توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372715
گذر از هفته‌ای پر نوسان در بازار سکه و ارز
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵
در یک هفته گذشته بازار سکه و ارز با نوساناتی همراه شد؛ به طوری که نرخ‌های سکه تمام ۱۱ هزار تومان، دلار ۲۷ تومان و پوند انگلستان حدود ۹۰ تومان نوسان داشت.

به گزارش ایسنا، قیمت سکه در هفته گذشته بعد از گذراندن یک دوره افزایش قیمت به سمت کاهش حرکت کرد؛ به گونه ای که سکه تمام طرح جدید حدود ۱۱ هزار تومان با کاهش قیمت همراه شد.

این نوع سکه در ابتدای هفته گذشته یک میلیون و ۲۰ هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد؛ نرخی که یکی از بالاترین قیمت‌ها برای سکه تمام در سال جاری بود.

اما در روزهای بعد قیمت سکه روند نزولی پیدا کرد و ۲۰ تیرماه نرخ آن به یک میلیون و ۱۱ هزار تومان و در روز ۲۲ تیر به یک میلیون و ۷۰۰۰ تومان به کاهش خود ادامه داد و در آخرین روز هفته گذشته نرخ سکه تمام روی یک میلیون و ۹۰۰۰۰ تومان ایستاد.

همچنین در هفته گذشته نیم سکه ۹۰۰۰ تومان و ربع سکه ۶۰۰۰ تومان در بازار نوسان پیدا کرد. نیم سکه در حداقل قیمت خود در هفته گذشته ۵۵۱ هزار تومان و در حداکثر نرخ ۵۶۰ هزار تومان فروخته شد. ربع سکه نیز در یک هفته اخیر در بالاترین نرخ خود ۲۹۵ هزار تومان و در پایین ترین قیمت ۲۸۹ هزار تومان معامله شد.

اما دلار آمریکا در هفته گذشته با نوسان ۲۷ تومانی مواجه شد؛ به گونه‌ای که در ابتدای هفته ۳۴۸۱ تومان داد و ستد شد و در روزهای بعد با روند افزایشی به ۳۵۰۸ رسید و با همین نرخ هفته را پشت سر گذاشت.

قیمت لیر نیز بعد از تحولات سیاسی و کودتای ارتش در این کشور که شب گذشته رخ رداد و با شکست روبرو شد، تحت تاثیر قرار گرفت و امروز با افت ۱۴ تومانی قیمت در بازار تهران همراه شد و ۱۲۱۷ تومان فروخته می‌شود.

همچنین پوند انگلستان در ادامه روند پر نوسان خود بعد از برگزاری همه‌پرسی به منظور خروج از اتحادیه اروپا، در هفته گذشته ۹۰ تومان نوسان داشت و در ابتدای هفته ۴۶۴۵ تومان قیمت خورد و با در روز پایانی هفته به ۴۶۹۵ تومان رسید.
 
کلمات کلیدی : قیمت دلار+سکه و طلا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.