نظر منتشر شده
۲۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392416
وزیر ارشاد:
برای اجرای کنسرت در مشهد وزارت ارشاد کوتاه آمد/ خواستیم حرمت امام‌رضا (ع) حفظ شود
بخش فرهنگی الف، ۲۵ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۴
«مشکلی در کشور در زمینه موسیقی وجود ندارد و فقط در شهر مشهد شاهد موردی بودیم که با کوتاه آمدن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید شد حرمت امام رضا (ع) در آن شهر حفظ شود.»

به گزارش ایسنا، علی جنتی در حاشیه افتتاح بزرگ‌ترین کتابخانه عمومی خیرساز کشور در زنجان، در جمع خبرنگاران درباره وضعیت موسیقی در کشور گفت: مشکل خاصی در زمینه موسیقی در کشور وجود ندارد و موسیقی فاخر را یکی از موارد ضروری برای نشاط و سرگرمی در کشور می‌دانیم و از هنرمندان فعال در این زمینه حمایت می‌شود.

وی درباره مشکلی که در استان خراسان‌رضوی پیش آمده بود، خاطرنشان کرد: مشکلی در کشور در زمینه موسیقی وجود ندارد و فقط در شهر مشهد شاهد موردی بودیم که با کوتاه آمدن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید شد حرمت امام رضا (ع) در آن شهر حفظ شود.

این مسئول اظهار کرد: در برخی استان‌ها قضات به منظور پیشگیری مانع برخی فعالیت‌های موسیقیایی می‌شوند که به دنبال حل و فصل آن هستیم.

وی درباره مشکل اکران برخی فیلم‌ها در سینما تصریح کرد: فیلم «رستاخیز» مشکلی برای اکران ندارد و مراجع اعلام کردند که برای رعایت حرمت لازم است برخی قسمت‌های این فیلم اصلاح شود، ولی عوامل این فیلم در برابر این موضوع شکایت کرده‌اند و دستگاه قضایی نیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را محکوم نکرده است.

جنتی یادآور شد: طبق نظر قضایی، لازم است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خسارت فیلم «رستاخیز» را به دلیل به موقع اکران نشدن واریز کند و هم‌اکنون مشکلی برای اکران این فیلم وجود ندارد.

وی درباره ممنوعیت پخش برخی فیلم‌ها در سینماهایی همچون سینمای حوزه هنری و ایجاد مشکلاتی برای تماشای برخی فیلم‌ها در استان‌هایی همچون زنجان که فقط یک سینمای وابسته به حوزه هنری در آن فعال است عنوان کرد: با وجود اینکه برخی فیلم‌ها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز پخش دریافت می‌کنند، ولی برخی ارگان‌ها همچون حوزه هنری ملاحظاتی برای اکران فیلم‌های روی پرده خود دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: هم‌اکنون سینماها در حال گسترش هستند و بخش خصوصی نیز در این زمینه فعالیت می‌کند، به گونه‌ای که هم‌اکنون ۱۰۰ پرده در حال ساخت است و تسهیلاتی نیز برای بخش خصوصی در این زمینه در نظر گرفته می‌شود.

وی اعلام کرد: شهرداری و شورای شهر توافق کرده است که بخشی از مجتمع‌های تجاری که به ساخت سینما اختصاص یافته است، معاف از عوارض شهرداری باشد و در استان‌هایی همچون تهران و مشهد شاهد گسترش آن هستیم، به گونه‌ای که برخلاف گذشته، امروزه ساخت سینما سبب رونق بخش تجاری شده است.

جنتی ادامه داد: در استان زنجان نیز امیدواریم با همکاری شورای شهر، شهرداری و استانداری شاهد ساخت سینماهای خصوصی و فعالیت تجارت و فرهنگ در کنار یکدیگر باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی دولت که سبب کاهش نرخ بیکاری و کاهش بسیاری از فسادها شده است، تصریح کرد: با وجود مشکلات فراوان در فروش نفت که کشورهایی همچون عربستان سعودی را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است دولت تدبیر و امید توانسته است نرخ تورم را از ۴۰ درصد به ۹ درصد برساند و شاهد رونق اقتصادی در کشور باشیم.

وی یادآور شد: رونق اقتصادی باعث کاهش بیکاری در کشور می‌شود، زیرا بیکاری مادر بسیاری از فسادها است و برای اینکه نرخ بیکاری از میزان کنونی افزایش نیابد لازم است دولت سالانه ۸۰۰ هزار تا یک میلیون شغل ایجاد کند.
 
کلمات کلیدی : علی جنتی+کنسرت+مشهد
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۰۶:۴۶
عذر بدتر از گناه!
الان یعنی اعتراف کردید که زمان برگزاری کنسرت ها در مشهد داشتید حرمت اما رضا رو زیر پا میذاشتید!؟ (3936253) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۲۴:۰۵
این کار بیشتر حرمت امام رضا رو زیر سوال میبره. حرمت امام رضا باعث تبعیض بین مردم کشور باید بشه؟ چقدر جوونایی که با این تصمیم ممکن بگن کاش حرم امام رضا مشهد نبود (3936633) (alef-13)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۰۹:۲۰
وزارت ارشاد از حق مردم کوتاه آمد؟؟به چه حقی کوتاه آمد؟؟؟ (3936258) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۱۰:۱۵
حرمت خون شهدا در سایر شهرها؟ (3936260) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۱۹:۰۵
فرمودند:«با کوتاه آمدن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید شد حرمت امام رضا (ع) در آن شهر حفظ شود. » مگر اجرای کنسرت در مقابله حرمت امام رضا(ع) است
و با اجرای یک کنسرت نعوذبالله حرمت امام شکسته می شود؟ حتی می توان کنسرتهایی برگزار کرد که در برگیرنده مقام والای آن امام همام باشد . (3936268) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۹:۳۴:۰۴
باز هم که عذر بدتر از گناه میاری عزیز من ! همه کشور حرمت داره اگه کار حرامی انجام میشود مشهد با نقاط دیگر فرقی نداره بگو ترسیده ام و خلاص . که آنوقت وزیر ارشاد ی که شجاعت نداشته باشد آرام آرام کشور را درهمه ابعاد فرهنگی ملوک الطوایفی خواهد کرد . شجاع باش یا برو!! (3936278) (alef-13)
 
