توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 184011
کلیات لایحه بودجه 92 در کمیسیون تلفیق رد شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۲۵
کلیات لایحه بودجه سال ۹۲ کل کشور عصر امروز در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی رد شد.

هادی قوامی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این خبر گفت: در جلسه امروز و بعد از استماع گزارش دیوان محاسبات و مخالفان و موافقان کلیات لایحه بودجه، پس از رای‌گیری ۲۲ نفر موافق و ۲۲ نفر مخالف لایحه بودجه ۹۲ بودند؛ با توجه به اینکه برای تصویب لایحه بودجه نصف به علاوه یک لازم است، کلیات لایحه در کمیسیون به تصویب نرسید.

نایب رییس کمیسیون مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین لازم است کلیات لایحه یک بار دیگر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برای رای‌گیری مطرح شود و اگر کلیات آن در صحن علنی رای آورد دوباره در کمیسیون تلفیق بررسی می‌شود، در غیراین‌صورت لایحه به دولت برمی‌گردد و دولت باید لایحه بودجه را اصلاح و به مجلس تقدیم کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر فرض اینکه لایحه بودجه در صحن علنی رای نیاورد، اگر دولت بتواند اصلاح آن را تا پایان خردادماه تقدیم مجلس کند، نیازی به تصویب مجدد بودجه چند دوازدهم نیست اما اگر این کار صورت نگیرد، باید برای بودجه چنددوازدهم نیز تصمیم‌گیری شود.

تلاش برای اجرای قانون هدفمندی دلیل رد بودجه
همچنین محمدعلی عبدالله زاده در گفت‌وگو با مهر تکیه لایحه بودجه بر درآمدهای نفتی، تلاش دولت برای اجرای کامل قانون هدفمندی یارانه ها ، نگاه انقباضی به بودجه تولیدات و سیاست های غلط ارزی را از علل مهم رد کلیات لایحه بودجه ۹۲ خواند.

نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در لایحه بودجه سال ۹۲ قصد داشت قانون هدفمندی یارانه ها را به طور کامل اجرا کند اما نمایندگان مخالف اجرای این قانون به طور کامل بودند. وی با بیان اینکه کشور دچار رکود تورمی است، اظهار داشت: لایحه بودجه سال ۹۲ با وجود مشکل تامین نقدینگی واحدهای تولیدی دارای نگاه انقباضی به تولید داخلی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: سیاستگذاری های غلط ارزی دولت در بودجه ۹۲ از دلایل دیگر رد این لایحه در کمیسیون تلفیق بود. چند نرخی بودن قیمت ارز و همچنین عدم مرجعیت بانک مرکزی در تعیین نرخ ارز نمایانگر سیاست های غلط ارزی در لایحه بودجه ۹۲ است. وی تاکید کرد: در سال جاری باید مشخصه اصلی بندهای بودجه استراتژی در مقابل تحریمها باشد در حالی که لایحه بودجه تقدیمی دولت دارای چنین ویژگی ای نبود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر کلیات لایحه بودجه سال ۹۲ با ۲۲ رای موافق و ۲۲ رای مخالف از ۴۴ نماینده حاضر در کمیسیون تلفیق در این کمیسیون رد شد. دولت این لایحه را با تاخیر به مجلس ارائه داد و مجلس سه دوازدهم لایحه بودجه را برای اجرا در سه ماهه اول سال ۹۲ به تصویب رساند تا کلیات این لایحه را در سال۹۲ بررسی کند .
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
کلیات لایحه بودجه 92 در کمیسیون تلفیق رد شد