسب تصمیم مرجع قضایی و بانک مرکزی؛ مؤسسه کاسپین آن را اجرا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در این تعاونی سودهای نامتعارفی پرداخت شده است، گفت: به همین علت این دارایی ها باید با قاعده منظم میان سپرده گذاران تقسیم شود.

حیدری با تأکید بر اینکه باید از حقوق سپرده گذاران صیانت کنیم، اضافه کرد: سپرده گذاران به بانک مرکزی و مرجع قضایی اعتماد کامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه شناسایی و ارزیابی املاک و دارایی ها زمان بر بوده است، گفت: بر اساس برنامه ریزی امیدواریم تا پایان مرداد آن را ساماندهی یعنی تا 8خرداد سپرده های زیر 10 میلیون تومان، سپس سپرده های تا 20 میلیون تومان را پرداخت کنیم و بعد از آن به تدریج تا پایان این دارایی ها آن را میان سپرده گذاران تقسیم می کنیم.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت:همه دارایی های تعاونی منحله "فرشتگان" را متعلق به سپرده گذاران می دانیم.

وی افزود: بانک مرکزی به اندازه کفایت، نقدینگی مؤسسه کاسپین را تامین می کند تا مردم معطل فروش املاک و دارایی ها و وصول اقساط نشوند.

حیدری با اشاره به اینکه مؤسسه کاسپین مجوز افتتاح 20 شعبه را دارد افزود: مردم می توانند به سایت این مؤسسه برای کسب اطلاع از چگونگی تعیین تکلیف سپرده ها مراجعه کنند.

وی گفت: برنامه داریم در ادامه تا حدود 80 شعبه به این مؤسسه مجوز بدهیم تا سریع تر به مردم خدمات دهند.

حیدری با تاکید بر اینکه مجوز فعالیت شعب در محل آن باید نصب شده باشد، افزود: 35 بانک و مؤسسه اعتباری مجاز با بیش از 21 هزار شعبه در کشور داریم که اسامی آن ها در سایت بانک مرکزی موجود است و مردم می توانند از این طریق متوجه شوند کدام موسسه دارای مجوز است.

 
۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۰۹:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ۱۱:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۴:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۱۵:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۴:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : حقوق سپرده‌گذاران+ سپرده‌گذاران+نظام بانکی+موسسه کاسپین+موسسه فرشتگان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۰۹:۳۴:۲۹
موسسه فرشتگان و کاسپین از دسته گلهای دولت محمود احمدی نژاد است که طی سالهای 89 تا 91 مجوز بانک مرکزی برای فعالیت بانکی دریافت کردند و این هم عاقبت کار( رجوع شود به ویکیپدیا) (4391197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۳:۴۷:۵۸
سپرده گذاران دقت کنید هشت تعاونی منحله بوده که فقط مال فرشتگان 3100 هزار میلیارد تومان است و بقیه چی میشن؟ تازه من که تو تعاونی کاسپین حساب باز کردم به من چه ربطی داره فرشتگان در قبل چه بوده؟ اینها مردم رو ... فرض کردند . هم اصل پول و هم سود موجوده و باید پرداخت کنند. (4391746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۴:۰۱:۰۰
مقصر اصلی خود مردم هستند که به طمع سود توی این موسسات سرمایه گذاری میکنن. در حالی که مسئولان اخطار میدن که سود بالا نشون از کمبود نقدینگی هست... در ضمن بانک مرکزی وقتی مجوز میده به معنی این هست که برای تاسیس الزامات قانونی رو داره و بانک مرکزی این اجازه رو نداره که به علت اینکه حدس میزنه شاید این موسسه پول مردم رو بالا بکشه مجوز رو لغو کنه (4391768) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۴:۱۰:۳۷
همون مگه رجوع کنی به ویکیپدیا!!!

