توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407013
تاج: بیانیه کی‌روش مبنای درستی داشت/ با قصور بعضی‌ها بازی دوستانه تیم ملی لغو شد
بخش ورزشی الف، 5آبان 95
رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید بیانیه کارلوس کی‌روش مبنای درستی داشته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۲
به گزارش ایسنا، مهدی تاج در حاشیه مراسم بدرقه تیم فوتبال ساحلی و تیم زیر ۱۹ سال دختران درباره جلسه روز گذشته خود با کارلوس کی‌روش اظهار کرد: AFC به ما نامه‌ای زده که چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب سابقه نداشته که ایران در ۵ رده ملی به جام جهانی صعود کند. تاکنون در امسال ۴ تیم ملی از ایران به جام جهانی رفته‌اند و با توجه به وضعیت خوبی که تیم ملی بزرگسالان در رقابت‌های انتخابی دارد، امیدواریم پنجمین تیم نیز به جام جهانی صعود کند.

وی افزود: روز گذشته از ساعت ۵ بعدازظهر تا ۱۱ شب با سرمربی تیم ملی جلسه داشتیم و حرف‌های متفاوتی در این جلسه زده شد. ابتدا درباره اصطلاح زرنگ خیابانی بیانیه‌ی کی‌روش دیدگاهی وجود داشت اما وقتی سرمربی تیم ملی منظورش را بیان کرد، متوجه شدیم حرف او حرف درستی بوده است.

تاج با اشاره به لغو بازی دوستانه ایران برابر سنگاپور که قرار بود پیش از دیدار برابر سوریه در همان زمین مصاف ایران برابر سوریه در مالزی برگزار شود، گفت: منظور کی‌روش از آن اصطلاح افرادی بود که با قصورشان باعث لغو آن بازی شدند و کی‌روش نیز به شدت از این موضوع ناراحت بود و من حق را کامل به او می‌دهم. او ما را متقاعد کرد که چند نفری از درون فدراسیون و بیرون قصور کرده‌اند و این حرف درستی بود. این اصلا درست نیست که با قصور انجام شده، سنگاپور بازی دوستانه‌اش را با ما لغو کند و به جای دیدار برابر ما به مصاف سوریه در همان زمین برود.

وی از سفر خود با کی‌روش به اصفهان خبر داد و گفت: شنبه برای بررسی چند زمین تمرین و البته بازدید از ورزشگاه نقش جهان به اصفهان می‌رویم. به هر حال با شرایطی که وجود دارد این امکان را نداریم که در این شرایط زمینی را برای تیم ملی در تهران پیدا کنیم. از ابتدا تاکنون سه میلیارد تومان را از دولت گرفته‌ایم که پول چارتر هواپیما و پاداش شده است.

وی افزود: در بعد رسانه‌ای هم ما با دو سایت مشکل داریم و اگر این دو سایت دست از شیطنت برندارند در هیچ رویداد فوتبالی آن ها را راه نمی‌دهیم. حتی اگر ضرورت داشته باشد و روند کاری‌شان را اصلاح نکنند اسم آن‌ها را اعلام خواهیم کرد.

تاج درباره سفر مشترکش با کی‌روش به اصفهان گفت: از زمین‌های نقش جهان، ذوب آهن و باغ فردوس سپاهان دیدن خواهیم کرد تا اگر شرایط خوب بود برای اردوی بعدی تیم ملی که دی ماه برگزار می‌شود از آن‌جا استفاده کنیم.

وی درباره جزییات بیشتر جلسه‌ای با کی‌روش گفت: همچنین خواستیم پیروانی صحبت نکند و قرار شد برای جلوگیری از پراکنده گویی سخن‌گویی داشته باشیم. فدراسیون نیز کارهایی باید درباره موضوعات مختلف انجام دهد. یکی از موضوع‌ها زمین چمن است که ساخت زمین چمن کمپ با کارهای انجام شده در حال پیشرفت است و من باید از شهرداری و هدایتی تشکر کنم اما این زمین به درد این مقطع از کار تیم ملی نمی خورد.

