نظر منتشر شده
۱۷۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 164310
توضیح آستان قدس درباره "سحر ریحانی ربطی به ما ندارد"
بخش خبری الف، 27 مرداد 91
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۷
در پی انتشار خبری با عنوان «حرف های سحر ریحانی ربطی به آستان قدس ندارد »، جوابیه‌ای از سوی روابط عمومی آستان قدس رضوي به دفتر الف ارسال شده است. متن کامل این جوابیه درپی آمده است: 
 
1-قرارداد سركار خانم ريحاني در خصوص تهيه و توليد مستندهاي آئيني حرم مطهر رضوي با عنوان «زلال بي‌انتها» در قالب 10 اثر 25 دقيقه‌اي به مدت كلي 250 دقيقه و به مبلغ پانصد ميليون تومان به سفارش معاونت تبليغات و ارتباطات اسلامي منعقد گرديده است و دقيقا مطابق با ضوابط و آئين‌نامه معاملات آستان قدس رضوي بوده است و تاكنون بيش از 700 دقيقه از تصاوير باكيفيت مطلوب و ارزشمند تحويل اين مجموعه گرديده است.  لازم به توضيح است ساير ارقام مطرح شده توسط ايشان مربوط به برآوردهاي احتمالي از ساير پروه‌هايي است كه در دست بررسي بوده و جنبه عملياتي پيدا نكرده است.
 
2-ايجاد علاقه عاطفي در هنرمندان براي انجام كار در حرم مطهر رضوي و تقديم اثر هنري به پيشگاه امام رضا (عليه‌السلام) با برخي رويه‌هاي اداري معمول در ساير نهادها متفاوت است. آستان قدس رضوي در اين گونه موارد ضمن رعايت اصول و مقررات، سعي بر حمايت و همكاري دارد و ملاك اصلي، كيفيت و خروجي كارهاست. تصاوير تهيه شده توسط تهيه كننده محترم در خصوص مستند «زلال بي‌انتها» از كيفيت بسيار بالا و ارزشمندي برخوردار بوده و مورد تأييد كارشناسان و اهل فن اين حوزه قرار گرفته است.
 
شايان ذكر است قبل از اين، مشابه اين گونه همكاري‌ها با شخصيت‌ها و اساتيد برجسته هنري مانند مجيد مجيدي، منوچهر طياب، محمد رضا اصلاني، رسول صدر عاملي و... در زمينه تهيه و توليد مستندهاي گوناگون از فعاليت‌هاي آستان قدس رضوي صورت پذيرفته و كارهاي ارزشمندي توليد شده است.

3-اين معاونت ضمن احترام به دغدغه‌هاي فرهنگي و هنري اصحاب محترم رسانه انتظار دارد همواره جايگاه رفيع معنوي و قداست ملكوتي اين آستان مقدس را در نظر داشته باشند و از درج مطالب حاشيه‌اي كه احتمالا موجب تشويش اذهان عمومي نسبت به اين مجموعه مذهبي مي‌شود، پرهيز نموده و نظرات حرفه‌اي و تخصصي خود را از مجاري مشخص پيگيري نمايند.
 
در مورد اين پروژه خاص كه تصويرگر بخش اندكي از افتخارات و خدمات ارزشمند نظام مقدس جمهوري اسلامي در صيانت از موقوفات و نذورات حرم مطهر امام رضا (عليه‌السلام) محسوب مي‌گردد نيز قضاوت اصلي را به زمان ارائه كار واگذار مي‌كنيم.
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۲:۴۷:۳۷
اصلا اینم شد جوابیه !؟ تو رو خدا یکی بگه این جوابیه با اون خبر میخونه اصلا جواب کدوم قسمت اون خبر رو داده ؟ اگر کسی فهمید بگه ممنون میشم (918483) (moderator102)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۵۲:۴۱
بخوان، بخند و بگذر برادر ... (918845) (moderator16)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۰:۳۱
واقعا چرا الکی منفی میزنید واقعا به چی فکر میکنید!
به خدا منم جوونم به خدا منم استعداد دارم!چرا باید همچنین کارایی رو اصلا به به یک شخص خاص داد!
مصاحبه این خانوم رو میخوندم دوس داشتم سرمو بکوبم به دیوار فکر میکردم کل مصاحبه یه شوخیه!!! (919709) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۵:۴۰
عصبانی نشو برادر. پاسخ شما مودبانه نیست. البته می توانی و مجازی سرت را بزنی به هر جای سختی که دوست داری. مصاحبه خانم چه مشکلی داشته؟ حسادت خاص ایرانی جماعت شما را کور و کر نموده است. (920079) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۶:۵۸:۰۷
مصاحبه این خانم نماد ظلم و بی عدالتی اشکار مسئولین است و هر انسان عاقلی را عصبانی می کند واگر شما این حس را ندارید پس حتما یکی از یاران اقای خاوری هستید یعنی گروه دزدان (920364) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۲۳:۴۱:۵۱
ای کاش مثل شما، بودم. اگر بودم که با ای پی ایران و با شناسه معین کامنت نمی گذاشتم. اما شما که عضو مافیای دروغ و شایعه هستید، یا ای پی تان نامعلوم است یا با ای پی خارجی وارد صحنه می شوید. زیرا می ترسید.
این در به آن در (920738) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۰۷:۴۲:۴۸
البته دور از جان شما که حتما انسان ساده دلی هستید و از نسل سوم ولی ترسناک ترین انسانها انسانهایی هستند که ایمان به خدا و حیا ندارند و از ادم بی خدا هر انچه بگویی بر می اید و بخصوص تهمت زنی مهمترین سلاح برای این گروه است . موضوع بحث ما خیلی مهمتر است موضوع "اعتماد سازی جوانان به یک سازمان دینی" است . موضوع رفع شبهات دینی است ولذا در جهت رفع این شبهات. علمای دینی باید پاسخ منطقی به جوانان بدهند و نه انکه کاری کنند که مردم سئوالاتشان بی جواب بماند و خدای ناکره ایمانشان سست شود و سئوال دیگر این است ایا سئوال کردن در اسلام جرم است ؟ و یا ندانستن . (921980) (moderator22)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۵:۴۲:۱۲
بابا ما پست و حقیر شما کورش کبیر
پونصد ملیون از پول حضرت رو دادن به یه دختر خانم زیبا روی و با استعداد و بی دین و بزرگوار حالا شما میگی حسادت؟ کاش این پول رو صدا سیما داده بود اگه سه برابر این مبلغم بود ی جور زیر زیرکی ردش میکردم میگفتیم قاطی همون سه هزار میلیارد.
این پول امام رضا س ای خدا آخه آدم دردش رو به کی بگه ........... (920995) (moderator102)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۱:۲۰:۱۲
راست میگین جوابیه خنده داری هست
نکته ها داره : اینکه توی آستان قدس با اون عظمت هنرمندی وجود نداره که کار فرهنگی بکنه !!!
یعنی آستان قدر اصلا پرسنل هنرمند نداره !!!؟؟
یا اینکه برای این جور کارها نمیتونه با صدا سیمای واحد خراسان تفاهم نامه و یا قراردادی امضا کنه ؟!!!!
اونا که هم اتاق دارند هم دفتر و هم دوربن و هم ..... که دیگه لازم نیست تا هزینه هایی که برای دفتر دستک این خانوم انجام دادین متقبل بشین
از پول امام رضا (ع) میبخشین !!!! راست میگین از حقوق آخر ماه خودت بده .
و اینکه خانم رحانی میگخ من از حاجی آقا ... گرفتم . نگفتند که رفتم توی روابط عمومی یا مرکز پژوهش های فرهنگی آستان قدس قرارداد امضا کردم (919741) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۰۹:۰۶
اگر می دادن به سیمای خراسان، آن وقت حرفی نداشتید حضرات مذبذب؟! آن وقت داد و فریاد می زدید که بابا این همه متخصص در سینما داریم چرا ندادین به اینها!! فرق شما با گربه اینه که او میومیو می کنه شما جوری دیگر صدا از خودتان در می آورید. (920091) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۱۹:۴۴
باز بهتر از شما هستیم که نان تملق، چاپلوسی و دزدی را بخوریم (920850) (moderator102)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۱۸:۴۸:۵۶
جالبه بدونی دوست عزیز که ده درصد در آمد آستان قدس مال خانواده طبسی است که ایشان همه آن ده درصد را از ابتدای انقلاب تا الان وقف آستان قدس کرده اند! (921675) (moderator102)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۰۰:۲۲:۵۵
چرا دوستم در آستان قدس هنرمندان زیادی وجود دارند ولی وقتی لمپنیسم حاکم باشد و اقا ی ح... که اصلاح طلبی دو آتشه ونماد لمپنیسم است از مدیران فرهنگی استان در تهر ان ورابط این جور وصل کردن ها باشد خوب آقازاده هم انسان است و دارای عواطف تحت تاثیر قرار میگیرد و کار خیر میکند و نتیجه آن است که آن اقای لمپن همیشه سر کار میماند . نتیجه اینجور مدیریت ها هم این میشود که مدیریت تخصصی ترین نهاد هنری استانه را به کسی میدهند که سابقه مدیریتش معلوم وتخصصش هم موسیقی است آنهم استانه ای که مدیریت ارشدش روحانی جلیل القدری است که سابقه وکارنامه اش اش در انقلاب روشن است حالا چرا اینظور میشود معلوم نیست شاید ایشان باید قدری بیشتر مراقبت وکمتر اقازاده و دوستانش را در کارها دخیل کنند وبیشتر به نصایح دلسوزان وجه کنند شاید که دیگر از این اشتباه ها پیش نیاید (921848) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۱۰:۱۰:۰۳
چه مثبت، چه منفي
برام جالبه بدونم آي پي هاي آراي نظرات اين مطلب بيشترش از کدام استانها و شهرها است؟ (921091) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۰:۴۸
رک و راست بگویم: من که مدام به همه نسبت به خانم ریحانی اعتراض می کنم، ساکن بوشهرم و در تمام عمرم نه اسم خانم ریحانی را شنیده ام و نه می شناسم کیست. اعتراض امثال من به شیوه اعتراض و شخصیت معترضان است. به دو دلیل:
1 ـ هر ایرانی اعم از خانم ریحانی یا هر کسی دیگر حق دارند از توانایی شان استفاده کرده و در هر مرکز دولتی یا خصوصی فعالیت کنند و درآمد کسب نمایند. حق خانم ریحانی نافی حق دیگری نیست و بالعکس. کارفرما نیز حق دارد پروژه اش را به هر کسی که می خواهد بدهد. این حق کارفرما (مشتری) است که فروشنده اش را انتخاب کند و هیچ قانونی نمی تواند این حق را از او بگیرد.
2 ـ معترضان محترم چرا وقتی یک بحث دینی پیش می اید، علیه آن موضع می گیرند ولی در اینجا همه دلسوز «حضرت» شده اند؟ این یک بام و دو هوا چه معنی می دهد؟
گفتنی است تمام کسانی که مشترک پارس آنلاین در بوشهر هستند، با آی پی تهران نمایش داده می شوند. زیرا ما از طریق تهران به اینترنت سوئیچ می شویم. این را از هر مشترک پارس آنلاین در بوشهر بپرسید، می داند. اما اگر آی پی امثال من از طریق پارس انلاین رهگیری شود، آنها می ایند در خانه ما در بوشهر. ولی برای سایت الف به عنوان آی پی تهران شناخته خواهد شد.
چون از کسی واهمه ای ندارم و ریگی هم در کفشم نیست، خودم را هم لو دادم تا خیال شما راحت شود و بفهمید یک نفر مخالف جو غالب و موافق خانم ریحانی (به همان دو دلیل) در بوشهر زندگی می کند و اصلاً و ابداً ایشان را نمی شناسد. (921732) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۲۲:۰۲:۰۸
برای شما که در َآن شهر محروم زندگی میکنید متاسفم که الکی از این حروم خوری و مال مفت خوری حمایت میکنید. آیا شما نگران این نیستید که این کار با رابطه انجام شده باشد و هیچ یک از تشریفات معمول قانونی انجام نگرفته باشد؟ (921775) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۱۲:۴۶:۱۶
یکی دیگه دلش برا یکی دیگه سوخته، به مااااااااااااااااا چه، ولی خداییش از هر زاویه نیگا کنی بوووو داره (922210) (moderator22)
 
