نظر منتشر شده
۵۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368314
پسر اسطوره فوتبال ایران ۲۵میلیارد تومان پول برنج دولت را پس نداد/اخذ انواع توصیه‌نامه‌ها برای نپرداختن پول
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۹
پسر اسطوره فوتبال ایران که اواخر سال ۹۳ از شرکت بازرگانی دولتی برنج و شکر نسیه در قبال رهن یک ملک خریده بود، با گذشت یک سال و نیم ۲۵ میلیارد تومان پول دولت را پس نداده و اخیراً هم با تنظیم شکایتی در دادگاه خواستار ابطال سند رهنی شده است.

به گزارش تسنیم، شرکت بازرگانی دولتی ایران اواخر سال ۹۳ اقدام به فروش ترهینی برنج به بیش از ۱۱ شرکت به ارزش ۱۰۸ میلیارد تومان کرد که قرار بود در مدت سه‌ماهه بازپرداخت شود ولی پس از چندین بار تمدید سه‌ماهه چک‌ها و به اجرا گذاشتن املاک رهنی، هنوز بخش عمده این پول ها به دولت بازپس داده نشده است و با احتساب خسارت تاخیر تادیه و ۲ درصد کارمزد قانونی، میزان طلب دولت بابت فروش برنج در حال حاضر بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان است.

سازمان بازرسی کل کشور مهر ماه سال ۹۴ در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ضمن اشاره به وصول نشدن چک‌های بدون تاریخ خواستار ارائه مستندات قانونی فروش مدت‌دار (نسیه)، مستندات قانونی دریافت چک بدون تاریخ و همچنین اصل اسناد ترهین و نظریه کارشناس دادگستری در این خصوص شده بود. دیوان محاسبات کشور نیز اواسط مهرماه پارسال در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی در خصوص فروش اعتباری برنج در اواخر سال ۹۳ در قبال اخذ وثیقه ملکی و چک، اعلام کرد، طی بررسی‌های صورت گرفته نه‌تنها اکثر چکهای دریافتی برگشت خورده است بلکه هیچ‌کدام از مبالغ فروش اعتباری نیز به حیطه وصول در نیامده است.

یکی از شرکتهای خریدار برنج به نام "ر.س.ا" متعلق به "م.پ" پسر یکی از اسطوره های فوتبال ایران است که بیش از ۲۵ میلیارد تومان برنج و مقادیری شکر در سال ۹۳ از شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری کرده ولی با گذشت حدود یک سال و نیم هنوز اقدام به بازپرداخت پول برنج و شکر نکرده است.

بر اساس اسنادی که در اختیار هست، مالک این شرکت سال گذشته علاوه بر عدم ایفاء به موقع تعهدات خود و عدم پرداخت به موقع مطالبات دولت و پس چندین دوره تمدید پرداخت و استمهال از شرکت ، با مراجعه به تنی چند از نمایندگان مجلس توصیه نامه ای برای دادن مهلت شش ماهه گرفت و مدیران شرکت نیز علیرغم الزام آور نبودن سفارش ها به وی شش ماه مهلت دادند.

وی همچنین اواخر آذرماه سال گذشته با مکاتبه با یکی از وزرا خواستار مهلت یکساله برای بازپرداخت بدهی اش شد که البته آقای وزیر در نامه خود به شرکت بازرگانی دولتی ، اعطاء مهلت را به پرداخت نقدی بخشی از بدهی مشروط ساخته بودند که به این نامه هم توجهی نشد.

شرکت بازررگانی دولتی پس از چندین بار تاخیر در اخذ پول بیت المال، بالاخره در سال جاری ملک ترهین شده از سوی این شرکت را به اجرا گذاشت تا شاید به پول بیت المال برسد.

