نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 338119
سید حسن خمینی:طعنه زنندگان دوران مبارزه، امروز جز خودشان کسی را قبول ندارند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار جمعی از جانبازان دفاع مقدس در حرم مطهر امام خمینی با اشاره به تعبیر قرآنی مسلمانان «قبل فتح» و مسلمانان «بعد فتح» اظهار داشت: بر اساس یک قاعده عقلی، کسانی که از ابتدا در تأسیس مجموعه ای تأثیر داشته اند یا افرادی که بعدها به آن جریان پیوستند اما هزینه سنگینی برای تثبیت مجموعه دادند، با کسانی که در دوره های بعد برای چیدن نیروهای خویش در این مجموعه وارد شده اند، مساوی نیستند؛ بنابراین فرق است میان آنان که براى انقلاب و امام هزینه دادند و آنان که از انقلاب و امام فایده بردند.

وی با تأکید بر اینکه باید یاران روزهاى غربت امام و انقلاب و کسانى را که هزینه هاى سنگینی در این راه دادند، بزرگ بداریم، افزود: برخورد یکسان با این سه دسته مطابق عدالت نیست؛ چه رسد به آنکه تازه واردها بتوانند مانع حیات اجتماعی و احقاق حقوق صاحبان اصلی جریان شوند.

سیدحسن خمینی با اشاره به توجه فراوان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به همراهان روزهای سخت نهضت اسلامی، یادآور شد: مرحوم ابوی ما در دو ماه پایانی عمر خویش بنا به مناسبتی، نام چند نفر را آوردند و به من گفتند اگر روزی نبودم، این چند نفر یادت نروند چرا که اینها یاران دوران غربت امام هستند.

وی گفت: برخی کسانی که در دوران مبارزه زخم زبان و طعنه می زدند امروز کاتولیک تر از پاپ شده و جز خودشان کسی را قبول ندارند و عده ای هم که در دوران مبارزه با بی تفاوتی زندگی می کردند، امروز انقلابى تر از دیگران شده اند.

سید حسن خمینی با اشاره به نقش والای جانبازان در حفاظت از انقلاب و ضرورت حساسیت نسبت به خون های پاکی که انقلاب را به ثمر رساندند، تصریح کرد: از دشنام و درفش نباید ترسید؛ چرا که در این مسیر خداوند بر اساس وعده ای که در قرآن داده است نصرت خواهد کرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: ان شاء الله انتخابات اخیر و آنچه در جریان اجرا و برگزاری آن رخ داد، حامل نتایج مبارکی باشد.
 
کلمات کلیدی : سیدحسن خمینی، دفاع مقدس
 
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۱۵:۰۶:۴۲
حوری سخن می گوید کانه ایشان در روزهای انقلاب در کنار امام ره داشته رهبری می کرده است انقلاب را ؟؟ راستی آقای سید حسن خانم مثل اینکه امر بر تو مشتبه شده است که شما انقلابیون و غیرانقلابیون را می شناسی ؟؟ از نظر شما طلحه و زبیر و عمر و ابوبکر احق بر محمد بن ابی بکر و مالک اشتر و بقیه اصحاب امام علی ع بودند؟؟ (3598906) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۱۵:۲۶:۴۸
خداوند مرحوم ابوی شما را غریق رحمت خود بدارد.
لطفا از چند سال آخر عمر فرزند امام برای همه ما نسل چندمی‌های انقلاب تعریف کنید تا بیشتر در مورد ایشان و شرایطی که بر ایشان رفت بدانیم. (3598930) (alef-13)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۱:۲۰
میزان حال فعلی افراد است برادر! (3599024) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۲۰:۳۵:۴۱
برادر میزان حال فعلی را چه کسی تعیین میکند؟
انهایی که میزان و ترازو خط کش را فقط خودشان میدانند؟!؟؟!؟! (3599409) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۲۰:۰۱:۵۷
اینکه عده ای را صاحب انقلاب بدانیم و برای آنها حقی فراتر از قانون قائل شویم خطایی بزرگ است و معیار شایستگی ، نزدیکی شخص به حق و عدالت است. نمونه سهم خواهی ها به خاطر خدمات گذشته طلحه و زبیر هستند که امام علی ع در مقابلشان ایستادند و گفتند بین یک شهروند عادی با کسانی که در رکاب پیامبر بوده اند از حیث پایبندی به قانون هیچ فرقی نیست و البته احترام افراد مبارز و زحمت کش بر همه لازم است ولی این احترام باعث نمیشود خطاها نایده گرفته شود و سهم خواهی بر پایبندی به قانون ارجحیت یابد. (3599357) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۲۱:۲۴:۵۴
سید حسن اقای عزیز کسانی که دوره ابوی مرحومتان را یاد دارند میدانند رنجنامه و گلایهای از بعضی اشخاص داشتند که متاسفانه اکنون یار گرمابه گلستان شما هستند خداوند به همه ما انصاف دهد که چیزهای نگویم که ناشی از هوای نفسمان باشد و بزرگانی که در راه انقلاب زحمت و رنجها کشیده اند را به حاشیه برانیم زیرا فعلا هوا خیلی غبار الود است همه ما در امتحانیم بعضی در کسوت پیروز و بعضی در کسوت مغلوب و این نقشها تغییر میکنند و انچه باقی خواهد ماند پاسخ ما در مقابل حقتعال است که چه گفتیم و چگونه عمل کردیم موفق باشید (3599489) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۲۱:۲۶:۱۳
لطفا هنگام اظهار نظر راجع به گذشته در حدود سن خودتان فرمایش بفرمایید. راجع به تاریخ گذشته بر اساس خاطرات دیگران نمی توان اظهار نظر کرد. جنابعالی که ادعای خبرویت داشتی چیزی بنام علم رجال را شنیده ای ؟ (3599494) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۴-۱۲-۲۲ ۰۹:۱۳:۴۲
بنده خدا زمان وفات امام راحل سید حسن خمینی یک جوان بالغ و عاقل و علاقه مند به امور سیاسی بودند که بیش از خیلی ها از آمد وشد وروابط بیت امام آگاه بوده اند شما در مورد ایشان طوری اظهار نظر می کنی که انگار مثل جوانان امروزی صبح سویچ اتومبیل پدر را بر می داشته میرفته دور دور وتریا وسینما وشب خسته وسرخوش و بی خبر ازمسائل اطراف برمی گشته خانه !!!! (3600005) (alef-13)
 
دهه هشتادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۲ ۱۳:۴۰:۴۲
ببخشید ایشون دوران انقلاب چند سال داشتند ؟ (3600482) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.