هموطن
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۰۱:۱۶:۳۷
کاش میشد از آقا امام رضا پرسید که آقا جان آیا شما راضی هستید که


500 میلیون تومان از نذورات حرم شما خرج ساخت فیلم شود ؟؟؟؟؟؟؟؟

به گمانم آقا جان جواب میداد که خیر .... و میفرمودند که :

این پولها و پولهای دیگر را صرف مستمندان کنید . (922996) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۰۸:۵۶:۳۲
واقعا دلم به حال آن پیرزن بدبختی که در کمال نداری و فقر النگوی یادگار عقد خود را نذر بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه السلام می کند می سوزد اینگونه آقایان و آقازادگان از نذورات و موقوفات مردم عاشق اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام حفاظت و حراست می نمایند چرا هیچ نظارتی بر دخل و خرج آستان قدس نمی شود چرا به طور شفاف و بی پرده واقعیات اقتصادی آستان قدس و املاک و نذورات و موقوفات به عرض مردم نمی رسد ؟چرا پاسخگویی به افکار عمومی در راس کار تولیت آستان قدس قرار ندارد ؟؟؟!!!! چرا آقایان مسوول در این افتضاح (پرداخت بیش از یک میلیارد تومان به یک بازیگر سینما ) پاسخگو نیستند ؟؟؟!!!!چرامسوولان محترم آستان قدس رضوی در 33 سال گذشته به مردم شریف و نجیب ایران گزارش کار مستدل و متقن مالی و اقتصادی و حسابرسی نداده اند و خود را پشت سر مولا حضرت اباالحسن الرضا علیه السلام مخفی کرده اند ؟؟؟؟ تا کی مردم شاهد اینگونه ولخرجی های آلوده به هر گونه شائبه مالی و ..... باشند و دم بر نیاورند ؟؟؟؟
با تشکر از سایت الف که منعکس کننده این ناکارامدیها و نامردمی ها است (923205) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۲:۵۵:۲۱
شما توضیح بده چرا پارسال نقاشی های هنرمندها را از روی دیوار مشهد پاک کردید؟ (918494) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۲:۴۰:۲۹
فکر کنم از دیروز یه واحدی به نام معاونت مثبت و منفی زن در سایتهای اینترنتی در آستان قدس تشکیل گردیده است! (919196) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۱:۰۱:۴۰
شما به این چیزها کاری نداشته باش. بچسب به کار خودت. (919345) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۲۱:۴۱
شما هم به کار خودت بچسب متقابلا (920853) (moderator102)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۰:۲۵
دقیقا....
بودجه میلیاردی که دارند. احتمالا چند میلیون به چند نفر دادند که از صبح بشینند و منفی و مثبت بزنند تا جوابیه بی ربطشون به نظر منطقی بیاد. (919901) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۷:۰۳:۰۵
خیلی از چیزها را با رنگ و منفی زدن نمی توان پاک کرد . (920369) (moderator1)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۸:۴۴:۲۹
نظارت بر پاك كردن نقاشي ها هم مي تواند درامد زا باشد ؟! همانطور كه انجام ده درصد كار مي تواند درامد ميلياردي داشته باشد . (919520) (moderator102)
 
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۱۹:۲۸
نقاشی ها را شهرداری پاک کرد. این چه ربطی دارد به آستان قدس؟ وقتی این اقا یا خانم می گوید مشکلتان با آستان قدس است، ناراحت هم می شوید. چرا گناه شهرداری را می گذارید گردن آستان؟ شما به وجدان و شرف اعتقاد دارید؟ (919549) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۲۱:۱۷
بله چون اعتقاد داریم خودمان را به کوچه علی چپ نمی زنیم. خواهرم بودجه میلیاردی هاپولی شده شما وجدانت درد نمی گیره اونوقت به حرف این بنده خدا گیر دادی؟ الله اکبر (920851) (moderator102)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۱۸:۵۱:۰۲
شما در برابر 30 هزار میلیارد که از کشور بردن هم همینقدر غیرتی شدی برادر؟! (921676) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۲:۵۷:۲۱
آفرین بر آستان قدس. کارتان بسیار عالی است و تسلیم نظرات دروغگویان پشت هم انداز و ریاکار هم نشوید.
مخالفین شما و خانم ریحانی دو گروه هستند: گروه اول انسانهای مذهبی صادق هستند که باید آنها را توجیه کرد. گروه دوم منافقان و جوسازان هستند که قضیه خانم ریحانی موضوع خوبی برای عقده گشایی های آنان شده است. و گرنه اصولاً شعارهای اینها مبنی بر «بیت المال» و «دین» و... همه ساختگی و دروغین است. ایرن افراد عموماً آدمهایی دو شخصیتی اند که گاهی وقتها ادای لیبرالیسم و دموکراسی در می آورند و مفاهیم دینی را به سخره می گیرند. گاهی نیز ناگهان به یک منبری تبدیل شده و ادای دینداری در می آورند و به یک خانم آزاده و صادق مانند ریحانی گیر می دهند.
این افراد عموماً از نظر فکری و روحی بیمارند و به هیچ چیز از دموکراسی و آزادی بگیر تا دین و دینداری اعتقاد ندارند. اما هرگاه منافعشان ایجاب کند، به هر رنگی در می ایند. این افراد نمونه بارز نفاق و دو رویی اند و باید از شر آنها به خدا پناه برد. (918500) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۳۰:۴۲
گفتم که شما جوش آستانو نمیزنی. جوش خانم ریحانی رو میزنی. طبیعیه. بالاخره یه تعدادی دوست و فامیل و شریک داره که بیان اینجا صدبار تکرار کنن "پشت هم انداز" و ... (918819) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۲:۴۲:۰۶
راست می گوید. شما واقعاً پشت هم انداز هستید دوست من. از اینکه شما دروغگو و دو رو هستید شکی نیست. صداقت ندارید به خدا. والا شما کجا و دین و مذهب و بیت المال و امام رضا کجا. من با حرفش کاملاً موافقم. (919881) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۲۲:۵۴
با چه استدلالی این کلمات تکراری را هی تکرار میکنید؟ کامنت های شما پر است از این کلمات تکراری. الته ما میداینیم شما جیره خوار چه کسی هستید (920854) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۳۹:۴۴
تو که هنوزم داری حرف میزنی. تو اصل خبرم 6 بار اوومدی همین نظر رو گذاشتی. آخه من نمیدونم الف باهات چه نسبی داره که کامنت هات رو که اکثرا هم حاوی توهینه تایید میکنه (918827) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۱:۳۰:۵۶
خوشحالم که سوخته ای رفیق. من فقط به دنبال دماغ سوخته مدعیان دروغین آزادی و دموکراسی هستم. آزادی و دموکراسی هم دو زیباست، اما شما را با این بیماریهای فکری تان با آن نسبتی نیست. من همچنان در خمدتتان هستم و شما مدعیان دروغین را رسوا می کنم. (919115) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۱:۵۸:۲۹
تو یکی با این پرچمت ارزش منفی خوردن هم نداری. الف با هیچ کسی هیچ نسبتی ندارد. الف یک درگاه آزاد است دوست عزیز. (919144) (moderator102)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۲:۰۱:۱۶
آغا یا خانم این دیگه چه حرفیه؟ یعنی الف فقط نظرات شما را منتشر کند ولی نظرات مخالف شما را نه؟! بابا جان یادبگیرید که به اندازه خودتون لقمه بردارین. (919145) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۷:۳۵:۴۴
تا ادم هایی امثال شما هستند . حال و روز ما بهتر نمی شه..... (918883) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۱۳:۰۹
حرفش درسته. اشکال از خود ماست که بیخود و بی جهت به یک خانم هنرپیشه که به گفته خودش آزاد است بند کردیم. نگاه کنید این چند روزه چقدر به او حمله کرده ایم؟ (919542) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۸:۴۵:۲۶
این خانو ریحانی واقعا با هنرمندانی مثل مجید مجیدی و صدرعاملی قابل مقایسه هستن؟؟ (918972) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۹:۳۱:۵۱
حتما از چشم حاج آقا طبسی بهتره بودن که 1.5 میلیارد پول در خدمتشان هست (919029) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۱:۳۱:۱۹
هر کسی به جای خودش. (919118) (moderator102)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۰:۱۲:۲۷
خب جای اینهمه تهمت پراکنی، دلیل منطقی برای توجیه همان مذهبی ها را می گفتی! تا هم اونها قانع بشوند و هم اون بقیه خلع سلاح شده باشند!! (919071) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۱:۳۶:۳۶
دوست عزیز من با شما کاملاً موافقم. کاری به این منفی ها نداشته باشید. بذار یه جورایی خودشون رو سبک کنن. (919124) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۰:۳۷:۵۲
این دوستمان دست جای خیلی خوبی گذاشته است. دستشان درد نکند. در خارج از کشور هم ما با این قبیل ادمهای بیمار روبرو هستیم که نمی دانیم از دست آنها به کجا پناه ببریم و به چه کسی شکایت کنیم. اینترنت پر از است از این ادمهای یک لاقبای بی ارش. (919666) (moderator102)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۲:۰۵
این کاربران و مردم نجیبی که نسبت به حیف و میل نذورات و بیت المال اعتراض کرده اند و توضیح خواسته اند از نظر فکری و روحی بیمارند؟
دست مریزاد......
دست را پیش هم گرفته اید؟ (919908) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۲:۲۶
همه شماها را با این پرچمها و سوابقتان می شناسم و می دانم که سحر ریحانی یک بهانه است و می فهمم هدف شما از این ادا و اطوارهای دینی و بیت المالی و «گربه عابد شدن»ها چیست. شما عزیز من به هیچ چیز اعتقاد ندارید به خدا. فردای قیامت روسیاه باشم شما اگر به بدیهیات اولیه دینی اغعتقاد داشته باشید. شما سرتا پا دروغ می گویدد و لطفاً برای ارامش روح تان هم شده با خوداتن روراست باشید و اذیت خودتان نکنید.
الف جان چاپ کن تا این قوم به خود ایند و دست از دورویان گری بردارند. (920142) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۲۲:۰۹:۲۶
والله به جان رسول الله قسم که فقط برای دفاع از بیت المال مسلمین و خزانه آقا امام رضا است که این سخنان را در مخالفت با این حیف و میل ها زدم. اگر چنین فکر نمی کنی و به بنده تهمت زدی شما مدیون من باشید تا پل صراط وآن زمان که حساب ما با قسیم النار و الجنه علی است و حساب شما با آقای طبسی باشد انشالله (921781) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۷:۳۱
از روباه پرسیدند کو شاهدت، گفت دمم! حالا حکایت شما که ادای نجابت در می آورید. (920152) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۲۴:۴۴
مشخص است که آنکه جوش جیب مردم را میزند صادق است و شما که جوش جیب آقا مصطفی طبسی را میزنی جیره خواری بیش نیستی (920858) (moderator102)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۹:۱۰:۲۴
آدم نا حسابی
مردم میپرسند یک و نیم میلیارد پول بی زبان روی چه حسابی به یک فرد غیر متخصص داده شده؟
امثال تو بی جا میکنند به سوال کنندگان بر چسب نا نجیبی و بیماری میزنند.
خجالت هم خوب چیزی هست (921043) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۴:۵۰
شما هم ناخوش احوال هستی برادر. خدا شفا بدهد. اگر راست می گویی با آی پی ایران کامنت بگذار. دوشخصیتی شما را نکشته است؟! ولی الف کار خوبی می کند که نظرات شما را درج می کند. (921734) (moderator102)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۰۰:۰۳:۳۰
خوندن بعضی کامنت ها جالبه. انگار مردم به ساخته شدن مستند در مورد آقا امام رضا اعتراض دارند. سریع از امام هشتم هزینه میکنند!
مردم نسبت به نحوه و انتخاب این فرد عصبانی هستند. روی چه حسابی یه فرد آماتور انتخاب شده و میلیاردی حقوق گرفته؟ معیار انتخاب این فرد توسط حاج آقا طبسی چی بوده؟ الان چرا دفتر ایشون اینطور شاخ و شونه میکشه و به جای جوابگویی شفاف برای پوشاندن گند کاری حاج آقا پای امام هشتم را به وسط میکشه و مردم را تهدید میکنه؟ (921840) (moderator22)
 