وگرنه در دنیای واقعی، کاسپین سال 94 مجوز گرفت!!! (4391788) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۳۵:۲۵
اینم بگو که تا سال 94 داشتند فعالیت می کردند بعد یکهو....
مثل پدیده شاندیز که بیشترین سهام را در زمان همین دولت یازدهم فروخت (4391970) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۴۴:۵۸
اگه احمدی نژاد نبود شما مشکلات رو به کی نسبت میدادی؟؟؟؟ (4391994) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۶:۴۰:۰۴
فرشتگان هم تحت نظارت بانك مركزى بوده، چرا از حقيقت فرار ميكنيد؟
تو همين عكسى هم كه براى خبر گذاشتيد، روى تابلو فرشتگان نوشته : " تحت نظارت بانك مركزى" (4392079) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۰:۴۸:۳۶
اگر بگردید خیلی چیزهای دیگر هم که به اسم زن وبچه و اقوام کرده را پیدا خواهید کرد و محاکمه لازم نیست مصادره اموال و 20 سال زندان با اعمال شاقه کفاف میکنه به این میگن انقلابی (4391349) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۱۱:۲۵
یک سوال از معاون آقای سیف
اینهایی که گفتید غیر مجاز و متخلف، ما قبول میکنیم شما بی تقصیر(که صد البته شما بی تقصیر نیستید ولی اینگونه فرض میکنیم بی تقصیرید )
در خصوص موسسه مجاز کاسپین کجا تشریف داشتید؟ در خصوص نرخ سود بالای کنونی بانک ها خصوصا برای مبالغ بالا که براحتی همین 25 درصد رو بانک های شما به مبالغ بالا و حتی 27 و 30 درصد پرداخت میکنن کجا تشریف دارید؟ موقع اختلاس های چند هزار میلیاردی از بانک های دولتی و خصوصی امثال ملی و گردشگری و... کجا تشریف داشتید؟ایا همین الان بانک ها موسسات مجاز تحت نظارت شما سود پرداختی به سپرده گذاران رو مگر غیر از محلی بجز اورده سپرده گذاران جدید تامین میکنن؟ مگه در مورد موسسه محاز کاسپین مسئولیت قبول کردی که میگی در مورد غیر مجازها مسیولیتی رو قبول نمیکنید؟
ما رو چی فرض کردید؟ آیا با گرفتن ژشت طلبکار و ناصح حقیقت رو میتونید تغییر بدید؟ اگه قانون درست اجرا بشه شما و همکارات و رییست الان باید با دستبند و پابند از پشت میله های زندان مصاحبه ندامت انجام بدین نه اینکه هر روز عقل و شعور مردم زیر سوال ببری
بانک مرکزی قتلگاه اعتماد و قانون (4391402) (alef-13)
 
مال باخته کاسپین
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۱۳:۵۱
واقعا سخنلن اقای حیدری جای تاسف دارد اول مجوز میدهد بعد میگویر غیر مجاز بوده کاسپین مارو به خاک سیاه نشوند (4391410) (alef-13)
 
حاند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۱۵:۱۸
به امید خدا طی همین هفته با شکایت کیفری علیه آقای سیف و معاونین ایشون از جمله آقای حیدری و بنابر اسناد محکم و مکتوبی که در دست سپرده گذاران کاسپین هست ایشون و رییسوشون مجبور خواهند شد به اظهارات کدبشون خاتمه بدن و احتمالا هم چند صباحی رو در پشت میله ها طی کنن تا بدونن از قانون و حق الناس راه فرار با مغلطه و سفسطه و کذب وجود ندارد باشد که عبرتی شود برای دیگر مدیران
گذشت اون دوران آقای حیدری به رییستم بگو (4391411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۷:۵۷:۱۰
احسنت نخواهیم گذاشت به شعورمان توهین کنند 8 تعاونی شامل فرشتگان با بررسی همه جوانب در اسفند 94 مجوز گرفتند بانک مرکزی به ملت گزارش دهد مجوز کاسپین آیا بعد از یکسال تمدید شده ؟ هرگز اجازه نمی دهیم موسسه را از مسیر قانونی منحرف کنید باید اصل سپرده و سود طبق قرارداد را تا پایان مدت پرداخت کنید پس از اتمام قرارداد اگر سپرده گذار خواست در کاسپین تمدید کند در غیر اینصورت سپرده و سود حاصله بطور کامل طبق قرارداد باید پرداخت شود. (4393473) (alef-13)
 
ایلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۱۸:۴۷
آقا سودها رو طبق بانک های دیگه باید پرداخت کنید. (4391422) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۱۹:۲۰
آقای حیدری و سیف و سایر معاونین بانک مرکزی و همینطور کارمندان مرتبط درربانک مرکزی مرتبط با فرشتگان و کاسپین باید اموال و گردش مالی ایشان و خانواده ایشان از سال 92 مورد بررسی دستگاهای اطلاتی قرار بگیره تا معلوم بشه مجوز بانک مرکزی کیلویی چند به موسسه و بانک واگذار میشه
و همینطور شرکت های حسابرسی که از سال 92 امور حسابرسی این موسسه رو انجام دادن و همینطور سازمان بورس که چطور سوده بوده و الان یهویی کسری اورده!
ان شا الله قانون در انتظار همه شما خواهد بود
لطفا منتشر کنیند (4391425) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۱۹:۳۰
تکلیف موسسه آرمان البرز ایرانیان چی شد؟! (4391426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۲۱:۰۶
موسسه کاسپین انرا اجرا خواهد. کرد!؟ کاسپین که همین پریروز تو شعبه رشت من دیدم مردم جلوش جمع شدن ویدیوهای شعار دادنشونم دراومد، رفتم از یکی پرسیدم گفتن میگن که اصل پولتونو. بخواید. بهتون میدیم ولی نداریم نمیتونیم سودشو بدیم (4391429) (alef-13)
 
تازه مالباخته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۲۱:۲۴
یکی به وضعیت موسسه آرمان رسیدگی کنه لطفا! (4391430) (alef-13)
 
مالباخته کاسپین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۲۴:۱۲
آقای حیدری سال ۹۵ که همه شعب تابلو و دفترچه ها رو کاسپین کردند شما کجا بودید؟؟چرا مردم رو مقصر جلوه می دهید. انصاف داشته باشید. فرشتگان سال ۹۲ منحل شده و سال ۹۵ همه شعب تابلو و دفترچه را عوض کرده و کاسپین کردند. من از کجا بدانم که طرف تابلو کاسپین زده و دفترچه کاسپین میده ولی سیستمش فرشتگانه؟؟ همین مقدار پول در بانکهای دیگر بیش از ۲۵ درصد سود میدهند. کاسپین با پولای ما چیکار کرده که سود دو سال رو کنسل کرده از اصل پولم ۱۰ درصد کم می کنید. انتظار دارین ما این ظلم را قبول کنیم که بیش از ۵۰ درصد پولامان را از دست داده ایم. من تو موسسه مجاز کاسپین سپرده گذاری کردم نه فرشتگان. دفترچه من کاسپین هست از نظر قانونی من کار خلافی نکردم. بانک مرکزی تو قضییه کاسپین مقصر اصلی هست. ما حقمان را توسط قانون و قوه قضایی از بانک مرکزی و مدیران فاسد کاسپین خواهیم گرفت (4391441) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۰۵:۱۴
بانک مرکزی مقصر اصلی بحران بوجود آمده است که متاسفانه به هیج وجه اشتباه فاحش خودش را نمیخواد قبول کنه. اگر فرشتگان از شهریور 94 نباید فعالیت میکرد چرا الان اطلاع رسانی میکنید. اون موقع خواب بودید. بعدش در اسفند 94 به 8 موسسه ازجمله فرشتگان مجوز جدیدی بنام کاسپین اعطا کردید درحالیکه هنوز مراحل ادغامشون انجام نگرفته بود.
تقصیر مردم در این کوتاهی و سهل انگاری و شاید زدوبند چیست؟
بانک مرکزی خودش میفهمه داره چی میگه؟ (4392313) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۷:۵۹:۳۱
درود به شرفت (4393477) (alef-13)
 
Hong Kong
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۲۵:۵۴
تازه بعد از دو سال میخوان طلب سپرده گزارن فرشتگان رو بدن! اونم نه کامل!!!

