نظر منتشر شده
۱۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266010
نامه ای به یک رئیس جمهور؛
آقای اردوغان؛ ایران به شما خوش آمد نمی گوید‎
بخش تعاملی الف - ناصر خادمی ماشاری 18 فروردین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۶

جناب آقای رئیس جمهور؛ مسلمانان شما را بیشتر با کنفرانس مطبوعاتی داووس می شناسند، آنجا که رئيس جنایتکار رژیم جعلی را در مقابل دوربین های تلویزیونی و دیدگان ملتهای دنیا غیرتمندانه مفتضح و کنفرانس را در اعتراض به حضور آن موجود حقیر، ترک نمودید و شاید آنروز به یکی از معدود شخصیت های سیاسی محبوب دنیای اسلام تبدیل شدید.

و اما روزی که در برنامه تلویزیونی و به هنگام پخش ترجمه نامه محمد البلتاجی رهبر اخوان المسلمين مصر به دخترش که در درگيری های مصر کشته شده بود، بشدت منقلب شدید، موجی از شک و ابهام همه را در بر گرفته بود زیرا اردوغانی که دوربین های کنفرانس داووس نشان دادند تا اردوغان مقابل دوربین های تلویزیون حزب عدالت و توسعه، به فاصله زمین تا آسمان تفاوت داشت.

آخر هیچ مسلمان و آزاده ائی نمی توانست بین این رِقَّتِ قلب و آن سکوت و چشم بستن تان بر جنایات تکفیری ها علیه ملت مظلوم سوریه و نه تنها سکوت که حمایت همه جانبه تان از گروههای منحرف سلفی و صهیونیستی، تناسبی پیدا کند.(۱)

متأسفانه همان گروه های مسلحی که جنابعالی و برخی دوستان عربتان به نام انقلابیون، جبهه مردمی و ارتش آزاد سوریه تا دندان مسلح کرده و به جان مردم بی گناه و بی پناه سوریه انداختید، امروز خالص سازی شده و گروه مخوف و خونخوار داعش بعنوان عصاره ناب دست پختتان متولد گردیده است. نمی دانم با چنین پرونده ائی، در حالیکه آن کودک دست پرورده تان به وحشی ترین گروه تروریستی قرن تبدیل شده و با جنایات ضد انسانی اش به نام اسلام و مسلمانی، روی جلادان تاریخ از ازل تا قرون وسطی و حتی رزیم سفاک صهیونیستی را سفید کرده است، آیا هنوز هم خود را یک مسلمان آزادی خواه می دانید؟

یک چهره سیاسی و این حد از تَلَوُّنِ مزاج؟! عموماً، دمدمی بودن یک چهره سیاسی را ناشی از بی اصالتی وی در عالم سیاست می دانند، آخر شما که از فرزندانِ معنویِ ممتازِ مکتبِ سیاستمدارِ اسلام گرایِ بزرگی مانند نجم الدین اربکان هستید، این بی ثباتی عقیده و منش را از کجا به ارث برده ائید؟ افسوس؛ میراث آن فقید که همانا ایجاد زمینه خروج ترکیه مسلمان از زیر سطه نظامیون و حکومت لائیک است، چه زود به شاگرد تجدیدی وی رسید. در فاصله زمانی کمتر از دو سال از شما آنچنان چهره ائی متفاوت و متضاد دیده شد که بعید است حتی در میان دولتمردان لائیک چند دهه گذشته ترکیه هم، همتائی داشته باشید.

امروزه بسیاری خلیفه داعشی را بعنوان ولد ناخلف مثلث صهیونیزم، آل سعود و حکومت ترکیه (بطور خاص شخص جنابعالی) می شناسند و این مولودِ روانیِ خون آشام به بلای جان زن و کودک بیگناه مسلمان، ایزدی، مسیحی، کرد و ... در سوریه، عراق و حالا هم یمن تبدیل گردیده است.

آقای رئیس جمهور؛ دیگر امروز نه آنی هستید که شاید هر مسلمانی به وجودتان افتخار می کرد و شما را به صهیونیست ستیز بودن می شناخت، اما چه زود رنگ باخته و آن عزت را به ذلت تبدیل نمودید. نمیدانیم به چه بهائی حاضر شدید آن عزت و غرورتان را زیر پا بگذارید اما به سهم خودم بعنوان یک مسلمان، شرم دارم در عصری زندگی می کنم که حاکمانی چون شما بر بخشی از امت اسلام حکومت می کنند. البته شاید هم همینی بودید که هستید و آن رفتارها، عوام فریبی و گذرا بود؟ هر چه هستید اما بعید است که دیگر ملت ایران برایت فرش قرمز پهن کند.

در تهران که هیچ بلکه در تمام ایران اسلامی هم کسی به شما نمی گویدخوش آمدید.
 
کلمات کلیدی : ناصر خادمی ماشاری
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۱۱:۱۰
lما ايرانيان مهمان خد راارج مي نهيم.اين خصلت خوب را پاس داريم و از گفتن جملاتي مانند "ما به شما خوش آمد نميگوييم" بپرهيزيم. (2798920) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۶:۳۱:۵۴
ما به اردوغان خائن خوشامد نمی گوییم ،ایرانی ها مردمان با هوشی هستند به دشمنشان خوشامد نمی گویند هر چند منششان هم بی ادابی نیست! (2799476) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۵۱:۱۳
فراموش نکنید یکی از کشورهایی که تحریمها را جدی نگرفت ترکیه بود . آن زمان که اردوغان را به خاطر حجاب و....تشویق می کردیم اردوغان بد نبود حالا بد شد ؟ (2800053) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۰:۰۶:۴۳
شما هر روز دشمن درست کنید به چه معیاری اردوغان و ترکیه را دشمن ایران می دانید اینطور باشد هیچ دوستی در دنیا نداریم ما رقیبیم و در بسیاری از جاها هم همکاری های گسترده اقتصادی داریم هر کدام هم منافع خود را داریم که گاه همخوان نیست ولی دشمن هم نیستیم . ترکیه از نفوذ بیشتر ایران در منطقه ناراحت و ناخرسند است ولی بهره خود را نیز از منابه انرژی و بازار ایران می برد. ایران هم از اقدامات ترکیه در منطقه ناراحت و ناخرسند است و در بسیاری جاها همچون ترکیه برنامه هایش را به شکست کشانده است اما منفعت خود را نیز از تولیدات ترکیه و بازار ترکیه می برد. ترکیه به عنوان با ثبات ترین همسایه ایران برای ایران بسیار مهم است و دشمن ایران نیز هیچوقت نبوده و نخواهد شد اما رقیبی جدی است که باید تلاش کنیم ازش جلو بزنیم. ترکیه در عرصه اقتصاد از ایران جلو زده است و ما در عرصه نفوذ منطقه ای باید تلاش کنیم ما هم در اقتصاد به ترکیه برسیم و نفوذمان در منطقه را نقد کنیم و صرفا هزینه ندیم. (2800185) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۱:۴۲:۴۸
مخالفم (2800460) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۰۵:۲۹
"مهمان خدا" رو از کجا آوردی؟
ببینم مثلا اگه هیتلر یا بن لادن یا ابوبکر بغدادی هم میخواست بیاد ایران همین حرف رو میزدید؟ (2799606) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۴۷:۰۲
بله . کسی که به عنوان میهمان می آید یعنی به میزبان اعتماد کرده . تاریخ اسلام را ببینید کدام صحابی صالح میهمان را هر چند بر ضدش بوده در خانه اش آزار داده . (2800038) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۹:۲۹:۵۱
داداش ، هیتلر رو هم ردیف با بن لادن و البغدادی نکن . یادت باشه که فقط صهیونیست ها و نوکرانشان بر علیه آلمان نازی تبلیغ میکنند و صهیونیست ها برای بقای خودشان داستان های دروغی به خورد مردم داده اند و میدهند . (2800165) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۳:۳۶:۳۳
در فرهنگ ما مهمان همیشه عزیز خداست. (2800831) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۲:۱۷:۴۹
ابدا". (2802473) (alef-3)
 
بیطرف
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۴:۱۷
دعوت کردن خب !!!مگه هیتلر و دعوت میکنی مگه بغدادی را دعوت میکنی (2803233) (alef-3)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۰۶:۳۶
......." مهمانی !!!!! جنجالی" که در حساس ترین لحظه خاورمیانه به ایران آمده وماه گذشته میلادی سخنانی را علیه ایران مطرح ساخت و با این سخنان از تمامی خط‌های قرمز پافراتر گذاشت و حتی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را واداشت تا خواهان لغو این سفر اردوغان به تهران شوند........ ؛؛ (2799610) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۳۵:۴۶
به حامی داعش خوش آمد بگو عزیزم. ولی بنده با حرف نویسنده موافقم. (2799752) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۰۰:۴۷
مهمانی که قبل از سفرش به ما توهین کند را چگونه مهمان پنداریم... (2799843) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۹:۱۰:۰۹
او به دنبال منافع ملی خودش است . ما هم باید دنبال منافع ملی خودمان باشیم . (2800113) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۹:۳۲:۳۸
ایکاش ما ایرانیها هم یک سیاستمدار دلسوز مثل اردوغان داشتیم . اینکه با سیاستهای کشور ما موافق نیست چیز جدیدی نیست با سیاستهای ما در دنیا کدام کشور مخالف نیست ؟ ولی عملکرد اردوغان در ترکیه شبیه معجزه است . کشوری بدون هیچ منابع وصنعت پیشرفته هدف 2016خود را حضور در بین 10کشور بزرگ اقتصاد جهان قرار داده . نه به پشتوانه نفت وگاز و مس وسنگ اهن و......... فقط سیاست . هرجا منافعی برای وطن خود پیدا کند شیرجه میزند . با هر کشوری که برای ترکیه منفعت دارد دوست میشود وکوچکترین زیانی برای ترکیه را دشمن میپندارد . خواه گبر خواه مسلمان . برایش فقط وطن معنی دارد وپیشرفت ودرامد برای کشورش . در انتخابات ترکیه در هر دوره بیشتر از قبل رای ومحبوبیت بدست اورده علیرغم اینکه دهها شبکه تلویزیونی ترکیه مدام برعلیه او وحزبش جوسازی کرده وبرنامه وخبر ومیتینگ می گذارند .پایگاه مردمی او وحزب عدالت وتوسعه به پاس خدمات برای ترکیه هرروز بیشتر از قبل شده است .برعکس ما که به حماس پول میدهیم ومیروتد از عربستان برضد ما حمایت میکنند . به لبنان پول میدهیم وکلی تاسیات وامکانات درسازمان ملل رای ممتنع میدهد نه مخالف . عراق کمی جان بگیرد اینهمه خدمت ایران را فراموش کرده فیلش یاد شط العرب ومحمره میکند . اینهمه به روسیه باج میدهیم . قدمی به نفع ما در مجامع بین المللی برنمیدارد . نگارنده کمی چشم بصیرت داشته باشد .
او کسی است که در ترکیه دماغ لائیک ها را به خاک مالیده . وضع حجاب در ترکیه بمراتب بهتر از تهران ما است . بغیراز معدود افرادی که دلشان نمیخواهد بقیه با حجاب کامل در ادارت ودانشگاهها واخیرا مدارس حاضر میشوند .واثری از مانتوهای اجباری خیابونهای تهران نیست که برتراز برهنگی است . (2800171) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۰:۱۵:۱۹
اینکه اقتصادش درست کرده و ... خب مثه ما تحریم نیس. از گرده ملت ایران و به خاطر تحریمهای ما اقتصادش رونق گرفته. (2801863) (alef-11)
 