زائرامام رضا
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۲:۵۷:۲۷
اخه یکی بگه این همه پول بدن به یه بچه که فرق فیلم و فیلم نامه رو از هم تشخیص نمیده که چی ؟؟؟؟/؟ (920941) (moderator102)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۹:۲۲:۱۵
شما هنوز انسانهای مذهبی و صادق را توجیه کن و کاری با منافقان و جوسازان نداشته باش.
در این مثلا جوابیه به جای اینکه به طور شفاف و دقیق بیان بشه چرا این قرار داد بسته شده و چرا این مبلغ به این خانم داده شده به تهدید معترضان پرداخته. (921054) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۰۹:۰۴:۳۶
مسوولان آستان قدس حق ندارند از محل نذورات و موقوفات مردم شریف که عاشقانه به پیشگاه مقدس حضرت رضا علیه السلام تقدیم می کنند اینگونه ولخرجی نمایند و به افکار عمومی پاسخگو نباشند
چرادر این33 سال آستان قدس یک بیلان مالی و اقتصادی متقن و مستدل و حسابرسی شده به مردم شریف ارائه نکرده است ؟؟؟!!!!
حکومت مادام العمری بر آستان قدس این آسیب ها را دارد که دل هر مومن عاشقی را داغدار می کند (923224) (moderator22)
 
صادق
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۰۹:۳۷:۰۳
چقدر حرفهای این دوستمان در دفاع از آستان قدس به گوش آشناست : اینها دو دسته اند عده ای صادق هستن باید توجیه شوند عده ای غرض ورزند. بیمارند. لیبرال اند راه درمانشان لابد شعبه مشهد کهریزک است. (923271) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۲:۵۸:۱۷
شما برای ما بگو چرا وقتی همه در این کشور مالیات می دهند ( تازه گیها موقع خرید هم باید مالیات بر ارزش افزوده داد) دستگاه عریض و طویل شما مالیات نمی دهد؟ (918502) (moderator102)
 
یک دوست
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۲۰:۳۱:۳۷
دوست گرامی تا زمانیکه نذورات در جهت کمک به محرومان، گسترش و نشر فرهنگ اسلامی و ترویج اسلام ناب محمدی، تعمیر و نگهداری اماکن متبرکه و روضۀ منوّرۀ رضویه و احداث و گسترش ابنیه و بالاخره در راه مصالح جامعۀ اسلامی هزینه شود از مالیات معاف است و این موضوع نیز منطقی به نظر می رسد البته تا زمانیکه با ان مثل یک درامد شخصی برخورد نشود . (922737) (moderator22)
 
ابوالفضل
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۲:۵۹:۲۰
1-هیچکدوم از بچه حزب اللهی ها نگفتن که چرا آستان قدس داره برنامه تبلیغی برا اهلبیت درست میکنه
بلکه خوشحال هم میشن از کار کردن آستان قدس
ولی آستان قدس نگفته چرا انقدر پول رو به یک خانم که به زعم خودش مذهبی هم نیست و در ضمن آماتور هم هست میده!
2-بر چه اساسی انقدر پول رو به این فرد داده؟
آیا اگر من هم بیام و درخواست پول بکنم برای ساختن مستند در مورد آقا امام هشتم به من هم پول میده؟
3-در حالی که رهبر انقلاب بر لزوم پاسخگویی مسئولین تکیه دارد و از مسئولین میخواهد که به دانشگاه بروند و پاسخگوی دانشجویان شوند آیا مسئولین آستان قدس حاضرند به دانشگاه بیایند و به دانشجوها جواب بدهند(هرچند که نخواهند آمد)
4-به جای طفره رفتن از جوابگویی جواب این ملت رو که جونشون رو برای اهلبیت میدن رو بدن!!!
5-رهبر انقلاب خودش رو ملزم میدونه که با مردم و دانشجوها دیدار داشته باشه و به سوالاتشون جواب بده ولی تاسف از اینکه چرا بعضی ها فکر میکنن نباید به هیچکس جواب بدهند
6-در جوابیه آستان قدس در بند 3 آمده که نباید تشویش اذهان عمومی نمود!!!!جناب روابط عمومی چه کسی تشویش اذهان عمومی نموده!!!
شما که معلوم نیست طبق چه قانونی این پول رو به این فرد داده اید!!!!
7-در ضمن ما نگفتیم که کار اون خانم بد خواهد شد بلکه میگیم طبق چه قاعده ای اون پول رو به اون خانم دادید!!!
شما فکر کنید شاید به خیلی از بچه حزب اللهی ها پول بدید کارای بهتری انجام خواهند داد!!
8-بی تدبیری و بی برنامگی و جوابگو نبودن و خود رو فراتر از همه دونستن و ناکارامدی و...شاید منی که دانشجو هستم رو بتونم ازش فرار کنم ولی از دست سلطان انس و جن نخواهید تونست فرار کرد!!!
(918503) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۴۱:۴۵
بله مساله اصلی رو ایشون طرح فرمودند. اینکه چطور با این خانم قرارداد بستند؟ مگر این خانم مجید مجیدی یا صدر عاملی هست؟ (918831) (moderator16)
 
داود
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۴۲:۰۳
اول ایکه استان قدس خودش را یک کشور وخارج از قوانین کشور میداند انوقت شما توقع پاسخ گویی دارید
دوم ممکن است این روابط عمومی محترم نام واشراف کارشناسان ادعایی را اعلام کند (918832) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۷:۴۵:۰۱
250 دقیقه فیلم مستند 500 میلیون تومان پولشه؟ نه هزینه مسافرت داره ، مه هزینه هنرپیشه و گریم و دکور ،
پس این همه پول برای یه آماتور شک بر انگیز نیست؟ (919493) (moderator102)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۱۶:۰۲
آقا توی متن گفته شده که این رقمی که اعلام شده مربوط به اون قرارداد نیست!
چرا توجه نمیکنین آخه! (919544) (moderator102)
 