در گزارش اخیری که در خصوص اجرای اسناد ترهینی مربوط به خریداران برنج در سال ۱۳۹۳ به مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ارائه گردید، در خصوص شرکت "ر.س.ا" آمده است: "پس از مراجعه به دفترخانه و ارائه درخواست اجراییه با احتساب خسارت تاخیر تادیه و ۲% کارمزد قانونی وفق قانون بودجه سال « ۱۳۹۳ » و ایرادات متعدد از سوی دفترخانه و ثبت لواسان و اعاده برگه های اجرا به دفترخانه که به کرات ثبت ایراد می گرفت ( و در برخی موانع متاسفانه عدم همکاری دفترخانه و ثبت ) ، النهایه پس از حضور روزانه نماینده دفتر حقوقی ، اداره اجرا ، درخواست اجراییه را پذیرفت. لذا پس از تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی از جمله اخذ استعلام ثبتی ملک ، مشخصات ، پلاک و ارائه به اجرای ثبت ، مراتب به خوانده ابلاغ شد تا نسبت به تادیه بدهی اقدام نماید. لذا چون ملک در لواسان قرار داشت کلیه امور در همان اداره انجام و با توجه به عدم پرداخت بدهی از سوی مدیون و طی تشریفات قانونی ، موضوع به کارشناس رسمی دادگستری اجرا و این دفتر پس از پرداخت علی الحساب کارشناسی ، کلیه مدارک را در اختیار کارشناس قرار داد تا کارشناسی کند. هم اینک گزارش کارشناسی تحویل اجرا شده است و پس از پرداخت مابقی دستمزد کارشناس و در صورت عدم اعتراض طرفین و نبود هرگونه مانع قانونی مزایده برگزار خواهد شد."

بر اساس سند جدیدی که به تازگی به دست ما رسیده، با خبر شدیم، ملکی که شرکت "ر.س.ا" متعلق به "م.پ" به عنوان رهن در قبال خرید برنج ها به شرکت بازرگانی دولتی معرفی کرده، مشکل دار است و مالک این ملک که از بستگان درجه یک "م.پ" هست، از شرکت بازرگانی دولتی شکایت کرده و خواستار ابطال سند رهنی شده است.

با همه این تفاسیر، (عدم بازپرداخت ۲۵ میلیارد تومان پول دولت در یک سال و نیم گذشته ، سود قابل توجهی که از این پول نصیب خریدار شده و بروز مشکل قانونی برای بازپس‌گیری این پول از ناحیه دولت)، آقای "م.پ" و پدرش اخیراً در نامه ای به رئیس جمهور با طرح این ادعا که در این معامله دچار ضرر و زیان شده است، خواستار مهلت ۴ ساله برای پازپرداخت تنها اصل بدهی (بدون سود) و سالانه مبلغ ۵ میلیارد تومان شدند که یکی از معاونت های رئیس جمهور در هامش این نامه به مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی نوشت که مساعدت شود.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ۲۱:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۱۰:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۸ ۱۵:۳۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۰۸:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۹ ۱۶:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۱۴:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۷ ۱۳:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۶ ۱۴:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ۱۶:۰۰
 
 
کلمات کلیدی : رانت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۲:۱۳:۰۰
خسته نباشید تروخدا دیگه کافیه تواین مملکت اسلامی چی می گذره (3797116) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۲:۱۷:۵۵
بازم م پ ذ ق چ ......شروع شد! (3797123) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۲:۲۲:۰۱
پدر این م پ خیلی از مرام و پهلوونی دم میزند, اما پسرش پول دولت را میکشد بالا, (3797132) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۲:۴۱:۲۸
یا خدا..... (3797155) (alef-11)
 
رمضان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۲:۴۳:۰۸
از کلمه رانت نفرت دارم بابا یکی به داد این ملت برسه چقدر چپاول وچقدر لابی بازی (3797159) (alef-11)
 
محمد
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۲:۵۲:۰۲
هردم ازاین باغ بری میرسد!،،،،، (3797163) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۳:۰۰:۲۵
به گزارش ب .م در حال حاضر ک.ق با همدستی خ.س و ص.ن و ت.ز و ی.ع از شرکت ش.گ دزدی کردن!!!!
سیستم جدید خبر رسانی در ایران (3797171) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۳:۰۲:۰۹
اقای معاونت، من بعنوان یکی از 80میلیون نفر مردم ایران راضی نیستم؛البته امیدوارم اعتقادی به روز قیامت قوی باشد و از بیت المال مایه نگذارید (3797175) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۳:۰۲:۴۹
امید داریم شرکت بازرگانی دولتی هم به خیل بخور بخورهای نجومی نپیوندد (3797176) (alef-11)
 
اسدمظفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۳:۱۵:۱۶
نمیدونم چرافرزندان آدمهای معروف سریع دزدوکلاه برداروقاچاقچی ودریک کلام ویزه خور ازآب درمیان (3797181) (alef-11)
 
