توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492613
توصیه وزیر به اپراتورهای موبایل برای ایجاد بسته‌های ترکیبی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به لزوم ارائه بسته‌های ترکیبی صوت و دیتا توسط اپراتورهای موبایل تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی امروز در مراسم رونمایی از پروژه‌های همراه اول مرتبط با شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه جای بسته‌های ترکیبی در اپراتورها خالی است، گفت: اپراتورها باید تلفیقی از بسته صوت و دیتا ایجاد کنند. برخی میگویند رگولاتوری کف قیمت تعیین کرده است، اما ما باید این قدرت ارائه صوت و دیتا را به اپراتورها بدهیم.

وی با بیان اینکه مردم در حال حاضر از دیتا استفاده زیادی می‌کنند، افزود: از زمانی که فایل‌های ویدئویی آمده مردم تصور می‌کنند که اپراتورها کم‌فروشی می‌کنند و نمی‌دانند که دانلود دقیق ویدئو به اندازه سه کتاب است. هر آنچه ما در وزارت ارتباطات و شرکت‌ها انجام می‌دهیم برای رضایت مردم است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با بیان اینکه در ایران شاهد دستاوردهای خوبی هستیم، گفت: در ذهنیت برخی این است که اگر اپراتورها سرمایه‌گذاری کنند، باید تنها برای خدمات صوت و دیتا استفاده شود. در حالی که در خارج از کشور از شبکه حداکثر بهره‌برداری را می‌کنند.

واعظی با بیان اینکه ما در کشور جوانان مستعد و شبکه‌های خوبی داریم که از این سرمایه‌ها تاکنون به درستی استفاده نشده است، افزود: در حال حاضر تحولات در کشور به سرعت رخ می‌دهد و فرهیختگان فارغ‌التحصیلان ما در این حوزه فعال هستند.

وی با اشاره به اهمیت کم‌کاری دولت، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها اظهار کرد: این سه بخش باید با یکدیگر همکاری کنند زیرا در غیر این صورت نمی‌توانند به توسعه فعالیت‌ها بپردازند. دولت نیز هر چه قانون و مقررات و منابع داشت باشد، به تنهایی توسعه نمی‌یابد و به همکاری بخش خصوصی و دانشگاه‌ها نیازمند است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه باید فعالیت بخش خصوصی را تسهیل کنیم، افزود: اگر رقابت از مسیر خود خارج شد، باید آن را هدایت کنیم. آینده کشور در اختیار بخش خصوصی است و دولت به دنبال تصدی‌گری نیست بلکه می‌خواهد تصدی‌گری را به صفر برساند. اگر از همان ابتدا خصوصی‌سازی به درستی انجام می‌شد، باعث ایجاد تحول می‌شد. بنابراین ما باید به بخش خصوصی توجه ویژه‌ای داشته باشیم و از آنها حمایت کنیم تا اقتصاد را شکوفا کند.

واعظی ادامه داد: هیچ کشوری نمی‌تواند ادعا کند می‌تواند منابع همه چیز را تامین کرده و توسعه‌اش را تضمین کند مگر اینکه به نخبگان متوسل شود. امروز فعالیت‌های دانش‌بنیان است که خلق ثروت می‌کند و ما حتما باید به بخش خصوصی و دانشگاه‌ها بها دهیم.

استفاده شبکه توانا از تجهیزات بومی

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید و اشتغال توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: ما باید به تولید توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا به سمت اشتغال گام برداریم. در این راستا برای حمایت از تولید داخل، قراردادی امضا شده برای اینکه شبکه توانا کاملا از تجهیزات بومی داخل کشور استفاده کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: علی رغم قیمت بالای تجهیزات بومی، ما تصمیم گرفتیم به تولید و تحقیق داخل بها دهیم. امروز دستاورد یکی از شرکت‌هایی که با ما قرارداد دارد این است که تایید نمونه گرفته و آماده بهره‌برداری است و شرکت ارتباطات زیرساخت هم اعلام آمادگی کرده که از تجهیزات این شرکت استفاده کند.

او با بیان اینکه امروز به سمت انقلاب صنعتی حرکت میکنیم، افزود: این انقلاب با زیرمجموعه هایی که در بخش ما وجود دارد رخ می‌دهد. دنیا با اینترنت، IOT، هوش مصنوعی، ۵G، کلود و بیگ دیتا به انقلاب صنعتی متصل شده است که ابزارهای کار ما هستند.

واعظی با بیان اینکه زمان ارائه خط تلفن به مردم تمام شده است، گفت: در دولت دوازدهم باید به مردم اینترنت و نسل سوم و چهارم همراه عرضه شود. در حالیکه که در ابتدای دولت یازدهم تنها یک شهر به نسل سوم مجهز بود، اکنون در ۱۰۴۶ شهر نسل سوم داریم. همچنین ۷۵۰ شهر به نسل چهارم مجهز شدند، در حالی که در ابتدای دولت شهری مجهز نبود.
 
کلمات کلیدی : محمود واعظی + شبکه ملی ارتباطات + اینترنت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.