نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376612
واکنشها به توهین یالثارات به سینماگران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۲۶
توهین نشریه یالثارات به شرکت کنندگان در جشن سینمایی حافظ واکنشهای متعددی را در پی داشت. این نشریه با انتقاد تند از نوع پوشش بازیگران حاضر در این مراسم از الفاظ رکیک برای آنها و همسرانشان استفاده کرده است.

یک منبع آگاه در وزارت ارشاد به ایران آنلاین گفت: واکنش در مقابل مطلب توهین آمیز نشریه «یالثارات» که ما حتی نمی‌توانیم واژه اش را بر زبان آوریم سکوت است.

یک منبع آگاه در خانه سینما: خانه سینما عصر امروز درباره انتشار عکس و مطلب توهین آمیز نشریه «یا لثارات» جلسه ای برگزار و در پایان بیانیه ای صادر می کند.

نعمت احمدی:انتشاردهنده این تصاویر مجرم است

علی معلم مسئول برگزاری جشن حافظ:جامعه هنری باید نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد.

مهراب قاسمخانی در صفحه اینستاگرامش نوشت: امیدوارم مسئولین و جامعه هنری نسبت به این تیتر واکنش مناسبی نشان بدهند.
 
کلمات کلیدی : توهین یالثارات به سینماگران+جشن حافظ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۰۴:۰۷:۰۴
اخوی! دارای اشتباه می زنی ...
آنروز که یکی از اساتید اخلاق کشور واژه ی «دیوث فرهنگی » را به کار برد، معلوم بود که این ماجرا بهانه را به دست سوء استفاده کنندگان خواهد داد. سایت ها و افرادی که بدزبانی جزیی از فرهنگشان هست، این سخن را دست آویز قرار دادند؛ حتی سایت هایی که در حوادث 88 ، وقتی همان استادموضعی مغایر با رویکرد آنان گرفت از او به عنوان « عبدالله جوادی» نام بردند، این بار او را به یک مرجع تقلید و استاد اخلاق تبدیل به رسمیت شناختند.
این که مجله ی یالثارات با صراحت بر می گردد و برخی افراد را « دیوث» می نامد، بیش از آنچه زشت باشد، خطرناک است؛ تفکری داعشی که به خود اجازه می دهد به سراغ منابع روایی برود و در مقام اجتهاد، با استناد به یک روایت که اسناد قابل اعتماد هم ندارد، دیگران را صراحتاً «دیوث» بخواند؛ مگر داعش در قضیه ی جهاد نکاح یا کنیز گرفتن زنان ایزدی و ذبح نوجوانان سوری، کاری به جز اجتهاد خودسرانه از منابع دینی انجام می دهد...؟ ای کاش به جای آنکه نگران فاصله ی زمینی خودمان با داعش باشیم، کمی نگران فاصله ی زمانی و روانی خودمان با داعش هم بودیم...
من در انقلابی بودن این جماعت تردید جدی دارم؛ اصلا بعید نمی دانم اگر روزی این نظام ساقط شود، آنان را در رأس عاملان براندازی ببینیم؛ اما شما را به خدا! اگر دلتان برای این نظام و دین مردم می سوزد، دست بردارید؛ کار دین را به دین شناسان واگذارید و کار فقه و روایت شناسی را به مراجع تقلید! رهبر انقلاب صراحتاً می گوید اگر خانمی بدحجاب بود، او را طرد نکنید و سعی در ارشادش کنید؛ شما بر می دارید با چاپ عکسش، شوهرش را دیوث می خوانید؟
می ترسم عاقبت این قبیل نهی ار منکر ها بشود همان قضیه ی معروف که واعظی در کشوری غربی بر منبر می گفت « یزید فردی شرابخوار و سگ باز و خوش گذران و بی خیال بود و امام حسین با او مخالف بود» مردم هم یک صدا گفتند: «با امام حسین کاری نداریم؛ از همان جوان باحال و دوست داشتنی بگو!» شاید اگر این گونه پیش بروید، یک مدت دیگر مردم بگویند، دین و مذهب را رها کن؛ اگر امثال هنرمندان و ... به واسطه ی بد پوشش بودن یا تیپ متفاوت همسرانشان دیوث هستند، دیوث بودن امر با کلاسی هست... (3850306) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۱:۰۲:۰۱
