نظر منتشر شده
۵۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284010
واکنش های داخلی به قطعنامه هسته ای شورای امنیت
بخش خبری الف، 30 تیر 94
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۹
شورای امنیت سازمان ملل دیروز دوشنبه قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تایید توافق هسته ای میان ایران و کشورهای گروه ۱+۵ را که هفته گذشته در وین امضا شد، تصویب کرد. این قطعنامه راه لغو تحریم‌های اعمال‌شده از سوی این نهاد علیه ایران را باز می‌کند اما تحریم‌ها زمانی لغو می‌شوند که ایران به تعهداتش در توافق وین عمل کند و به عبارتی بهتر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید تایید کند که به تعهداتش در توافق وین عمل کرده است.

محمد جواد ظریف، پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره سند برجام گفت این شورا هرگز طی ۳۵ سال گذشته با ایران رفتار منصفانه‌ای نداشته است. وزیر خارجه ایران در ادامه در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «انتظار داریم شاهد "تغییرات بنیادین" وعده داده شده در قطعنامه امروز باشیم.»

این در حالی است که طی چند روز گذشته مواردی از این قطعنامه انتقادهایی جدی را در میان محافل سیاسی و رسمی برانگیخت. بندهای ۱۱ و ۱۲ اصلی‌ترین کانون این انتقادات بود.

بر اساس ترجمه پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص مذاکرات ایران و ۱+۵ که توسط وزارت خارجه کشورمان تهیه شده ، مدیر کل آژانس، راستی ‏آزمایی و نظارت لازم بر تعهدات مرتبط با هسته‌ای ایران را برای تمام مدت اجرای این تعهدات وفق برجام برعهده می گیرد. ایران فراخوانده می شود به اینکه هیچ فعالیتی در ارتباط با موشک‌های بالستیکی که برای برخورداری از قابلیت حمل سلاح های هسته‌ای طراحی می شوند صورت ندهد، از جمله پرتاب با استفاده از این قبیل فناوری‌های موشک‌های بالستیک، تا زمان هشت سال پس از «روز توافق» یا تا زمانی که آژانس گزارشی مبنی بر تایید «نتیجه ‏گیری گسترده ‏تر» ارائه کند، هرکدام زودتر باشد.

از دیگر بندهای پیش نویس قطعنامه که با واکنش منتقدان روبرو شده بندهای مربوط به سازو کار بازگشت تحریم هاست به این نحو که اگر یکی از اعضای ۱+۵ ادعا کند که ایران مفاد توافق را نقض کرده است، می‌تواند آن را ابتدا به کمیسیون مشترکی که از ۸ عضو (ایران، آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس، آلمان و اتحادیه اروپا)تشکیل شده ببرد. در صورتی که این مسئله، در این کمیسیون که با توجه به ترکیب اعضا، طرف غربی همواره در آن اکثریت را در اختیار دارد، حل نشد، این مسئله به اطلاع شورای امنیت سازمان‌ملل می‌رسد و این شورا می‌تواند تقریباً به طور خودکار تحریم ها را دوباره علیه تهران اعمال کند و در این مورد تنها استفاده یکی از پنج عضو شورای امنیت از حق وتو برای درخواست بازگشت تحریم‌ها لازم خواهد بود.

معنای این حرف این است که مخالفت هر یک از کشورهای صاحب حق وتو با تداوم لغو قطعنامه های پیشین، باعث باز گشتن تمام تحریم های پیشین شورای امنیت می شود و مثلا روسیه یا چین نمی توانند از برقراری دوباره تحریم ها جلوگیری کنند.

این بندها با مخالفت شدید برخی مسئولان سیاسی و مقامات نظامی ایران مواجه شده است که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

سرلشکر جعفری: هر مصوبه شورای امنیت برای تحدید توانمندی تسلیحاتی ایران «بی‌اعتبار»‌ است
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به پیش‌نویس منتشر شده از قطعنامه‌ای که قرار است براساس جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای در وین در شورای امنیت سازمان ملل مورد بررسی و تصویب قرار بگیرد، تصریح کرد: برخی از مواردی که در این پیش‌نویس مندرج شده، مشخصاً مغایر و در تناقض با خطوط قرمز مهم جمهوری اسلامی ایران، به‌ویژه درمورد توانمندی‌های تسلیحاتی بوده و هیچ‌گاه مورد پذیرش ما نخواهد بود. سرلشکر جعفری اعلام کرد: هر قطعنامه‌ای که در تضاد با خطوط قرمز کشورمان باشند، هیچ اعتباری ندارد و امیدواریم شورای امنیت سازمان ملل وقت خود را برای تصویب چنین پیش‌نویسی به بطالت نگذراند.