جوان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۳:۲۰:۵۴
خدا قوت!
امیدوارم با همین روند به وظیفه‌ی رسانه‌ای خود در برابر مردم عمل کنید تا دست سودجویان و آزمندان از بیت المال کوتاه شود. (3797185) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۷:۱۰:۵۱
توی این مملکت هرکس که دم از عشق به میهن و.....میزنه ،آخرش معلوم میشه از همه خیانتکارتره و این قبیل افراد معمولا در نزد افکار عموم محبوبتر هستند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بازم گلی به جمال اونایی که بی سروصدا و بی ادعا جونشونو کف دستشون گرفتن و دارن اونور مرزا می جنگند تا ما حداقل این امنیت رو داشته باشیم (3797266) (alef-11)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۷:۳۹:۴۰
چه کسی مجوز انجام این چنین معاملاتی با شرایط بسیار شبه ناک را صادر کرده چرا نمایندگان مجلس و دولتیان به عوض تلاش برای وصول طلب بیت المال تماما بدنبال راضی نگه داشتن اقوام و انصار افراد خاص هستند در صورت دریافت که یقینا برای خریداران سود آور هم بوده چند سال قابل (3797286) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۷:۴۶:۵۰
مملکت بخور بخوره. سرم درد گرفته.خدا از غارتگران بیت المال نگذره (3797291) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۷:۴۹:۴۶
بی اخلاقی به همه کس وهمه جا رسوخ کرده این یک اسیب اجتماعی بزرگ استراه چاره ملی باید باشد وجمعی نه فردی (3797297) (alef-11)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۷:۵۸:۳۴
اگر مسئول اصلی چنین معامله ای بدون هر گونه اغماضی و در اسرع وقت بصورتی بسیار جدی به تخلفش رسیدگی و به سزای عملش می رسید در کوتاه ترین زمان خریداران هم بدهی و جریمه را پرداخت می کردند و هیچ وکیل و وزیر و رئیسی هم از ترس قانون جرات توصیه کردن به خود نمی داد ، اما متاسفانه همه میدانیم نه با دولتیان فروشنده و نه با خریداران صاحب نام و نه با توصیه کنندگان بی تقوا هرگز برخوردی نخواهد شد و این بی عدالتی در هیچ مرام و مسلک و مذهب و حکومتی پذیرفتنی نیست . (3797313) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۸:۰۲:۰۸
مساعدت شود ايشان را به كميته امداد معرفي كنند (3797317) (alef-11)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۸:۱۶:۴۹
بله براي از ما بهتران "مساعدت شود" تمام. (3797333) (alef-11)
 
محسن
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۸:۲۶:۱۲
آیا من هم اگر وثیقه یک میلیاردی بگذارم یک نان بربری به من نسیه میدهند

خدا شاهده دارم از شنیدن این مسائل دق میکنم (3797352) (alef-11)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۸:۳۶:۰۵
وقتی آقازاده ها بدون هیچ حساب کتابی از این کارا می کنن، خب چرا باید از پسر اسطوره فوتبال تعجب کنیم! (3797364) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۸:۴۶:۲۲
این است اقتصاد مریض..... (3797389) (alef-11)
 
K
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۸:۵۶:۳۴
خدا به این مردم و کشور کمک کند (3797410) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۰۰:۵۶
همه بیاید بخورید . سفره پهنه . فقط لقمه های این سفره با اشک و آه بیکاران و بیماران و فقرای ایرانی عجین شده . بخورید اما بدونید روزی میشه از گلوتون در بیاد (3797422) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۰۷:۳۲
مساعدت شود ؟ یعنی چه ؟ از کیسه خلیفه می بخشید آقای معاون رییس جمهور ؟؟؟ (3797440) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۲۰:۳۷
متاسفانه قانون فقط براي مستضعفين و اقرادي است كه كسي را جز خدا ندارند (3797460) (alef-11)
 
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۳۳:۰۱
جنجال چرا؟ تازه یک غیر آقازاده پا جای پای آقازاده ها میگذارد و میشه آقا زاده . (3797490) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۴۱:۵۵
ديگه خسته شديم از اين همه فساد و ويژه خواري.
بعد همين اقايان با پاكبانان مظلوم شهرداري افطاري ميخورند و عكس ميگيرند
براي روي جلد روزنامه ها و فريب مردم بينوا و ساده باور !!!!

خسته شديم از اينكه وقت انتخابات جوان ها با شور و هيجان انرژي ميگذارند
براي هر كانديدايي اما برنده واقعي نه اونها كه رانت خواران هستند.

هر دولتي هم عوض بشه رانت خواران سر جاشون ميمونند.

خسته شديم ..