حسن اوتادی
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۱:۲۸:۰۳
ما بايد ياد بگیریم منافع مملکت خود را با احساسات آمیتخنه نکنیم!!
و هیچوقت از روی احساسات تصمیم نگیریم!!!! (2800412) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۳:۴۴:۱۲
عزیز جان احساساتی چیه؟ ما میگیم دولت نه مثل بعضی ها لات بازی دربیاره و نه تو سری خور باشه. این جناب چهار تا حرف درشت به ایرانی ها زده، رییس دولت ما هم چهار تا حرف درشت قبل از سفر بارش میکرد (به قول معروف زدی ضربتی ضربتی نوش کن) و بعد مطابق منش سیاسیون به گرمی ازش استقبال به عمل می آورد. اینطوری دل مردم ایران هم خنک میشد یه خورده. (2800855) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۵:۰۹
سیاست که فوتبال استقلال - پرسپولیس نیست که توش فحش و متلک پرانی و محل عقده ای بازی وعقده گشایی باشه ، همینجوری فکر میکنین که به جایی نمی رسیم . (2803238) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۲:۲۵:۵۲
حامی تروریست هیچ گاه دوست ما نیست.. (2800640) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۴:۴۲
عزیزان مخالف دقت داشته باشن که سیاست و دیپلماسی محل دوستی و دشمنی آشکار نیست، ظاهر رو با همه باید نگه داشت، در باطن در راستای منافع ملی هرچه لازم است انجام بده. برای یادگیری این نکته ساده سالهاست داریم هزینه میدم متاسفانه. (2801385) (alef-3)
 
الف ر
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۸:۳۴:۱۹
عمو جون اگه مردم ایران با هوشند مسئولین نه!! هر مسئول ارشد کشوری دنبال منافع ملی اش است این یعنی خادم ملت خودش نه اینکه تو کشوری که من وتو زندگی میکنیم از ثروت مند ترین کشور جهان است ولی بیش از 8 میلیون بیکار و 50 در صد مردمش زیر خط فقر هستند ولی پولهاش کجا ها خرج نمیشه!!! (2801430) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۱۳:۰۵
ولی روحانی به شما خوش آمد می گوید! (2798932) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۰۱:۲۵
ایشون به آمریکا هم اگر اجازه داشته باشن خوشامد می گویند ... (2799850) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۱:۴۹:۳۹
واین فرق یک حقوقدان سیاستمدار با یک نویسنده احساسی است که دیپلماسی را با حرف غیر منطقی می امیزد،این سیاست نیست که مرگ یک پادشاه را تبریک بگویی و راه گفتگو را با ترکیه و....ببندی (2800474) (alef-13)
 
رشتی
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۱۷:۲۴
در این مورد خاص بنده هم با نظر شما موافقم اما شما لطفا از جانب همه ی مردم حرف نزن خواهشا
35 ساله هی حرف میزنید و انتهاش به ملت میچسبونید! چرا فکر میکنید ملت همیشه موافق شما هستند؟ (2798952) (alef-11)
 
کرمانشاهی
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۲۰:۴۱
شما چرا یکدفعه داغ میکنید ؟ مگر همین اردوغان نبود که تحریم های شورای امنیت رو نا عادلانه خواند!! این آقای اردوغان اولین کسی ست که روابط با اسراییل در ترکیه رو بشدت کاهش داد!! همین آقای اردوغان بود که استفاده صلح آمیز هسته ای رو حق ایران میداند!!حالا شما هی روی این مانور بدید که این آقا با اسد طرف شده یا نسبت برخی سیاست های ایران منتقد است. ببینید این آقا کسی بود که در مقابل کودتا گرایان مصر ایستاد..یه مقدار انصاف داشته باشید.کاری نکنید این همسایه رو از دست بدیم. (2798960) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۲۴:۱۴
فعلا که گفته. نکنه انتظار دارید ترکیه را نیز به کشورهای خارج از خط قرمز اضافه نمایند. (2798976) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۲۷:۰۴
اگه آزادی بیان باشد من می گویم خوش آمدی. (2798987) (alef-11)
 
بهاره
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۹:۰۴:۲۹
تو عادت داری هر کس توی سرت زد قربون صدقه اش بری....ما اول گوشش رو میپچونیم وبعد میگیم بفرما داخل شو.... (2801561) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۲۹:۲۵
در حالی که مردم مظلوم یمن زیر آتش متجاوزان آل سعود جان می‌دهند چرا آقای رئیس‌جمهور حاضر به یک موضع‌گیری شفاف و اعلام همدردی با این ملت بپاخاسته و ستمدیده نشده است؟ پس مسلمانی ما به چه دردی می‌خورد؟ (2798994) (alef-11)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۳:۵۴:۰۴
درست غم مردم یمن رو میخوریم اما اردوغان غلط کرده به ایرانی و نماینده ی ایرانی بی احترامی کرده . (2800876) (alef-13)
 
شمالی
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۶:۲۵:۲۲
غم مردم خودتون روبخورین که هر روز براثر آلودگی هوا وسرطان واعتیاد وبیکاری و تصادف در جاده های غیر استاندارد و.... دارن جون میدن (2803502) (alef-11)
 
حامد رنجبر خنج
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۲۹:۵۸
حرف دل هرچی مرد ازاده و حزبالهی اصیل محمدیه رو زدی بخدا (2799001) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۶:۴۰:۰۰
داداش من هم حزب اللهی ام و معتقد به محمد. چون حرف دل شما رو زده حرف دل همه حزب اللهی ها رو زده؟ یعنی مخالف نظر شما حزب اللهی نیست؟

این طرز فکر ما رو بیچاره کرده (2799512) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۳۰:۱۷
حزب الهی متوجه است كه اگر ما از خود برانيم جذب عربستان و اسراييل مي شود (2799720) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۱۳:۵۵
نه اینکه جذب اسرائیل و عربستان نشده؟ (2799912) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۳۱:۳۲
آفرين برنگارنده محترم. (2799004) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۳۷:۰۰
اين "آفرين" از طرف دشمن تراشان است (2799762) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۳۲:۰۱
افرين . (2799008) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۳۵:۵۴
البته اين نظر شما نظر من هر كسى وارد ايران شد مهمان من است و آماده مذاكره و رفع سوء تفاهم هستم چون انسانم و زبان دارم لطفا از طرف خودت حرف بزن با تشكر (2799027) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۳۹:۱۴
اتفاقاً میهمان بی ادب رو نباید تکریم کرد. قبل از اومدنش به نماینده های مجلس توهههههههههین کرده. آقای الف از طرف من خوب گفتی. (2799770) (alef-11)
 