خدا به داد ما سپرده گذارای آرمان برسه!... (4391443) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۲۷:۱۵
رفتیم پول گذاشتیم جایی که تابلوش کاسپین بوده،دفترچه کاسپین داده. اسم کاسپین هم در سایت بانک مرکزی در لیست مجازها است.
حالا که پولمون نمیدن،میگن شما فرشتگانی هستین نه کاسپین.
خدا خودت برس به دادمون (4391446) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۴۴:۰۳
حالا میفهمم قالیباف تو مناظره ها چی میگفت
امنیت سرمایه گذاری؟ آقای روحانی (4391491) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۲:۱۱:۱۱
طلب مردم 5600میلیارد و دارایی شناسایی شده 3100میلیارد این وسط با دید مثبت آقایان 2500میلیارد را فعلا نوش جان کردند ! (4391562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۴:۱۲:۵۹
تازه از همین 3100 میلیارد شناسایی شده، 1400 میلیاردش دارایی های سمی هستند که بهسختی قابل وصول هستند! بعیده از این مقدار حتی 400 میلیاردش وصول بشه!!!! (4391790) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۲:۱۵:۰۶
بابا تو رو خدا یه موسسه آرمانم پیگیری کنید.
این 8 تا تعاونی که میگن قبلا آقای سیف و تهرانفر میگفتن 10 تا هستن که مجوزم می گیرند.
به یکباره 2 تاشون خارج شدند و مردمو بیچاره کردند.
نه مرجع قضایی و نه بانک مرکزی گردن نمیگیرنشون.
الان آرمانی که معلوم شده البرز ایرانیانه پول مردمو نمیده،از اون بدتر کسی نیست که پاسخگو باشه!!
اگه به عدم مجوزه میزان و ثامن هم مجوز نداشتن اما مسوولان پاسخگو بودن!!! (4391566) (alef-13)
 
غارت زده
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۲:۴۹:۴۶
خودم شخصاً اولین باری که فرشتگان دچار مشکل شد چند ماه قبل از اختلاس وفرار رئیس بانگ مرکزی خاوری ملعون به نمایندگی بانگ مرکزی ناظر بر موسسات واقع در برج التون مشهدجویای وضعیت شدم یکی از مسئولان بانگ مرکزی کفت دو میلیارد ودیعه گذاشته اند که یک ملیارد تومان دیگر کسری دارند تا مجوزفرشتگان صادر شود تا همین امروز ظهر مشکل شان حل میشود تقریبا ً یک سال بعد هم با مجوز ارمان ایرانیان شروع بکار کرد
ایا سپرده هایی که همه ساله در زمان خاوری وبعد از ان نزد بانگ مرکزی سپرده گذاری جهت صدور مجوز میشده در صورتی که با اقرار جدید بانگ مرکزی تا 1 .7 .94 فرشتگان بدون مجوز بوده این مبالغ به حساب فرشتگان منظور یا رشوه حق السکوت اختلاس مرکزی محسوب میشود . (4391638) (alef-13)
 
مالباخته
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۳:۳۴:۲۱
چرا بانک مرکزی سود سپرده های مردم در تعاونی فرشتگان از شهریور 94 برای ادغام در موسسه کاسپین صفر کرده است. اگر بهانه سود غیر متغارف این تعاونی برای سپرده هاست، حتی بدون دخالت بانک مرکزی و با پیگیری از قوه قضائیه به اندازه تورم خسارت به سپرده گذار پرداخت می شد نه اینکه کل سود پرداختی از شهریور 94 از سپرده کسر شود. ضررها طبق قانون و اطلاعیه های بانک مرکزی به عهده سهامداران است نه سپرده گذاران.

