توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452419
یک مسئول قوه قضاییه: یک سوم دعاوی کشور مربوط به حوزه خانواده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱
مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی معاونت پیشگیری قوه قضائیه گفت: بر اساس آمار موجود از 20 دعاوی اول کشور، هفت عنوان آن به دعاوی حوزه خانواده باز می‌گردد و دعاوی این حوزه در مجموع رتبه دوم را به لحاظ فراوانی به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا ، علی‌محمد زنگانه روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در یزد با اشاره به اینکه دعاوی دیگر شامل جرائم ضرب و جرح، توهین و تهدید است علت اصلی همه را کاهش آستانه تحمل و مربوط به بنیان خانواده ذکر کرد که اگر مهارتها ارتقا یابد قطعا بخش زیادی از مشکلات رفع می شود.

به گفته وی با ارائه آموزش های لازم و مهارت آموزی به زوج های جوان در کاهش بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی موثر است.

وی با بیان اینکه در خصوص آموزش های مربوط به زوج های جوان در سال های گذشته کارهای خوبی انجام گرفته بر تداوم فعالیت ها با همکاری مردم، مسئولان و دستگاه های مختلف تاکید کرد.

مدیرکل پیشگیری های فرهنگی معاونت پیبشگیری قوه قضائیه تصریح کرد: بهره گیری از پادگان ها برای آموزش سربازان و همچنین دبیرستان ها برای آموزش دختران یک فرصت است که باید با برنامه ریزی از آنها استفاده کرد.

زنگانه افزود: اجرای طرح آموزش زندگی خانواده ویژه زوجین در آستانه ازدواج به صورت پایلوت در یزد می تواند نقش مهمی در ارتقای سطح زندگی و کاهش آسیب ها داشته باشد.

وی اظهار داشت: اجرای طرح های پیشگیرانه در گرو آگاه سازی زوج های جوان و ارائه آموزش های لازم با همکاری بخش های مختلف و رسانه های گروهی است.

در این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد.
 
کلمات کلیدی : همسرآزاری + خانواده + آسیب های اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.