منصف
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۴۲:۵۴
کاش نویسنده با احساس ماهم کشته و زخمی شدن هزاران هزار کودک و زن سوری توسط موشکها و هلیکوپترهای پراز بشکه باروت که بی هدف روی سر آنها خالی میشود را میدید.!!! (2799049) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۹:۱۱:۳۱
اعلان جنگ کنیم با ترکیه ؟ (2800119) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۴۷:۳۷
من خوش آمد میگم! (2799069) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۳۲:۴۹
یعنی از اینکه حامی داعشه، راضی هستی. یعنی به حامی کسانی که اینهمه زن و کودک بیگناه در سوریه و عراق کشتند، و کسی که هر روز به ایران و ایرانی اهانت میکنه، در آستانه اومدنش به ایران، به نمایندگان بنده و شما اهانت کرد، خوش آمد میگی؟ جل الخالق! (2799735) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۴۸:۳۰
شما ايراني؟
بسه اين تنش زايي
آقا نفس نداريم ديگه (2799072) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۴۹:۲۷
تنها مرجع رسمي ايران دولته ، شما از طرف الف خوش آمد نگو (2799074) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۵:۰۷
یک نفر نظرش را گفته. همین. شما که کلاً از صبح تا شب درس دموکراسی و آزادی بیان مید هید، یک سهمی هم برای دیگران قائل شوید خب. (2802417) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۴:۵۹:۴۱
موفقم ،خيلي عالي بود (2799112) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۰۰:۱۸
موافقم ،خيلي عالي بود. (2799115) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۰۱:۰۰
هم شاه اسما عیل مسلمان بود وهم سلطان عثمانی ،با این همه `پس از شکست چالدران اذربایجان و کردستان راتصرف کردند و همسران شاه را هم به غنیمت بر دند و بین حود تقسیم کردند ..عرصه سیاست در خدمت قدرت و سرمایه و تکنیک برتر و درست بازی کردن و استفاده اذ موقعیت هاست..عربها و اسرائیلی ها و ترکها وپاکستانیها و حتی جمهوری علی اف و اربابانشان دارند گلوی ما را می فشارند ..ایران می ماند به شرط همبستگی ملی و شرکت دادن همه ایرانیان و دست برداشتن از مقوله خودی و غیر حودی و... (2799120) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۰۱:۳۶
اي كاش دعوتش لغو ميشد و دولت اين همه به نقطه هاي خيالي دل نمي بست! (2799124) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۱:۴۲:۰۱
شما که از مفهوم دیپلماسی خبر نداری لطفا نظر نده (2800457) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۲:۲۷:۱۹
یعنی شما خبر داری؟؟؟؟؟ (2800647) (alef-3)
 
علی کریمی
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۰۵:۲۶
آقای ناصر خادمی ماشاری

آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه است و مانند اکثر روسای جمهور کشورها فقط در جهت منافع ملی کشور و ملت خود حرکت می کند و تمامی تلاش خود را به توسعه هر چه بیشتر کشورش و افزایش رضایت مردم ترکیه معطوف کرده است .ملاک ارزیابی درستی مسیری که طی کرده نیز اقبال اکثریت مردم از حزب وی می باشد که این اقبال در 50 سال اخیر بی سابقه است. (2799138) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۰۸:۳۵
بابا اینقدرچوب لای چرخ نگذارید،شما هم مثل محمود فکرمی کنید!ما چاره ای جز اصلاح روابط با سایرکشورها وارتباط متقابل با جهان نداریم،این چه طرز فکری است،انسانها دراضهاراتشان آزادهستندشما به دل نگیرید،بگذارید کمی آرامش حفظ شود. (2799147) (alef-11)
 
ايراني
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۲۰:۲۷
اردوغان تروريست و داعش پرور بهتر است در پي کمک به داعش باشد .اين اردوغان پانترک مغول براي صادرات کالاهاي ترک به ايران آمده تا توليدي هاي ايران را به تعطيلي به کشاند.متفرم از اين پانترک چند چهره وحشي. (2799212) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۳:۴۱:۲۵
شما یک آرامبخش بخور آروم بشی. (2800847) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۰:۵۲:۵۹
اردوغان تنها چیزی که بهش نمی چسبه پان تورک بودنه ، اون تو فکر تاسیس امپراطوری عثمانی و تحت تسلط در آوردن اعراب هست تازه حضرتعالی ظاهراً با جماعت تورک مشکل دارید نه ترکیه ! (2802031) (alef-11)
 