رییس فدراسیون در پاسخ به این سوال که اسفند سال گذشته کفاشیان گفت که ۶ ماه دیگر این زمین به بهره برداری می رسد اما شما وعده چند ماه آینده را می‌دهید گفت: این طرح چند ماهی خوابیده بود اما در دو سه ماه گذشته پیشرفت مناسبی داشته است.

تاج در پاسخ به این سوال که دغدغه کی‌روش و همه فوتبال دوستان ایران تجهیز تیم ملی و انجام بازی‌های دوستانه مناسب است گفت: در جلسه ۶ ساعته دیروز هرچه باید می‌گفتیم را گفتیم و روابط بسیار خوبی بین فدراسیون فوتبال و کی‌روش وجود دارد. او امروز بیانیه‌ بسیار خوبی صادر کرده و گفته اگر تیم ملی نتیجه نگیرد سرمربی و رییس فدراسیون فوتبال باید پاسخگو باشند. خوشبختانه اکنون وضعیت ما در جدول رقابت‌ها بسیار خوب است. همان طور که گفتم مبنای صحبت‌های کی‌روش درست بود و اگر ما نمی‌توانیم با سنگاپور به خاطر قصور چند نفر بازی کنیم واقعا ما شکست خورده‌ایم. البته با زحمت کی‌روش توانستیم دیداری را در مالزی هماهنگ کنیم که نمی‌توانم اسم حریف‌مان را بگویم.

وی با بیان اینکه تیم ملی به امکاناتی نظیر زمین تمرین و پول نیاز دارد، گفت: فدراسیون فوتبال کره جنوبی سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه دارد اما ما اگر بتوانیم سالی ۵۰ میلیارد تومان بودجه در اختیار داشته باشیم همه تیم‌هایمان می‌توانند قهرمان آسیا شوند. شما می‌بینید اکنون تمامی تیم‌های ملی کره جنوبی پشت سر تیم‌های ایران هستند. خوشبختانه هنگام حضور دکتر جهانگیری در تمرین تیم ملی ایشان تاکید کردند که فوتبال باید ۱۵ میلیارد بودجه جداگانه داشته باشد و ان‌شاالله از روز شنبه وصول این پول کلید می‌خورد و ما به این پول می‌رسیم.

تاج درباره اتفاقات رخ داده در اهواز نیز گفت: با وزارت کشور جلسه داشتیم و اعلام کردیم که اگر این اتفاقات ادامه پیدا کند کشته هم خواهیم داد و در آن صورت ما پاسخگو نیستیم چرا که تامین امنیت در ورزشگاه با ما نیست. من خودم به طالقانی نامه زدم و گفتم باید با مسببان این اتفاق برخورد شود و همین جا هم اعلام می کنم شاید میزبانی بازی‌ها را از اهواز بگیریم.

او درباره درخواست باشگاه استقلال و پرسپولیس برای واگذاری بلیت فروشی مسابقه‌هایشان به این دو باشگاه اظهار کرد: ما در واگذاری بلیت‌فروشی مشکلی نداریم. در این باره با آقای طاهری و افتخاری جلساتی را برگزار کرده‌ایم اما نام مسابقه‌ها، لیگ فوتبال ایران است و منفعت آن برای همه باشگاه‌هاست. چه آن‌هایی که طرفدار دارند و چه آن‌هایی که طرفدار ندارند. این مذاکرات برد و باختی ندارد و فقط باید اصولی پیش برویم. برای ما پیروزی پرسپولیس و استقلال اهمیت دارد چرا که آن‌ها نماینده ما در آسیا هستند.

رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه گروهی از وزارت کشور برای بررسی وضعیت امنیت خوزستان به این استان می‌روند افزود: اگر خوزستانی‌ها نتوانند امنیت را تامین کنند بازی‌ها را به خارج از این استان می‌بریم. وزیر کشور و معاون او آقای ذوالفقاری این موضوع را در دست بررسی دارند و با استاندار استان خوزستان صحبت‌هایی را داشته‌اند. هیاتی متشکل از وزارت کشور و آقای حمیسی از فدراسیون فوتبال راهی خوزستان می‌شوند تا این اتفاق را بررسی کنند. هر کسی که اشتباه کرده باشد، اخراج می‌شود. اگر این کار را نکنیم این مشکل حل نخواهد شد. بلااستثنا فرد خاطی اخراج می‌شود. اگر توانستیم آن را حل می‌کنیم وگرنه مسابقه‌ها به خارج از خوزستان منتقل می‌شود. فوتبال باید جایی برگزار شود که امنیت داشته باشد. اینکه هوادار ما زخمی شود و پسری لحظه آسیب دیدن پدرش را ببیند برای ما مطلوب نیست.