موسسه مجاز کاسپین در روزنامه رسمی و ثبت شرکت ها تغییر نام یافته موسسه آرمان ایرانیان است که از ادغام چند تعاونی که فرشتگان هم جز آنهاست به وجود آمده و قبلا از بانک مرکزی مجوز گرفته بود و موسسه جدیدی نیست. تغییر نام باعث استقلال حقوقی نمی شود.

مردم با اتکا به تابلوی کاسپین و اعلام مجوز دار بودن آن در سایت بانک مرکزی سپرده گذاری کرده اند و هیچ اطلاعی از اینکه سرمایه شان واقعا در کدام تعاونی می رود نداشته اند یا با اتکا به تابلوی کاسپین مجوزدار سپرده های خود را خارج نکرده اند. حتی اگر تغییر تابلو به دستور بانک مرکزی نبوده طبق مدارک موجود در جریان آن بوده و نماینده اش در محل حضور داشته. هیچ ممانعتی نکرده. هیچ اطلاعی به مردم قبل از بروز بحران نداده.

طبق قانون باز هم بانک مرکزی مسئول نظارت بر موسسات مالی غیر مجاز است. اگر توانایی صیانت از سپرده های مردم نیست حداقل موسسه کاسپین و تعاونی های زیرمجموعه ورشکسته اعلام شود تا ادامه کار از قوه قضائیه پیگیری شود. (4391735) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۴:۱۳:۰۱
چی ؟ نفهمبدم یکبار دیگه بگو .... ماشین لوکس؟ برج مسکونی ؟ ... مگه از مردم نقدینگی نمیگیرن به تولید کمک کنن تسهیلات بدن؟
تمام بازدید کنندگان سایت الف میتونن امتحان کنن در پارکینگ منزلتون رو نیمه باز کنید یک میز و صندلی بزازید و مقداری چیپس و پفک و سیگار روش بذارید شروع کنید به فروختن تا چند ساعت دیگر از شهرداری و اماکن و پلیس و وزارت بهداشت به شما مراجعه میکنند و بساطتون رو جمع میکنند . من موندم این موسسات چرا بدون مجوز میتوانندفعهالیت کنن (4391791) (alef-13)
 
سپرده گزار کاسپین
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۲۵:۴۷
سلام. بعد از انحلال موسسه فرشتگان بهمراه چند موسسه دیگر، آرمان ایرانیان تشکیل و سپس در اسفند 94 موسسه مجاز کاسپین شکل گرفت. این وسط تقصیر مردم که شاهد به اصطلاع ساماندهی این موسسات بودند و حتی مجوز بانک مرکزی را هم مشاهده کرده بودند، چیست؟
واقعا چه توهین تاسف باری به شعور مردم داره میشه که بانک مرکزی اعلام کرده که از شهریور 94 بدلیل انحلال فرشتگان هیچ سودی به سپرده گزاران تعلق نمیگیره.
یعنی شما مجوز به یک موسسه ای دادید که هنوز مراحل ادغامش انجام نشده و مردم رو فریب دادید ولی الان عنوان میکنید که موسسه از شهریور 94 منحل بوده.
چرا همان موقع به مردم اطلاع رسانی نکردید؟
بانک مرکزی خودش میفهمه داره چی میگه؟ (4391940) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۵:۴۵:۳۸
بانک مرکزی همون شهریور۹۴ باید اعلام میکرد مردم سپرده نذارید چون منحل شده و تا ادغام پولی بهتون تعلق نمیگیره، از نظر حقوقی میشه بدلیل عدم اطلاع رسانی شکایت کرد (4391995) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۶:۵۲:۲۳
نیروی انتظامی وقتی یک مغازه جواز کسب نداره سریع درش رو تخته میکنه چطور با اینها کار نداشته ؟؟ (4392104) (alef-13)
 
اعتصام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۴۰:۰۱
ضمن تشکر از پیگیری شما در هنگامه خفقان رسانه های اصلاح طلب مدعی حقوق شهروندی و مدعی حقیقت و عدالت!

قبل از عید، بانک مرکزی در پاسخ مشخص به خبرگزاری تسنیم، وعده داد که بین سپرده گذاران پس از اخذ مجوز و قبل از آن، به اقتضای رعایت عدالت، تمایز می گذارد؛ اما این وعده را نیز به فراموشی سپرد و گویا قبح دروغ گویی و وعده واهی دادن و بی تدبیری و بی انصافی از بین رفته است؛

آنقدر مغالطه ها را تکرار کردند و تقصیر را به گردن دیگران انداختند که مسئولیت شان در صدور مجوز و نیز در عدم اطلاع رسانی و عدم ممانعت از نصب تابلو و اخذ سپرده جدید از مردم، پنهان شده است.

بعد از صدور مجوز، از هزاران نفر پول گرفتند و حالا می خواهند با کسر سود و اصل سپرده، بدهی قبل از صدور مجوز فرشتگان را بدهند و کسری اش را جبران کنند!

این امر انصاف است؟ این امر، مشکوک نیست؟ (4392426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۹:۵۳:۲۲
دست گل دولت فعلی که از دسته گلهای احمدی نژاد جالبتره یک کم فکر کنید مثل کاسپین (4392587) (alef-13)
 
فرشتگان کاسپین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۷:۴۸:۵۲
اردیبهشت 96 اعلام کردند اموال غیر منقول فرشتگان به میزان 2500 میلیارد تومان ارزیابی و شناسایی شده همچنین 1400 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که جمعا می شود 3900 میلیارد تومان در دو هفته اخیر 30 ملک جدید به همراه 10 ماشین لوکس خارجی معرفی شده که حداقل تخمین زده می شود 1500 میلیارد تومان باشد 300 میلیارد تومان هم فرشتگان نزد بانک مرکزی دارد در کل دارایی فرشتگان حداقل 5700 میلیارد تومان دست کم برآورد می شود ، بانک مرکزی اعتراف کرده تا پایان اردیبهشت 96 تعهدات فرشتگان شامل اصل سپرده و سود طبق قرارداد جمعا می شود 5600 میلیارد تومان ، حال حذف سود از شهریور 94 جز دزدی چه نامی می توان روی آن گذاشت ضمنا شما که در اسفند 94 به آن مجوز دادید چرا نظارت نکردید چرا همین ارزیابی را قبل از صدور مجوز انجام ندادید مجوز شما تا اسفند 95 به مدت یکسال بوده است چرا گزارش نمی دهید که مجوز تمدید شده یا نه ؟ می خواهید موسسه را از مسیر و روال قانونی خارج کنید که بتوانید حق و حقوق مردم را ضایع کنید زهی خیال باطل با بر سر حقمان ایستاده ایم و اجازه نمی دهیم ریالی از سود سپرده هایمان طبق قرارداد کم شود.موسسه تا پایان اسفند 95 دارای مجوز رسمی است که قبلا بررسی شده و به گذشته بر نمی گردد قانون عطف به ماسبق نمی شود اگر موردی داشتید باید در اسفند 94 به عموم مردم اعلام و در سایت بانک مرکزی منعکس می کردید شما با در نظر گرفتن همه جوانب از اسفند 94 به مدت یکسال تا 27 اسفند 95 به کاسپین که شامل 8 مجموعه از جمله فرشتگان است مجوز دادید حال گزارش دهید مجوز یکساله تان تمدید شده ؟ نمی توانید موسسه را از مسیر قانونی اش منحرف کنید مردم این اجازه را به شما نمی دهند .یا حق (4393447) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۰:۲۹
تعداد زیاد بانکها و موسسات مالی در ایران چند برابر کشورهای دیگر است. سود بانکی در ایران چند برابر کشورهای دیگر است. از این معادله فقط بوی فساد به مشام می رسد. (4393946) (alef-13)
 
