نظر منتشر شده
۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368611
جزئیات جلسه امروز هیات امنای صندوق توسعه ملی که منجر به استعفای صفدرحسینی شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۳
هیات امنای صندوق توسعه ملی درخواست استعفای رییس و اعضای هیات عامل صندوق را پذیرفت و پیگیری لغو مصوبه دولت قبل در مورد اختیارات هیات عامل در خصوص پرداخت حقوق و مزایا را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی ظهر شنبه و به ریاست رییس جمهور تشکیل و گزارش ناظر صندوق از مستندات و ضوابط اداری مربوط به پرداخت حقوق و مزایای رییس و اعضای هیات عامل ارائه شد.
رییس سازمان بازرسی کل کشور و ناظر صندوق توسعه ملی در این جلسه، با تشریح فرایند پرداخت حقوق و مزایای هیات عامل؛ ریشه قانونی وجوه نا متعارف پرداختی به هیات عامل را تهیه دستورالعملی به استناد مصوبه مورخ ۱۷/۷/۱۳۹۰ هیات وزیران دولت قبل دانست که طی آن، پیشنهاد شماره ۱۹۶ مورخ ۸/۶/۱۳۹۰ هیات امنای وقت صندوق توسعه ملی به عنوان ضوابط اداری و مالی صندوق تصویب و اختیارات مربوط به حقوق و مزایای اعضای هیات عامل به خود آن هیات تفویض شده بود.
این مصوبه دولت دهم در روزنامه رسمی مورخ ۲/۵ ۱۳۹۱ منتشر شده است.
پس از گزارش رییس هیات نظارت بر صندوق، هیات امنا موضوع درخواست استعفای جمعی رییس و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی را بررسی و با آن موافقت کرد.
همچنین مقرر شد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی، لغو مصوبه فوق الاشاره دولت دهم در خصوص اختیارات هیات عامل صندوق توسعه ملی در مورد تعیین حقوق و مزایای اعضای آن را با سرعت پیگیری نماید.
در این جلسه اعضای هیات امنا با تاکید بر اصل 'پرهیز مدیران از تصمیماتی که در آن ذینفع هستند'، اجرای جدی این اصل را که در منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید تصریح شده و در ضوابط اجرایی بودجه ۹۵ نیز بر آن تاکید شده، خواستار شدند.
اعضای جلسه همچنین با تاکید بر ضرورت انجام وظیفه بهنگام مراجع نظارتی در هشدار و اعلام رفتارهای خلاف قانون و یا غیر متعارف به مبادی مسئول و همچنین برخورد شایسته مدیران با رفتارهای مغایر روح قانون و یا ناسازگار با عدالت؛ هر گونه استفاده سیاسی و جناحی از موضوع پرداخت های نا متعارف را موجب لطمه به سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی دانسته و خواستار دقت رسانه ها در این زمینه شدند.
گفتنی است که هیات امنای صندوق توسعه ملی در نخستین جلسه خود در آعاز بکار دولت یازدهم، مصوبه قبلی این هیات در تفیض اختیارات به هیات عامل را لغو کرده بودند.
 
کلمات کلیدی : رئیس صندوق توسعه ملی+صفدرحسینی
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۵:۱۵
چرافقط به حقوق هاي نجومي گير داديد بريد به استخدام هاي توصيه اي را هم بررسي كنيد اين موضوع قيامتي ديگر است بويژه شركتهاي خود روئي و نفتي اگر خواستيد فراخوان بدهيد من 20 تا را آدرس ميدهم اگه اراده اي در كار باشه (3798752) (alef-11)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۷:۳۶:۰۷
حالا که مثلا باید باور کنیم استعفا پذیرفته شده ذکر نشد که حداقل برای برگرداندن 1/5 میلیارد وام این آقایان هم تصمیم اتخاذ شد یا بعنوان پاداش ایام خدمت تلقی و ماست مالی خواهد شد (3798786) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۷:۴۰:۱۱
منت بر سر ملت ایران گذاشتند که استعفا را پذیرفتند. چنین افراد قانون شکنی چه فرقی با یک قاچاقچی یا دزد دارند که محاکمه، جریمه، زندانی نشده و شلاق نمی خورند؟ (3798796) (alef-11)
 
امیرارسلان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۷:۴۲:۰۲
چند وقت پیش در دادگاه زنی را دیدم که در دوران بارداری بخاطر فقر از فروشگاه رفاه به میزان 20 هزار تومان دزدی کرده بود گرفته بودنش به گفته شاهدین تا جایی که میخورد اونجا کتک خورده بود و بعد هم دادگاهی. هیچکس از خودش نپرسید چرا این زن دزدی کرده ولی امروز شما یک شاه دزد را مجاب به استعفا کرده اید و در بوق و کرنا می کنید؟ (3798799) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۶:۵۷
مصوبه در دولت قبل بوده، ولی شفاف اعلام کنید دریافتی و وام و پاداش رییس و اعضای صندوق در دولت قبل چقدر بوده و در دوره دولت فعلی و گروه صفدر حسینی چقدر است، ضمنا انداختن گناه و تقصیر به گردن دولت قبل که از روحانی و جهانگیری و نوبخت شروع شد مصداق عینی برخورد سیاسی و جناحی با مساله و تضییع سرمایه های اجتماعی است، به این سوال هم پاسخ دهید که آقای روحانی با پذیرش استعفای صفدر حسینی و گروهش آیا از زحمات و خدمات صادقانه اینها تقدیر و تشکر خواهد کرد ، یا اینها را جهت خیانت به بیت المال به قوه قضائیه معرفی خواهد کرد؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! نکته مهم اینجاست. (3798903) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۴:۲۲
بردن و خوردن و فقط استعفا؟ لابد پست خوبی هم در انتظارشونه (3798966) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۱:۳۳:۲۵
شما خوندی اصلا؟
دولت قبل اختیار حقوق رو داده بود بر عهده خودشون
یعنی هر حقوقی تصویب میکردن قانونی و حلال بوده (3799218) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۲:۵۱:۳۶
حلالش رو با اجتهاد خودت تشخیص دادی؟؟ (3799303) (alef-11)
 