تاج اضافه کرد: برای ما افتخارآفرینی‌ها ارزشمند است. جوانان ما در آسیا موفق شدند و دل همه مردم شاد شد. انتقاد درست و تعریف و تمجید موجب رشد ما می‌شود. اگر انتقاد درست باشد از آن استقبال می‌کنیم نه اینکه بعضی‌ها به جای انتقاد شیطنت کنند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره اعلام فهرست بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال از سوی سازمان بازرسی کل کشور و تلاش فدراسیون فوتبال برای رفع مشکل برخی کارمندان گفت: بازنشسته، بازنشسته است و برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی در این فهرست باشد. اگر قرار است که آن‌ها از فدراسیون فوتبال بروند باید از جمع ما جدا شوند و به جای آن‌ها جوانان پراستعداد در حوزه فوتبال کمک می‌کنند و بتوانند جای افراد سابق را به نحو احسن پر کنند. البته ما دنبال این هستیم که عده‌ای از کارمندان باقی بمانند و برای این موضوع در قانون شرایطی پیش‌بینی شده است. مثلا یک سوم از حقوق سابق خود را دریافت می‌کنند و شرایط اینچنینی که بعضی‌ها آن را قبول می‌کنند و بعضی‌ها هم قبول نمی‌کنند. از نظر قانون ما ملزم به اجرای این دستور هستیم و در اختیار من نیست. البته ما تلاش خودمان را انجام می‌دهیم.

تاج در باره برگزاری مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ساحلی و تیم ملی فوتبال زیر ۱۹ سال بانوان گفت: تیم ملی فوتبال ساحلی ما در اولین بازی با آمریکا دیدار می‌کند. ۴ تیم خوب دنیا در این گروه هستند. ما در دنیا پنجم هستیم. در گروه ما آمریکا، مصر و روسیه حضور دارند. امیدواریم تیم‌مان از این گروه صعود کند و تلاش کردیم این اتفاق رخ بدهد.  فوتبال ساحلی و فوتسال مزیت کشورمان است و ما روی این رشته سرمایه‌گذاری می‌کنیم. شهردار بندرعباس رییس هیات فوتبال این شهر شد. برای انزلی و بوشهر هم سیاست‌هایی را داریم که می‌خواهیم آن‌ها را به ۴ منطقه تبدیل کنیم. در حال ایجاد این مناطق هستیم و برای رقم زدن این اتفاق جدی هستیم.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: لیگ فوتبال ساحلی ما در دنیا اول است و فیفا هم به همین خاطر از ما تشکر کرد. طبق دستورالعمل فیفا، همه کشورهایی که می‌خواهند در مسابقه‌های جهانی شرکت کنند باید لیگ داشته باشند. فوتسال هم شرایط خاص خود را دارد. ما اکنون تیم سوم دنیا هستیم و نمی‌خواهیم این جایگاه را از دست بدهیم ولی به دنبال میزبانی جام جهانی هستیم. ۲۰ فرم را باید به امضا دولت برسانیم که برخی از وزارتخانه‌ها آن را امضا کرده‌اند و به دنبال این هستیم که از سایر وزارتخانه‌ها نیز امضا بگیریم.

او درباره شرایط تیم زیر ۱۹ سال بانوان نیز گفت: این تیم در کشورهای ازبکستان، تایلند و روسیه اردوی برون مرزی داشته و تاکنون نیز ۲۰ اردوی داخلی داشته است. بضاعت فدراسیون خیلی زیاد نیست اما در حد توان‌مان ماموریت‌مان را انجام می‌دهیم.
 
کلمات کلیدی : کارلوس کی‌روش +تیم ملی فوتبال ایران+مهدی تاج
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.