به دنبال عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۲:۲۴:۰۷
اردیبهشت 96 اعلام کردند اموال غیر منقول فرشتگان به میزان 2500 میلیارد تومان ارزیابی و شناسایی شده همچنین 1400 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که جمعا می شود 3900 میلیارد تومان در دو هفته اخیر 30 ملک جدید به همراه 10 ماشین لوکس خارجی معرفی شده که حداقل تخمین زده می شود 1500 میلیارد تومان باشد 300 میلیارد تومان هم فرشتگان نزد بانک مرکزی دارد در کل دارایی فرشتگان حداقل 5700 میلیارد تومان دست کم برآورد می شود ، بانک مرکزی اعتراف کرده تا پایان اردیبهشت 96 تعهدات فرشتگان شامل اصل سپرده و سود طبق قرارداد جمعا می شود 5600 میلیارد تومان ، حال حذف سود از شهریور 94 جز دزدی چه نامی می توان روی آن گذاشت ضمنا شما که در اسفند 94 به آن مجوز دادید چرا نظارت نکردید چرا همین ارزیابی را قبل از صدور مجوز انجام ندادید مجوز شما تا اسفند 95 به مدت یکسال بوده است چرا گزارش نمی دهید که مجوز تمدید شده یا نه ؟ می خواهید موسسه را از مسیر و روال قانونی خارج کنید که بتوانید حق و حقوق مردم را ضایع کنید زهی خیال باطل با بر سر حقمان ایستاده ایم و اجازه نمی دهیم ریالی از سود سپرده هایمان طبق قرارداد کم شود.موسسه تا پایان اسفند 95 دارای مجوز رسمی است که قبلا بررسی شده و به گذشته بر نمی گردد قانون عطف به ماسبق نمی شود اگر موردی داشتید باید در اسفند 94 به عموم مردم اعلام و در سایت بانک مرکزی منعکس می کردید شما با در نظر گرفتن همه جوانب از اسفند 94 به مدت یکسال تا 27 اسفند 95 به کاسپین که شامل 8 مجموعه از جمله فرشتگان است مجوز دادید حال گزارش دهید مجوز یکساله تان تمدید شده ؟ نمی توانید موسسه را از مسیر قانونی اش منحرف کنید مردم این اجازه را به شما نمی دهند .یا حق (4394360) (alef-13)
 
امیر
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۱۷:۵۷
حداقل هزار میلیارد تومان هم ارزش مجوزی است که موسسه اعتباری کاسپین با توجه به دارایی بسیار بالای موسسه فرشتگان ، توانست که مجوز را اخذ نماید . لازم به ذکر است که موسسه کاسپین از تجمیع موسسات هشتگانه ای تشکیل شده است که بزرگترین آنها موسسه فرشتگان بوده است و قطعا بدون موسسه فرشتگان ، موسسه کاسپینی هم وجود نداشت . لطفا این مبلغ را هم جزو دارایی های موسسه فرشتگان منظور فرمایید . (4394612) (alef-13)
 