جواب اردوغان..
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۹:۵۰:۳۷
شما یک پانترک تجزیه طلب هستی به دلیل اینکه مثل پانترکهای تجزیه طلب مزدور ترکیه واژه ترک را تورک نوشتی.مزدوری اردوغان داعشی را کردن خیلی به شما پانترکها می آید. (2804263) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۶:۴۸:۱۱
lمحبا احسن (2806864) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۰:۵۵:۱۹
ایرانی جان جوش نزن ! من تو رو می شناسم ، همونی هستی که از توهین به ترکهای ایران هم فرو گذار نیستی ، منظورم در موضوع احیاء دریاچه اورمیه که به تورکهای ایران توهین می کردی. به نظرم تو به روانشناس احتیاج داری. (2802043) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۹:۵۵:۵۰
کسانی به روانشناس و روانپزشک نیازمندند که نژادپرست و پانترک هستند و در صدد تجزیه ایران هستند.کسانی که کلمه ترک را مثل پانترکهای مزدور بیگانه و ضد ایرانی تورک می نویسند. (2804274) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۲۵:۱۶
مطلب بسیار درست و وزینی بود امیدوارم دولتمردان هم این نکات را صریح و بی پرده به ایشان منتقل کنند (2799227) (alef-11)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۲۸:۳۳
خدمت.نگارنده گرامی می خواستم دو نکته عرض کنم
اول اینکه دشمن ِ دشمن، دوست نیست همیشه! اگه ایشون به صراحت خلاف اسراییل موضع گرفته معنی اش این نیست که ایشون موضعش با ما یکی هست
دوم اینکه سیاست دنیای دوز و.کلک و بی اعتمادی است سیاستمدار خوب کسیه که فکر منافع ملی کشورش باشه نه منافع و اعتقادات دیگران
لذا گلایه شما از نوع مواضع ایشون به نظر من محلی برای بیان نداره (2799240) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۳۲:۴۵
شرم بر اردوغان . (2799254) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۶:۰۰:۲۶
بيش با کم مباد. (2799358) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۳۳:۵۵
شما چطور زندگی میکنید ایا با همسایگانتان مدام دعوا دارید و اگر به حرف شما گوش نکردند مدام دعوا دارید یا مدارا میکنید خوب دیپلماسی یعنی اینکه اگر به حرف ما نکردند ما کار خود را انجام دهیم و دوست باشیم تا به ما اسیب نرسانند وقتی خواهر من ساکن در امریکا سرطان گرفت مادر من به ترکیه رفت برای گرفتن ویزای امریکا میگفت اگر در ایران سفارت باز شود ترکیه اقتصادش تعطیل میشود چون نصف بیشتر هتلهای ترکیه از توریستهای ایران است بخصوص انکارا استانبول شاید توریست دیگری داشته باشد اما انکارا بیشتر ایرانیانی هستند که بخاطر ویزای انگلیس و امریکا میروند خودتان اب در اسیاب ترکیه و دوبی ریختید حالا با کی دشمنی میکنید توی سرخودتان بزنید که باعث و بانی این مسائل شدید (2799261) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۱:۱۴:۳۶
خوب شما بهتره توی همان فکر آمریکا باشید ظاهرا از نگاه شما همسایه اتان هر کاری کند ایرادی ندارد ؟ (2800379) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۴۱:۱۸
این مرد همانی است که بود، همه رفتارهایش عوام فریبی بود... (2799294) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۵:۵۳:۵۵
احسنت. حرف دل ما را زدید. (2799343) (alef-3)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۶:۰۰:۴۸
این مردک توی ایران چه غلطی میکنه؟ بندازینش بیرون (2799359) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۶:۰۲:۱۸
شما از طرف مردم ايران صحبت نكنيد. (2799363) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۴۱:۴۲
اینام که دارن کامنت مخالف اردوغ میذارن ایرونی ان. پس یعنی حرف زده شده، حرف دل اونام هست (2799778) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۶:۱۰:۰۰
رفتار اردوعان در مقابل رژيم صهيونيست و اخوان مصر و اوضاع سوريه ناشي از تَلَوُّنِ مزاج نيست بلكه ساده انديشي شما ست كه باعث شده فكر كنيد اخوان المسلمين بهتر از ائيك ها هستند يا هركه دشمن صهيونيسم است دوست ماست .
در تركيه دو گروه قدرتمند وجود دارد ، اولي لائيك هاي مريد آتاترك كه روياي اروپايي شدن را دارند و ديگري اخواني هايي به دنبال احياي عثماني .

اكنون هم اگر به وي خوش آمد نگوييم دشمنانمان خوش آمد خواهند گفت ف هنر اين است كه ام را به خود جلب كنيم نه اينكه لو را از خود برانيم (2799387) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۶:۱۹:۲۱
اردوغان حافظ منافع ملی ترکیه و مردم ترکیه است و دست آورد های بسیاری هم برای ملت خود به ارمغان آورده . (2799419) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۳۹:۳۵
اگر ما هم می خواستیم با نامردی و خود خواهی فقط منافع خودمون رو پیش ببریم که الان کلی از ترکیه جلوتر بودیم ولی در مرام و اخلاق ما نیست که بقیه مردم کشورها رو در جهت منافع خودمون قربانی کنیم . و دستاورد های ترکیه زودگذر هست و بلند مدت نیست و عبدالله گل هم در مورد فروپاشی ترکیه با این کارهای اردوغان هشدار داده است . حداقل کاری که اردوغان باید انجام دهد این هست که ادعای مسلمانی نداشته باشد چون منفعت طلبی صرف در مرام مسلمانان نیست. (2800015) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۲:۰۰
این که دلیل نمیشه، نتانیاهو هم حافظ منافع اسرائیله ولی دلیل نمیشه هر کاری بکنه و هر کاری که میکنه درست باشه. (2801335) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۶:۳۴:۲۶
ما يعني ايرانيان برخلاف شما يعني دلواپسان اهل مدارا و گفتگو هستيم؟؟؟ (2799491) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۵۲:۴۵
خاک بر سر هر کس که دلواپس ایران و ایرانی نباشه و خاک بر سر هرکس که دچار جمود باشه و خواستار اصلاحات نباشه.
ما ایرانییم و یک خانواده و وقی میتونیم اوج بگیریم که با همه اختلاف نظر و سلیقه کنار هم باشیم.
یا علی. (2799816) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۱:۴۳:۳۶
شما با این ادبیات قشنگت دلواپس جناح بازی سیاسیت هستی نه ایران عزیز (2800462) (alef-3)
 