دهقان: مسایل مربوط به موشک‌ها در دستور کار مذاکرات نبوده است
سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در جمع مدیران و کارکنان وزارت دفاع اظهار داشت: ما برای تسلیح و تجهیز نیروهای مسلح کشورمان از هیچ مرجعی اجازه نمی‌گیریم و متناسب با تهدیدات نیروهای مسلح خود را تجهیز می‌کنیم. مسایل مربوط به موشک‌ها نیز، هیچ‌گاه در دستور کار مذاکرات هسته‌ای نبوده و نظام برنامه‌های خود را در این زمینه با قاطعیت به اجرا می‌گذارد.

۱۴ نماینده مجلس: حق هرگونه شرط برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است
همچنین ۱۴ نماینده مجلس ایران در نامه ای به رئیس جمهور و رئیس مجلس این کشور نوشتند: از آنجا که متن جمع‌بندی وین که به «برجام» موسوم شده و مبنای قطعنامه شورای امنیت است، هنوز در داخل کشور به تائید و تصویب نرسیده، در صورت طی مراحل قانونی نیز حق هرگونه تحفظ و شرط در خصوص این قطعنامه برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ خواهد بود.

این نامه را غلامعلی حداد عادل، علیرضا زاکانی، احمد توکلی، علیرضا مرندی، غلامرضا مصباحی مقدم، حسینعلی شهریاری، محمد اسماعیل کوثری، علی اصغر زارعی، حسین نجابت، الیاس نادران، محمد دهقان، محمد آشتیانی، محمد حسین فرهنگی و مسعود میرکاظمی امضا کرده اند.

عراقچی: این توافق یا باید در کلیت رد یا تأیید شود
عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و عضو ارشد هیات مذاکره کننده ایران نیر در گفت و گو با بخش خبری شبکه یک گفت: هر کدام( مجلس یا شورای امنیت) که مسئول طی این روند قانونی شوند می‌توانند این توافق را در کلیت رد یا تأیید کنند و این امکان وجود ندارد که بخشی از این توافق رد و یا تأیید شود.

همچنین معاون وزیر امور خارجه کشورمان دیشب در گفت و گوی ویژه خبری عنوان کرد در بحث موشکی در قطعنامه جدید هیچ الزامی نیست اما در بحث موشکی پنج سال ذکر شده اما برای حفظ استقلال و حاکمیت خود افزایش توانمندی های خود را آنچه نیاز است انجام خواهیم داد. عراقچی در ادمه گفت: از ما شورای امنیت خواسته بر روی موشک های با قابلیت حمل کلاهک هسته ای فعالیتی انجام ندهیم. از نظر ما امنیت ما اولویت بر همه چیز دارد.

وی در خصوص بند ۱۱ و ۱۲ که همان بحث برگشت پذیری تحریم‌ها یا همان «مکانیسم ماشه ای» گفت: بازگشت پذیری یک امر طبیعی و متقابل است. اگر طرف مقابل در لغو تحریم ها هم نقضی صورت دهد ما هم به شرایط قبل از توافق باز می گردیم. وقتی ساختار تحریم شکسته شود تصویب و اجرای آن زمان بر است بنا براین هم برای‌ آنها و هم برای ما بازگشت زمان بر است اما مثلا در فردو غنی سازی سریعا فعال می شود.

شریعتمداری: برخی از خطوط قرمز حیاتی نادیده گرفته شده است
حسین شریعتمداری نیز دیروز در سرمقاله کیهان عنوان کرد : مروری هر چند گذرا بر متن توافق وین، به وضوح نشان می‌دهد برخی از خطوط قرمز حیاتی نظام در توافق مورد اشاره، نادیده گرفته شده است.