پسر اسطوره فوتبال !! خدايا به كي بگه ادم ؟؟؟ (3797514) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۴۲:۰۸
چرا؟ همین ملت اینها را معروف کرده اند. معروف شدند که سوء استفاده کنند؟ قسط وام مسکن من کارمند اگر یک روز عقب بیافتد جریمه آنرا میگیرند. حالا این آقایان بیت المال یعنی مال شما و من را بین خود بذل و بخشش میکنند؟ من که سهم خود را حلال نمی کنم . (3797517) (alef-11)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۴۹:۰۰
به لطف این مدیران همه دارند با پول این ملت بازی می کنند آقای نماینده و وزیر شما به جه حقی و باستناد چه قانونی به پسر ع پ قول مساعدت می دهید چرادر اخذ حقوق ملت این اندازه بی موالاتی می کنید ؟ به ماهم ازاین پولها بدهید قول می دهیم در سر موقع آنرا پس بدهیم . (3797536) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۵۸:۴۶
بي حساب وكتابي در سيستم اداري دولت وعدم رعايت ضوابط بخاطر پول وپارتي در قراردادهاي دولتي وضعيت بهتر از اين نخواهد شد (3797551) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۰:۱۸:۱۷
تا زمانی که امثال « م.پ » و « ه.م » و از این قبیل هست ، فساد هم توی این کشور هست ...

ما با این بزرگ شدیم که امام علی ( ع) روی منبر به صورت علنی می گفت « حتی اگه ذره ای از بیت المال را کابین زنانتان کرده باشید ، آن را پس می گیرم »

کسی که پول بیت المال رو می خوره و خلاف می کنه ، مومن نیست که شما به فکر حفظ آبروش باشید .... (3797588) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۰:۲۶:۲۴
مردم ابزار برخورد ندارند اگر هر مسولی در قبال حقوق مردم کم کاری کند مدیون دنیا وآخرت مردم است مسولینی که کم کاری میکنند مردم فقیر را ندیده اند خانواده ای که بچه جلوی چشممانشان دارد آب میشود وبه خاطر فقر مالی به دکتر مراجعه نمیکنند را دیده اید (3797612) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۰:۴۲:۱۲
گردن کلفتی از نوع اسطوره! (3797648) (alef-3)
 
م ق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۳:۰۶
آقا زاده کم بو د اسطوره زاده نیز بیفزود (3797899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۹:۰۸
اسطوره سازي، هميشه موجب فساد هست. (3798492) (alef-11)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۰:۵۴:۳۶
حب وطن که نبود همه فکر می کنند که اگر ندزدند یا لفت و لیس نکنند، از کیسه شان رفته است.!!!! در چه دوره ای از تاریخ از زمان کوروش کبیر تا امروز شاهد چنین فجایعی بوده ایم؟ تعجب میکنم که علیرغم اینکه همه از ... (3797677) (alef-11)
 
بیژن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۰۶:۵۱
این آقای پ معلومه که به غیر از خودرو و مسکن در زمینه های دیگر هم فعالیت اقتصادی خوبی دارد. این که 25 میلیارد تومن برایش پول خرده است چرا این کار را کرده (3797712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۱۰:۰۹
260 میلیون سود ماهانه اشه .یعنی م . پ سالی فقط نزدیک 3 میلیارد سود از بابت عدم پرداخت گرفته. (3797730) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۵:۵۴:۵۴
سود ماهانه اش با سود متعارف بانکی20% 420میلیون می شود (3798586) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۲۸:۲۵
این شرکتهای دولتی با این حجم مالی رو چرا مردم نمیشناسن؟؟
چرا شفاف سازی نیست ؟چرا مدیران این شرکتهارومعرفی نمیکنن (3797769) (alef-3)
 