اینکه جنابعالی تشخیص دادین که این روایات اسناد قابل اعتنایی ندارد! دخالت در کار دین شناسان و مراجع نیست؟
اگر یک درصد این روایات صحیح السند باشد، مصداق بارز دیوث جماعتی است که همسرانو دختران خود را بزک میکنند و به معرض نمایش میگذارند. حالا میخواد هنرمند باشه یا تبهکار، آخوند باشه یا کارمند. چیز عجیبی نیست. (3856118) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۰۸:۰۷:۳۷
پوشش بعضی از هنرمندان واقعا در شان یک هنر مند ایرانی نیست. (3850411) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۷:۳۶:۰۰
مشکل شما چیه؟ شما لباسی بپوش که در شان شما باشد، طرف نمیخواد لباسی بپوشه که در شانش هست، شما فضول هستی؟ مگه باید برای خوش آمد شما و گرفتن تایید شما زندگی کنند؟ دست بردارید از این افکار بسته، دگم و قالبی. مملکتی هستیم که از نظر آمار موسسه بین المللی شفافیت از نظر فساد جزو بدترین کشورها هستیم، شما برای این چیزا رگ گردنت بیرون نمیزنه، ولی مشکل داری با لباس مردم؟ جالبه که هیچ ایرادی هم از نظر چسبان بودن و عریان بودن و ... نمیتونید بگیرید، فقط میگید عجیبه، برای شما عجیب هست؟ خب باشد، شما که مرکز جهان نیستید و مردم مجبور نیستن نظرات شما رو تامین کنن. واقعا آدم خسته میشه از زندگی در کنار افرادی مثل شما با چنین افکار کهنه و بوی نا گرفته... (3851782) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۱:۰۸:۱۴
معنی آزادی مزاحمت برای افراد دیگر یا مانع آزادی دیگران نیست.
این جماعت خوش پوش! به روز! با فرهنگ! به آزادی فکری و روانی افراد خداترس لطمه وارد میکنند. اینکه فلان هنرمند چقدر زیباست یا همسر فلان هنرپیشه چقدر جذاب و تماشایی است فقط به همسر وی مربوط میشه نه عموم جامعه
این یک مسئله بدیهیه. اگ کار یالثارات ایراد داشته باشه یقینا در برابر این نوع هرزه انگاری به چشم نمیاد.
منصف باشیم. (3856127) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۷:۴۰:۳۹
آهان پس فحش دادن حقشونه!!! (3851797) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۱:۱۴:۴۶
این فحش نیست، صفته.
حتی اگه شامل دیاثت هم نشن، بی غیرت که هستن. (3856138) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۸:۳۳:۰۱
حتی برفرض اینکه یکی به قول شما شئونات را رعایت نکرده باشد دلیل نمی شود دیگری که ادعای مذهبی بودن می کند به بدترین وجه به آنها توهین نماید و الفاظی را به کار ببرد که تنها بیتربیت ترین افراد جامعه به کار می برند. (3851964) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۱:۱۲:۰۲
کاری به ادبیات و درستی یا نادرستی مطلب یالثارات ندارم.
آیا این لفظ فحش است یا صفت؟
اگر صفت باشد که هست پس ببینیم چه کسی مصداقش میشود.
شما نگاهی به عکسهای منتشر شده بنداز و به روایت منتشر شده هم. حساب دو دو تا چهارتاست. (3856133) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۰۸:۳۸:۱۲
هنرمندان محترم همراه مردم باشين اين پوشش مردم عادي ماست مي تونن اين لباس ها رو بخرن فقط موقع انتخابات ميايين ليست نشون ميدين (3850483) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۱:۱۵:۵۰
چه ربطی به انتخابات داشت؟ (3856140) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۱:۵۷:۴۶
به نظرم دوره ادبیات لمپن ها تموم شده. خیلی زشته که توی یه نشریه اینطوری به یه قشر خاص توهین میشه. واقعا تاسف آوره.... (3851015) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۳:۰۴:۰۳
امام حسین خجالت می کشه از بعضی طرفدارانش. ادبیات تعدادی از مومنین به هرزه های خیابانی شبیه شده (3851197) (alef-13)
 
سلیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۳:۵۳:۳۷
من متعجبم از این به اصطلاح هنرمندان که هرکاری دلشان می خواد می کنند واون وقت کسی حق نداره بهشون اعتراض وانتقادی بکنه! به نظر من در مقابل این نوع حرکات، نصیحت و نهی از منکر، کارساز نیست و برخورد قهر آمیز لازمه و دیوث و مشابه آن کمترین نسبتی است که می توان به این جماعت غیرت از دست داده، داد. (3851314) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۱:۱۷:۲۶
احسنت (3856146) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۴:۰۵:۳۹
چه دست پیش گرفتن
قطعا اگر غیرت داشتید زنهایتان را با این لباسهای بدن نما بیرون نمی اوردید
این بدحجابی نیست این بدن نمایی است

خوبه خودتون هم میدونین دید عموم به این لباسهای بدن نما چیست (3851337) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۱:۱۹:۵۱
اگ طرف از این نوع دیدی که تو جامعه هست نسبت به این پوشش لذت نبره که نمیپوشه.
دیگه باید چیکار کنن که بگیم بی حیا و بی غیرت هستن؟ (3856150) (alef-13)
 
فرزاد
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۶:۱۳:۴۴
حالا چرا بهشون برخورده ! اگه به نظرشون لباسشون درست بوده دیگه چرا ناراحت شدن !! به هر حال ما در ایرانیم و باید یکسری چیزها را رعایت کرد اینها که به انداره کافی پارتی خصوصی میروند همانجا هم هر طور دوست دارند باشند !! (3851645) (alef-13)
 
من
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۶:۱۶:۵۷
چه طوریه یا لثارات را تعطیل نمیکنند بعد جهان نیوز را میبندند؟
واقعا که (3851649) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۷:۲۳:۲۵
هنرمندان که شورشونو دراوردن .با این شوهایی که هیچه نخسیتی با فرهنگ ما نداره ..فقط خوش شیفتگی خود رو به ظاهر می کشند. (3851758) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۸:۲۷:۰۷
روزی که آیت الله آملی از اون واژه استفاده کردند من گفتم ایشان اشتباه کردند چون ایشان معصوم نیستند که. سایت ... نظر من رو سانسور کرد.
الان هم عده ای افراطی به خودشون اجازه میدن مردم رو دبوث خطاب کنند.
فضولی کردن در مورد نحوه ی پوشش مردم نتیجه ای جز منفور کردن هر چه بیشتر این جماعت نزد مردم ندارد. کاش این موضوع ساده را می فهمیدند. (3853514) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۱:۲۲:۳۱
مردم تاج سر هستن. ولی این جماعت هنرمند نما خودشون رو سرور مردم میدونن. هنرمند بی غیرت به درد مملکت شیعه نمی خورد. (3856157) (alef-13)
 
رفیق
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۲۰:۰۹:۵۵
ببخشید یک سوال دارم.
چاپ عکس خانواده هنرمندان توهین بوده یا چاپ آن حدیث؟ (3853778) (alef-13)
 
Mn
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۱۶:۰۶:۳۶
اره واقعا این به اصطلاح هنرمندان شورشو در اوردن . بعضی از مردم میگن پوشش اینها به خودشون مربوطه و به بقیه ربطی نداره . ولی کاملا برعکسه . وقتی یه فردی به عنوان الگو برای خیلی از جوانها انتخاب میشه و خیلی ها طرفدارش هستند نباید جوری لباس بپوشه که جوونها رو به فساد بکشه . اینها از اولین کسانی هستند که بد حجابی و مدهای مزخرف رو توی جامعه رواج دادند . میتونن هر کاری که دلشون خواست توی پارتی های شبانه و چهاردیواری خونشون انجام بدن . اما وقتی در جامعه حاظر میشن باید طبق عرف و منزلت جامعه اسلامی لباس بپوشن و لطفا گندشو درنیارن . به نظر من لفظ جالبی براشون استفاده شده شاید که یه کم به خود بیان و خجالت بکشن (3855214) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.