شریعتمداری در ادامه بیان داشته که تصویب این قطعنامه، توافق وین را به یک سند بین‌المللی و لازم‌الاجرا تبدیل می‌کند. با تصویب این قطعنامه- به گونه‌ای که خواهیم پرداخت- بیم آن می‌رود کلاهی که حریف در توافق ژنو و لوزان برداشته بود! با تصویب قطعنامه شورای امنیت، قطعی و الزام‌آور می‌شود و مهلت دو‌هفته‌ای برای بررسی مفاد آن از سوی مجلس شورای اسلامی و یا شورای عالی امنیت ملی کشورمان، کمترین تاثیری در قبول یا رد آن نخواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : شریعتمداری+ عراقچی+ عزیز جعفری+
 
علي شيرازي
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۷:۲۵:۱۱
جالبه هر سازي كه بزني حسين شريعتمداري مخالفه !!! (3057924) (alef-13)
 
اعتدال
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۱۵:۳۶
به نظر من این توافق در مجموع به نفع ایران است و ممکن است دیدگاههای آقای شریعتمداری را نپذیرم اما استدلالهای آقای شریعتمداری قوی و دقیق است وما طرفداران این توافق حق نداریم با دیکتاتوری روشنفکر مآبانه مخالفین را وادار به سکوت کنیم. همه ایرانیها در این موفقیت شریک هستند.موافق و مخالف توافق ایرانی هستند وهمه آنها ذیحق هستند. لطفا دمکراسی و روشنفکری را در عمل نشان دهیم متاسفانه همه ما در مرحله حرف زدن خیلی خوبیم ولی در هنگام عمل بسیار زورگو هستیم. (3058462) (alef-13)
 
مشکین نقاب
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۲:۵۵:۴۹
درود بر شریعت مداری که یکه و تنها (3058744) (alef-13)
 
داور
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۲۲:۴۳:۰۴
دوست عزیز از تعداد مثبت ها به نظر شما ،مشخص می شود که مواضع ایشان چقدر با مردم همراه است! (3060084) (alef-1)
 
123
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۳:۰۲:۵۱
دوست عزیز منافع ملی می دونی چیه (3058766) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۷:۳۰:۴۰
در حال حاضر بهترین اتفاق ممکن اینه که کنگره این وسط موش بدوونه تا تمام کاسه کوزه ها سر آمریکا شکسته بشه و فشار افکار عمومی بره طرف آمریکا و از طرفی ایران هم زیر بار تعهدی نره. اگه 1% احتمال میدادم جوری تحریمها برداشته بشه که یه ذره اوضاع مردم بهتر بشه چنین آرزویی نمیکردم (3057936) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۷:۳۱:۴۳
نماینده رژیم صهیونیستی پس ازتصویب قطعنامه شورای امنیت در ارتباط با ایران ضمن مخالفت با قطع نامه شورای امنیت و دروغ پردازی و اتهام زنی نسبت به ایران و ایرانیان اظهار کرد: ایرانیان این بار واقعا خوشحالند، از این خوشحالی باید نگران باشیم. (3057938) (alef-13)
 
مشکین نقاب
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۲:۵۶:۵۸
شما چیزی با عنوان دعوای زرگری شنیدی؟ (3058750) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۹:۱۳:۲۹
یا پلیس بد! (3059769) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۷:۳۷:۰۱
بنده به عنوان یک ایرانی از توافق هسته ای خوشحال هستم. (3057946) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۵۶:۳۶
بنده به عنوان یک ایرانی از این توافق که بر خلاف خطوط قرمز رهبری صورت گرفته ناراضی و نگران هستم. (3058604) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۰۱:۰۷:۱۵
حضرت آقا از تیم هسته ایی پشتیبانی کرده و شما بهتره نگران خودت باشی. (3060339) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۴-۰۵-۰۷ ۰۹:۲۷:۳۰
هنوز حضرت آقا در این مورد حرفی نزدند (3077622) (alef-3)
 