فرهنگی بازنشسته
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۶:۴۵:۳۹
آقای اردوغان به منافع کشورش می اندیشدموضوع رابامنطق بررسی کنیم حالاکه ایشان درایران انداحترام به مهمان رانگه داریم وسعی کنیم ازاین سفربیشترین بهره رابرای منافع ملی خودکسب کنیم. (2799533) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۲۱:۵۵
جناب اردوغان یک رئیس جمهور لایق دوران معاصر است و آنرا می توان از رشد اقتصادی کشور ترکیه در طول دولت ایشان دید. این ما هستیم که همیشه منافع ملتمان را دانسته و یا ندانسته فدا کرده ایم (2799682) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۷:۳۷:۱۰
آسايش دو گيتي تفسير اين دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا....
خوش آمدي آقاي اردوغان (2799765) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۴۱:۳۸
آی آتیش میگیرم وقتی مرتیکه دم اومدنش به ایران، به نماینده های بنده و شما اهانت میکنه، اونوقت اگه یه هموطن مطلبی در مخالفتش بنویسه فیلسوف و ادیب میشم و آخرش هم میگیم: «هموطن؛ خفه» و «خوش آمدی اردوغان». آخر این کار هم میشه همون مدارا با دیپلمات عربستانی مست که زد یکی رو لت و پار کرد، با سلام و صلوات سرو ته قضیه رو بستن، اونوقت پلیس فرودگاه جده تو روز روشن میاد به دو جون ایرونی تجاوز میکنه. بعدش ام وزارت ارشار یه روزنامه رو که به شاه سعودی از گل نازکتر گفته، تعطتیل میکنه. کشته مرده این مرام داری ایرونی ام. (2800024) (alef-11)
 
نیکخواه
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۰:۵۸:۱۵
به دوستانی که منتقد هستند میگویم . یک لحظه فکر کنید در روابط بین الملل چرا دوستان و هم پیمانان ایران اندکند و دشمنان یا بهتر بگویم مخالفان ما هر روز که میگذرد بر تعدادشان افزوده میگردد. آیا شرع مقدس اسلام رفتار اینگونه ما را میپذیرد . ؟ (2800331) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۰۹:۱۳
همانطور كه براي عقايد خود ارزش قايليم به نظرات مخالف خود هم براي خودشان محترم ميشاريم
تفكر هر كس با ما نيست عليه ماست غلط است (2799891) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۸:۵۷:۰۱
هر روز داریم از روز قبل بیشتر کوتاه میم اردوغان هرچه درباره ایران میخاد میگه بعد از آن استقبال میکنیم عربستان هر کاری خواست با زائر ایرانی میکنه فردا دوباره ایرانی میرد حج عمره تاکی میخم این چیزها رانفهمیم (2800067) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۹:۰۲:۰۰
اون ماجرای داووس هم یک حرکت نمایشی برای جذب رای بود
همیشه این نامرد موقع انتخاباب از این نمایشات عامه پسند استفاده می کنه
مثالا همین اعتراضش به قضیه یمن هم مقارن با نزدیگ شدن انتخابات بود. (2800083) (alef-13)
 
آذری
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۹:۰۵:۴۲
عزیزانم >
ما در مرز ترکیه زندگی میکنیم . امسال عید نزریکم به 2 میلیون ایرانی تنها از مرز ما با ترکیه از این کشور دیدن کرده اند . اردوغان در میان ملت ترک بخاطر برنامه های اقتصادی اش و رونق اقتصادی مردم و زندگی توام با عزت مردمش محبوب است . باید از دولت وی درس زندگی و سلامت را آموخت . 800 میلارد ثروت ما در 8 سال گذشته به غارت رفت و دلواپسان حتی یک اعتراض هم نکردند . علت اعتراض شان برای یمن و عراق و سوریه بهانه است و تنها به منافع خود فکر میکنند و اگر در مقام اردوغان بودند کشور را میفروختند به بهای ناچیزی . (2800098) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۹:۳۰:۴۹
اتفاقا باید به آقای اردوغان خوش آمدگفت .این گونه اظهارنظرها فایده ای ندارد خیلی هم نخ نما شده است چون فایده ای نداردترکیه کشورهمسایه مااست.
چه بخواهیم وچه نخواهیم بامادریک منطقه است.نفرت پراکنی مانند این مقاله فقط وفقط موجب نعمیق دشمنی ها می شود وبس.حرف هارامی شود درروبه رو زد ولی دوست مقاله نویس ماازسنت اسلامی حل وعقد گویا خبری ندارد.
نتیجه قهراین می شودکه برای پیداکردن دوست باید به امریکای لاتین و ونزوئلا رفت ومنطقه به آتش کشیده می شود. (2800167) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۰:۰۷:۳۸
به نظر من کار نمایندگان مجلس غیر حرفه ای بوده و نباید در مورود آمدن اردوغان حرفی میزدند....
در ضمن ما با ترکیه منافعی داریم که نمی توان به خاطر نمایندگان مجلس آنها را نادیده گرفت....
باید منطقی بود عزیز من.... (2800186) (alef-3)
 