فرشتگان کاسپین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۸:۲۹:۳۴
تا برکناری سیف و حیدری از بانک مرکزی بایستی هر روز به اعتراضات ادامه داد اینها همه موسسات اعتباری را با بی برنامه ریزی به خاک سیاه نشاندند هیات تصفیه موسسه فرشتگان در 96/02/30 اعلام کرده ما اصل و سود سپرده همه سپرده گذاران فرشتگان را طبق قرارداد تا پایان مدت آن تضمین کرده و پرداخت می کنیم در صورتیکه اولا انتقال املاک فرشتگان به کاسپین باید به قیمت واقعی و یا قیمتی که برای آن مشتری در مدت زمان معقول قابل شناسایی و انتقال است باشد ثانیا تکمیل پروژه های در دست احداث شامل 18 فقره پروژه برای تحقق سود مورد انتظار از سرمایه گذاری های مذکور ، قطعا وجوه حاصل از فروش پروژه های در دست احداث فعلی متناسب با میزان اصل و سود متعارف تمامی سپرده ها و چه بسا بیشتر از آن را پوشش می دهد. (4395617) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۰:۰۸:۴۵
اگه یه بقالی بدون مجوز کار کنه درش رو تخته می کنند اونوقت جنابشان میفرماید به سایت بانک مرکزی برای مجاز یا غیر مجاز بودن موسسات مراجعه کنیداین یعنی چی آخه (4395731) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۰:۱۶:۳۲
شماها چقدر ساده هستيد كه پولتان را در اينگونه مکسسات مي گذاريد. پول را هميشه بايد در بانك معتبر دولتي گذاشت حتي اگر سودش كمتر باشد. (4395745) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۸:۱۰:۴۷
اگر بجای ادغام کار به قوه قضائیه کشده میشد موسسه ورشکسته و حل موضوع زمان بر می شد! اما ادامه ندادید در این صورت امکان شکایت از مدیران کاسپین و موسسات تجمیع شده وحود داشت، چه کسی در پشت پرده از موسسه ای ورشکسته است ( و اعلام ورشکستگی نمیکند) حمایت می کند تا با وجود کسری باز ادامه فعلایت بدهد؟
یا در جای دیگر در مورد روش ادغام گفته اید روال معمول ادغام موسسات کوچک در موسسات بزرگ تر است! سوال اینجاست که چطور موسسه ای مثل فرشتگان با سابقه ۱۶ سال فعالیت و تبدیل شدن به موسسه ارمان و پذیره نویسی در فرابورس یک ساله ورشکست می شود و یک موسسه با سرمایه ۳۰۰ میلیارد تومان ( یک دهم سرمایه موسسه فرشتگان ) نقش نجات دهنده موسسه فرشتگان میشود؟ یعنی موسسه کوچکتر حامی موسسه بزرگتر می شود؟؟؟ (4397523) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۸:۱۱:۰۳
در واقع کاسپینی که جز یک اسم چیز دیگری نیست و یک ریال سرمایه ندارد می داند که فرشتگان منابع عظیمی دارد بنابراین سعی کرده اموال فرشتگان را به چندین برابر زیر قیمت بردارد جلوی پیشرفت پروژه های در حال انجام را گرفته و با مکر و حیله سود سپرده فرشتگان را به مدت 22 ماه به حساب ثمن خودشان واریز کنند در واقع یک اسم خالی را با پشوانه فرشتگان ، بال و پر بدهند حال چه کسی پشت سر این قضیه است .همه سپرده گذاران راضی هستند که فرشتگان اعلام ورشکستگی کند و قوه قضائیه به موضوع رسیدگی کند چه دست های در پشت پرده جلوی این خواست عمومی را می گیرند و چه نیتی دارند همه چیز باید برای مردم آشکار شود (4397524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۹:۵۵:۱۱
آقای حیدری الان می خواهند از حقوق سپرده گذاران صیانت کنند !!!سپرده گذاران به بانک مرکزی و مرجع قضایی اعتماد کامل داشته باشند!!! خجالت بکشید همین بانک مرکزی و مراجع قضایی سپرده گذاران را بیچاره کردند ، وقتی بانک مرکزی از ابتدا در جریان کلیه مسایل وضعیت تعاونیها و ادغام آن و دادن مجوز بوده چرا در سال 94 اطلاع رسانی نکرده ؟ چرا ‏قوه قضاییه و نهادهای زیربط جلوی فعالیت را از سال 94 نگرفتند؟ چرا مردم باید تاوان افراد کلاهبردار و اشتباه بانک مرکزی را بدهند؟ چرا ‏مجلس از این بی قانونی و عدم حمایت از حق و مال سپرده گذاران و برداشت غیر قانونی از حساب سپرده گذاران سکوت کرده اند ؟ کی به داد ‏سپرده گذاران میرسد ؟ (4397897) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۷:۳۲
دولت موظف هست امنیت سپرده گزاران راتضمین کند. (4404233) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.