سامر
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۷:۳۸:۳۹
حالا که توافق شده کاری نکنید که دنیا علاوه بر بدبینی های پیشین ایران رو به بدقولی هم بشناسه!!!! (3057952) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۰:۳۲:۰۸
دنیا نگو بگو استکبار جهانی آمریکا و چند کشور نوچه اش. (3058345) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۰۶:۳۱
کمی مطالعه کن. دنیا در مورد انسانیت کمترین ارزشی قایل نیست و اگر توافق باشه یا نباشه نظام سلطه رفتارش تغییر نمیکنه . این کشور به خاطر استقلالش مورد حجمه قرار گرفته نه به خاطر بد بینی و بد قولی (3058432) (alef-13)
 
قرتاسي
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۷:۵۳:۴۶
فقط حرف رهبر مهم و بس. جانم فداي رهبر (3057988) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۸:۰۲:۳۲
روی مولفه های دیگه قدرت، به ویژه قدرت اقتصادی، کار کنید. در مقیاس تاریخ یک ملت 10 سال زمان بسیار اندکی است (3058004) (alef-13)
 
بیتام
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۸:۱۸:۲۴
توافق نه بیانیه. (3058028) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۸:۳۵:۱۰
کسانی که میگفتند تحریم ها اثری نداره و تحریم های سازمان ملل یک کاغذ پاره هست حالا صدا شون دراوومده میگن چرا تحریم ها همزمان لغو نمی شه !! (3058051) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۰:۳۱:۰۴
نه عزیزم ما می گوییم شما که مدعی هستید می توانستید و می توانید چرا به وعده خود عمل نکردید نکند برای عدم به وعده هایتان باید از شما تعریف و تمجید هم بکنیم. (3058342) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۱۲:۰۸
ابه دلیل اینکه نمیدونی چی را معامله کردی (3058443) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۲۵:۳۳
اتفاقا تاثیر کرده انقدر که شماها به هر قیمیت فقط بدنبال توافق هستید .....ای کاش به صحبتهای خود اوباما که گفت تریمها مکانیزم خود را از دست دادند.....واقعا هواداری از دولت اینقدر ارزش دارد که بدیهیات را هم نر نظر نگیرید ؟ پس مذاکره کردیم تا هر چی آنها میخواهند بدست بیاورند ؟ (3058502) (alef-13)
 
فرزاد
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۸:۴۱:۱۷
با سلام

باید اون اساتیدی که ما رو تو این وضعیت قراردادن تا اینجوری توافق کنیم پاسخگو باشن....تازه این توافق که به نوعی برد برد محسوب می شه من منتظر بدتر از این بودم.....خدا همه ما رو عاثبت به خیر کنه ....... (3058056) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۸:۴۸:۰۹
یک تضادی است بین این سخنان!! جناب عراقچی می گویند بند مرتبط با مبحث موشکی فقط مربوط به حامل های کلاهک هسته ایی است ولی وزیر دفاع خود دولت و فرمانده سپاه از دفاع در برابر هرگونه محدودیت برنامه موشکی و دفاعی و .... حرف میزنند قاعدتا حسب فتوای حرمت سلاح هسته ایی این مسئولان دفاعی کشور به دنبال حامل های تسلیحات هسته ایی نیستند! پس .................. (3058063) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۱۸:۱۷
چون موشکها ماهیت چند منظوره دارند مثل سانتر فیوژ میمونه آب هویج گیری هم یک سانترفیوزه . توافق وبن یعنی هر جوری دوست داری تفسیر کن امتیاز بگیر . بابای ملت ایران در میاد با این توافق (3058474) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۱۳:۵۹:۰۶
عزیز من یکم مطالعه داشته باش تا گول نخوری
یادداشت امروز 1 مرداد کیهان رو بخون (3063909) (alef-13)
 
123
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۸:۴۹:۳۲
تحریم های خارجی لغو شد . به نظر شما تحریم های داخلی کشور , رانت بازی ها , شبکه های عنکبوتی قدرت و خیانت ها و وطن فروشی ها کی لغو خواهد شد . هر چه به روز مردم ایران آورده از داخل بوده نه تحریم های خارجی (3058066) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۱۳:۰۳
قطعا هم تحریم و انزوای خارجی و هم فساد و رانت در سیستم داخلی به شدت تاثیرکذارند! (3058448) (alef-13)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۸:۴۹:۵۱
"تحریم‌ها زمانی لغو می‌شوند که ایران به تعهداتش در توافق وین عمل کند"