نظري
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۳۵:۱۱
سلام نظر دهنده محترم
حتي اگر مبني را بر قانوني بودن اين دريافت ها قرار دهيم بدون در نظر گرفتن اسلام و انقلاب و شهداء و جانبازان و ... آيا از نظر انساني كه در حال حاضر اين همه افراد محتاج به نان شب وجود دارند مي توان بر داشتن وجدان انساني براي اين افراد جايي را در نظر گرفت .

البته طبق معمول اين پيام نيز از سوي برادران محترم الف منتشر نخواهد شد (3799861) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۴:۰۵:۲۷
ظاهرا شما از همه جا بی خبری!
دولت قبل 3 ساله که رفته. تموم شد. رفت تو تاریخ و خداحافظ!
تو این سه سال چرا این دولت هیچ کاری نکرده بود؟ چرا آدمهای خودش رو آورد و همون حقوقهای نجومی رو بهشون داد؟
این دولت هیچ کاری نداشت تا اینکه قضیه لو رفت و گندش دراومد. اگر فاش نشده بود که بازم این دولت کاری نمیکرد!!! (3800508) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۲۱:۳۶
شاید غیر قانونی نبوده ولی حلال و حروم یه چیزایی رو آدم خودش میتونه تشخیص بده . صحبت دیگ و در و حیا و اینجور چیزاست . از کی تا حالا دولت قبل رفرنس شده ؟ جالبه آقای حسینی میگه من به شدت پیگیر بودم . سوابق هم نشون میده سالی یک نامه پیگیری میزده . (3800803) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۹:۲۵:۴۵
سلام
لطفا فیش های حقوقی رییس و معاونین دانشگاه ازاد رو اعلام کنین. (3799019) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۹:۵۱:۵۰
چرا نميگيد بركنار شدن؟ (3799059) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۹:۵۳:۱۳
پول های دریافتی ایا برگردانده شد یا خیر . (3799062) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۰:۲۹:۳۱
ریشه های حقوق نجومی حد اقل در این مورد خاص مشخص شد. مصو.به دولت قبل. (3799102) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۱:۳۲:۱۸
پولهایی که گرفته اند چی میشه؟ اینها هر کدوم به اندازه ۳۰ سال دستمزد یک کارگر طی یکسال حقوق گرفته اند (3799214) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۷:۱۹:۵۵
قانونی بوده. شما برو از دولت قبل سوال کن جرا این قانون رو وضع کرده! (3799699) (alef-11)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۲:۴۸:۲۹
سلام. مرحبا به مدیریت احمدی نژادی... خزانه دار خودش حقوق خودشو تایین و پرداخت کنه.!!!!!!!! چه خبر بوده تو اون 8سال (3799299) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۳:۱۸:۰۵
گیرم که تفیض اختیار هم کرد
صندوق توسعه ملی کاملا دولتی است و حق نداشتند خلاف قوانین ناظر بر حقوق عمل کنند (3799343) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۳:۲۶:۴۲
درست دولت قبل تعیین کرده حالا باید اینها تا میتوانند بخورند (3799351) (alef-11)
 
خسرو سلجوقی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۳:۳۱:۵۸
فارغ از افراد با توجه به این گزارش ظاهرا خلافی صورت نپذیرفته است و چرا برکنار شدند لازم است اول بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات تنبیه شوند چرا برای این مصوبات اقدامی نکرده اند و حتی مجلس که مصوبات دولت را کنترل می کند هیچ اقدامی نکرده اند و حالا نفر انتهایی تنبیه می شود و قاصرین اصلی تازه مدعی العوم هم شده اند!!! (3799357) (alef-11)
 
بشیر محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۳:۲۷:۰۳
اصولا نباید تعیین حقوق و مزایای اعضای هیات مدیره از اختیارات انها یا هیات امنا باشد تا این شائبه ایجاد شود که برای خودشان می برند و می دوزند و باید از جانب کسانی تعیین شوند که خود ذینفع نباشند (3799613) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۱:۰۷:۴۱
با سلام
از اینکه باب حقوقهای نجومی بازشده اتفاق بسیار مبارکی است و ما خیلی خوشحال. مدیرانی که نه خدا را بالای سرشان می دیدند و از آتش جهنم می ترسیدند الان همشون استرس گرفته اند و نمی توانند راحت حتی در خانه خود هم بنشینند. پیشنهادی که من دارم اول از حقوق و مزایا و بخصوص اضافه کاریهای بی حد و نصاب مدیران دستگاههای نظارتی از جمله سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و وزارت امور اقتصاد و دارایی و ذیحسابان و بانکیها و بیمه ای ها و بخصوص دادگستری که هیچ قانونی رو قبول نداره و دانشگاهیان و بخصوص دانشگاههای علوم پزشکی و تعزیرات و بطور کلی هر سازمان یا تشکیلاتی که دارای درامد های اختصاصی جهت پرداخت به کارکنان هستند مورد بررسی قرار گیرد
با تشکر (3800053) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.