توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406311
مالکی:دخالت‌ ترکیه در عراق ویرانی به بار خواهد آورد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
رئیس ائتلاف دولت قانون عراق با بیان اینکه دخالت‌های ترکیه در عراق ویرانی به بار خواهد آورد، درباره دخالت در عراق و به بازی‌گرفتن مرزهای این کشور هشدار داد.

به گزارش تسنیم به نقل از السومریه نیوز، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون عراق گفت که کار داعش به‌زودی بعد از بازگشت موصل به آغوش میهن تمام خواهد شد.

دفتر اطلاع رسانی رئیس ائتلاف دولت قانون در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که نوری المالکی روز دوشنبه میزبان ایلیا مورگانوف سفیر روسیه در این کشور به مناسبت پایان یافتن ماموریتش در بغداد بود.

بر اساس این بیانیه مالکی در این دیدار گفت: ما تلاش‌های منحصر به فرد سفیر روسیه در تقویت روابط بین دو کشور را قدر می‌دانیم و عراق علاقه‌مند است که روسیه در روند ساخت عراق و توسعه اقتصاد کشور نقش آفرینی کند.

مالکی با اشاره به عمیق بودن روابط بین عراق و روسیه در تمام سطوح بر مخالفت خود با همه انواع دخالتهای خراجی به بهانه مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

نخست وزیر سابق عراق به نقش‌آفرینان در سقوط موصل و در رأس آنها ترکیه درباره دخالت در عراق و به بازی‌گرفتن مرزهای این کشور هشدار داد.

وی تاکید کرد که دخالتهای ترکیه در عراق خرابی و ویرانی به بار خواهد آورد.

سفیر روسیه در عراق نیز بر پایبندی کشورش به جنگ علیه تروریسم و مشارکت در بازسازی مناطقی که توسط تروریستها ویران شده است، تاکید کرد.

ترکیه در هفته‌های گذشته بر سر حضور نیرو‌هایش در پایگاه نظامی «بعشیقه» در نزدیکی موصل تنش‌های زیادی با دولت مرکزی عراق داشته است. نیروهای ترک در این پایگاه هزاران سرباز منطقه اقلیم کردستان را آموزش داده‌اند.

در حالی که مقامات بغداد می‌گویند عراق برای آزادسازی موصل از دست داعش نیازی به نیروهای آنکارا ندارد، «رجب طیل اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ادعایی صدام‌گونه را مطرح کرده است. اردوغان که توهمش دوباره عود کرده است، روز گذشته در سخنانی مدعی شد که «موصل از نظر تاریخی متعلق به ترکیه است». حال آنکه موصل زمانی تحت قلمرو پادشاهی عثمانی بوده که هیچ ارتباطی به جمهوری ترکیه امروزی ندارد.
 
کلمات کلیدی : داعش + آزاد سازی موصل+ ارتش عراق+ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.