نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463417
ماجرای افزایش ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی حقوق فرهنگیان در سال ۹۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۵
مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش، ماجرای افزایش ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان حقوق معلمان در سال ۱۳۹۶ را تشریح کرد.

سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با   فارس در پاسخ به این پرسش که «صحبت‌هایی مطرح بود در خصوص اینکه قرار است بین 500 تا 700 هزار تومان به حقوق فرهنگیان در سال جاری اضافه شود؛ آیا این موضوع صحت دارد؟»، اظهار داشت: دولت در سال گذشته مصوبه‌ای را در اجرای بند الف ماده 50 قانون اجرای برنامه پنجم توسعه ارائه کرد.

وی افزود: بر اساس این مصوبه مشخص شد که 50 درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری قابل افزایش است اما در این قسمت برای اجرا شرط در نظر گرفته بود.

حسینی با اشاره به شرطی که برای اجرای این مصوبه وجود داشت، خاطرنشان کرد: گفته شده بود که این 50 درصد را اگر هر دستگاهی بخواهد اجرایی کند باید ابتدا پیشنهاد آن را به شورای حقوق و دستمزد و شورای توسعه برای تصویب این درصد ارائه کند.

وی افزود: در قسمت دیگری از شروط برای اجرای این مصوبه آمده بود که بار مالی آن در بودجه دستگاه مورد نظر دیده شده باشد.

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای آموزش و پرورش با این همه حجم هنوز اتفاقی رخ نداده است ضمن اینکه برای هیچ دستگاه دیگری هم اتفاقی رخ نداده است.

حسینی با اشاره به اینکه فعلا از اجرای چنین مصوبه‌ای خبری نیست، گفت: سازمان اداری و استخدامی پس از این موضوعات، بخشنامه‌ای ارسال کرد که هیچ دستگاهی این مصوبه را اجرا نکند مگر اینکه فرایند تصویب در شورای حقوق و دستمزد و پیش بینی بار مالی آن انجام شده باشد.
 
کلمات کلیدی : حقوق فرهنگیان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۲:۱۷:۳۲
با سلام
پس چرا در مورد نظامیان این مصوبه قبل از عید اجرا شده و حقوقشان دو برابر شد. ولی برای کارکنان این چنین نشده است؟ (4265691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۳:۵۵:۰۵
با سلام من یک بازنشسته نظامی هستم هیچ افزایش حقوق در اسفند گذشته نداشتیم (4266113) (alef-3)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۴:۲۱:۴۳
با این تیتری که برای این خبر زدید، همه فکر میکنن حقوق معلم ها افزایش یافته. همش دروغه. تورو خدا کمی منصف باشید. (4266235) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.