امین
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۷:۵۴:۲۱
قسم حضرت عباسو قبول کنیم یا دم خروس رو؟
تو متن هرچی میخواد گفته باشه باید دید شواهد چی میگه؟ (920432) (moderator102)
 
يک بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۳:۰۲:۳۲
معصوم، مقدس بودن و شان والای امام رضا (ع) به هيچوجه باعث اين نمی شود که کارکنان آستان قدس رضوی نيز دجار اشتباه نشوند و مورد بازخواست افکار عمومی قرار نگيرند. کار در آستان قدس رضوی هیچگونه قداستی برای کسی نمی اورد و فقط مسئوليت را بیشتر می کند و بس (اگر ارزش اين نعمت خدادادی را بدانيم). خود کارکنان محترم آستان قدس رضوی مفهوم حرفهای بنده را از هر کسی بهتر می فهمند. (918512) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۱:۱۵:۳۵
برو سر اصل مطلب و دروغ نگو مشتی. یعنی که چی؟ یعنی اینکه می خوای بگی در باراه این خانم اشتباه کرده اند؟! نه خیر، کارشان درست است و شما هم نمی خوات قاطی کنی خودت رو. دعوت نشده میای سر سفره که چی؟ (919354) (moderator102)
 
تك و تنها
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۰۵:۱۸:۳۵
راست ميگه بنده خدا اين سفره فقط براي يه تعدادي پهنه، لطفاً بدون دعوت وارد نشويد!!!!! (921965) (moderator22)
 
شهاب
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۳:۰۳:۴۸
با سلام
1 - در بند یک پاسخ آمده است که قرارداد برای 10 اثر 25 دقیقه ای و در مجموع 250 دقیقه است در حالیکه در جای دیگر میگوید "و تاكنون بيش از 700 دقيقه از تصاوير باكيفيت مطلوب و ارزشمند تحويل اين مجموعه گرديده است. "
حال کدام درست است ؟ 250 دقیقه یا 700 دقیقه .
در ضمن برای 250 دقیقه 500 میلیون تومان قرارداد امضا شده است اگر مبنا 700 دقیقه یا کمی بیشتر باشد همان رقم 1.5 میلیاردی که تهیه کننده گفتخ می شود .
2 - اگر رقم 500 میلیون و 250 دقیقه صحیح باشد یعنی برای هر دقیقه کار 2 میلیون تومان دریافت کرده اند . ( لازم به توضیح است که خود تهیه کننده گفته اند که از آستان دفتر کار مرا با بهترین امکانات آماده کردند ) در حالیکه باید خود تهیه کننده و از روی مبلغ قرارداد این هزینه ها را می کردند .
3 - در بند 3 آمئه است که از اصحاب رسانه می خواهند که قداست ملکوتی آستان مقدس را رعایت کنند ، باید گفت که عملکرد بد یک مسئول چه ربطی به قداست جاوید آستان مقدس دارد ؟
امیدوارم که در سایت قرار دهید . (918518) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۴۳:۱۷
اینا شان خودشون رو با شان ارباب امام رضا (ع) دارند گره میزنند تا ازشون سوال نشه. (918834) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۴۹:۰۱
دوست عزيز من كلاملا با همه دوستان موافقم.من هم هنرمند و مبتلا به سرطان و سيروز كبد هستم و پول شيمي درماني‌ام را با قرض و فروش وسايلم فراهم كردم. براي ويزيت دكتر در ماه گذشته تا وقتي يارانه را ندادند پول نداشتم اما فقط براي اينكه دچار اشتباه نشويم ميگويم براي يك فيلم معمولا راشهاي زيادي تهيه مي‌شود.مثلا براي يك ساعت ممكن است ده ساعت فيلم تهيه شود بعد در تدوين همان زمان اصلي را از درون آنها بيرون مي‌آورند.بنابراين ارقام اغراق يا متناض نيست. (918839) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۲:۰۹:۰۲
خداوند انشاءالله شفا را بدهد دوست عزیز. نمی دانم کاری از ما بر می آید یا نه؟ امیدوارم بتوانید این مشکل را پشت سر بگذرانید. واقعاً چه کاری از ما برخاسته است؟ (919154) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۷:۳۵
اقایان مسولین استان مقدس رضوی بهتر است بجای هزینهای میلیاردی که پاسخگو کسی هم نیستند به سراغ همچین عزیزانی بروند که به خدا قسم هزاران برابر ثواب بیشتری دارد اما خوب شاید در ان هزینها ........ باشد (919682) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۰:۲۰:۴۵
از لطف شما سپازگزارم.همين اظهار لطف شما اميد بخش بود. براي اينكه به محبت شما بي توجه نبوده باشم،اين كامنت را گذاشتم.بازهم از شما و ددو دوست ديگري كه در زير اشاره كرده‌اند، بي نهايت سپاسگزاري مي‌كنم. (920786) (moderator102)
 
شهاب
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۲:۲۰:۲۷
دوست عزیز با سلام هز راهنمایی شما
اما شما می فرمایید که چند ساعت فیلمبرداری میشود بعد مثالا یک ساعت بعد تز تدوین تحویل می گردد .
به اطلاع می رسونم که ایشان گفته اند که تاکنون 700 دقیقه قیلم با کیفیت تحویل داده شده است یعنی مرحله تدوین رد شده است .
باز هم از راهنمایی شما ممنونم و امیدوارم که خدا شفای عاجل عنایت کند . (919170) (moderator16)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۲۰:۲۸
معنی گفته این هفتصد دقیقه همان راشها است. که احتمالا مسئول مورد نظر نتوانسته خوب بیانش کند. (919550) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۱:۰۱
راش یعنی فیلم گرفته شده ی قبل از تدوین. تو سواد نداری گناه کیه؟! (920165) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۵۵:۴۰
یعنی خانم 700 دقیقه خام رو داده به آستان تا خودشون ازش 250 دقیقه رو در بیارن؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! (920889) (moderator102)
 
هموطن
United States
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۰۱:۴۸:۱۸
نمیدانم چرا احساس میکنم که در روح این جوابیه ، صداقت کمی وجود دارد ...

شاید به خاطر اینست که این پول و پولهای دیگر آستان مقدس حضرت آقا امام رضا

(ع) در جاهای مناسب و ضروری ،، شامل : رسیدگی به فقرا و مستمندان

و ایجاد اشتغال جوانان و ایجاد زمینه ازدواج جوانان و کلا محرومیت زدایی

آنگونه که لازم و شایسته است خرج نمیشود ... واگر هم میشود

به نظر کافی نیست . و بیش از اینها باید خرج این موارد شود ....

یک پیشنهادی به تولیت آستان قدس حضرت رضوی دارم و این است که

به نیت حضرت آقا امام رضا که در اصل صاحب اصلی این نذورات هستند

در خصوص این خرج های خاص ( مثلا ساخت همین مستند ) استخاره کنید

و چنانچه مثبت بود خرج کنید ولی اگر نبود این خرج های غیر ضروری را انجام ندهید (923013) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۳:۰۶:۰۹
آستان قدس رضوی از چندین کانال ماهواره برنامه پخش می کند. هزینه این کار چقدر است؟ آیا بهتر نیست این هزینه ها صرف محرومین جامعه شود؟
آستان قدس رضوی زیر مجموعه چه ارگانی است، به چه کسی پاسخگو است؟ (918521) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۳:۰۷:۰۴
"ايجاد علاقه عاطفي در هنرمندان براي انجام كار در حرم مطهر رضوي"!!!!
اگه ایجاد علاقه اینقد هزینه بره،خیلی از تحصیل کرده های بیکار حاضرن با مبالغی خیلی کمتر از اینها چندین نفر رو سر کار ببرن!
آستان چه قدر برای ایجاد علاقه علاقه منده! (918522) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۳:۱۱:۱۱
اگر شما انکار می کنید ، پس یعنی این خانم دروغ می گوید؟ (918530) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۵:۵۰:۳۰
استغفر الله این عزیز و دروغ... دلت میاد؟ (920999) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۳:۱۶:۳۳
1- میتونستن همون موقع به جای قطع تماس، بگن یادداشتی براتون ارسال میکنیم.
حالا میگن از راهش پیگیری کنید!

2- مصاحبه اون خانم خیلی غیرمحترمانه تر از این حرفاس که امیدوارم ناشی از ایجاد علاقه عاطفی برای کار و از سر ناآگاهی و بی مبالاتی این خانم در گفتار باشه که تفاوت نحوه صحبت در مورد یک حاج آقای مسئول رو با یک دوست صمیمی نمیدونن.

