توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 337417
عامل شیوع حوادث مرگبار در چین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۱
پیدا شدن جسد یک زن چینی داخل آسانسور ساختمان مسکونی و سهل‌انگاری مسئول آن در کنترل وضعیت آسانسور، انتقادهایی را در این کشور به دنبال داشته است.

به گزارش ایسنا، رسانه‌های داخلی چین پس از انتشار خبر وقوع این حادثه مرگبار نسبت به چرایی وقوع این قبیل حوادث و سهل‌انگاری نیروهای متخصص و تعمیرکار انتقاد کرده و اظهار داشتند: متاسفانه در جامعه چین بسیاری از این گونه اتفاقات و سوانح مرگبار رخ می‌دهد که عمدتا قابل پیشگیری هستند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در انگلیس که یک‌بیستم جمعیت چین را دارد در سال‌های ۲۰۱۴ - ۲۰۱۵ میلادی ۱۴۲ مورد فوت در محل کار رخ داده و در مقایسه با آن در سال ۲۰۱۴ در چین ۶۸ هزار و ۶۱ مورد مرگ در محل کار ثبت شده که حدود ۴۸۰ بار بیشتر بوده است.

کارشناسان ایمنی در چین معتقدند که سرعت بالای صنعتی شدن در این کشور طی سه دهه گذشته تا حدودی در بروز این وضعیت نامطلوب موثر بوده است. در واقع با گذشت زمان تلاش شده تجهیزات به کار گرفته شده در بخش‌های مختلف صنعتی این کشور به روز شود تا احتمال وقوع حوادث کاهش یابد اما این تلاش‌ها به جایگاه و استانداردهای مطلوب نزدیک نشده است.

با تداوم افزایش آمار مرگ و میر و سوانح کشنده در چین، دولت این کشور قانون ایمنی در محل کار را در سال ۲۰۱۴ به تصویب رساند. براساس این قانون کمپانی‌ها و شرکت‌ها موظف شدند قوانین جدی‌تر و سخت‌تری اتخاذ کنند اما میزان تاثیرگذاری این قوانین نامشخص است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، موارد متعددی از وقوع سوانح مرگبار در محیط‌های کاری و عمومی در چین رخ داده است که مواردی چون انفجار در انبار نگهداری مواد شیمیایی در تیانجین و کشته شدن ۱۷۳ نفر، آتش‌سوزی در یک مرغداری و مرگ بیش از ۱۲۰ تن در سال ۲۰۱۴ و همچنین وقوع انفجار در کارخانه تولید قطعات خودرو در سال ۲۰۱۴ تنها چند نمونه از این حوادث هستند.
 
کلمات کلیدی : چين ، حوادث ، مرگبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.