همراز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۴۲:۰۸
بخور بخور ر اه افتاده اونهم میگه مگر ما چلاقیم که 25 میلیارد ر و نتونیم بخور یم (3797800) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۲:۲۶
هر کسی هر جا دستش می رسد می چاپد (3797917) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۸:۴۲
نخور بخوره (3798203) (alef-11)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۶:۱۶
آقای ع.پ با چه رویی به رئیس جمهور واسه خاطر پسرش نامه نوشته؟؟؟مگه اینا کم پول درآوردن صدقه سر ملت فوتبال ندیده و احساساتی ملت ایران؟؟واقعا که مردم چه رویی دارن (3798527) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۸:۳۱:۱۳
چون جنبه حق اناس داره احدی حق کوتاهی نداره وچنانچه مسولی اهمال کاری کند درپیشگاه مردم وخداوند باید جوابگو باشد. (3798915) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۴:۳۹
و برنج هایی که کیلویی 2 هزار تومان خریده بودند شاید در بازار 4 تومان فروخته باشند و زیان هم کرده باشند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3798968) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۰:۱۱:۳۰
وقتی در رسانه ها برای افراد و اشخاص کلاهبردار و متقلب این چنین پوشش حرمتی قائل میشوند که حتی نام اشخاص حقوقی یعنی شرکت ها را با حروف الفبا معرفی میشوند در واقع همین فرصتی برای سوئ استفاده برای افراد کلاهبردار فراهم می اورد. در حالیکه حفظ ابرو خود عامل بازدارنده می تواند که افراد به سوی تقلب و کلاهبرداری نروند. (3799080) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۰:۵۱:۰۲
متوسط عملکرد برنج در هر هکتار در استرالیا 11 تن و در ایران 3 الی 4 تن است. اگر به جای این کارها، این پول ها را برای ارتقای وضعیت کشاورزی ایران سرمایه گذاری کرده بودن گیلان و مازندران تمام برنج ایران رو تامین می کردند قیمت برنج کاهش پیدا می کرد و هیچ نیازی به واردات نبود اما حیف که این دلال های گرامی پسران اسطوره ها هستن و کشاورزان فرزند کشاورزان هستند. (3799146) (alef-13)
 
سعیدفقیهی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۲:۱۰:۵۰
آقای وزیر غلط زیادی کرده برای اعاده حق دولت که متعلق بیت المال است ورخواست مساعدت کرده.برنج به نصف قیمت خریداری شده چون همه دستی دراین لفت ولیس داشته اندبااین وجود حاضربه پرداخت همان اندک پول هم نیستند.بعدآقای اسطوره افطار هم میدن.آقای اسطوره ازچشم مردم افتادی شک نکن (3799259) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۲:۱۴:۳۳
محکم برخورد کنید اگر دولت نتونه پولش رو بگیره ما چه بکنیم (3799264) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۲:۱۷:۳۶
این شد عدالت ما 20 میلیون وام میخوایم بگیریم 3 تا ضامن معتبر میخواهند 25میلیارد با سند مشگل دارباید ........ (3799267) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۲:۵۳:۳۲
هر دم از این باغ بری میرسد....... تازه تر از تازه تری میرسد (3799305) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۰:۲۲:۱۵
پسر همین اسطوره از اول می خواست راه صد ساله رو یک شبه طی کند. آقای محمد پ از بس کسی جرات مخالفت را با اون نداشت اینگونه رفتار کرد (3799433) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۰:۳۴:۳۷
ایا این اسطوره از اسطوره بایرن مونیخ بزرگتر و موفقتر بوده؟ رییس بایرن مونیخ و اسطوره فوتبال آلمان که افتخاراتش به اندازه کل فوتبال ماست به خاطر فرار مالیاتی با داشتن سمت رییس باشگاه بایرن و همچنین درست در سالی که بایرن رو قهرمان اروپا کرده بود بدون اینکه بتونه نامه به مرکل بنویسه و بدون نامه نگاری به پارلمان مجبور شد بره زندان یعنی نه به خاطرات وام دریافتی و پس ندادن ان بلکه بخاطر ندادن مالیات پولهایش با این سن و موقعیت مجبور شد بره زندان. یعنی نه مرکل صدر اعظم آلمان و نه پارلمان نتونستند کاری بکنند. حالا اسطوره ما که بدون عنوان جهانی باید پسر اون راحت 25میلیارد تومان رو بعنوان وام برداره و پس نده درحالیکه خیلی ها با این پولها به جای دلالی میتونستند حداقل نیازهایشان رو لرطرف کنند. من یادمه پسر همین اسطوره بدون رسیدن به سن قانونی با لطف آشناهای بابایشان ماشین گرانقیمتشان را میروندن (3799444) (alef-13)
 
رستم
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۱:۰۹:۲۳
سلام آن نماینده های مجلس و معاون رییس جمهور بدون گرفتن حق امضاء این نامه ها را به کسی نمی دهند
ضرب المثل هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیرد اینجا به کار می رود
و آن به اصطلاح نماینده ها و معاون از جیب ملت به نحوی دزدی کرده اند
از دولت و انسان های شریف که حلال حرام را قبول دارند خواهش می کنیم که حق ملت را با قاطئیت بگیرند (3799473) (alef-13)
 
مهدي
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۱:۳۲:۰۶
چه بخور بخوريه.الف چاپ كن جان مادرت (3799513) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.