مهدی ر
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۰:۲۵:۲۶
وقتی رهبر معظم انقلاب به عنوان بالاترین مقام رسمی و دینی شیعه ایشان را میپذیرند و به گرمی استقبال می کنند- چنانکه تصاویر گویاست-- دیگه تردیدی در بطلان تندروی باقی نمیماند...کسانیکه می گفتند سفر لغو بشود الان در موضع سکوت و توجیه قرار گرفتند (2800248) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۰۱:۲۴:۰۱
نمایندگان به خاطر اهانت ایشان به ایران و ایرانی ها، آنهم درست قبل از سفرش گفتن به ایران نیاد. ایشون چند روز قبل از اومدنش ایران رو متهم کرد در امور داخلی کشورها دخالت میکنه و عامل بی ثباتی منطقه است.
به نظرتان نباید نماینده های ما در مقابل این اهانت ها موضع می گرفتند؟ البته که این موضع گیری و دادن تذکر وظیفه دولت بود که نکرد. حالا که نماینده ها به خاطر عزت ایران و به جای دولت، در مقابل اهانت همسایه موضع گرفتند و اهانت شنیدند، جای یک ابراز تأسف دولت هم نبود؟ مردک رو با سلام و صلوات آوردن، حالا خوب شد که لااقل رهبر انقلاب، علناً رفتار ترکیه در قبال سوری، عراق، یمن و حمایتش از ائتلاف ضد سوری و داعش رو تقبیح کردند وگرنه با اون حسابا و کولی که دولت هم به اردوغات داد دیگه آبروئی باقی نمی موند. (2805050) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۰:۴۰:۵۵
من نمیدونم بعضیا نه از عرب ها خوششون میاد نه از ترک ها نه از افغان ها نه از پاکستانی ها .پ از کی خوشتون میاد .همه بدن فقط شما (2800291) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۲:۰۰:۵۳
واین خود برتر بینی کذایی آخر سر کار دست این جماعت میده (2800536) (alef-3)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۰:۱۴:۲۳
شاید فک و فامیل شما از هیچ قومی خوشش نمیاد ما که با کسی مشکل نداریم ، فقط از بی احترامی بدمون میاد .میخواد طرف ایرانی باشه یا خارجی ، میخواد عرب باشه یا عجم ، میخواد شیعه باشه یا سنی حق بی احترامی نداره هر کی دوست داره سهم خودشو ببخشه . (2800921) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۶:۳۱
جوش نزنید دوست عزیز. در بین عربها، از عربستان و قطر خوشمان نمی آید؛ زیرا در ناآرامی های سوریه، لبنان، عراق و یمن دخالت دارند و از داعش نیز حمایت می کنند. در بین ترکها، از اردوغان و دار و دسته اش بدمان می آید که با پولهای عربستان و قطر در منطقه ناآرامی ایجاد کرده و از داعش حمایت می نمایند. از آن عده افغانی خوشمان نمی آید که با رفتارهای نادرست، آبروی مردم شریف افغان را بر باد می دهند. از دولت منفعل و بی عرضه پاکستان بدمان می آید که عرضه اداره کشورش را ندارد و این بی عرضگی باعث شده تروریستهای جیش الشیطان برای ما نیز دردسر ایجاد کنند.
امیدوارم روشن شده باشید، که البته امثال شما هیچگاه روشن نخواهند شد. (2801751) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۴:۳۳
عربها رو کم گفتی ،ما علاوه بر اونا که تو گفتی از امارات و اردن ومصر وکویت هم خوشمون نمیاد ، بغیر از اردوغان از کشور ترکیه هم با اون سریالهای اونجوریش ومردم اروپا زده اش خوشمون نمیاد ، کلا ً از اروپا وژاپن وتایلند و کره جنوبی و اینجور جاها (بغیر از چین وکره شمالی ) بعلاوه کل امریکا بجز ونزوئلا خوشمون نمیاد و... (2803301) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۰:۴۴
اتفاقاً از افغانها خوششون می اد چون هم زبان و نژادند. (2802071) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۲۰:۰۲:۰۷
افغانها صد برابر شرف دارد بر اردوغان ترک داعشی. (2804281) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۸:۱۸
حالا چگونه حساب کردی صد برابر امد ؟ (2806648) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۰:۵۷:۲۳
ما ملت ایران خوش آمد میگیم...ما اول ایرانی هستیم مارو با مردم کشورهای عقب مونده میلمون دیگه مقایسه نکن.....ضمنا وقتی آقا با اردوغان دیدار داشتند یعنی ما ملت ایران به اردوغان خوش آمد میگیم... (2800328) (alef-3)
 
سامان
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۱:۲۱:۴۱
ما با این مهمان خوشامد نمی گوییم چون یکی از اصلی ترین قاتلین هزاران زن و کودک ومرد بی پناه است اداب مهمان نوازی شامل چنین جانور قدرت طلبی نمی شود کمی هم خود را جای انهایی بذاریم که اردوغان با حمایت از داعش همه کس و همه چیز انها را گرفت فرزند پدر مادر زن شوهر خواهر برادر خانه و کاشانه شهر و مدرسه (2800397) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۲:۱۷:۲۷
اگه زمان رياست جمهوري احمدي نژاد بود اين خوش آمدگويان باز هم خوش آمد مي گفت ند؟حتي خوش آمد گوييتان جناحي است نه در راستاي منافع ملي . (2800614) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۲:۳۴:۰۴
ترکیه و ایران دو ملت قدرتمند منطقه هستند و باید در کنار هم باشند (2800665) (alef-3)
 
شايان
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۳:۱۷:۵۱
من مسافر پرواز قشم اير هستم ديشب بدليل اتش گرفتن موتور و تركيدن لاستيك پرواز ما به تعويق افتاد
به خداوندي خدا انچنان برخورد بعدي با ايراني ها تو فرودگاه دارن كه خدا مي دونه
متاسفم براي عزت اين مردم كه توسط هر ناكسي بهش بي احترامي ميشه
ابروي ايران ايراني را در دنيا رفته (2800771) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۳:۳۸:۰۵
ممنون الف... هرچند هیچ وقت نظرات منو نميذارم اما چون حرف حق میزنی دوست دارم (2800838) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۲۳:۴۹:۰۵
یاد احمدی نژاد و سیاست خارجی اش افتادم (2800864) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۰:۰۴:۴۹
مهمان حبیب خداست (2800895) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۰:۲۱:۴۹
بنظر می رسد ترک جلسه داووس توسط اردوغان بطور هماهنگ شده با صهیونیستها و از پیش طراحی شده بود تا ترکیه بطور مجازی جایگاه ویژه ایران را در دل مردم بعنوان قهرمان دنیای اسلام بگیرد! بنابراین هر مسلمانی به این مردک افتحار نمی کرد و نمی کند! (2800942) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۰:۴۴:۳۲
ترکیه منافقانه ترین سیاست را در منطقه بل در جهان داراست.پس به حاکمان آن دل نسپارید که وارث خلافت عثمانی هستند.تاریخ ایران و عثمانی را بخوانید. (2800988) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۵:۵۳:۱۳
از غرب که کلا خوشتون نمیاد. از کشواری عربی هم همینطور... الانم که شده نوبت ترکیه. کلا رابطه رو با همه ی کشورای دنیا قطع کنید راحت شید. (2801146) (alef-11)
 
یکی
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۸:۳۰:۰۱
ایران انگار داره رفیق بازی می کنه . نه بابا سیاست هر کشوری با دیگری فرق می کنه و بخاطر منافع کشور خودشون تصمیماتی می گیرن که شاید برای ما ناخوشایند باشه ، تا یه کشور حرفی زد سریعا باهاش دشمن خونی می شیم همینه که تو دنیا تنهاییم (2801412) (alef-3)
 