3- دقیقه ای 2 میلیون، کمی زیادی زیاد نیست؟! (918540) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۵۲:۱۶
نه! فقط جهت رعايت انصاف درباره كار يك فيلمساز در يك كار به صورت رويتن(صرفنظر از قضاوتي كه در مورد خانم دازيم و خودش گفته اينكاره نيست) 2 ميليون زياد نيست (918844) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۰:۵۸:۴۹
منم منظورم همین بود. مختارنامه و امام علی(ع) کجا، خداحافظ بچه کجا، مستند زلال بی انتها بدون هزینه بازیگر و ... کجا! (919343) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۴:۰۵:۳۵
قبل از هرچیز ممنونم از اینکه آستان قدس احساس کرد باید پاسخگو باشدو امیدوارم به موازات این رویه، آستان قدس آستانه تحمل خود رانیز بالا ببرد،چه در برخورد با رسانه ها و چه در برخورد با همان اذهانی که ممکن است دچار تشویش شوند!
۱-قابل توجه خانم ریحانی اثر شما مستند است.یادتون نره!
۲-گویا آستان قدس باید یکبار دقیق متن صحبت های ایشان را مطالعه کند.ایشان دراین مصاحبه ادعا کرده اند از طریق آشنایی اتفاقی و طرح آرزوهاشون برای حاج آقا مصطفی طبسی این پروژه بهشون واگذار شده نه طی یک فراخوان بین هنرمندان ذیصلاح،شایسته،دارای علاقه عاطفی و یا هرچیزی که آستان قدس قبول دارد و ضمنا نه به سفارش معاونت تبلیغاتی که مسئولش همین چند روز قبل گفته بود کسی در مورد این موضوع حق اظهار نظر ندارد.یعنی معاونت تبلیغات اینقدر از طرح این موضوع نگران بوده است یا شاید هم اصلا مطلع نبوده.
۳-شایسته است نوع برخورد آستان قدس با سایر هنرمندان یا علاقمندان به کار با آستان قدس را اعلام و بفرمایید علاقمندان مذهبی،کم مذهبی و غیرمذهبی هنرمند چگونه می توانند با آستان قدس به این راحتی ارتباط برقرار و طرح نظر نمایند.بعبارت بهتر چگونه می شود با این دوستان درد دل کرد.(اینو مشهدی ها وکلا مخاطبین مستقیم آستان قدس می فهمند که چی میگم)
۴-خانم ریحانی گفته این پروژه ۱/۵میلیارد خرج برداشته و روی این نکته هم تاکید کرده که پروژه های دیگه هم به سفارش و همکاری آقا مصطفی صورت گرفته است.از این رو چرا آستان قدس سعی دارد موضوع را طور دیگری جلوه دهد.(یادمان نرود خانم ریحانی بسیار صادقانه مصاحبه کرده است.)
۵-به نظر نمی آید هیچکدام از منتقدان جایگاه رفیع معنوی و قداست ملکوتی آستان قدس را زیر سؤال برده باشند بلکه نسبت به عملکرد متولیان آن سؤال دارند همین! البته اگر این قداست را به آنها تسری ندهیم!
۶-در این جوابیه هیچ اشاره ای به سفارشات دیگر آستان قدس (مثل سریال پرستاران ) به خانم ریحانی نشده است،که آیا آنها هم به سفارش معاونت تبلیغات بوده یا شخص دیگری.و آیا ارتباطی بین موضوع این سریال که به قول خانم ریحانی قرار است در سوپرمارکتها به فروش برسد با قداست آستان قدس وجود دارد یا خیر؟
۷-حالا که این هزینه به هر نحوی صورت گرفته از صمیم قلب آرزو دارم نتیجه مورد پسند امام رضا(ع) ودوستداران ایشان واقع بشود.
۸-پیشنهاد می شود جلسه نقد وبررسی این پروژه با حضور کارشناسان برگزار شود تا نسبت به تاکید آستان قدس درباره کیفیت بالا و ارزشمندبودن این اثر اطمینان حاصل شده و موجب شود اذهان عمومی مشوش نگردد.
۹-چه ضرب المثل زیبایی است که می گوید ( حرمت امامزاده را متولی آن نگه می دارد یا باید نگه دارد)
۱۰-تشویش اذهان عمومی!(قابل توجه الف محترم)
نکته خارج از متن:(تعریف تشویش اذهان عمومی:کلا هرکی در مورد هرچی و هرکی،هرچی بگه تشویش اذهان عمومی تلقی می شود) (918604) (moderator102)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۳۱:۰۹
البته مد نظرتون باشه دوست عزیز که خانم ریحانی بلافاصله مبالغ گفته شده در مصاحبه رو تکذیب کرد.
چرا به تکذیبیه این بنده خدا کسی توجه نمیکنه!
آقا تو مملکت ما کم پیدا شده که طرف یه جور مصاحبه کنه یه جوره دیگه بنویسن؟
خب اینم یکیش! (919566) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۷:۲۴:۰۷
اتفاقا این پاسخ یعنی تایید همان مصاحبه اول (920403) (moderator1)
 
بی طرف
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۴:۱۲:۴۵
عدم شفافیت و اطلاع رسانی درست در عصر اطلاعات باعث بوجود امدن گمانه زنی هایی خواهد بود که ممکن است درست و یا نادرست باشد و بنابر وعده خداوند هیچ کدام از اعمان انسان قابل مخفی کردن نیست . لذا بهتر است به حساب خود برسیم قبل از اینکه به حسابمان رسیده شود .
البته ارزوی بعدی خانم ریحانی نیز تحصیل در کشور کاناداست !! (918617) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۴:۱۹:۳۱
ماجرای پرستاران چیست؟ (918627) (moderator102)
 
محمد امین
Australia
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۴:۴۸:۲۱
خوب اموال را هزینه میکنید دست شما درد نکند. چنان از صدها میلیون صحبت میکنید که مشخص است پول خردی بیش برای شما نیست. (918664) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۴:۴۹:۳۱
یکی از مزایای فضای مجازی این است که کلام در ان ثبت و ضبط می شود و براحتی قابل انکار نیست در مصاحبه خانم ریحانی در خیلی از رسانه ها ثبت شده است که ایشان در مصاحبه گفته اند:
مثلا الان برای پروژه پرستاران ایرانی 1500 تا 2000 دقیقه را سفارش داده‌اند. هنوز هیچی نشده سه هفته پیش آمدند دفتر من را تجهیز کردند . (918668) (moderator102)
 
Indonesia
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۵:۱۶:۴۰
روابط عمومی میفرمایند مطابق قوانین ومقرارات ، ممنون میشیم بفرمایند کدام مقرارات؟ خیلی خوشحال می شیم بدونیم درامد ها و هزینه های آستان طبق چه ضوابط و مفرراتی میبا شد (918705) (moderator16)
 
France
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۵:۲۰:۳۲
این چه جور اهدا کردنیه که برا شخص اهدا کننده دقیقه ای 2 میلیون ناقابل سود داره!!!!!!!!! (918712) (moderator16)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۵:۲۶:۴۸
ای کاشکی در "توجیه نامه" ؟آستان قدس ذکر میشد که چه تشریفاتی بجز حرفی که این خانم با حاج آقا طبسی داشتند انجام شده که این پروژه را به ایشان داده اند. ضمنا چگونه است که خود این خانم نمیدونه اشتباه میگه چقدر پول بهش داده اند اما شما میدونید پول دریافتی اش کمتر هست؟ ضمنا از کی تا حالا 500 میلیون پول نا قابلی هست؟ (918730) (moderator16)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۵:۲۷:۳۹
ربطي به ما ندارد شد جواب؟ يا حرفهاي ان خانم درست نيست كه بايد تكذيب شود و يا درست است كه انوقت معلوم ميشود ان استان هم چندان ملكوتي نيست كه نشود درباره اش حرف زد! (918733) (moderator16)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۳۳:۲۰
خود آن خانم حرفهایش را تکذیب کرده است. هم خبرگزاری ها هم زده اند! (919567) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۲۹:۰۴
حمیدرضا جان شما فامیل اوون خانمی یا نوکر آستان؟ همش میگی تکذیبیه داده. خوب داده که داده، آستان تو این جوابیه اش حرفای قبلی خانومه رو تایید کرده (920864) (moderator102)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۱۹:۰۲:۳۰
دوست عزیز من فامیل اون خانم باشم یا نوکر آستان برای تو چه فرقی میکنه؟ تو میخای نفرتت رو به کسی یا چیزی بریزی بیرون بریز!
به هر حال آستان به این راحتی به کسی این همه پول نمیده. حتی به خود بچه های طبسی چه برسه به این خانم!
حالا اگه من ادعا کنم یک هزار میلیار از شرکت نفت پول گرفتم باید برید شرکت نفت رو به آتیش بکشید یا آستان قدس رو. این خانم حرف زده اگر قرارداد داشت قراردادش رو نشون میداد حق داشتید.
این خانم سرخوش بوده و یه حرفی زده یا نزده بعدش هم تکذیبش کرده. آستان هم تکذیبش کرده! (921687) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۵:۵۹:۵۹
لطفا پای معصومین رو وسط نکشین! (918787) (moderator16)
 
صادقی
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۰۵:۱۲
با وجود این همه مستضعف با وجود این زلزله های پی در پی با وجود این همه بیمار بی پول، چنین اقدامی عین فساد است. فساد بزرگ. (918789) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۰۵:۲۱
چه كسي كيفيت آنها را بررسي و تاييد كرده؟! (918790) (moderator16)
 
علی
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۰۶:۴۷
در حال حاضر مردم عادی حقوقشان به ریال است و هزینه هایشان به دلار و لذا دستور مقام معظم رهبری برای پشت سر گذاشتن این مرحله از تاریخ تاکید بر محورهای اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی است حال سئوال این است :
ایا اجرای هزینه های میلیاردی در موقعیت فعلی کشور ما و با وجود گرفتاریهای بیشمار ملت همچون بیکاری و فقر و...... ضروری بوده است ؟ و ایا بهتر نبود استان قدس این هزینه میلیاردی را در جهت بهبود معیشت مردم هزینه می کرد ؟ (918792) (moderator16)
 
امین
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۶:۱۲:۰۰
با سلام
میخوام عرض کنم حضور حاج اقا طبسی تو کره چه ارتباطی به مسیولیت ایشون تو استان قدس داره؟
اگه اقای جعفریان جواب بدن ممنون میشم. (918795) (moderator16)
 
مسيح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۷:۳۶:۲۱
امام رضا جان من شرمنده ام.....

500 ميليون براي 10 اثر 25 دقيقه اي؟

واقعا چه خبره؟؟؟


مردم ما بايد يادبگيرن اموالشون رو از طريق ديگه تقديم امام رضا (ع) كنند

نه از طريق افراد ظالمي كه با تمام وقاحت اين جوابيه رو مطرح مي كنند

واقعا هرچه مي كشيم از ....