بازه زمانیش 3 تا 6 ماهه. دوازده سیزده ساله تحریم بودیم و ظاهرا بعضی ها از تمدید مذاکرات و به تعویق انداختنش خوششون میومد. چرا اون موقع اعتراض نمی کردن؟ الان 6 ماه در مقابل 12 سال چیزی نیست که یکهو همه حساس شدن. این نوع نگرانی ها صادقانه نیست. (3058067) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۸:۵۹:۰۳
اونوقت شما دوست داران شریعتمداری چرا صحبت های ایشون رو در ردیف مسئولین ارشد مملکت اوردین !!!!! چیزی هست این وسط که ما خبر نداریم ! ایشون از ی سری ملاحضات امنیتی در راس خبر ندارن که هر روز ی حرفی میرنن ، لطف کنین به هر کس در جایگاه خودش شان بدین در قسمت مدیر مسئولین روزنامه های کثیر الانتشار (3058131) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۹:۰۸:۳۷
توضیحات ظریف در مجلس را گوش کنید
میزان رای مردم است (3058158) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۹:۲۹:۲۷
اين آقاي شريعتمداري دقيقا چه كاره هستند؟ (3058204) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۲۴:۲۳
دقیقا کسیه که آدم اگر به دید یک ناشناس به حرفها و تحلیل هاش گوش بده میفهمه طرف درست میگه ولی اگه با برچسب گوش بده دیگه جناحی فکر میکنی . البته لازم به ذکره که مواضع نگاهش انقلابیه (3058498) (alef-13)
 
خان عمو
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۲:۵۲:۳۲
وسط دعوا نرخ تعیین میکنی؟ تا حالا شده یه بار بشینی و به حرفهای آقای شریعتمداری فکر کنی و تجزیه و تحلیل کنی؟
مگه ما توی آموزه های دینی مون نداریم که به گوینده نگاه نکن بلکه ببین چی میگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
انصافا کذوم یک از دعدعه های امثال ایشون به ضرر مردم بوده؟ فقط یک نمونه اگه رو کنی منم میشم پیرو شما.
خوب ببینیم و خوب بیاندیشیم. (3058738) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۳:۱۹:۴۷
یک همه کاره هیچ کاره !!!!که فقط مونده به مقام خداوند گیر بده (3058818) (alef-13)
 
تبریز
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۰:۳۸:۴۳
آقای شریعتمداری منتقدند .چرا می ترسیم مگه آقای روحانی نگفتنند استقبال می کنیم . زنده باد شریعتمداری (3058364) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۰۵:۳۰
هر چه رهبر عزیزم دستور داد ند ما جان در کف اماده دستور امام خود هستیم (3058426) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۹:۲۰:۲۳
دستور دادند از عقل خود استفاده کنیم... (3059787) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۱۳:۴۵
ما به تیم مذاکره کننده اعتماد داریم و بس . بقیه حرف ها گزافه گویــُُُُُُســــت (3058451) (alef-13)
 
رابین
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۲۳:۰۹
با این توافقی که اقایان وزیران خارجه انجام دادن باید منتظر بمانیم تا بلایی که بر سر عراق امد بر سر ما نیز بیاید . اول شناسایی مکانهای نظامی دوم شناسایی توان نظا می . و سوم فاتحه خوانی امریکا وشرکایش برای ایران . زیاد دلخوش اثرات مثبت توافق نباشید . نه قیمتها پایین می اید نه اقتصاد وبازار رونق میگیرد فقط میشویم یک کشور صد در صد مصرف کننده . به امید ایرانی اباد وسرفراز . (3058491) (alef-13)
 
حسین خلو
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۱:۲۶:۰۱
شما به هرقیمتی می خواین با امریکا رابطه بندازید این راهش نیست (3058506) (alef-13)
 
