توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509218
عادل الجبیر: توپ در زمین قطری‌ها است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
وزرای خارجه فرانسه و عربستان در نشست مشترک خود در پاریس در خصوص بحران قطر رایزنی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری البلد، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در جریان دیدار با عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در پاریس عنوان داشت: ما همچنان از طرف‌های درگیر در بحران قطر با کشورهای حوزه خلیج فارس می‌خواهیم تا اقدامات لازم برای اتحاد و یکپارچگی شورای همکاری خلیج فارس را اتخاذ کنیم.

وی همچنین از سفر آتی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به پاریس خبر داد.

عادل الجبیر نیز در این دیدار عنوان داشت "در حال حاضر توپ در زمین قطری‌ها است" و آنها می‌دانند باید چه کار بکنند. ما از آنها می‌خواهیم تا حمایت از "تروریسم" را متوقف کرده و دست از اقدامات تحریک برانگیز و مداخله در امور داخلی دیگر کشورها بردارند.

وی در ادامه افزود: ما این درخواست‌ها را پیشتر به قطری‌ها اعلام کرده‌ایم و در حال حاضر آنها باید پاسخ دهند. البته قطری‌ها با بخش اعظمی از این درخواست‌ها در توافق ریاض در سال ۲۰۱۴ موافقت کردند اما هیچ کدام از آنها را اجرا نکردند و ما اعلام کردیم که روابطمان را با این کشور قطع می‌کنیم. آنها از محاصره سخن می‌گویند اما مسئله اصلی که حمایت از "تروریسم" است را فراموش کرده‌اند.
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۲۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۶:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۰۹:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۰۷:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۲۰:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۲۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۲۰:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۱۸:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ۱۴:۲۳
 
۱۳۹۱/۱۰/۲۰ ۱۷:۴۳
 
 
کلمات کلیدی : عادل الجبیر، قطر، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.