يا علي (918885) (moderator16)
 
مهدي
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۷:۳۷:۴۲
با سلام

اتفاقا ما از اين اقازاده ها ميخواهيم با قداست استان قدس بازي نكنن
يه عمريست خودشونو پشت سر قداست استان قدس قايم كردن
هركي اين جوابيه رو بخونه بيشتر به ماهيت اين افراد پي ميبره !!! (918887) (moderator16)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۷:۳۹:۲۴
الف جان راستی حساب کردی!!!!!!!!!
واسه 250 دقیقه یک و نیم میلیارد میدن.......
واسه 1500 دقیقه سریال پرستاران چند میدن؟
به عبارتی 6 برابر میدن .میشه 9 میلیارد تومان.
دم جناب طبسی گرم.
حاجی من اسمم حسینه تو خونه ریحانه صدام میکنن. عاشق فیلم سازیم. روزی یکبار حرم میرم. به یک میلیارد هم قانعم. مارو دریاب (918890) (moderator102)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۰:۰۶:۱۱
به جدم قسم خوب گفتی (919612) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۷:۵۳:۵۴
بجای این بذل بخششها این پول را به مردم بی سرپناه آذربایجان عزیز میدادند هزاران بار از لحاظ تبلیغات قوی تر میبود. راستی چقدر از پول ما که در دست آستان قدس هست به زلزله زدگان کمک شده؟ (918907) (moderator102)
 
کمال
Malaysia
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۹:۰۰:۵۹
سلام
بعد از چهارصد سال این نهاد باید مدنی شود و پاسخگویی را بیاموزد. برای شروع خوب بود. پیچیدن خود در هاله ای از قداست دیگر جوابگو نیست. (918990) (moderator1)
 
سارنگ
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۹:۵۲:۴۴
لطفا مقاله ای تهیه گردد و آقایان امر به معروف گردند که به قول حتی عوام
>>>>>
بارگاه حرم امن رضوی روحی له الفداء که جای خود دارد.
بزرگواران بهتر است عملکرد خود را مورد بازبینی قرار دهند وقتی اصحاب رسانه برای گرفتن یک جواب ساده به ایشان احترام می گزارند و با ایشان تماس می گیرند و چه نا صواب تلفن خاموش می کنند!!! (919049) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۰:۰۵:۲۸
1-اگر پس چرا کار را به فرد تازه کار آماتور داده اند؟!! ضمن اینکه صرف کیفیت بالای تصاویر ملاک کارایی نمی باشد زیرا که با انواع فن آوریهای دیجیتال امکان پذیر می باشد.
2- به دلیل همین قداست ملکوتی، انتظار و توجه بیشتری بر نحوه عملکرد متولیان وجود دارد . بهتر است ایشان هم حساسیت افکار عمومی جامعه را پذیرفته و پاسخگویی خود را بهبود بخشند.
3- پیگیری نظرات حرفه ای از مجاری مشخص، را متوجه نشدم که منظور کدام مجاری پاسخگویی است؟!!
4-ای کاش به زمان ارائه اثر هم اشاره می کردند تا اهل فن هم درباره اش نظر کارشناسی بدهند و اینکه چه پروژه های دیگری با ایشان قرارداد بسته اند که هنوز عملیاتی نشده اند؟! (919067) (moderator102)
 
کام ران
Kuwait
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۱:۲۵:۰۸
چرا مسایل پشت پرده رو لاپوشانی می کنید؟

اگه هر کشور دیگری بود تا حالا خشتک طرف(آدم خاطی) رو رو سرش
می کشیدند.

از آستان قدس آمده اند تهران و برای دختر خانوم سیستم صداگذاری دالبی
کار گذاشته اند! به عشق کی؟ برای چی؟

فکر کردین مردم هالو هستند؟ (919109) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۱:۳۰:۵۴
یه چیزی هم بدهکار شدیم. براداران حوزه فرهنگی آستان قدس، قربونتون. چقدر شد؟ بفرمائید حساب کنیم. (919114) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۳:۰۴:۲۷
الف جان لطفا به فکر راهکاری باش تا امانت داری ات در خصوص مثبت و منفیها زیر سئوال نرود چند کامنت اول در فاصله اندکی کلی منفی گرفته اند در صورتی که تا ظهر کامنهای مثبت بسیار بیشتر میبود (919221) (moderator102)
 
Japan
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۲۳:۲۸:۴۳
آستان قدس خیلی باحاله! با حالیشم به اینه: تو بقیه جاهای مملکت ما وقتی کسی از یه مسئولی انتقاد میکنه اون مسئوله واسه اینکه از زیر سوال در بره میره پشت سر نظام قایم میشه و میگه" شما با نظام مشکل داری؟" . اما در مورد آستان قدس این قضیه به این صورته که آستان قدس میگه:" شما با امام رضا (ع) مشکل داری؟" اونوقت آدم نمیدونه دیگه چی بگه!!! (919245) (moderator102)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۰:۳۳:۴۵
برداشت آزاد :1-ادعای آستان قدس:..از كيفيت بسيار بالا و ارزشمندي برخوردار بوده بوده و مورد تأييد كارشناسان و اهل فن اين حوزه قرار گرفته است.
2-سخنان خانم ریحانی در مصاحبه : باورتان می شود که خود من آخرش نفهمیدم این فیلم داستانی بود یا مستند. نفهمیدم چه از آب درامد. (919322) (moderator102)
 
حسین
Germany
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۰:۴۹:۲۴
بابا خیلی دلواپسید خوبه اینجور پولا برای تصویر کشیدن آداب و رسوم باحال حرم خرج میشه
فکر می کنید جاهای دیگه بهتر از این عمل می کنند؟!
تازه دمشون گرم یکبارم که شده کاری رو به یک جوون سپردن و اسیر نام های دهن پر کن نشدن.
ضمنا اگر توضیح داده بهش این آِیین های سنتی چیه یا مستندش کی آماده میشه خیلی ممنون میشیم. (919332) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۲۲:۱۷:۳۱
بعله اگر ایشون با یه مبلغ معقول 100 میلیونی این کار را کرده بود با شما موافق بودم . در واقع ما نه با این خانوم مشکل داریم و نه با نوع کار. بلکه با این حاتم بخشی رذیلانه که بوی فساد میده مشکل داریم (921787) (moderator22)
 
علی
Germany
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۰:۵۲:۲۸
این پولا قربون آقا بشم چیزی نیست واسش که اینقد شما شلوغ کردین.
نه از جیبه پدرتون میره نه جای دوری میره...ساخت این مستند کمک می کنه مردم جهان بهتر حضرت رو بشناسن. (919334) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۷:۲۵:۳۱
باب تو چجوری اینقدر محکم سرتو زیر برف کردی که نورم بهش نمیرسه ، اصلا معنی پول رو میفهمی ، معنی حرام کردنشو چی ؟ معنی بی عدالتی رو چی ؟ (920406) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۳۰:۰۸
نکنه شما هم از همین حلقوم هایی هستی که این پولها به شکل مفت به گلوی شما میریزد؟ (920869) (moderator102)
 
کریم
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۲:۰۹:۲۶
برادران استان قدس از کار و زندگی افتادن از بس نشستن منفی دادن زودتر این خبر رو ور دارین گناه دارن بنده خداها چقدر منفی مثبت الکی بدن اخه؟؟؟؟؟ (919395) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۷:۱۹:۵۱
خوبی اش این است که همان مردمانی که باید منفی بدهند کمی اگاه خواهند شد و یک اپسیلون اگاهی بهتر است از نادانی (920393) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۲۱:۱۴:۱۱
صبح ها که سر کار هستند شروع می کنند به منفی زدند بعدازظهر نیستند احتمالا دسترسی به اینترنت ندارند روزهای اینده احتمالا دوباره دستور منفی زنی برسه (920603) (moderator102)
 
سید مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۲:۳۰:۲۶
دقیقه ای ۲ ملیون؟
اون وقت حقوق من ه کارگر سال سی هزاره دویست تومنو دو زار زیاد میشه (919406) (moderator102)
 
مریم
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۲:۵۷:۱۴
خوش به حال این خانم ای روزگار.... کاش انقدر که دوستان در استان قدس دلسوز هستن یه کم هم به فکر ادم های نیاز مند اطراف حرم هم باشن چی!! چی گفتین؟؟ فعلا بودجه ندارید!!! خوب راست میگن دیگه ندارن! نمیدن! البته فعلا دغدغه هنری دارن صبر کنین بعدا رسیدگی میکنن. فعلا هنر خوبه!!! وهنرمند!!!!میدونم سخته ولی خواهشا چاپ کن الف جان افرین (919417) (moderator102)
 
حمید
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۳:۲۸:۵۵
این نذورات که مردم میدن به کجا میره آستان قدس بر چه اساسی کار رو به این دختره داده یعنی به روزنامه زده بوده چطوری منتخب شده من که قصد سفر به مشهد رو داشتم و میخواستم کمک کنم و نظر کنم پشیمان شدم غلط کنم پول بدم اصلا امام رضا پول میخواد برای چی که مردم پول بدن و مسولین حرم بزل و بخشش کنن (919424) (moderator102)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۹:۱۸:۰۲
دقیقا پولهای مردم معتقدی که با یک دنیا امید و با عشق امام هشتم این مبالغ را اهدا میکنند این گونه حیف و میل میکنند.
این قبیل کارها و عدم پاسخگویی و حتی تهدید باعث میشه مردم فقط دلسرد بشند (921051) (moderator102)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۹:۲۰:۰۸
از کادر الف و آقای دکتر توکلی عاجزانه خواهش میکنم این مورد خاص را پیگیری کنند.
آقایان به جای اینکه نسبت به این عملکرد اشتباه توضیح دهند و یا حداقل عذرخواهی ساده بکنند دست را پیش گرفته اند و شروع به تهدید هم میکنند. (921053) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۶:۱۲:۲۰
این دخترک را با صدر عاملی و مجیدی مقایسه کرده... می بینی؟ (919462) (moderator102)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۷:۰۱:۲۶
به نظر من حالا که روابط عمومی آستان قدس حاضر شده به یک مورد از سوالات مطرح شده جواب بده, به مسوولان الف پیشنهاد می دم یه بحث آزاد راه بندازه در زمینه پیشنهاد و انتقاد (که البته به مسوولین مقدس و عاری از اشتباه آستان اصلا وارد نیست) از این مجموعه اقتصادی، مذهبی (؟).
خیلی دوس دارم ببینیم مردم چی میپرسن و آن حضرات چی پاسخ می دن! (919470) (moderator102)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۱۶:۲۸
چه خوب بود حوزه هنري آستان مقدس حضرت رضا (ع) يك فيلم از موقوفات حضرت از جمله باغهايي كه توسط مردم در داخل شهر و اطراف آن بصورت وقفي واگذار شده بود و بعدا توسط چه دستهايي درختان اين باغها خشك و بعد از گذشت زماني در داخل اين باغها چه ساختمانهايي و چه هتلها كه سر به بيرون نياورد و اين زمينها با چه قيمتهايي به مردم فروخته شد و هم اكنون اين روند تخريب و تغيير كاربري باغها در مشهد در شرف است و هيچ دستگاهي هم در اين خصوص جوابي نمي دهد نمونه بارز آن باغهاي بلوار جانباز مشهد و خيابان خيام ( با توجه به موقعيت شهر و با ارزش بودن هر متر از زمين آن ) بهتر است سايت الف زحمت بكشنددر اين خصوص بررس كامل به عمل آورند بعد ببينند با موقوفات حضرت چه ميكنند (919545) (moderator102)
 