ململ
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۲:۳۵:۴۰
واسه مردم بدبخت بيچاره هيچ فرقي نميكنه بدتر نشه بهتر نميشه.
فكر ميكنيد نون دوباره ميشه يك تومن؟ (3058693) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۲:۵۹:۱۵
آقای شریعتمداری یه روزنامه نگار و تحلیلگر حرفه ای سیاسی هستند که همیشه با اطلاعات کافی و دقیق صحبت میکنه هر چند به مذاق حزبی و احساسی خیلی ها بر میخوره ...در مورد این توافق هم گذر زمان بیشتر مشخص خواهد کرد که کی درست گفته .. (3058756) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۲:۵۹:۳۸
تعجبم اقای شریعت مداری چرا با بندهای دیگر مخالفت نکرده.چون او با هرچیزی مخالف است.به نظرم اقای ظریف باید متن را برعکس اعلام میکرد تا آقای شریعت مداری مخالفت کنه و اون موقع چیزی که میخواستیم بشه (3058759) (alef-13)
 
aboomahdi
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۰۹:۰۶:۴۲
آقای شریعتمداری فردی مومن و انقلابی است و با دلیل حرف میزند مخالفانش اگرجرات دارند با ایشان مناظره کنند البته جرات ندارند فقط بلدند به ایشان توهین کنند. (3060687) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۴:۲۳:۴۶
مردم در 24خرداد درپای صندوق اعلام نظر کرده اند (3059032) (alef-13)
 
aboomahdi
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۰۹:۰۲:۵۴
مردم در دور ه ی دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نزاد ۲۴ میلیون رای دادند ولی مردم با هیچ کس عقد اخوت نبستند هر که خدمت کند حمایتش می کنند وهر که خدمت نکند طردش می کنند میخواهد آقای روحانی باشد یا احمدی نژاد. (3060677) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۵:۳۴:۲۰
هرکاره ای که هست واقعیت رومیگه مگرغیرازاینه (3059238) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۹:۳۸:۳۶
واقعا که اقای ظریف گل کاشته (3059826) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۹:۴۹:۲۸
درود بر رسایی مدرس مجلس
غیرت مندان ایرانی به داد انقلاب وکشور برسید
به داد کشور برسید قسمت اول شعار محوری انقلاب بر باد رفت " خدا حافظ"" استقلال " آزادی" (3059841) (alef-1)
 
ابراهیم
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۲۰:۰۳:۰۲
دوستان انتقاد جهت درست کردن وبهتر عمل کردن خوبه ولی خدای نکرده جهت تخریب کردن دیگران خیلی بده (3059855) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۰۳:۰۰:۰۳
من به عنوان یک ایرانی این توافق رو افتضاح میدونم بدترین توافق کل تاریخ ایران این توافق عزت ابرو پیشرفت واز همه مهمتر کلید کشورو داد رفت راه رو برا تسلط . جتی حمله امریکا به ایران باز کرد توافق از این بدتر امکان نداشت تحریمها را بعد راستی ازمایی برا میدارند اما از همین دیروز راه افتادند بیان ایران جنساشون بفروشند به ما و بازار هفتاد میلیونی ایران را در اختیار بکیرند و کار کارگر ایرانی را نابود کنند درست مثل بعد جنگ که هشت سال به صدام کمک کردند وروز بعد جنگ بدو بدو امدند برامون سازندگی کنند (3060416) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۱۴:۵۴:۲۹
هم وطن عزیز تلاش تیم مذاکره کنننده محفوظ چراتادوماه هرآنچه می گویندماعمل کنیم درٱخرهم مشخص نیست عمل کننندیانه تابه حال آنها کارشکنی کرده انددانشمندان هسته ای راچه کسی شهیدکردجزء اطلاعاتی که آژانس داده بودبرگه‌برنده دست مابودولی راحت ازدست دادیم من تمام اخبارهسته ای رامطالعه میکنم صادقانه بگویم مذاکره کننندگان ازخطوط قرمز عبورکرد ه انددشمن شرط گذاشته کجاکاریم اینقدرغرورمارابرنداردکه خیلی دست آورداشته ایم ماباخته ایم درودبرسرلشگرجعفری تحلیل دقیق رامی گوید (3061690) (alef-13)
 
مصیب بناوند
۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۲۱:۱۹:۵۰
درودبه تمامی رزمندگان خصوصااغامولایمان ایت الله خامنه ای،تااخرین قطره خون ایستاده ایم (3064624) (alef-13)
 
مصیب
۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۲۱:۱۶:۳۴
امریکاهیچ غلطی نمی تواندبکند (3064617) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۱۲:۵۲:۴۷
توانا بود هر که دانا بود (3067395) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.