ماز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۱۹:۲۹
پایتخت در برابر مرکز استان ،عقب نشینی کرد! ....چرا از امام رضا مایه میگذارید ؟ مگه کنسرت در حرم امام رضا برگزار میشد که توهین تلقی بشه؟...جلوگیری از اجرای قانون ،توهین به رییس جمهور ،مردم و قانون نیست ؟... (3936321) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۰۵:۳۱
ایشون وزیر " کل کشور" هستند نه وزیر " پایتخت"....سعی کنید بفهمید که خون شما پایتخت نشینان رنگی تر از مابقی ملت ایران نیست.
بفهمید. (3936616) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۲:۴۵:۲۵
ربطش چی بود الان؟ (3936685) (alef-3)
 
علي
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۰:۲۸:۵۹
شما خيلي اشتباه كردي (3936333) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۰۲:۲۹
چه چیزی بهتر از کنسرت و موسیقی؟ اونوقت کنسرت باعث بی احترامیه؟ (3936363) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۴۲:۱۴
شما قانون رو زیر پا گذاشتید
کجاست مدعی العموم؟
مگر کشور ایالتی اداره میشه که هرکس هر جا ی فتوایی بوه مرکز بگه چشم؟ (3936414) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۱:۴۴:۲۵
از قديم و نديم گفتن : كار كسي كرد كه تموم كرد " !ميگم حالا كه قراره جلو حرمت شكني گرفته بشه ، چه خوب است كه وزير ارشاد كار را تمام كنه و يك پرده آهنين به دور مشهد مقدس بكشد ،
تا اين امواج ماهواره اي ملعون ، اين همه اجراي كنسرت ها ، آن هم از همه جور ، را به خانه هاي مردم روانه نكنتد ، ... گفتم كه قربونتم به قول قديمي ها كار كسي كرد كه تموم ... !!! (3936416) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۱۲:۳۸
رئیس جمهور بهتر است عذر چنین وزیری که از حق مردم می گذرد بخواهد. (3936445) (alef-13)
 
اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۳۶:۱۳
حرمت برای امامرضا ع یا برای نظر وقانون شخصی اقاعلم الهدی؟اقای علم الهدی برای به کرسی نشاندن نظرش از اقاامام رضا ع استفاده کرده است وایشان به چه حقی طرفداران کنسرت را ترک بلد فراخواندند؟ که هرکسی کنسرت میخواهد باید ازاین شهر برودبه شهر دیگر زندگی کند کی گفته حرف ایشان درست است مگر کشور ما قانون ندارد رهبرندارد مراجع ندارد ایشان چیکاره استان هستند؟متاسفانه متاسفانه حرف ونظر خودشان را درزیر سایه اسلام وامامان ع حرف میزنندکی گفته کنسرت حرام هست ایا درشهر مشهد قراربود به امام رئوف نا توهین شود؟ اگر توهین میشد سراسرکشور برعلیه کنسرت و... قیام میکردند ومانمیگذاریم توهین کنند ولی قصاص قبل جنایت کرده است اقای علم الهدی (3936458) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۵۳:۲۵
وزیری که خواست مردم و رئیس جمهور را اجرا نکنهدبایستی ازکار برکناربشه چرا درمقابل حرف یک نفر کوتاه آمدید آقای جنتی آیانظر مردم مشهد را می دانید؟ (3936472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۵۷:۵۴
شما چه کاره هستین که از حق وزارت میگذرین؟ مگر رئیس جمهور نگفتن حق ندارید از قانون کوتاه بیابید؟ (3936475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۲۴:۴۶
مشهد جمعیت زیادی داره و در انتخابات شهر تاثیر گذاریه، با این اوصاف فکر نمیکنم دولت تدبیر و امید، بتونه مثل انتخابات دوره پیش رای بیاره در مشهد، توجه داشته باشید که در انتخابات قبل با همین چند صد هزار رای ایشان به ریاست جمهوری رسیدند (3936572) (alef-13)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۴۳:۲۴
کنسرت کمانچه نوازی کیهان کلهر که موسیقی بی کلام هست و در مشهد لغو شد چه حرمتی از این شهر کم می کرد؟!
ایشون به عنوان وزیر زحمت بکشن و استعفا بدن و بفرمایند که در توان من نیست که وزارتخونه رو مدیریت کنم لطفا (3936657) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۹:۲۲:۱۲
در دوره دولت نهم ودهم كه كنسرت احرا ميشد
امام رضا ع حرمت نداشت!!؟؟؟ (3937302) (alef-3)
 
سیدعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۱:۵۶:۵۹
اگر در مشهد نظرسنجی شود بیش از 70 درصد مردم مشهد با برگزاری کنسرت موافق خواهند بود. (3938011) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.