امین
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۰:۰۴:۱۵
با احترام به نویسنده محترم ومدعی نماینده مردم : دولت استقبال کرد وخوش آمد گفت ما هم کاملا پشتیبان دولتیم (2801808) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۳:۰۱
آقا امین اینکه یکنفر بگوید یا بنویسد تهران یا ایران یا هر شهر و کشور دیگری به یک نفر خوش آمد نمی گوید یک استعاره و شاید از لحاظ ادبی، صیغه غُلُوّ است. نه اینکه آن فرد از طرف همه صحبت کرده یا مدعی نمایندگی از طرف همه اهل آن مکان است. آقای اردوغان چند روز قبل از آمدنش، ایران را به دخالت در امور همسایگان و کشورهای منطقه متهم کرد، نماینده های مجلس اعتراض کردند ایشان هم به راحتی گفت اصلاً اونا در حدی نیستند که من پاسخشون رو بدم و به حرفشون اعتنا کنم. آخه شما می خوای بری خونه یکی مهمونی، قبل رفتنت راجع به اون خونواده همینطور صحبت می کنی؟ اون خونواده هم باید بگه خوب کاری فرمودی که اهانت کردی، حالام قدم رنجه بفرما؟! (2802082) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۱:۲۱:۳۷
ديروز مقام معظم رهبري ميزبان رئيس جمهور تركيه بودند و وي با ايشان ديدار و گفتگو كرد.

تصاوير اين ديدار را رسانه ها منتشر كرده اند.

نويسنده بداخلاق و كم تربيت ، در قبال ميزباني رهبري از اردوغان چه سخني مي تواند بگويد ؟ (2802196) (alef-11)
 
ناصر خادمی ماشاری
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۱۲:۲۵
باسلام خدمت شما هموطن گرامی. یادداشتی که بنده نوشته ام، خواسته قاطبه نمایندگان بنده و شما بوده است. مگر نه اینکه مجلس عصاره ملت است؟ رئیس دولت ترکیه درست قبل از آمدنش، ایران را به دخالت در امور داخلی کشورها و فتنه گری متهم کرد. نمایندگان بنده و شما خواستار عذرخواهی ایشان شدند ولی آقای اردوغان به جای احترام، دوباره دهن کجی فرموده و به همین نمایندگان بنده و شما و جایگاه رفیع نمایندگی ملت ایران اهانت نمود.
بنده به عنوان یک شهروند جمهوری اسلامی احتمالاً این حق را داشته باشم که نظرم را راجع به رئیس دولتی که به هویت ملت، کشور و دیانتم اهانت کرده، ابراز و به وی اعتراض کنم. عجیب است که هموطنم اینگونه برافروخته و اهانت می کند، لابد این هموطن اگر کسی به جنایت و جنایت کاران فرودگاه جده و حاکمان عربستان اعتراض کند،را هم همینگونه می نوازد و توهین میکند؟
ضمن اینکه رهبر انقلاب میزبان اردوغان نبوده، تنها به درخواست وی و دولت مبنی بر اجازه ملاقات پاسخ مثبت داده اند، آنهم همانطوریکه همگان دیدند سخنان رهبری نسبت به اردوغان، سراسر شماتت رفتار گذشته ترکیه و انذار از همکاری با برخی دولتهای مستبد منطقه در تجاوز به یمن بوده است.
با احترام. (2807654) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۳:۱۲:۴۴
ااردغان خودش یک صهیونیست است . هیچ کس اینهمه با ایجاد داعش وتضعیف سوریه و مقاومت به اسرائیل خدمت نکرد. (2802736) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۸:۲۲:۲۰
دیدیدکه آمدوباسیاست وتدبیرگازازایران خواست وگفت ارزان تربدهیدبیشترمی خریم بله این یعنی منافع ملی وسیاست مداری ولی ازچندروزپیش فن های شهرک ماراخاموش کرده اندکه گازمصرف نشودومردم شهرک دارندازسرمامی لرزندسالهاست که فن هاخیلی زودخاموش می شوندوبچه هاوپیرهاسرمامی خورند. (2804009) (alef-11)
 
رضاجوانشیر
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۰۸:۲۹:۵۷
سلام
من متوجه نشدم ایران کیست و منظور از ایران چه کسی هست ،ریئس جمهور به استقبالش رفته با آقای خامنه ای دیدار داشته چند تن از وزرا با ایشان و هیئت همراه دیدار داشته ،من بالشخصه مخالف حضورش نبودم حالا نمی دانم این ایران کیست و آمار افرادی که مخالف حضور ایشان بوده اند را از کجا آورده اید که با قاطعیت می گویید ایران ،اگر آمار داشتید و 50%+1 نفر هم بود میتوانستید بگویید ایران ولی شما نظر خود را مثل بقیه مسائل در قالب ایران بیان می نمایید و بع عموم تخصیص می دهید در حالیکه چنین نیست. (2805349) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۱ ۰۰:۱۵:۰۵
نمایندگان مجلس که عصاره ملتند مخالف آمدنش بودند و به خاطر اهانتش از دولت خواستند یا پاسخ دهد و یا اینکه سفرش را لغو کند (2807658) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۱:۲۹:۴۴
این فرد میهمان رسمی دولت قانونی ایران است پس بدان کسی به میهمان همسایه هم توهین نمیکند چه رسد به میهمان دولت روزیکه احمدی نزاد چاوز را به حرم پاک تمام هشتم برد شما کمترین اعتراصی فرمودید؟ ازسوی دیگر شما که دوب درولایت هستید باید تصویر دیدار وی با رهبری را هم دیده باشید پس اومیهمان بیت رهبری ههم بود بس کنید دیگر. (2805896) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۲:۲۸:۴۲
بادنیای سیاست درنمی افتداماگمان نبرکه صهیونیت باشد (2806086) (alef-11)
 
reza
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۳:۵۴:۰۷
گفتید خیلی خوبش را هم گفتید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2806347) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۲۱:۲۵:۵۴
شما را به خون شهدا به وضعیت اسف بار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رسیدگی نمایید. (2807383) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.