بي نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۲۷:۳۵
كاش يك آدم حرفه‌اي و يا تهيه كننده قوي هم نظر بده و مظنه كار رو اعلام كنه كه مثلا براي 250 دقيقه فيلم باكيفيت (طبق ادعاي دو طرف) چقدر هزينه لازمه؟ (919560) (moderator102)
 
رحیم
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۲۷:۵۴
آستان قدس گمان می کند در پوشش امام هشتم می تواند هر کاری بکند و با اعتقادات مردم بازی کند
اگر نمی ترسد دیوان محاسبات را برای شفاف کردن درآمد و هزینه ها دعوت کند تا انگشت اتهام به سمت آن نباشد.
همه می دانیم قضیه سحر ریحانی بهانه ای است برای بیداری مردم و مسوولین در مقابل آستان قدس
از الف متشکریم که برای اولین بار به اربابان آستان قدس گفته است بالای چشمتان ابروست
به امید روزیکه دغدغه های دین و امام هشتم در آستان قدس پیاده شود نه دغدغه های شخصی خدشان ولی با نام امام هشتم!!!!!!!!!!!!!!!!! (919561) (moderator102)
 
میلاد
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۳۵:۵۲
قربان آستانقدس که همیشه از زمین باخته برنده بیرون میاد!!!!!!!!!! (919570) (moderator102)
 
عبدالله
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۰۹:۵۸:۲۱
این هم گوشه ای از رانتخواریهاست تعجب نکنید.... (919602) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۰:۱۷:۲۵
اینکه یک مطلب یا یک سوال از استان قدس پرسیده بشه چه ربطی به قداست داره مگه استان قدس امام معصومه تاره امامهای ما همچین حقی رو برا خودشون قائل نبودن که به سوال مردم جواب ندهند؟!!!!!!!!! (919634) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۰:۳۱
1-این که آستان قدس پاسخی داده است جای شکر دارد!
2-کارهای انجام شده در آستان قدس نیازی به تبلیغ ندارند... هرکس مشهد مشرف شود همه چیز را میبیند(هم کارهای انجام شده و هم کارهای انجام نشده!)
3-آیا بهتر نیست این بودجه ها صرف بالابردن سطح معنویت در جامعه، گسترش فرهنگ اسلام اصیل در دنیا، معرفی شخصیت معصومین (علیهم السلام)،قرآن، حدیث و... هزاران اقدام فرهنگی بر زمین مانده شود
4- بترسیم از روزی که ذره ذره اعمال انسان حسابرسی میشود.... (919669) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۵:۳۱
بند 3 خیلی جالبه در واقع در بند 3 داره برای یک سازمان قداست ایجاد میکنه در حالی که در اسلام ما چنین چیزی نداریم .این مجموعه که به نوعی با امور دین منتسب است باید بیشتر زیر نظر باشد زیرا کوچکترین انحرافی در چنین سازمان هایی باعث صدمه به باور مردم می شود بنابراین دوستان باید توجه داشته باشند که نه تنها جوابگو باید باشند بلکه بیشتر از سایر سازمانها باید تحت کنترل باشند
تشویش اذهان عمومی هم شده یک بهانه، هر کس کوچکترین حرفی می زند دوستان بر می گردند سریع می گویند که تشویش اذهان عمومی شده
جوابها همانطور که کاربران معتقد هستند قانع کننده نیست این دوستان باید بیایند شفاف سازی کنند و جوابگو باشند
در ضمن منفی های زده شده در نظرات اولیه بسیار مشکوک است
مردم باید توجه کنند که بند 3 بسیار مهم است این دوستان نه تنها جواب نداده اند بلکه به نوعی دارند تهدید هم می کنند. (919679) (moderator102)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۹:۱۶:۱۵
دقیقا.
به جای پاسخگویی نسبت به این شبهه بر حق دست را پیش گرفته اند و تهدید هم میکنند.
از مسوولان الف عاجزانه خواهش میکنم این مساله را پیگیری کنند و نتایج را کاملا روشن و شفاف در اختیار مردم بگذارند.
آقای دکتر توکلی، تو این مدت با این عملکردت باعث شدی خیلی ها بهت امید ببندند، لطفا ما رو نا امید نکن و از حقوق مردم دفاع کن.
ضمنا در مورد منفی ها بسیار در مورد کامنت های اول کاملا مشکوک است و معلومه آستان قدس عده ای را به این کار اختصاص داده. کامنت ها کاملا منطقی نوشته شده و معلوم نیست چرا این همه منفی گرفته.
الف اگه میشه بررسی کن ببین احیانا منفی دهندگان کامنت های اول همگی از شهر مشهد نیستند احتمالا؟ یا از آی پی های مشابه احتمالا (921047) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۱:۲۰:۰۶
فدات بشم امام رضا (ع) روز ي هزار بار .انتظار پاسخگو بودن از مجموعه اداري و مديريتي آستان قدس رضوي واقعا انتظار بيهوده ايه. اگر قرار بر پاسخگويي بود حالا حالاها بايد راجع به خيلي چيزها بيان و پاسخ بدن که با پول امام رضا (ع) چه کارها که نمي شه! از ساخت و سازها بگير تا امور رفاهي و فرهنگي و ....
يکي نيست بگه حالا يک و نيم ميليارد نه ، همين پانصد ميليون که خودتون اعتراف کردين مگه پول کميه ؟ حالا چون پول امام رضا است بايد هر جور که سليقه شخصي آقايونه ريخت و پاش بشه ؟ (919740) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۴:۳۸
چقدر دروغهای جالبی سر هم می کنی. تو به هیچ چیز اعتقاد نداری. (920104) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۳۴:۱۵
شما معیار سنجش نیستی در مورد حرفش استدلال کن همین (920872) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۳۴:۳۳
آقایون مال مفت گیر آوردن. (920873) (moderator102)
 
sasdegh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۱:۴۸:۳۲
با سلام
حرکت هنری درکنار کار فرهنگی استانقدس مطلوب بنظر میاد

اما استفاده از هنرمندان متعهد و مطرح و سطح بالا نیز لازم است

حتما بین کار کارگردانی مثل مجیدی که در سینما تعهد و تخصص ومطرح هست

با خانم تازه کاری مثل ریحانی تفاوت هست و استانقدس نباید چنین اشتباهات

واضح بکند
انشاله در فیلمهای بعدی از کلاس بالاتر هنرمندان استفاده کنید (919793) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۶:۰۸
او او او او او ! حالا داری نقش یک دیندار را بازی می کنی و ادای «تعهد» در می آوری؟! والا به خدا امثال شماها تابلو هستید! (920107) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۳۵:۱۱
نظر شما حتی ارزش پاسخ نیز ندارد (920874) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۳:۰۷:۳۹
کی بود کی بود من نبودم. مسلما "آستان قدس رضوی"مبرا از هر خطا است ولی گردانندگان این تشکیلات عظیم نه تنها در این مورد بلکه در سایر موارد بدون ترس از حسابرسی هزینه کرده و میکنند . چادر هفتصد میلیون تومانی در بیست سال در سرخس که دو ماهه از بین رفت یا پاک کردن بزرگترین نقاشی دیواری در مشهد و.......... (919947) (moderator102)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۲:۱۵
اين مبلغ در مقابل دستمزد فوتباليست ها يا فيلم هاي بي محتواي آقاي گلزار مبلغي نيست از آستان قدس به خاطر ترويج فرهنگ رضوي تشكر مي كنيم (920115) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۲۱:۱۵:۳۶
مشکوک می زنی برادر این گونه تشکر کردن خیلی تابلو هستش (920604) (moderator102)
 
سامان
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۹:۱۳:۰۴
عجب.....
چون به غلط فوتبالیست ها دستمزد زیاد میگیرند و چون آقای گلزار دستمزد زیاد میگیرد پس آستان قدس هم حق دارد به هر کسی خواست (بخوانید از هر خانمی خوشش آمد) مبالغ کلان بدهد به این بهانه که این مبالغ در مقیاس دستمزد فلان فوتبالیست ناچیز است......
چرا این مبلغ را با حقوق فلان استاد دانشگاه یا کارمند دولت مقایسه نمیکنی؟ (921046) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۰۸:۰۳:۳۵
افزایش استاندارد دستمزد در مشاغل فیلمسازی نیز خود یکی دیگر از گناهان مسئولین حوزه مربوطه است همانطور که افزایش استاندارد دستمزد فوتبالیست ها از کیسه بیت المال از نظر مردم ممنوع است ولذا از یاد اوری شما تشکر می گردد . (921986) (moderator22)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۳:۱۹
اگر ميلياردها خرج شناساندن امام رضا(ع) به دنيا شود باز هم كم است به جاي ايراد به آستانه بريد دنبال سر نخ هاي سه هزار ميليارد (920120) (moderator102)
 
بی طرف
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۵:۵۵
صدا و سیما دارای بی نهایت کارمند و هنرمند و بودجه دولتی است و شرح وظایف این سازمان هم ساختن فیلم و داستان و مستند در راستای اهداف سازمان است چه لزومی دارد که مسئولین آستان قدس که مهمترین وظیفه اشان ترویج دین باید باشد به امور هنری وارد شوند که نه تخصصش را دارند و نه اطلاع کافی ؟؟!! مسئولین با توجه به اینکه مهمترین الگوهای اسلامی در جامعه هستند لذا باید به مردم احترام بگذارند و پاسخ های قانع کننده بدهند . (920271) (moderator1)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۸:۴۶:۱۷
چرا مغلطه می کنید ؟ می دانید با این بودجه می شد به جای یک مستند ده قسمتی ، چندین فیلم و مستند درباره امام رضا ساخت؟ (920480) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۱:۳۶:۱۱
اتفاقا این مسئله رو همون 3000 میلیاردی ها درست کردند. شما این آقایان مسئول را نمی شناسید (920875) (moderator102)
 
جمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۵:۰۶
از آستان قدس به خاطر ورود به عرصه مستند سازي از حرم مطهر تشكر مي كنيم حالا با هر مبلغي هم كه باشد به جاي اينكه برود و ده ها ميليارد از پول بيت المال را خرج فوتبال كند مقداري براي فرهنگ سازي زيارت براي ما مردم كرده است مگر چه ايرادي دارد (920122) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۷:۲۹:۵۹
میگم نکنه تو فیلم رو دیدی ! از کجا میدونی ضدفرهنگی هست یا نه ؟ از کجا میدونی ارزش اینهمه ولخرجی رو داره یا نه ؟ بنده خدا نکنه به تو هم یه چیزی این وسط ماسیده که ندیده و نشنیده هواداری میکنی ؟ (920412) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۲۲:۲۲:۱۵
شما خود را ناراحت نکن. ایشان جیره خوار است و چاره ای جز بیان این مطلب ندارد. دستور آمده مثبت منفی بدهند و نظرات کشکی همراه با حماقت بگذارند (921792) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۴:۴۶:۴۳
اين همه تهمت به اين دستگاه مقدس زدند آخرتي هم وجود دارد. (920172) (moderator102)
 
کارشناس ارشد بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۷:۴۴
اگه بخواهید یه لشکر آدم کاربلد بیکار تحصیلکرده هست که آستان قدس می تونه با اونها قرارداد ببنده اما چرا با این خانم ؟ رزومه اش تو مستند سازی چیه ؟ اساسا چقدر کار گردانی بلده ؟ این نشون میده1- در تشخیص صلاحیت آدم ها کیلویی نگاه شده نه تخصصی 2- اساسا ابهامات حرف های آن خانم جواب داده نشده 3-باریک ا... با این همه نظرات خود جوشی ؟! که در تایید قرارداد آستان قدس زده شده 4-هنوز ما را اهلیت گفت نیست کاشکی اهلیت شنودن بودی
5 بیت المال خرج شده ؟! راست میگی! مگه مهمه ؟- (920208) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۷:۱۲:۱۹
با وجود دهها شبکه تلویزیونی که از صبح تا شب در حال ترویج مذهب هستند و حاصل ان دین گریزی جوانان شده است چه نیازی به ساختن مستند جدید بوده است بیش از هر فیلم و یا مستندی رفتار علمای دینی باعث خواهد شد که جوانان به سمت مذهب بروند و یا خیر .
البته من در شهر مشهد علمای بسیار روشنفکر و بزرگواری را دیده ام و پای سخنان انها نشسته ام و لذا از سکوت انها در برابر این کار در تعجب مانده ام !! (920381) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۲۳:۵۰:۰۲
کسی از دین نگریخته. این شما هستید که از همان اولش هم از نظر دینی تق و لق بوده اید. حالا هم نمی خواد برای «دین گریزان!» یقه بدرانی مشتی. فرصتی گیرتان آمده که به بهانه خانم ریحانی، استان قدس را بکوبید. شما خیلی اشنا و شناخته شده هستید. وقتی از نظر دادن های ضد دینی در سایتهای خارجی خسته شدید، ناگهان بهداشتی می شوید و می ایید اینجا ادای دینداری در می اورید و از «دین گریزی!» جوانان ابراز نگرانی می کنید. دوستانه به شما توصیه می کنم خودتان را اصلاح کنید و یا کافر باشید و بی دین و یا مسلمان و معتقد. در حالی که هیچکدام نیستید. (920744) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۰۷:۴۸:۱۳
به نظر شما رفتار اجتماعی علمای دین باعث افزایش دین گرایی خواهد شد و یا سخنرانی روحانیون و فیلم و مستند و.....؟ (921983) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۲۱:۳۸:۰۴
نخبه در هر کشوری شاخص های متفاوتی دارد ولی حداقل کاری که از یک نخبه انتظار می رود این است که بتواند در مقابل کارهای عمومی خود پاسخ منطقی با کلام محترمانه داشته باشد همه انسانها در همه مشاغل دولتی و یا غیر دولتی می توانند با قبول خیلی از کارها پولدار شوند ولی درامد حلال سختی های زیادی دارد . لذا مردم هم باید در خصوص این موضوع توجیه شوند . (920624) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۰:۱۷:۱۷
برای هر دو دقیقه 2 میلیون واقعا بر چه اساسی به یک آماتور اینقدر پول دادن آخه این حاج آقا چه کاره است چون پسر آقای طبسی است و رئیس دفتر به راحتی این پول می توانه بدهد بدون هیچ نظارتی واقعا تاسف باره به اسم یه مستند 500 میلیون به ایشان پول داده /میشه بپرین چرا 700 دقیقه ساختن احتمالا همون یک میلیلردو نیم به ایشان دادن مار و هم دور زدن؟// (920784) (moderator102)
 
حسین
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۰:۴۵:۱۵
شما فکر می کنید اگه این پولا اینجوری خرج نشن آستان قدس اونو برا پیشرفت و آبادانی جوانان هزینه میکنه.در هر صورت این پولها یه جایی بدون حساب و کتاب به هدر میرن آخه نذورات مردم که کنتور نداره همین الان که شما دارین این کامنتو میخونیین هزاران نفر میخوان پول بندازن تو حرم نوبت گیرشون نمیاد حالا خیلی زور بزنند جلوی این موردو بگیرن مسله عدم نظارت که هنوز پا برجاست (920814) (moderator102)
 
یوزارسیو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۹ ۰۷:۲۱:۰۵
1- فکر نمی کنم این خانم قبلا سابقه فیلم برداری از مجالس عروسی رو هم داشته باشه. کسی که اینجور ناشیانه قضایای پشت پرده رو لو می ده حتما اثر ناشیانه ای هم خواهد ساخت.
2- وقتی کسی برای ساخت 250 دقیقه فیلم ( حدود چهار ساعت ) 700 دقیقه ( حدود دوازده ساعت ) فیلم تحویل میده می شه حدس زد که یک کار کیلویی انجام شده و فیلم برداری حدود دو یاسه روز کاری طول کشیده ( روزی چهار الی 6 ساعت )
3- از تحویل دادن700 دقیقه فیلم بجای 250 دقیقه می شود حدس زد که زحمت مونتاژ فیلم بعهده خود آستان است و یا قرارداد جداگانه می طلبد که در متن جوابیه هم می شود ردپای آنرا پیدا کرد. آنجا که در انتهای بند اول می گوید “لازم به توضيح است ساير ارقام مطرح شده توسط ايشان مربوط به برآوردهاي احتمالي از ساير پروه‌هايي است كه در دست بررسي بوده و جنبه عملياتي پيدا نكرده است.”
4- تاکید بر " کیفیت مطلوب فیلم " در جوابیه برای چیست؟ نکند قبلا از این گونه بذل و بخشش ها در مورد دیگران صورت گرفته ولی بدلیل کیفیت نامطلوب آثار ارائه شده ، امکان پخش آن آثار وجود نداشته و یا بدلیل مبلغ کم این قرارداد ، آستان انتظار دریافت اثر نامطلوبی را داشته و اکنون سورپرایز شده؟
5- قابل توجه دوستانی که می گویند برای امام رضا (ع) باید بیشتر از اینها هم خرج کرد : هیچکس مخالف این قضیه نیست که اکثر وجوهاتی که به ضریح ریخته می شود برای خود امام رضا (ع) خرج شود اما شما هنوز متوجه اصل قضیه نشده اید که "یک خانم هنرپیشه آماتور مورد بذل توجه یک آقازاده قرار گرفته است و مهم این بوده که این خانم مورد الطاف کریمانه قرار گیرد و ساخت فیلم یک بهانه و وسیله توجیه می باشد. این خانم یک شبه ره صد ساله پیموده ، هم به پول و ثروت رسیده و هم به شغل مورد علاقه خود " .
مگر کسی به ساخت سریال های امام علی یا تنها ترین سردار یا ولایت عشق با بودجه های چندین میلیاردی اعتراض کرد؟ (921020) (moderator102)
 
آمین
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۱۶:۰۴:۲۷
«زلال بي‌انتها» در قالب 10 اثر 25 دقيقه‌اي به مدت كلي 250 دقيقه و به مبلغ پانصد ميليون تومان
هر دقیقه فیلم مستند 2 ملیون تومان!
مدرس دانشگاه هستم با ساعتی 4 هزار تومان؛ البته از این ترم احتمالا به خاطر مشکل زبانی(!!) بهم درس نخواهند داد، علامت تعجب سر خط. (922452) (moderator22)
 
Kuwait
۱۳۹۱-۰۵-۳۰ ۱۶:۵۹:۰۹
این خانم تو مصاحبه ش گفته فکرش رو نمی کرده بهش اجازه بدن جلوی ضریح رز پرپر کنه . حق هم داره آخه رز کجای فرهنگ دینی و ملی ماست بیش تر به درد فیلم زیبای آمریکایی می خوره ، کسایی که این فیلم رو دیدند متوجه منظورم می شن . وقتی مدیرای فرهنگی مون یه نفر رو به خاطر ریاضی خوبش واسه کارگردانی چنین پروژه ی پر هزینه ای انتخاب می کنن بیش تر از این هم نباید ازشون انتظار داشت ! (922526) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۰۷:۴۹:۰۲
با این پول چندتا خانواده فقیر رو میشه از فقر نجات داد ؟

واسه یه مستند انقدر پول دادید ؟

ماشاالله مسئولیت و مدیرها انقدر پول دار شدن که این پولها به نظرشون هیچه
دیگه خبر ندارن مردم عادی مرگ و زندگیشون به 500-600 هزار تومن وصله (923117) (moderator22)
 
همشهری
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۰۸:۵۷:۴۱
یکی نیست بپرسه با این همه ثروت و دارایی و املاک آستانقدس چرا سی ساله دارن حرم امام رضا رو بنایی میکنن و هنوز تموم نشده . خداکنه یه روز امام زمان بیاد و جلوی این همه اسراف رو بگیره (923208) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۳۱ ۰۸:۵۸:۱۷
الف مواظب باش فیلتر نشی (923211) (moderator22)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.