نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387313
تشکیل سازمان مبارزه و پیشگیری با فساد اداری
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۱
درصورت موافقت مجلس شورای اسلامی، با ادغام دو سازمان بازرسی و دیوان محاسبات، سازمان مبارزه و پیشگیری با فساد اداری تشکیل می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت معدن و تجارت امروز دردوره اموزشی ارتقائ سلامت اداری و پیشگیری از فساد اداری در یاسوج گفت: برای بهبود نظام سلامت اداری و جلوگیری از موازی کاری، طرح یکپارچه سازی نهادهای نظارتی و بازرسی بر ادارات در دستور کار دولت قرار دارد که درصورت تصویب در مجلس شورای اسلامی، سازمان های بازرسی و دیوان محاسبات با هم ادغام و سازمان مبارزه و پیشگیری با فساد اداری تشکیل می شود.

ممتحن با اشاره به اینکه ۴۰ درصد اقتصاد کشور در زیر چتر تصمیم گیری این وزارتخانه قراردارد افزود:به منظور پیشگیری و برخورد با تخلفات و فساد اداری در دو سال گذشته دو مرحله بازرسی از واحدهای وابسته به این وزارتخانه انجام وبا متخلفان به شدت برخورد قانونی شد.

بازرس ویژه وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه شاخص های کیفی خدمات دهی در وزارت صنعت معدن و تجارت ۵۰ درصد بهبود یافته است افزود: شاخص های خدمات دهی و پاسخگویی به ارباب رجوع در واحدهای تابعه این وزارتخانه در سالهای ۹۳ تا ۹۵ با ۵۰ درصد افزایش از ۴۷ به ۸۷ درصد ارتقاء یافته است.

وی گفت: در این وزارتخانه مدت زمان پاسخگویی به مکاتبات اداری از ۴۷ روز به کمتر از ۲۷ روز رسیده که این رقم تا سال آینده به ۱۵ روز میرسد.
وی افزود: در دوره آموزشی ارتقاء سلامت نظام اداری که در سازمان صنعت معدن و تجارت برگزار شد مدیران و کارشناسان با آئین نامه ها ، برنامه ها و قوانین موجود در زمینه پیشگیری و برخورد با فساد اداری آشنا شدند.
 
کلمات کلیدی : مبارزه با فساد
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۱ ۰۱:۴۴:۴۳
هر اداره یا وزارت خانه ای که تشکیل بشه و زیر نظر دولت باشه اون اداره هم فاسد میشه و میگنده. مگر اون اداره زیر نظر رهبر باشه تا کارکنانش از هیچ کس ترسی نداشته باشن. وقتی دولت فاسد باشه اداره هاش هم فاسدن و زحمت نکشید و فکر مجلس هم مشغول ادغام نکنید (3914045) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته